Jump to content
element

Kreatiin

Recommended Posts

Olen vahelduva eduga juba mitu aastat jõusaalis käinud ja kasutanud ka toidulisandina Whey Lemon Super'it. Lihas aga ei kasva eriti ja jõudu ka juurde ei tule. Mõtlesin teha ühe kreatiinikuuri.

Küsimus siis selline: Kas on mõistlik osta Kreatiin monohüdraat (500 g) - Tai Kane ja teha ära 4 nädalane kuur ja siis lõpetada ja olla edasi whey lemon superi peal. Kui palju sellest ühest kuurist kasu on? Miskipärast ei taha rohkem kreatiini toidulisandina kasutada, kuid siiski tahax korra ära proovida. Arvutasin välja, et 5 päeva + 3 nädalat (kui käia 3x nädalas trennis) kulub seda toodet 250g. Purgi teeks sõbraga kahepeale, ehk siis kumbagile 250g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lihas ei kasva, siis isiklikult soovitaksin enne vaadata üle oma toitumise. Et kas saad ikka piisavalt valku ehk siis orjenteeruvalt 150g-200g sõltuvalt kehakaalust, jaotatuna 5-6 söögikorra peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini proovimine ei tee paha kindlasti ja seetõttu soovitan. Samas, nagu eelpool mainitud, vaata igaks juhuks üle ka toitumine, kuid kui viga ei ole selles ega ka treeningkavas, võid tekkinud mõõnast kreatiini abil üle küll saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin kysida et olen 14 aastane ja alustasin um 4 nädalat tagasi jõusaaliga et kas muscle pro 7 on minu jaox õige proteiin

ja kui palju ma peaksin seda võtma kui ma kaalun 58,5 kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku vajab organism iga päev kindla koguse, valku ei sööda kuuridena, organismi nõudlus on väiksem kui on treeningutest on puhkus. Füüsilise koormuse korral ja lihaskavu eesmärgil oleks see 2 - 2,5gr/kehakilogrammi kohta päevas. Nii et tavatoitu + valgubaasil toidulisa on mõtekas kasutada kuust - kuusse. Kreatiini võid segada sinna valgusahgi sisse ja teha kuuridena esialgu, hiljem võib ka kreatiini süüa pikemat aega väiksem kogus. Ära unusta ka koos kreatiiniga võtmast süsivesikuid.

Muscle Pro on enamuses süsivesikutel baseeruv toode, kui osta selline toode, siis on mõttekas seda segada mõne valgubaasil tootega, et katta ära minimaalnegi valguvajadus, mis üheks portsioniks oleks 30 - 40 gr. Pigem tasuks osta kas Lemon Super või No1 ja segada neid mahlaga ja saate kätte nii süsivesikud kui valgud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini Kasutamine:

Kasutamise esimesel viiel päeval 4 x 5 g (tl) päevas.

Kas see tähendab, et 4 korda päeva jooksul tuleb võtta 5g, või korraga 4x5=20g segan valgusheigi sisse?

Teen siis sellise sheigi, et mahla sisse proteiin ja kraetiin?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valku vajab organism iga päev kindla koguse, valku ei sööda kuuridena, organismi nõudlus on väiksem kui on treeningutest on puhkus. Füüsilise koormuse korral ja lihaskavu eesmärgil oleks see 2 - 2,5gr/kehakilogrammi kohta päevas. Nii et tavatoitu + valgubaasil toidulisa on mõtekas kasutada kuust - kuusse. Kreatiini võid segada sinna valgusahgi sisse ja teha kuuridena esialgu, hiljem võib ka kreatiini süüa pikemat aega väiksem kogus. Ära unusta ka koos kreatiiniga võtmast süsivesikuid.

Muscle Pro on enamuses süsivesikutel baseeruv toode, kui osta selline toode, siis on mõttekas seda segada mõne valgubaasil tootega, et katta ära minimaalnegi valguvajadus, mis üheks portsioniks oleks 30 - 40 gr. Pigem tasuks osta kas Lemon Super või No1 ja segada neid mahlaga ja saate kätte nii süsivesikud kui valgud.

Kasutasin valku, purgil oli kirjas: tarvitada vähemalt 6 tundi pärast treeningut. Ma teen trenni kolm päeva nädalas, seega sõin ka valku nädalas 3 päeva. Teie tekstist lugesin välja, et oleksin siiski pidanud tarvitama iga päev :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutasin valku, purgil oli kirjas: tarvitada vähemalt 6 tundi pärast treeningut. Ma teen trenni kolm päeva nädalas, seega sõin ka valku nädalas 3 päeva. Teie tekstist lugesin välja, et oleksin siiski pidanud tarvitama iga päev
6 tundi pärast treeningut??? see pole päris normaalne minu arvates. proteiinisheik tuleks alla lasta vahetult pärast treeningut. kõige tähtsam on suurem valgukogus trennipäevadel. halba ei tee ka väike valgusheik puhkepäeval kuid see pole nii tähtis. võid ju lihtsalt rohkem muud valgurikast toitu süüa puhkepäevadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutasin valku, purgil oli kirjas: tarvitada vähemalt 6 tundi pärast treeningut. Ma teen trenni kolm päeva nädalas, seega sõin ka valku nädalas 3 päeva. Teie tekstist lugesin välja, et oleksin siiski pidanud tarvitama iga päev
6 tundi pärast treeningut??? see pole päris normaalne minu arvates. proteiinisheik tuleks alla lasta vahetult pärast treeningut. kõige tähtsam on suurem valgukogus trennipäevadel. halba ei tee ka väike valgusheik puhkepäeval kuid see pole nii tähtis. võid ju lihtsalt rohkem muud valgurikast toitu süüa puhkepäevadel.

jep, täpselt nii on kirjas: vähemalt kuue tunni jooksul pärast reeningut. mingi sepp on seal asjatanud, et verevarustus on 6 tundi lihasetes suurenenud tublisti, et siis ongi õige aeg valgu jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×