Jump to content
nomam

Peavalu trenni ja pingutuse ajal või järel, pingepeavalu

Recommended Posts

Aasta aega erinevate kavadega treeninud ja keskmiselt hea vormi saavutanud. Kuu aega tagasi alustasin kava 100 kätekõverduse tegemiseks.

Viimase nädala jooksul aga mingi jama tabanud -- poole peal, pärast 2x30 seeria tegemist, lööb kuklast natuke kõrgemal pähe hirmus valu ja jätkata ei saa enam. Sama probleem ka lõuatõmmetega (pärast 2x8 seeriat). ~30min pärast katkestamist läheb valu ise üle. Vererõhuga ei tohiks tegemist olla, kõhulihaste kava saan jätkuvalt probleemideta teha.

Kas võib olla, et trenni ajal üles pumbatud selja- või kaelalihased suruvad mingid sooned kinni või midagi taolist?

Ja mida sellisel juhul teha saaks?

Muudetud kasutaja svens poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aasta aega erinevate kavadega treeninud ja keskmiselt hea vormi saavutanud. Kuu aega tagasi alustasin kava 100 kätekõverduse tegemiseks.

Viimase nädala jooksul aga mingi jama tabanud -- poole peal, pärast 2x30 seeria tegemist, lööb kuklast natuke kõrgemal pähe hirmus valu ja jätkata ei saa enam. Sama probleem ka lõuatõmmetega (pärast 2x8 seeriat). ~30min pärast katkestamist läheb valu ise üle. Vererõhuga ei tohiks tegemist olla, kõhulihaste kava saan jätkuvalt probleemideta teha.

Kas võib olla, et trenni ajal üles pumbatud selja- või kaelalihased suruvad mingid sooned kinni või midagi taolist?

Ja mida sellisel juhul teha saaks?

Tõenäoliselt on tegemist sama asjaga mis ma oma blogis kirjutasin ,et hackküki ajal lööb kuklasse tugev valu - kõigil kolmel harjutusel on üks ühine omadus, et pea läheb vähemal või rohkemal määral kukla piirkonnast pingesse, väldi mõnda aega nende tegemist, vali teised harjutused (ploki tõmbed ülalt või rinnalihaste treenimiseks lamades surumised - sellega saad oma treenitust hoida ja ei pea valu pärast muretsema, mõne nädala möödudes proovi teha uuesti vanu harjutusi - tihti peale pausi see enam ei kordu.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama probleem rööbaspuudel surumises. Alguses tegin edasi läbi valu, aga lõpuks viskas nii üle, et jätsin pooleli.

Nüüd mingi imeläbi seda probleemi enam pole.

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hinga korralikult ja sügavamalt harjutusi tehes, minule lõi see valu just siis kui jalapressi tehes korraks hinge kinni hoidsin. Hingamine lõdvestab ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hinga korralikult ja sügavamalt harjutusi tehes, minule lõi see valu just siis kui jalapressi tehes korraks hinge kinni hoidsin. Hingamine lõdvestab ka.

Hingamine, pea asend ja hoid ning kaelalihaste toonus ja peavalud on väga tihedalt seotud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omast kogemusest võin öelda, et turjalihaste pingest võib ka peavalu saada. No üldse ei ole meeldiv. Ja kui mul on peavalu, siis aitab ainult magamine, sest ärkvel olles muutub aina hullemaks - seega, peavalu rikub terve päeva ära. Muud lihasvalud elab üle ja need tüütut peavalu ei tekita. Teistes on täitsa mõnus kerget pinget tunda. Ja veel mõnusam on pinges lihaseid venitada või lasta masseerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Omast kogemusest võin öelda, et turjalihaste pingest võib ka peavalu saada. No üldse ei ole meeldiv. Ja kui mul on peavalu, siis aitab ainult magamine, sest ärkvel olles muutub aina hullemaks - seega, peavalu rikub terve päeva ära. Muud lihasvalud elab üle ja need tüütut peavalu ei tekita. Teistes on täitsa mõnus kerget pinget tunda. Ja veel mõnusam on pinges lihaseid venitada või lasta masseerida.

Pingepeavalu vastu aitab ka massaaž.

Huvitava teema alla on see postitus tekkinud :)

Tõstan pingepeavalu alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen umbes 2 kuud kodust trenni teinud ja nüüd läksin tagasi üle jõusaali treenigule. Kahel korral on juhtunud sama asi. Tõstan enda jaoks rasket raskust, mida jõuan max 8 korda tõsta ja kuskil 6, 7 korduse ajal tuli pea tagaosasse terav valu. Kestis umbes 30 sekundit. Pärast trenni oli ka natuke tunda. Ei tea kas see oli suurest pingutusest ja võibolla ei hinganud korralikult?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kontrolli, kas harjutuse ajal hingad õigesti - ehk siis raskuse tõstmisel hingad välja ja raskuse langetamisel sisse.

Muudetud kasutaja Alar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin täna arsti juures ja kontrollis mind üle. Vererõhk on korras. Arst ütles, et lihaspinged on, katsus kaela ja selja peal erinevaid punkte, kohati oli tõesti päris valus. Ütles, et asi on ilmselt selles, et ei tee venitusi korralikult. Soovitas ka massaaži.

