Jump to content
Indrek K

Kulturism on surnud

Recommended Posts

70ndate kulturistid panid vähem roide, et säilitada esteetilist väljanägemist?! c'mon, nad panid samamoodi kõike, mis saadaval oli. tänapäeval on lisaks toitumis- ja treenimiskavadel ka meditsiiniline valdkond rohkem arenenud, millest tuleb ka "täispuhutud" pilt...

Testosteroon on testosteroon, on suur vahe kas tarvitada 600-700 mg, või paar grammi nädalas nagu tänapäeva profid. Lisaks kasvuhormoon

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ainult testo peal olles ei saavuta selliseid tulemusi... arvan, et 70ndatel oli veel peale sünteetilise testo veel clenbuterool, metaan drostenoloon jne

96 suri Andy Münzer tema režiim nägi sis välja järgnev:

Daily

Ephedrin

AN 1

Captagon

Aspirin (to thin his blood and help with the pain of training)

Valium

Clenbuterol (muscle growth with fat loss)

10–6 weeks before an event

2 Injections of 250 mg Testoviron (mass gain in the muscles)

1 Injection Parabolan (anabolic to muscle growth)

30 Tablets Halotestin (anabolic steroid for force production)

30 Tablets Metandienone (anabolic steroid for mass and force production)

16 IU of STH (growth hormone: Muscle growth with simultaneous fat loss)

20 IU of Insulin

5–2 weeks before an event

3 Injections Masteron (for muscle hardship and sharpness)

2 Injections Parabolan (anabolic to muscle growth)

30 Tablets Halotestin (anabolic steroid for force production)

50 Tablets Stromba (anabolic to muscle maintenance and definition with more hardship)

2 Injections Stromba (anabolic to muscle maintenance and definition with more hardship)

24 IU of STH (growth hormone: Muscle growth with simultaneous fat loss)

Two weeks everyday until the competition

2 Injections Masteron (for muscle hardship and sharpness)

2 Injections Stromba (anabolic to muscle maintenance and definition with more hardship)

40 Tablets Halotestin (anabolic steroid for force production)

80 Tablets Stromba (anabolic to muscle maintenance and definition with more hardship)

24 IU of STH (growth hormone)

Insulin

Aldactone, and Lasix (water reduction in the muscle)

julgen väita, et paljusid aineid loetelust ei olnud saadaval veel 70ndatel ja nüüd 15 a hiljem peale andyt võib seda nimekirja veel jätkata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mille poolest sportvõimlemine või kujundujumine paremad on?

See on igaühe enda otsustada mis parem on..

Näiteks sportvõimlemises tehakse treeningutes samu elemente mis ka võistlustel. Üldjuhul kõikides spordialades tehaksegi trennis sama mis võistlustel.

Jooksmises joostakse palju, et siis võistlustel teistest kiiremini joosta. :huh:

Kulturism tundub lihtsalt veider. Kui trennis teha sama, mis võistlustel, siis kogu treening olekski poseerimine. Sellepärast see vast tundubki veidi imelik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõneti küll õige tähelepanek, aga siiski kõikide spordialadega on nii, et treening ei koosne ainult sellest, mida võistlustel tehakse! Kulturismiga on aga vast nii, et paljude jaoks põnevam osa toimub just treeningul, muude aladega on üldiselt vastupidi. Aga üldiselt on ikka nii, et see on järjekordne teema siin foorumis, kus selle teema üle on vaidlus tekkind ja ütlen ette ära, et see ei vii mitte kuhugi!

Minu jaoks isiklikult kulturism on sport! Või võib ka nii öelda, et treening on sport ja võistlus kultuur, sealt ka ala nimi, vähemalt eesti keeles :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rahvas ihkab näha tsirkust ja friike, sellepärast ongi eesti kulturismi tase suht mõtetu.

Siis mingegi tsirkusesse, meie teeme siin sporti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on igaühe enda otsustada mis parem on..

Jooksmises joostakse palju, et siis võistlustel teistest kiiremini joosta. :huh:

Sellepärast see vast tundubki veidi imelik.

Sellepärast see vast tundubki veidi imelik, et teistest kiirem olla, selleks tuleb joosta :o - selleks, et kiirem olla, mõtles inimene välja jalgratta, auto, lennuki... .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võistussporti tehakse ikka rahvale ja kulturism ei ole just just kõigepopulaarsem ala, midagi peaks muutma, et tekiks ka publikut.

