Jump to content
eesti mees

Väljakutse

Recommended Posts

Täna siis heideti kinnas :rolleyes: , küsiti kas ma kavatsen ka registreerida Edimburgi maratoniks ja pakuti välja et võiks koos sõita starti ja hiljem üksteist üleskorjata. Natsa loll on see et väljakutsuja on mu naise õppejõud :rolleyes: . Samas me oleme igal jooksul koos osalenud ja mulle tundub et meil on nagu väike konkurent, olgugi et ma ei näe kus kohas sest tema jooksu karjäär on olnud 3 aastat ja eelmine aasta tegi ta Loch Nessie Maratoni, mis toimus suht koht tõusudega.

Egas midagi sööt tundub ahvatlev ja ma arvan et ma neelan selle konksu alla <_<. Hea on teada et Edimburgi maraton kulgeb allamäge :angry:.

Homme trenn ja hea et palavik on all , kahjuks ainult fk kerge nohu.

Kuidas siin öeldaksegi NO PAIN NO GAIN vms. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maraton? Edu igaljuhul, see on hoopis teine loom kui poolik. Tõsiselt ka, peale 30km läheb su enesetunne selliseks, millest sa poleks osanud kartagi. Räägitakse, et trenn pidi aitama :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

notasingle.jpg

:rolleyes: ei tegelt, edu! Nagu öeldakse, siis poolmaratonist pikemad distantsid joostakse pea ja südame, mitte jalgadega :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma tänan kõiki kes mulle edu soovivad <_< . Ma tean isegi et see saab raske olema, sest vaadates treening plaani näeb see seal ette pikemaks jooksuks 20 miili, seega 6 miili jääb treeningul distantsi pikkusest puudu :rolleyes: .

Samas ma olen ka kindel et ma peaaegu suren sinna(vähemalt esimesel korral) aga ma kavatsen kasvõi roomata selle ma lõpuni. Ah ja viimane aeg millega võib lõpetada on 6h 30 minta, peale seda korjatakse rajalt ära seega peab olema kiirem.

Nagu öeldakse : KÕIK LENDAVAD SEINA AGA MÕNI PEATUB SEAL JA MÕNED KA PURUSTAVAD SELLE :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oh woha.. siis kui ma "maratoniks treenisin" pingutasin kiirenduste tegemisega üle ning sain põlvevigastuse. Siis jäi treenimine katki, kuid poolmaratonist sain ikkagi osa võtta. Mitte küll 100% plaani täites, kuid suht norm tulemus tuli. Aga see oli RETS.. :huh: kui jooks sai läbi siis oli iga samm valus :o aga noh eks ma olin ise süüdi ka, ise mingeid jooke ja värke kaasa ei võtnud vaid kahmasin niisama teepeal pakutavat..

antud hetkel ma pole peas küll valmis poolmaratoniks või maratoniks treenimiseks.. aga edu sulle ning anna teada kuidas trenn sujub ning mis plaani järgi kavatsed treenida.

palju sul selle maratonini aega on?

kui pikka maad oled eelnevalt jooksnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oh woha.. siis kui ma "maratoniks treenisin" pingutasin kiirenduste tegemisega üle ning sain põlvevigastuse. Siis jäi treenimine katki, kuid poolmaratonist sain ikkagi osa võtta. Mitte küll 100% plaani täites, kuid suht norm tulemus tuli. Aga see oli RETS.. :P kui jooks sai läbi siis oli iga samm valus :P aga noh eks ma olin ise süüdi ka, ise mingeid jooke ja värke kaasa ei võtnud vaid kahmasin niisama teepeal pakutavat..

antud hetkel ma pole peas küll valmis poolmaratoniks või maratoniks treenimiseks.. aga edu sulle ning anna teada kuidas trenn sujub ning mis plaani järgi kavatsed treenida.

palju sul selle maratonini aega on?

kui pikka maad oled eelnevalt jooksnud?

No ma olen jooksnud Glasgowi poolmaratoni ajaga 2.17 ja ka Clen Clova poolmaratoni ajaga 2.07 viimane jooks toimus tõusudega. Maraton toimub Edinburgis 22 mail.2011, seega on natsa aega :) . Vahepeale jääb nn. treening jooksuks Edinburghi mis toimub 10 aprillil 2011 :) .

