Jump to content
buduaarr

Jõusaal ja korvpall

Recommended Posts

Tere!

Olen 60kg 172cm naine ning sooviksin jõudu suurendada. Lugesin, et tehes 1-5 kordust, siis suureneb jõud.Kuid näiteks fitnessi kavades on 12-15 kordust ning olen lugenud ka seda, et naistele sobib teha rohkem kordusi. Hetkel teen jõusaalis Edasijõudnute kava jaotuna kaheks. Tegelen korvpalliga, kus on eriti oluline kiirus ning jõud. Kuidas treenida jõusaalis jõudu ning ka kiirust? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäi mainimata, et söön 6 korda päevas, loen kaloreid ning pean ka treeningpäevikut. Praegu proovin hoida kuskil 2500kcal. Proovin valku tarbida kuskil 125-150.Esmasp. Korvpalli trenn, Teisipäev jõusaal, Kolmapäev korvpall, Neljapäev korvpall, Reede jõusaal, laupäev puhkus ja pühap jõusaal. Tarbin enne trenni malto6+mahl (enne jõusaali) ja korvpalli trenni ajal tarbin malto6+dextro. Peale trenni on Hera80+dextro+piim. Rasvu hoian kuskil 30-60 vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelen ise ka korvpalliga.Kuna korvpalli trennil on põhirõhk,siis jõusaalis end väga väsitada ei tohiks.Peaks olema selline mõtlemine " Get in and get out"

http://www.fitness.ee/artikkel/1214/joutre...se-arendamiseks

Selle sama kaheks jaotatud kava(mis sa hetkel teed) alakeha päeva asendaksin mina :

Soojendus: venitus, power skips ( vaata youtubest) , kükist üleshüpped , hüppeid nii 2-3 seeriat 6-10 kordust, vastavalt enesetundele

Kiirenduse treenimiseks - Kükk, 1 seeria soojendus 8-12 kordust ja siis 4-6 seeriat 6-8 kordust, raskus ja seeriate arv vali vastavalt enesetundele.

Tippkiiruse treenimiseks - Rumeenia tõmme, seeriad sama mis kükiga

lõpetuseks kindlasti venitused

Jõusaali treener peab õpetama sulle õige tehnika nende jõuharjutuste puhul(õpi ka ise youtubest , otsingusse squat ja romainian deadlift ),

vale tehnika korral on vigastused kiirelt tulema.

Ülakeha kava võib samaks jääda.

Kuna korvpallis on tähtis roll vastupidavusel.Eriti palju on lõike(kiirendus,puhkus,kiirendus), siis pühapäevase jõutreeningu jätaksin mina ära ja teeksin sprinte (nii 6-10 seeriat vastavalt enesetundele, sprindid 60-100 meetrit ,jalutad algusesse ja uuesti sprint) lõppu siis kõhu ja seljalihased kergelt.

Jõudu ja jaksu! Kindlasti su korvpalli treener oskab kommenteerida ,seda kava ja jagada omapoolseid nõuandeid,kogemusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×