Jump to content
mash

probleemne selg

Recommended Posts

tere

on probleeme seljaga nimelt on selg mingil määral kõver.

tahaks teada, kas on võimalik mindagi ettevõtta nt kas tuleb spetsiaalne kava teha seljale?

olen jõusaalis k2inud u 1,5 aastat!!

kõik kellel on teadmisi ja kogemusi sellel alal võiksid aidata!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ujumine, massaz, kindlad harjutused seljale, need saad siis kas arsti poole pöördudes või internetist aga arsti käest on kindlam, sest tema määrab ära täpselt mitu kraadi vms. su selg kõver on. Igastahes jah, et ujumas soovitan kindlasti käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ortopeedi juurde minek, mis muud.

Mul vend sai muide niimoodi sellest veast lahti. Aga mingi pool aastat pidi seljatuge kandma (koolis, kodus ikka võttis ära)

Oleneb ka muidugi kui vana oled, sest kui veel aksvad, siis läheb asi kiiremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mjah, selgaviga karm, oman juba seda lapsest saati, pluss omaaegsed rasked koolikotid tegid ka asja hullemaks.

Hetkel vanust mul 25 aastat, jõusaali teinud 4 aasta

Minul selg alates õlgade piirkonnast kõver nagu vibu (5ndast lülist);

Omal ajal käisin ortopeedi juures, see keelas mul kohe jõusaali ära;

kuid tundes seljavalusid ja muud jamasid, hakkasin käima.

Kuna seljakõverus on idividuaalne, ta võib paikneda selgroo ülemises, kui ka alumises osas, siis ei oska ka õiget nõ anda.

Fakt on see, et selga sirgeks kahjuks enam ei saa :D

Ujumine aitab !

Mina avastasin, et selavaludest pääseb vaid tugevate seljalihaste abil.

Kõige pealt ütlen harjutused, mida ma ei tee, kuna need teevad asja hullemaks;

kükk kangiga, jõutõmme; kui tunnen, et seljas on nagu nõelad tea kohe, et see väga vale harjutus.

Mina tihti jõusaalis ripun ning tõmban lõuga + plokil kuklataha vedamist

ning istudes kitsahaardega. Aga reegel number 1, mitte ühtegi harjutust ära tee selg kõveras B)

:D loodan, et sain natuke infot anda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka selljaga jama, kõver teine nagu Piisa torn. Ise olen 17 ja jõusaalis käinud natuke üle 3 kuu.

Minul ortopeed jõusaali ära ei keelanud, aga kükke kangiga ei luba teha. Kõik arstid soovitavad selja probleemidega ujumist (seda ma 4,5 aastat olen teinud kah, see suvi läksin jõusaali peale üle, ujumine tüütas ära), Pallimänge soovitas ka mängida.

Vesivõimlemine mõjub seljale ka jube hästi. Tundub küll penskarite värk B) aga tulemust on ka selle eest tunda.

Hiljuti läksin taastusravi arsti juurde ja korraldas mulle mingid tunnid, kus saan õppida jõusaalis rühi harjutusi tegema. Ja sama arst mainis, et lihasmassi ei tasu seljale eriti kasvatada: see koormab selga ja teeb asja äkki isegi hullemaks. Soovitan ka seljaprobleemidega spets arsti poole pöörduda, need oskavad nõu anda ja suunata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×