Treenin Hal Higdonsi algajate maratonijooksiate kava järgi , kava nääb ette 4 päeval nädalas jooksu ja 5 päeval ujumist. Jooksen teisipäev,kolmapäev, neljapäeval ja laupäeval on pikkjooks ja pühapäeval on krosstreening. Esmaspäeval ja reedel on puhkus.

Praegusel hetkel sujub trenn alles lapsekingades, vahemaad on pisikesed. Nädala keskel 3M ja laupäeval sai tehtud 5M et lihastele anda puhkust :D , eelmine laupäev jooksin 7M, järgmine laupäev tõstan 9M jne. Nädala keskel jäävadki pisikeseks vahemaad :D .

Reedel puli ka vahurull ära seega maseerimine omast käest ,peale jooksu on see ikka kuradi valus aga pärast on lihased nagu uued, soovitan seda kõigile soojalt :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen mina korra jooksnud maratoni. ja see oli küll saaremaa 3päeva maraton kuid see näitas kaasvõistlejatele juba piina(1.päev 10km, 2.päev 16,195 ja 3.päev 16km) kes korralikult sooja ei teind või ära ei lõdvestand jooksis veremaitse suus. Ise tol korral pääsesin ilma ühegi lihas valuta(eelnevalt proffülaktika mõttes jooksin käes hoides 3kg hantleid ja ümber jala 1kg raskused.

Sulle aga soovin edu ja rõõmsat meelt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma olen jooksnud Glasgowi poolmaratoni ajaga 2.17 ja ka Clen Clova poolmaratoni ajaga 2.07 viimane jooks toimus tõusudega. Maraton toimub Edinburgis 22 mail.2011, seega on natsa aega :) . Vahepeale jääb nn. treening jooksuks Edinburghi mis toimub 10 aprillil 2011 :) .

Treenin Hal Higdonsi algajate maratonijooksiate kava järgi , kava nääb ette 4 päeval nädalas jooksu ja 5 päeval ujumist. Jooksen teisipäev,kolmapäev, neljapäeval ja laupäeval on pikkjooks ja pühapäeval on krosstreening. Esmaspäeval ja reedel on puhkus.

Praegusel hetkel sujub trenn alles lapsekingades, vahemaad on pisikesed. Nädala keskel 3M ja laupäeval sai tehtud 5M et lihastele anda puhkust :D , eelmine laupäev jooksin 7M, järgmine laupäev tõstan 9M jne. Nädala keskel jäävadki pisikeseks vahemaad :D .

Reedel puli ka vahurull ära seega maseerimine omast käest ,peale jooksu on see ikka kuradi valus aga pärast on lihased nagu uued, soovitan seda kõigile soojalt :P

umm.. mina selle treenimisega jooksin poolmaratoni (seb sügisjooks) 2:02 ajaga. Muidu enne seda jooksmisega üldse ei tegelenud. Paaril järvejooksul olin ka käinud.. Nii et soovitan soojalt seda mida ise jälgisin. See on läbi proovitud ja toimib hästi. Lihtsalt on vaja kannatust ja ära HIITiga üle pinguta.

http://www.coolrunning.com/engine/2/2_4/128.shtml

vahepeal lühikeste jooksude osas võid mäkkejookse ka teha jne. igatahes see plaan toimib 100% no lie :P

edu treenimisel, anna teada kuidas trenniga läheb

PS! unutasin öelda, et ma ei alustanud algusest, aga kuskilt vahepealt, kus oli juba mõnus joosta. nii et mingi 6-10km pealt vist alustasin. Aga mina treeniks selle järgi jälle ning puhkaks. Jõutrenni siis ära unusta :P

aga räägi mulle oma treeningkasvast lähemalt?