Siiani on vähemasti EMV täituvus publiku osas olnud suurem kui enamus spordialadel, oled sa ise üldse käinud kohapeal mõnda kulturismivõistlust vaatamas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sellest tuleb nii aru saada,et tsirkuseartistid ei tee sporti, :huh:

Õige märkus...kuid seal on olnud ka selliseid kategooriaid nagu kahe peaga naine jne.

Siiani on vähemasti EMV täituvus publiku osas olnud suurem kui enamus spordialadel, oled sa ise üldse käinud kohapeal mõnda kulturismivõistlust vaatamas?

Loomulikult...kuid põhimassid isuvad kodudes ja küsimus on ainult selles, kuidas seda teha telepurgis vaadatavamaks.

Friikshõu on friikidele, mees tugitoolis tahab esiteks head pilti ja teiseks samastumise võimalust. ...et tunda, kuidas tema oma biitseps ka paisub erutusest :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulturism muutuks minujaoks spordiks siis, kui peamiseks hindamiskriteeriumiks saaks vabakava, nagu näiteks sportvõimlemises ja uisutamises. Samas sportvõimlemises vaadatakse ka välimust, kohtunik võib tervelt 1 punkti maha võtta(10st), kui sportlase välimus on ebaesteetiline. Kui nüüd meie tänapäeva vabakavasid vaadata, siis tõeliselt ilusaid esitlusi tuleb tikutulega taga otsida, enamusjaolt käib mingi muusika tümpsu taktis jõnkusutamine ainult.

Näiteks siia ka paar lemmikut 80ndatest:

http://www.youtube.com/watch?v=h2rnRJQJicg

ja võrrelge nüüd sellega:

Muudetud kasutaja capoguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiani on vähemasti EMV täituvus publiku osas olnud suurem kui enamus spordialadel, oled sa ise üldse käinud kohapeal mõnda kulturismivõistlust vaatamas?

Kahjuks ei ole ise kohal käinud.

Ega mul kulturismi vasu midagi ei ole, ise käin ka 5x nadalas saalis, aga lihtsalt see mis toimub kulturismis laval ei ole minumeelest spordivõistlus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulturism on Eestis täpselt nii palju surnud, kui surnuks me seda spordiala peame! Omalt poolt teen mina küll kõik, et seda sporti propageerida ja positiivses valguses eesti rahvale näidata! Hetkel plaan korraldada juba kolmandad Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused, kus on oodatud jälle väga palju uusi noori kulturiste, kes teevad oma elu esimese võistluse! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulturism muutuks minujaoks spordiks siis, kui peamiseks hindamiskriteeriumiks saaks vabakava, nagu näiteks sportvõimlemises ja uisutamises.

Koreograafiliselt paika pandud liikumine laval? Siuksed alad on olemas peotants, balett jne. Pms. siis sinu jaoks muutub kulturism eriti sportlikuks, kui kulturistid veel sukkpüksid ka jalga tõmbaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See mu enda arvamus. Kulturism ei ole spordiala. Et kui male võistlustel käiksin, ma ei ütleks kunagi enda kohta, et olen sportlane. Ma olen maletaja. Ma olen kulturist. Kulturism ei ole surnud ja ei sure iial. Või siis öelda kulturismi pole olnudki. See sama mötetu ja rumal vaidlus, et universum on löputu ja teine pool, et kuskil ikka piirid olemas. Kui sa ei taha, et kulturismis on piirid ja kui ei taha, oleks monstrumid, ka ju hea? Natuke ikka möelge, kui s..a kokku jahutakse. Olen erapooletu, aga seda ma ütlen, meedia jöud on ikka tohutu. Ma tunnistan , et ei hakkagi seda teksti lugema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

M ja N absoluudi valimine võiks välja näha nii :huh:

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaga mitte tegelejate silmis kulturism ei ole spordiala. Nii see oli, on, ja jääb, selles ei ole kahtlust. See mida alaga tegelejad ise arvavad, ei koti tegelikult kedagi. Allveepihkupeksjad võivad ka arvata et teevad sporti kui võistluste jaoks valmistudes biitsepsit ja triitsepsit saalis pumpavad. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulturism muutuks minujaoks spordiks siis, kui peamiseks hindamiskriteeriumiks saaks vabakava, nagu näiteks sportvõimlemises ja uisutamises. Samas sportvõimlemises vaadatakse ka välimust, kohtunik võib tervelt 1 punkti maha võtta(10st), kui sportlase välimus on ebaesteetiline. Kui nüüd meie tänapäeva vabakavasid vaadata, siis tõeliselt ilusaid esitlusi tuleb tikutulega taga otsida, enamusjaolt käib mingi muusika tümpsu taktis jõnkusutamine ainult.