Küsingi, et kas oskate soovitada venitusharjutusi. Kuidas venitada pärast rinna&triitsepsi trenni, kuidas pärast selja&biitsepsi treenimist ja kuidas pärast õlgade&jalgade treenimist? Ja kas venitusi peaks tegema enne ja pärast trenni või ainult pärast?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin täna arsti juures ja kontrollis mind üle. Vererõhk on korras. Arst ütles, et lihaspinged on, katsus kaela ja selja peal erinevaid punkte, kohati oli tõesti päris valus. Ütles, et asi on ilmselt selles, et ei tee venitusi korralikult. Soovitas ka massaaži.

Küsingi, et kas oskate soovitada venitusharjutusi. Kuidas venitada pärast rinna&triitsepsi trenni, kuidas pärast selja&biitsepsi treenimist ja kuidas pärast õlgade&jalgade treenimist? Ja kas venitusi peaks tegema enne ja pärast trenni või ainult pärast?

Enne trenni soojendus ja probleemse piirkonna puhul kerge venitus (dünaamiline näiteks). Peale trenni juba staatiline.

Venitused harjutustepangas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Lapsepõlvest saati on mind jälitanud peavalud. Algselt olid need mul pidevalt ja tekkisid ilma suurema põhjuseta. Küll aga tänasels päevaks on need peaaegu kadunud, tekivad ainult pikema füüsilise pingutuse tõttu.

Kuna tegelen taipoksiga, siis on peavalu olnud pidev nuhtlus, võhma nagu on ja jõuaks veel aga jätkata ei saa, sest keegi lööb peas trummi. See tekib tavaliselt umbes tund aega peale pidevat füüsilist koormust, vahet ei ole, kas on selleks trenni tegemine või puude lõhkumine. Ja kindlasti ei saa olla põhjuseks pea pihta langevad hoobid, mis trennis ette tulevad kuna olen osalenud elu jooksul erinevatel treeningutel ja iga kord sama lugu, mis tõttu ma ei saa kunagi trennist viimast võtta. Samuti tekib peavalu kui liiga kaua saunas olen, see vist on vererõhuga seotud? Pole arsti juurde ka läinud kuna see tavaelu tegemisi ei sega.

Mis põhjusel pea valud tekivad? Ma ei tahaks uskuda, et põhjuseks on liiga vähene liigutamine, sest spordiga olen tegelenud hobi korras pidevalt. Aeg-ajalt olen enne trenni valu välistamiseks ka valuvaigisteid sisse söönud ja see aitab aga ei tundu väga tervislik lähenemine asjale...

Ette tänades!

Vabandan kirjavea eest pealkirjas:)

Muudetud kasutaja Kashijimo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas toitumine on?

Arsti juures vereteste teinud oled?

Toitun teadlikult, ehk üritan korralikult süüa 3 korda päevas, mingit toitumisakava kui sellist pole. Viimati oli vereanalüüs (kurgumandlite tõttu) sealt küll midagi ei ilmenud, et mul viga oleks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitun teadlikult, ehk üritan korralikult süüa 3 korda päevas, mingit toitumisakava kui sellist pole. Viimati oli vereanalüüs (kurgumandlite tõttu) sealt küll midagi ei ilmenud, et mul viga oleks...

No korralikult söömine ei ole just väga informatiivne. :D

Võimalik, et on mingite toitainete puudus, liigmadal kaloraaž - palju asju võib olla. Millal see vere-analüüs võeti? Kui 5a tagasi siis pole just väga abistav. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No korralikult söömine ei ole just väga informatiivne. :D

Võimalik, et on mingite toitainete puudus, liigmadal kaloraaž - palju asju võib olla. Millal see vere-analüüs võeti? Kui 5a tagasi siis pole just väga abistav. :rolleyes:

Hommikul paar võileiba, paar kohukest, lõunaks Selverist mingi soe toit, õhtuti kuidas kunagi, vahest külmutatud pitsa, makaroni roog...ei ole sellele palju tähelepanu pannud, lihtsalt jälgin, et 3 korda päevas korralikult kõht täis oleks ja korra päevas sooja toitu sööks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikul paar võileiba, paar kohukest, lõunaks Selverist mingi soe toit, õhtuti kuidas kunagi, vahest külmutatud pitsa, makaroni roog...ei ole sellele palju tähelepanu pannud, lihtsalt jälgin, et 3 korda päevas korralikult kõht täis oleks ja korra päevas sooja toitu sööks.

No näed siis. Sul võib olla nii kaloripuudus, rasvapuudus, kohe kindlasti on valgupuudus paljudel päevadel ning jumal teab, mis mikrotoitainete (vitamiinid/mineraalid) puudus.

Seega nagu näed võib sul olla toitumisest niipalju probleeme, et ei oskagi kuskilt alustadagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui see pole näiteks A vedelikupuudusest või B vererõhust, siis võib olla veel võibolla näiteks C kaelast (lihaspinge, mis kandub edasi) või juba siis D kraniaalnärvidest (veresoon hakkab närvile suruma nt).

Oleneb ka veidi kuhu see valu lööb ja kuhu kiirgub.. ma soovitaks neuroloogi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×