Muudetud kasutaja batmannu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
umm.. mina selle treenimisega jooksin poolmaratoni (seb sügisjooks) 2:02 ajaga. Muidu enne seda jooksmisega üldse ei tegelenud. Paaril järvejooksul olin ka käinud.. Nii et soovitan soojalt seda mida ise jälgisin. See on läbi proovitud ja toimib hästi. Lihtsalt on vaja kannatust ja ära HIITiga üle pinguta.

http://www.coolrunning.com/engine/2/2_4/128.shtml

vahepeal lühikeste jooksude osas võid mäkkejookse ka teha jne. igatahes see plaan toimib 100% no lie :D

edu treenimisel, anna teada kuidas trenniga läheb

PS! unutasin öelda, et ma ei alustanud algusest, aga kuskilt vahepealt, kus oli juba mõnus joosta. nii et mingi 6-10km pealt vist alustasin. Aga mina treeniks selle järgi jälle ning puhkaks. Jõutrenni siis ära unusta :D

aga räägi mulle oma treeningkasvast lähemalt?

No mida ma oskan kavast rääkida :)

Esmaspäev on puhkus, teisipäev , kolmapäev ja neljapäev on 3M , reede on puhkus ja laupäeval on 6M .Pühapäeval on cross. See on esimene nädal.

teisel nädalal on sama aga laupäeval on 7M

kolmandal nädalal on ka 3M aga kolmapäeval jooksen 4M ja laupäeval tuleb tagasi minek 5M peale, et lihased kosuksid.

neljandal nädalal on nädalakeskel sama aga laupäeval tõstan vahemaad 9M peale

viiendal nädalal jääb nädala keskel ka samaks aga vahemaa läheb 10M peale

kuuendal nädalal jääb nädala keskel samaks aga laupäeval jooksen 7M, et lihased taastuksid.

Edaspidi hakkabki tõusma ainult kolmapäeval ja pühapäeval, teisipäeval ja neljapäeval jooksen ikkagi 3M.

Kaks nädalat enne võistlust on pikkem maa 20M ja siis tuleb langus, max jooksupikkus 10M

Loodan said mingi ülevaate :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellega pead arvestama, et sinu jooksukogemusega ei saa maratoni viimased 15km meelakkumine olema. Asi on lihtsalt selles, et vajalik aeroobne vastupidavus ja lihasvastupidavus arenevad aastatega.

Antud kavaga võid sellega arvestada, et sa läbid maratoni suht edukalt, aga lõpp on kolekole.

Ise olen suht okei jooksja, poolikut alla 1:30, aga maraton alates 30km oli oioioi. Maratoni sees jooksin esimese poole 1:40-ga, rahulikult, aga teine pool võttis 2h aega. Võid ise samamoodi sellise 20-30% kiiruse kukkumisega arvestada. Jalad löövad tuld, kõndida on isei vastik, kogu energia on ära kulunud ja ikka on veel 5km minna.

Emotsioon hiljem on selle võrra parem, aga pingutus on meeletu. Suht julgelt võib öelda, et maratonijooks on koledam kui poolpikk triatlon, kuigi viimane kestab ajaliselt kauem ja on distantsilt pikem.

Ja kavast niipalju, et sisuliselt ongi eesmärke kaks:

1) Treenida maratonitempot

2) treenida aeroobset baasi

Ülejäänud on ajatäide ja efekt peaks olema kumulatiivne, st. kumulatiivse väsimuse kuhjumisega hakkab su keha efektiivsemalt tööle. Sestap ka sul ainult 2 trenni muutub ja ülejäänu on rahulik 3mi sörk.

Edu igal juhul ja hoia meid kursis, kole põnev on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellega pead arvestama, et sinu jooksukogemusega ei saa maratoni viimased 15km meelakkumine olema. Asi on lihtsalt selles, et vajalik aeroobne vastupidavus ja lihasvastupidavus arenevad aastatega.

Antud kavaga võid sellega arvestada, et sa läbid maratoni suht edukalt, aga lõpp on kolekole.

Ise olen suht okei jooksja, poolikut alla 1:30, aga maraton alates 30km oli oioioi. Maratoni sees jooksin esimese poole 1:40-ga, rahulikult, aga teine pool võttis 2h aega. Võid ise samamoodi sellise 20-30% kiiruse kukkumisega arvestada. Jalad löövad tuld, kõndida on isei vastik, kogu energia on ära kulunud ja ikka on veel 5km minna.

