Jump to content
Jõukahoolik

Kõrge vererõhk

Recommended Posts

see tabel annab mõned kasulikud soovitused, aga samas on seal kirjas, et üle 2 muna nädalas ei peaks sööma ning lõpus on see mõtetu toidupüramiid mille järgi on suurim level:sai, leib, riis, pastatooted etc. <--kiired ja tärkliserikkad süsivesikud. Tobe tabel.

Mille jaoks sul pea on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pea on hea, aga mõni teine äki võtab Teie postitusi puhta kullana..

t(' - ' t)

Absoluutset tõde ei ole olemas ja anda soovitusi, mis sobiksid kõikidele inimestele on võimatu. Mõnel tekitab 2 muna söömine päevas kõhukinnisuse; mõnel on päevas mannapudru söömine ainus võimalus pikendada elupäevi.

Sellepärast ma küsisin, et milleks sul pea on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lõpus on see mõtetu toidupüramiid mille järgi on suurim level:sai, leib, riis, pastatooted etc. <--kiired ja tärkliserikkad süsivesikud. Tobe tabel.

See püramiid ongi vananenud veidi, sellest on juttu siin:

http://www.nutritionreview.org/library/food.pyramid.html

(Päris hea veebisait on see seal üldse, huvitavad artiklid)

Mitmesuguseid püramiidipilte:

http://images.google.ee/images?hl=et&q...sa=N&tab=wi

Sulle ilmselt tunduks õigeim selline püramiid:

pyramid.jpg

Allikas:

http://ourworld.compuserve.com/homepages/r...odgen/paleo.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! Olen 28aastane uliõpilane. Sooviksin sugisest käima hakata spodiklubis ja tahaksin teada, milline spordiala sobiks mulle, kui mul on vererõhk väga kõrge 160/100. Suurt koormust ja pikka maad ei kannata jooksta, suda hakkab kohe kloppima, ajab hingeldama ning rinnus suda huppab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere! Olen 28aastane uliõpilane. Sooviksin sugisest käima hakata spodiklubis ja tahaksin teada, milline spordiala sobiks mulle, kui mul on vererõhk väga kõrge 160/100. Suurt koormust ja pikka maad ei kannata jooksta, suda hakkab kohe kloppima, ajab hingeldama ning rinnus suda huppab.

Kardiot!Kuid ennem tee selgeks miks sul vererõhk üldse kõrge on.Vereanalüüsid,Holter,Ekg ja südame ultraheli peaksid ära näitama milles asi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tegemist on kergelt kõrgenenud vererõhuga, on liikumine üks ravimiteta ravi osa. Püsivalt kõrge vererõhu korral tuleb kaaluda ravimite võtmise alustamist enne regulaarseid treeninguid. Varem spordiga mittetegelnutele võib soovitada iga päev vähemalt 30 min käimist või teise võimalusena suuri lihasrühmi koormavaid kestvusspordialasid. Liikumiskoormus on piisav, kui see kutsub esile mõõduka hingeldamise ja higistamise.

MÕÕDUKA KOORMUSEGA JÕUTREENING ei paista siiski koormusaegset vererõhku tõstvat, vaid võib alandada puhkeolekurõhku. Mõõduka koormusega jõutreeningu põhimõtteks on väiksed raskused 40 - 50 % ja palju kordusi.

Jõutreeningud tuleb kombineerida vastupidavustreeningutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kardiot!Kuid ennem tee selgeks miks sul vererõhk üldse kõrge on.Vereanalüüsid,Holter,Ekg ja südame ultraheli peaksid ära näitama milles asi!

