Jump to content
nomam

Peavalu trenni ja pingutuse ajal või järel, pingepeavalu

Recommended Posts

Tere ma olen lugenud et peavalu on trenni ajal aga mul on peale trenni ja peakäib ka ringi umbes 3 tunni pärast peale trenni.

need kes oskavad aidata need palun aidage! äitähh ette tänades...

Muudetud kasutaja K-3-R-T poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli noorena madal vererõhk, siis ilmnesid analoogsed asjad. Samas olevat peavaulu põhjuseks lihtsalt liiga kõrge vererõhk ning ka ajuveresoonte liiga õhuksesest seinapaksuses tingitud nende purunemine vms.

Kindlasti mine arsti juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peavalu võib põhjustada ka liiga kõrge vererõhk, mida võib omakorda tõsta raske jõutreening. Kõrge vererõhuga inimestele jõusaali eriti ei soovitata.

Mine kindlasti arsti juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on siis nii, et kui eelmisel nädalal teisipäeval jõusaalis rinnalt surumise seeriaid tegin, hakkas pea kohe kangi alt tulles valutama.

Selline tugev ja terav valu pea tagaosas.

Arsti juurde pole veel läinud, aga plaan on.

Nüüd ei saa isegi kätekõverdusi teha, isegi pesemast tulles pead kuivatades hakkab valutama.

Äkki keegi teab milles asi olla võib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen isegi seda valu kannatanud.See peaks olema pinge peavalu, täpselt samamoodi hakkas rinnalt surumise harjutust tehes ja valutas nädal aega järjest.Kuu aega ei julgenud trenni teha pärast seda. Pead rohkem soojaks tegema enne trenni ja kaelaringe tuleb kindlasti teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on selline mure,et trenni tehes ja ka füüsilist tööd tehes hakkab pea valutama. Varem pole sellist asja tähendanud,aga nädal aega tagas,i kui tegin õhtul kätekõverdusi, siis lõi pähe valu. Nüüd igakord kui füüsiliselt pingutan tuleb see valu tagasi. Millest võib see tingitud olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka vahepeal peavalu trennis. Eriti hull oli baasharjutuste juures, mis olid kõige raskemad ning alati esimesed. Aga kui enne trenni kerge jooksu tegin ja pulsi kõrgemaks ajasin, lõppesid peavalud ära. Tee kindlasti korralik soojendus ja aja veri käima, 15minti rahulikku jooksu peaks piisama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, nüüd on mul pingutuspeavalu. Tekkis esimest korda koos tuntava kaela-turjalihaste krambiga pingelist seeriat tehes ja nüüd on isegi kätekõverdusi tehes metsik peavalu ja pingetunne kuklas garanteeritud. Vererõhust ei sõltu. Raskuseta kükke tehes ei teki (õlavööde pole sedasi pinges). Kuklalihastele teatud kohas surudes kaob ära kas korraks või kauemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, nüüd on mul pingutuspeavalu. Tekkis esimest korda koos tuntava kaela-turjalihaste krambiga pingelist seeriat tehes ja nüüd on isegi kätekõverdusi tehes metsik peavalu ja pingetunne kuklas garanteeritud. Vererõhust ei sõltu. Raskuseta kükke tehes ei teki (õlavööde pole sedasi pinges). Kuklalihastele teatud kohas surudes kaob ära kas korraks või kauemaks.

mul on olnud umbes taoline peavalu. võtsin natuke aega rahulikumalt ja seni pole uuesti tulnud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, nüüd on mul pingutuspeavalu. Tekkis esimest korda koos tuntava kaela-turjalihaste krambiga pingelist seeriat tehes ja nüüd on isegi kätekõverdusi tehes metsik peavalu ja pingetunne kuklas garanteeritud. Vererõhust ei sõltu. Raskuseta kükke tehes ei teki (õlavööde pole sedasi pinges). Kuklalihastele teatud kohas surudes kaob ära kas korraks või kauemaks.

Veelkord.

Sportlike tegevuste hulka, mis võivad peavalu esile kutsuda, kuulub suurte raskuste tõstmine jõusaalis. Üheks peavalu põhjuseks võib olla mõnede harjutuste liigsest sooritamisest tekkinud lihaspinge või vale kehahoid harjutuste sooritamise ajal. Seljaaju, milles asuvad kõik peast ülejäänud kehasse siirduvad närvid, ulatub peast kuni selja lõpuni ning seda kaitsevad selgroolülid. Probleemid selja ülemise või alumise osaga avaldavad seljaaju närvidele survet ja tekitavad peavalu.

Peavalu aitab vähendada ka kaelapiirkonna ja kukla massaaž.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean küll aga ma tahaks et teda lihtsalt ei tuleks ja kõik ;)

Ma ei saa ju trenni teha sedasi. Isegi rahulikult.

Võib-olla peaksid sel juhul hakkama kasutama kergeid valuvaigisteid nt. paratsetamool või beetablokaatoreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus neile, kes tegelevad jiu-jitsuga, maadlusega, jne. Kas trennis peavalu ei teki? Või on see probleem ainult alguses ja nö mööduv nähtus?

Ise käin 3D-s. Enne trenni paar h viskan 2 ibumaxi alla, et trenni (2h) lõpuni saaksin teha. Õige asi see kindlasti pole.

Ja siis veel kaelavigastused. Millega seda ravite kui vigastate? Otsin lihtsalt tõhusamat meetodit. Seni olen määrinud erinevaid hobusepalsameid, aga ega need kohe mõjuma ei hakka. Seega ei tea, kas valu on ise järgi andnud või palsam mõjunud.

Ka massaasis käin. Massöör on üldiselt vähese ajaga seljavigastustes jagu saanud, aga kaelaga pole tulemused nii head.

PS! Säästukast leidsin ühe hobusepalsami hiljuti. Mingi strong gel. Kõrvetab päris korralikult, aga kas ka tolku sest, ei tea veel öelda. On keegi proovinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah mul kunagi endal sama lugu kui karatees käisin. Kael andis paar kuud tunda , aga siis asi möödus . Peavalud aga tulid ja läksis kuidas kunagi . Peale trenni lahkusin peaaegu igal teisel korral peavaluga . Mitte , et mind pähe seal pekstud oleks :D aga füüsiliste põrutustega on paevalu kerge tulema ! Sa pead mõtlema WWVDD ( what would van damme do )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Oli siis täna nii, et rinnalt surudes teise seeria viimaseid kordusi ponnistades lõi pähe väga terav valu, jätsin trenni katki ja tund aega hiljemgi on valus.

On põhjust arstile kurta või on tühiasi?

Kas oodata järgmise sellise peavaluni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tühiasi see vaevalt on. surudes üldse meelekohtades olevad veresooned suurenevad, nägu läheb punaseks jne. :D aga kui päris valu sisse lööb siis tasub igaksjuhuks kurta vast :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et midagi hullu ei ole, mine proovi veel. Kui uuesti valu teeb, siis lihtsalt mine arstile ja tema teeb su korda aga kui ei ole valus, siis tead et oli mingi ühe päeva kamm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×