Jump to content
Jõukahoolik

Kõrge vererõhk

Recommended Posts

Mul sama asi, peaaegu kogu aeg väidavad kooliarstid, et mul vererõhk liiga kõrge ja pulss ka tavaolekus kõrge, aga kui koolis tehti väiksemat sorti koormustesti, siis olid peaaegu kõik näitajad väga head, ainult hapniku tarbimine oli hea.

Muudetud kasutaja joonast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!!

Selline küsimus, et kui mul on kõrge vererõhk, siis on soovitav teha ju aeroobset (ujumist, jooksmist eelkõige) ja jõusaalis raskusi tõsta pole siis eriti mõtekas, aga kui teha jõusaalis näiteks 15-20 kordust kergete raskustega ja lühikeste pausidega, kas siis see oleks alternatiiviks otsesele aeroobsele? Kuna aeroobne eriliselt massi ju ei lisa, kas siis kergete raskustega tegemine annaks midagi juurde või pole siis seda ka mõtekas teha?

Tänan vastamast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!!

Selline küsimus, et kui mul on kõrge vererõhk, siis on soovitav teha ju aeroobset (ujumist, jooksmist eelkõige) ja jõusaalis raskusi tõsta pole siis eriti mõtekas, aga kui teha jõusaalis näiteks 15-20 kordust kergete raskustega ja lühikeste pausidega, kas siis see oleks alternatiiviks otsesele aeroobsele? Kuna aeroobne eriliselt massi ju ei lisa, kas siis kergete raskustega tegemine annaks midagi juurde või pole siis seda ka mõtekas teha?

Tänan vastamast!

Tere,

Nii palju kui mina tean siis kergete raskustega ja pikad seeriad annavad paljugi:). Sellise treening viisiga sa kurnad lihaseid ja muudad nad sitkemaks ja rohkem vastupidavamaks,st. tõstad nende pikema ajalist töövõimet. Minu teada kasutavad seda meetotit paljud sportlased, alates maradoonaritest ja lõpetades sõjaväelastega kes kasutavad tihti treeninguks ainult oma keha raskust

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust massi kasvatamine (kaalus juurde võtmine) kõrge vererõhuga ei ole üldse hea mõte. Ise sain oma vererõhu kontrolli alla sellega, et võtsin alla 24kg ja tegin poolteist aastat praktiliselt ainult aeroobset. Jõusaali tegin hästi vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise nagu üldse ei tunne, et mul kõrge vererõhk oleks, tegelt on see olnud juba üle 5 aasta, aga olen jõusaali sel ajal suht palju teinud. Suitsu ei tee ja ei joo ka peaegu üldse....need tõstavad ka päris palju vererõhku . Alla ma ka nagu võtma ei hakka kuna olen normaalkaalus. Mul on see ilmselt pärilikkusest. Sa said oma vererõhu kontrolli alla, aga kui mul muud eluviisid on korras, kas siis aitab ainult sellest aeroobsest?

Kakao enne trenni oli vist sellistel juhtudel abiks. Arginiin ka.

Kuidas nad mõjuvad? Kas arginiin pole nagu mitte veresoonte laiendaja ? Ma just mõtlesin et, selliseid aineid ega midagi võtta enam ei tohi. Olen kuulnud ka et kreatiin on südamele hea?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise nagu üldse ei tunne, et mul kõrge vererõhk oleks, tegelt on see olnud juba üle 5 aasta, aga olen jõusaali sel ajal suht palju teinud. Suitsu ei tee ja ei joo ka peaegu üldse....need tõstavad ka päris palju vererõhku . Alla ma ka nagu võtma ei hakka kuna olen normaalkaalus. Mul on see ilmselt pärilikkusest. Sa said oma vererõhu kontrolli alla, aga kui mul muud eluviisid on korras, kas siis aitab ainult sellest aeroobsest?

Kuidas nad mõjuvad? Kas arginiin pole nagu mitte veresoonte laiendaja ? Ma just mõtlesin et, selliseid aineid ega midagi võtta enam ei tohi. Olen kuulnud ka et kreatiin on südamele hea?

Veresooni sul ongi tarvis laiendada. Mida laiemad sooned, seda väiksem on rõhk veresoonte seintele vere poolt :rolleyes:.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

saan rääkida ainult oma kogemusest. kui saalitrennile lisaks aeroobset ei teinud, oli vererõhk kõrge. kui alustasin 1,5 tunni aeroobsega nädalas, siis vererõhk taandus enam-vähem normaalseks. seega, sellise probleemiga võib teha saalitrenni, kuid peab lisaks tegema ka aeroobset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veresooni sul ongi tarvis laiendada. Mida laiemad sooned, seda väiksem on rõhk veresoonte seintele vere poolt :rolleyes:.