Kõrge vererõhk ei ole haigus. See on hoopis märk sellest, et midagi on valesti südame, veresoonte, neerude või mõne muu organiga. Vahel tuleneb probleem kilpnäärme- või neerupealiste hormoonide liigtootmisest. Enamikul juhtudel ei ole siiski võimalik leida ühest põhjust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma olin noorem, nii umbes 11-12 siis oli mul samuti väga kõrge vererõhk, süda puperdas tihti ja olid kahinad. Käisin mitu korda uuringutel ja masina all jne. Miskit ei selgunud, öeldi vaid, et päritud tundlikust närvisüsteemist põhinev. Spordiga ei tegelenud absoluutselt. Siis üks päev avastasin enda jaoks jalgpalli ja see oli armastus esimesest silmapilgust. Väljakul möödusid sõna otseses mõttes päevad, nädalad. 3a hiljem läksin taaskord arstile südamekontrolli ja selgus, et vererõhk täiesti normaalne, südame löögid muutunud väga tugevaks ja stabiilseks ja kahinad kadunud.

Muidugi on see probleem individuaalne, aga minul aitas regulaarne sport.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka vererõhk kõrge 180/120 olen 17aastane nooruks. Ma isiklikult soovitan ujumist, algul madalal koormusel, pärast suurendada mahtu ja intensiivsust. Minul see aitas, ma tegelesin tihedamalt jooksmisega ka. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnen huvi, kas kõrgeverõhuga noorele inimesele tehakse koormustesti, kui vererõhk on 170/110 paremal käel ja vasakul käel on 160/100. Lugesin kuskilt spordiklubi kodulehelt,et ei ole soovitav teha koormustesti, kui vererõhk on kõrgevõitu. Kas niisuguste näitajatega tehakse mulle koormustesti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni aasta tagasi käisin ise koormustesti tegemas ja kui vererõhk oli ülemine näitaja juba üle 180 siis nad katkestasid mu ja ei lubanud enam edasi teha kuna see võis olla ohtlik. Nii ütlesid nemad. Et võib-olla tõesti kõrge vererõhuga ei lasta. Loogiline nagu oleks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ka minul on kõrge vere rõhk. tehti südame koormus test enne algust oli see minul 148/64 ja lõppedes jäi sinna 170-180ne juurde ülemine ja alumist mina ei mäleta enam :P

minu arst pöördus spordi arsti poole ja Tema vastas siis nii:

"sellist fenomeni esineb jõutõstjatel sageli - peale suurt füüsilist

pingutust tekib kuklapiirkonnas vöi bitemporaalselt (see tähendab mõlemal

pool oimu piirkonnas) äge valu, mis hiljem vöib muutuda diffuusseks (hajuda)

ja kesta ca 4-6 h. Iseloomult on see valu healoomuline, vaid ca 10%-l

leitakse veresoontes muutusi, seletatakse seda valu aga ülisuure koormusega

veresoonte seintele, mis tekib ekstreemsest vereröhu töusust pingutuse ajal

(röhk töusvat süstoolselt kuni 400 mmHg ja diast. kuni130 mmHg), tuntud ka

Valsalva manöövri all...

Ravi? Noh, nagu ikka soovitatakse tugeva pingutuse vältimist... nii et

töenäoliselt jääb mehel üle ise valik teha..."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõni aasta tagasi käisin ise koormustesti tegemas ja kui vererõhk oli ülemine näitaja juba üle 180 siis nad katkestasid mu ja ei lubanud enam edasi teha kuna see võis olla ohtlik. Nii ütlesid nemad. Et võib-olla tõesti kõrge vererõhuga ei lasta. Loogiline nagu oleks..

Mulle vist küll ei tehta koormustesti, sest mul ilma koormuseta vererõhk üsna kõrge 170 ümber, kui Teil oli vererõhk koormustesti tehes läks üle 180 ja katkestasid, siis mind ei võetagi jutulegi, sest ma võib olla ei talugi mingit koormust, lööb kohe vererõhu lakke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on vererõhk kõrge, olen alla kolmekümne naistudeng ja vereõhk on enamik aeg 170/110 ümber. Tahaksin sellisest vererõhust lahti saada. Võtan iga päev kõrgvererõhurohtu Ro Renitec 1 tableti. Võib olla peaks rohkem rohtu võtma. Järsku 2 tabletti päevas, mõikab rohkem ning ajab rõhu alla. Oleksin nii õnnelik, kui mul oleks vererõhk 130/80. Pole tükk aega olnud, kõige madalam 140/90, millega arst rahul ei olnud, et see on kõrge võitu minu vanusele. Mida teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt pole vaja teha mitu eraldi teemat, onju. Võiksid veidike oma andmetest rääkida. Pikkus, kaal, elustiil jne. Kaua sul vererõhuga probleeme on olnud?