Emotsioon hiljem on selle võrra parem, aga pingutus on meeletu. Suht julgelt võib öelda, et maratonijooks on koledam kui poolpikk triatlon, kuigi viimane kestab ajaliselt kauem ja on distantsilt pikem.

Ja kavast niipalju, et sisuliselt ongi eesmärke kaks:

1) Treenida maratonitempot

2) treenida aeroobset baasi

Ülejäänud on ajatäide ja efekt peaks olema kumulatiivne, st. kumulatiivse väsimuse kuhjumisega hakkab su keha efektiivsemalt tööle. Sestap ka sul ainult 2 trenni muutub ja ülejäänu on rahulik 3mi sörk.

Edu igal juhul ja hoia meid kursis, kole põnev on.

No ma vaatan et ma pean siia endale vist plogi tegema :D , igatahes praegust olen oma graafikus nii et sellel laupäeval on ees 9M . Praegust pole probleeme esinenud ja peale igat jooksu lasen oma jalad vahurulliga üle :) . Muideks ma olin vägagi üllatunud kuidas see võttis esimesel korral kiunuma, eriti just sääred aga samas keha ei öelnud et seal oleks mingeid probleeme olnud :) . Igatahes rullimine on nii palju aidanud et lihased on kuidagi elastsemad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mida ma oskan kavast rääkida :)

Esmaspäev on puhkus, teisipäev , kolmapäev ja neljapäev on 3M , reede on puhkus ja laupäeval on 6M .Pühapäeval on cross. See on esimene nädal.

teisel nädalal on sama aga laupäeval on 7M

kolmandal nädalal on ka 3M aga kolmapäeval jooksen 4M ja laupäeval tuleb tagasi minek 5M peale, et lihased kosuksid.

neljandal nädalal on nädalakeskel sama aga laupäeval tõstan vahemaad 9M peale

viiendal nädalal jääb nädala keskel ka samaks aga vahemaa läheb 10M peale

kuuendal nädalal jääb nädala keskel samaks aga laupäeval jooksen 7M, et lihased taastuksid.

Edaspidi hakkabki tõusma ainult kolmapäeval ja pühapäeval, teisipäeval ja neljapäeval jooksen ikkagi 3M.

Kaks nädalat enne võistlust on pikkem maa 20M ja siis tuleb langus, max jooksupikkus 10M

Loodan said mingi ülevaate :)

minu meelest sobib :D

edu.. ja anna teada kuidas edeneb

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii sai siis oldud pikalt treeningutest eemal kuna esines päris korralikke probleeme säärtega, sai siis käidud spetside jutul ja diagnoos selline. Reie , tuhara ja puusade lihased liiga nõrgad :o .Peale selle olen veel liiga raske , no krt. 85 kg pole ju minu pikkuse juures mingi raskus ;) . Nagu muudest asjadest veel vähe oleks siis olen uute tossude ostmisega jäänud hiljaks, lähtusin sellest et peale 500M tuleb vahetus nagu poest soovitati. Nüüd arvati et peaks vahetama 350-400M juures kuna olen lampjalgsusele kalduv ;) , no ma ei sa aru kuidas seal poes minu jooksmist nii analüüsiti ;) . Ainuke hea uudis mis oskan öelda,et nad andsid mulle õiged tossud. Ütleme nii et kõik need kastile hüpped mis tegin, et jalgu treenida olid mõtetud. Füsioterapeud küsis kohe kas soovin joosta 10K või pikemat distantsi ja kui kuulis et maratoni naeris ;) ja seletas et ma ei vaja mitte plahvatust vaid jõudu oma jalgadesse.

Nüüd on siis terve hunnik harjutusi mida pean tegema ja mida võin teha kui viitsin aga mis pole eriti olulised ja muidugi pean jätkama venitamist aga praegugi pidi mu painduvus olema vägagi hea ;) .

Egas siis midagi, eks alustab uuesti ja loodame et uute jalavarjudega ei esine enam probleeme.

Mõtlesin omale plogi teha kuhugi jooksjate saidile, kuhugi kus arvutatakse ka kohe kokku mu tossude kulumus vms. Seega asi peaks kuskil varsti onlainis olema vaja aint asi üles leida, kõik soovitused oodatud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×