Näiteks siia ka paar lemmikut 80ndatest:

http://www.youtube.com/watch?v=h2rnRJQJicg

ja võrrelge nüüd sellega:

Eestikatel näeb ju ka paremaid kavasid, kui need esimesed kaks....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alaga mitte tegelejate silmis kulturism ei ole spordiala. Nii see oli, on, ja jääb, selles ei ole kahtlust. See mida alaga tegelejad ise arvavad, ei koti tegelikult kedagi. Allveepihkupeksjad võivad ka arvata et teevad sporti kui võistluste jaoks valmistudes biitsepsit ja triitsepsit saalis pumpavad. :huh:

Mõtetu näide.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koreograafiliselt paika pandud liikumine laval? Siuksed alad on olemas peotants, balett jne. Pms. siis sinu jaoks muutub kulturism eriti sportlikuks, kui kulturistid veel sukkpüksid ka jalga tõmbaks?

No kui sulle ntx võrksukad rohkem meeldivad - miks ka mitte ..., :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tuli veel üks mõte... Selle asemel, et tuua nn meelelahutust rohkem tantsutüdrukute jne arvelt sisse.

võiksime me hoopis rohkem "avada" võistlejaid endid. Näiteks vabakava võiks hea taustaga ilmestada.Hetkel on ...selline kiirjooks lavale, kiirjooks maha. Umbes nii, et saame sellega siis kähku hakkama, siis vaatame tantsutüdukuid.

Sportlase enese muutumine...siia võib tuua nii slaidiprogrammi kui ka videoid talle taustaks jne. See oleks vaatemängulisem, meie sportlaste vääriline, paneks vaatajad rohkem innustuma ja sportlasele kaasa elama. Aitaks neil samastuda, mis on vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle tuli veel üks mõte... Selle asemel, et tuua nn meelelahutust rohkem tantsutüdrukute jne arvelt sisse.

võiksime me hoopis rohkem "avada" võistlejaid endid. Näiteks vabakava võiks hea taustaga ilmestada.Hetkel on ...selline kiirjooks lavale, kiirjooks maha. Umbes nii, et saame sellega siis kähku hakkama, siis vaatame tantsutüdukuid.

Sportlase enese muutumine...siia võib tuua nii slaidiprogrammi kui ka videoid talle taustaks jne. See oleks vaatemängulisem, meie sportlaste vääriline, paneks vaatajad rohkem innustuma ja sportlasele kaasa elama. Aitaks neil samastuda, mis on vajalik.

Ja-ja-jah - mida kitsam lailihas, seda paremini nähtav slaidiprogramm. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle tuli veel üks mõte... Selle asemel, et tuua nn meelelahutust rohkem tantsutüdrukute jne arvelt sisse.

võiksime me hoopis rohkem "avada" võistlejaid endid. Näiteks vabakava võiks hea taustaga ilmestada.Hetkel on ...selline kiirjooks lavale, kiirjooks maha. Umbes nii, et saame sellega siis kähku hakkama, siis vaatame tantsutüdukuid.

Sportlase enese muutumine...siia võib tuua nii slaidiprogrammi kui ka videoid talle taustaks jne. See oleks vaatemängulisem, meie sportlaste vääriline, paneks vaatajad rohkem innustuma ja sportlasele kaasa elama. Aitaks neil samastuda, mis on vajalik.

Spordis peaks ikka sooritus ise piisavalt huvitav olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on kulturism pigem show, seda eriti tänu intriigidele, mis selle ala ümber keerlevad. Ei vaidle vastu, et jõusaalis rassimine on sportlik tegevus, aga laval poseerimine ja trennijärgsed poosepildid jätavad küll mind külmaks. Ehk siis minu jaoks on kõige huvitavam jälgida sportlaste ettevalmistumist võistlusteks (treening-ja toitumisalane info, eesmärgid jne) ja lõplik paremusjärjestus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja-ja-jah - mida kitsam lailihas, seda paremini nähtav slaidiprogramm. :huh:

Uute mõtetega on alati nii.

Esiteks naerdakse need lihtsalt välja...

Lailihast võrreldakse siis, kui on lailihase võrdlemise aeg.

....ja kui see kitsa seljaga poiss näitab head arenguteed nn vürtsitatud vabakavaga (seal võib kasutada ka treeningu videot), siis ei saa ta mitte paremat kohta pjedestaalil, küll aga võib võita publiku südameid ja innustada ka teisi sofa pealt ennast üles ajama.

Hetkel on põhikontingent nagu soojendusbänd paarile lõpuvõistlejale. Eriti kahju on mul naistest, kõige alguses jne.

...ja seda lõpu sigala tüüpi toitlustust võiks ka muuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×