Vererõhu allasaamiseks on trenn+toitumine tähtis. Kõige lihtsam oleks tellida siitsamast leheküljelt toitumiskava Ralf Otterilt. Kui seda teed siis maini talle oma probleemi ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on vererõhk kõrge, olen alla kolmekümne naistudeng ja vereõhk on enamik aeg 170/110 ümber. Tahaksin sellisest vererõhust lahti saada. Võtan iga päev kõrgvererõhurohtu Ro Renitec 1 tableti. Võib olla peaks rohkem rohtu võtma. Järsku 2 tabletti päevas, mõikab rohkem ning ajab rõhu alla. Oleksin nii õnnelik, kui mul oleks vererõhk 130/80. Pole tükk aega olnud, kõige madalam 140/90, millega arst rahul ei olnud, et see on kõrge võitu minu vanusele. Mida teha?

http://www.med24.ee/eesti/perearst/article_id-1074

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviksin toitumis ja treeningkava. Olen 28 aastane naistudeng. Pikkus on 165 cm ja kaal 68. Olen vererõhuga 2 aastat hädas olnud. Tarvitan regulaarselt vererõhurohtusid. Pikka maad ei kannata jooksta, suda hakkab kloppima, kõrvad lähevad lukku, väsimus tuleb peale. Peale fuusilist tööd võtan kindlasti validooli, sest suda huppaks muidu rinnust välja. Elustiil: vara ules,hilja voodisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti soovitan tasakaalustada omega 6 ja omega 3 suhet. Väldi omega 6 rikkaid toite ja õlisid, sinna alla kuuluvad peaaegu kõik taimeõlid ja neid sisaldavad toidud (va kookosõli). Tasuks hakata võtma ka kalamaksaõli.

Ürita eemale hoida suhkru- ja jahutoodetest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endalgi kõrge vererõhk. 170/90 vist oli.

Järgmine nädal politseikooli katsetele, läbi häda pressisin arstilt tervisetõendi välja. Nüüd tuleb endast parim anda, et ülejärgmiseks nädalaks saaks veidikene vererõhku alla, et politsei meditsiiniline komisjon läbi laseks.

Arst kisas küll, et saad tööl veel infarkti vms. Samas olen 5 aastat jõusaalis rassinud kuid pole siiani mitte midagi olnud. Jällegi öeldakse, et kõrgel vererõhul sümptomeid ei olegi ja tapab vaikselt.

Niipalju tean, et rasvaprotsenti tuleks alla viia muidugi seda eriti nädala ja kahega ei õnnestu. Siis soolade vähendamine. Proovin süüa palju puuvilju, piimatooteid ja lisavalku pulbrist. Väikene paus lihast, et selle soola koguse kehas võimalikult alla saaks.

Lisaks jõutrennile soovitatakse päevas üks korralik rahulikus tempos kõnnak teha.

Kas kellegil on veel soovitusi?

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm. Ma peaaegu oleks täna taolise teema teinud. Kui ainult asjaliku vastuse saaks spetsialistidelt... :)

Lugesin, et arginiin võib alandada vererõhku kuna lõdvestab veresooni. See on üks abivahend, aga kuid targem oleks ravida põhjust, mitte tagajärge.

Googeldades jäi silma, et süsivesikute rikas menüü, täpsemalt liigne insuliin võib kõrget vererõhku põhjustada? Oskab keegi(Rotter, Antson) seda kinnitada või ümber lükata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul isiklikult oli selline probleem, et vahepeal läks kohvi tarbimine liiga rohkeks. Tarbisin enne trenni kohvi üks 45 min.

Ja peale trenni toimus kiire vererõhu muutus, mis tekitas peale igat püsti tõusu verejooksu ninast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×