Ilmselt võib siis ainult kasutada puhast arginiini, mitte teistsuguseid pumbatooteid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldjuhul ütlevad arstid, et rasket jõusaalitrenni teha ei tohi, vältida raskeid harjutusi, kus töötab palju lihaseid, ning vältida hinge kinni hoidmist (mida tihti tehakse raskete harjutuste puhul). Soovitatakse teha aeroobset. See, kas neid arstide nõuandeid sportlased ka kuulavad, on iseasi. Mina olen lisaks sellele veel rohtu võtnud aastaid (Betaloc).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldjuhul ütlevad arstid, et rasket jõusaalitrenni teha ei tohi, vältida raskeid harjutusi, kus töötab palju lihaseid, ning vältida hinge kinni hoidmist (mida tihti tehakse raskete harjutuste puhul). Soovitatakse teha aeroobset. See, kas neid arstide nõuandeid sportlased ka kuulavad, on iseasi. Mina olen lisaks sellele veel rohtu võtnud aastaid (Betaloc).

Ilmselt tuleb siis nii välja et pole erilist mõtet sinna jõusaali tükk aega minna....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võib ka raskeid harjutusi teha, kui aeroobne töö olemas on. muidugi 3 kuud võttis aega, kui asi mõjuma hakkas minul. nimelt muidu oli a´la puhkeseisundis vererõhk 140-150/90-100`le. peale 3 kuud 1,5 h aeroobset sain sellised näitajad 120-125/65-75. need on vahemikud, milles tavapäraselt on mõõtmistel rõhk olnud. minu kogemus ütlebn, et kõrge vererõhuga võib ka korralikku saalitrenni teha (kükki jmt), kuid ei tohi ära jätta kunagi aeroobset tegevust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
võib ka raskeid harjutusi teha, kui aeroobne töö olemas on. muidugi 3 kuud võttis aega, kui asi mõjuma hakkas minul. nimelt muidu oli a´la puhkeseisundis vererõhk 140-150/90-100`le. peale 3 kuud 1,5 h aeroobset sain sellised näitajad 120-125/65-75. need on vahemikud, milles tavapäraselt on mõõtmistel rõhk olnud. minu kogemus ütlebn, et kõrge vererõhuga võib ka korralikku saalitrenni teha (kükki jmt), kuid ei tohi ära jätta kunagi aeroobset tegevust.

Tänan! Selline vastus annab veel lootust:D Aga 1,5 h aeroobset nädalas, kas see on siis korraga või näiteks 3 päeva pool tundi igakord? Või pole sellel vahet?

Selline asi ka et hetkel pole ma saanud paar kuud teha ka korralikult, et tekivad suvel sellised pausid. Aga kindlasti hakkan rohkem aeroobset tegama, kas korvpalli võib ka selle alla lugeda või on see rohkem kiired lõigud saali ühest otsast teise, mis samuti pulsi kohe lakke viivad?

Muudetud kasutaja Shox72 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselt võib siis ainult kasutada puhast arginiini, mitte teistsuguseid pumbatooteid?

Kui neil teistel kofeiini ja muid stimulante sees pole siis nad ei tohiks ju halvemad olla.

Ja tauriin reguleerib ka vererõhku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Sooviksin teada, et mis võiksid olla sellised toiduained ja ka toidulisandid, mis kasvõi natukene langetaks vererõhku?

Ise olen kuulnud, et näiteks kaalium langetab, samuti mõned pähklid, aga tahaks nagu rohkem teada, et igas päeva toidukorras oleks mõni selline asi sees mis aitaks vererõhku langetada. Toidlisanditest aitaksid ehk arginiin, tauriin ja südamele on ka hea karnitiin???

Kõik vastused on oodatud!

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt peaks välja selgitama kõrge vererõhu põhjused ja mitte ainult tagajärgedega võitlema, vaid ikka alustaks põhjustest. Kõrge vererõhk ei ole iseseisev haigus. Peaks uurima neerude tööd.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Sooviksin teada, et mis võiksid olla sellised toiduained ja ka toidulisandid, mis kasvõi natukene langetaks vererõhku?

Ise olen kuulnud, et näiteks kaalium langetab, samuti mõned pähklid, aga tahaks nagu rohkem teada, et igas päeva toidukorras oleks mõni selline asi sees mis aitaks vererõhku langetada. Toidlisanditest aitaksid ehk arginiin, tauriin ja südamele on ka hea karnitiin???

Kõik vastused on oodatud!

Tänan!

Artishokk, spargel, brokkoli, seller, võilill, küüslauk, viinamari, porrulauk, aedsalat, kaer, rasvane kala, oliivid ja oliiviõli, sibul, granaatõun, kaaliumirikkad köögiviljad, rukis, päevalilleseemned, tomat.

Rohkem täisteratooteid, pähkleid, seemneid. Võta kaalust alla.

Jäta ära nisu ja piimatooted.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×