Jump to content
jakkru

Lihasvalu

Recommended Posts

Kuna teadaolevalt pidavat viinajoomine ja spordi tegemine olema kaks sellist tegevust, mis peale pikka vahepidamist haigeks teevad siis tahaks teada kas ja kuipalju jäävad lihased peale trenni valusaks tõsistel tegijatel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul sellist tugevat valu enam ei teki, et üldse liigutada ei jõua. Mõõdukalt tekib valu siis, kui midagi hästi erinevat teen - vahetan treeningkava või toon mingeid uusi harjutusi sisse. Kui treeningkava enam-vähem sama on, siis on paar päeva tunda, et trenni sai tehtud, aga päris valu ei ole. Lihased on lihtsalt kanged.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul sellist tugevat valu enam ei teki, et üldse liigutada ei jõua. Mõõdukalt tekib valu siis, kui midagi hästi erinevat teen - vahetan treeningkava või toon mingeid uusi harjutusi sisse. Kui treeningkava enam-vähem sama on, siis on paar päeva tunda, et trenni sai tehtud, aga päris valu ei ole. Lihased on lihtsalt kanged.

Mul sama seisukord. Ainult siis kui pole pikka aega saali sattunud või teen mõnda sellist liigutust mida varem pole eriti teinud siis on lihased korralikult kanged, muidu on nad vaid natukene päev või kaks pärast trenni ja rohkem mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihasvalul ja piimhappel ei ole otsest seost. Kui järgmine päevlihased valusad on, ei ole seal pingutuse-aegsest piimhappest enam haisugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nimetada võib kuidas keegi heaks arvab seetõttu paningi piimhappe kirja laiendiga "e. rahvakeeli" misiganes seda valu või pinget või kangust siis põhjustab. Küsimus ise seisnes selle kestvuses pikaajalisel treeningul. Ehk siis püüan lahti seletada, mida ma üldse teada tahan: Teen trenni 4x nädalas ja vahetasin hiljuti kavas mõningaid harjutusi, järgmisel hommikul olid lihased valusad(kanged). Tahtsin siis teada, kas selline asi on normaalne või tegin miskit valesti (treenerit saalis pole ja olen sunnitud ise otsused vastu võtma.).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimetada võib kuidas keegi heaks arvab seetõttu paningi piimhappe kirja laiendiga "e. rahvakeeli" misiganes seda valu või pinget või kangust siis põhjustab. Küsimus ise seisnes selle kestvuses pikaajalisel treeningul. Ehk siis püüan lahti seletada, mida ma üldse teada tahan: Teen trenni 4x nädalas ja vahetasin hiljuti kavas mõningaid harjutusi, järgmisel hommikul olid lihased valusad(kanged). Tahtsin siis teada, kas selline asi on normaalne või tegin miskit valesti (treenerit saalis pole ja olen sunnitud ise otsused vastu võtma.).

See on täiesti normaalne. Kui teed kogu aeg samu asju, siis lihas harjub ära ja enam ei valuta. Kui midagi muudad, siis on valu tugevam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna teadaolevalt pidavat viinajoomine ja spordi tegemine olema kaks sellist tegevust, mis peale pikka vahepidamist haigeks teevad siis tahaks teada kas ja kuipalju jäävad lihased peale trenni valusaks tõsistel tegijatel?

Kui joomist mainida, siis ma olen märganud, et ületreeningust pole kunagi jälgegi järgmisel päeval, aga piisab, kui joon ära ühe õlu ja siis hakkab ka mõni kiiresti taastuv piirkond valutama. Üks põhjuseid, miks trenn ja joomine lahus hoida. vähemalt minu puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisan, et piimhape kaob umbes 15 min jooksul ära lihastest. Valu tekitavad mikrorebendid.

Tavaliselt lihased valutavad kõige rohkem ülejärgmine päev. Kuid kui teha kõvat trenni ja siis õhtul alkoholi tarbida, siis lihasvalu järgnevatel päevadel puudub või on minimaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisan, et piimhape kaob umbes 15 min jooksul ära lihastest. Valu tekitavad mikrorebendid.

Tavaliselt lihased valutavad kõige rohkem ülejärgmine päev. Kuid kui teha kõvat trenni ja siis õhtul alkoholi tarbida, siis lihasvalu järgnevatel päevadel puudub või on minimaalne.

Nagu ka areng :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas siis peaks trenni tegema nii et lihased ei oleks valusad järgmine päev, ehk nn piiri peal trenni teha, või pigem ikka sellise intensiivsusega, et oleks natuke järgmine päev tunda ka et lihas valus on. Et kas need mikrorebendite tekkimised on siis kasulikud või kahjulikud.

Endal mõnikord on lihased valusad ja mõnikord ei ole, vahest on 2 päeva jutti valusad, et siis vast sai liiga üle pingutatud viimane trenn? Biitseps millegipärast ei jää üldse valusaks, rind ja triitseps on põhiliselt valusad pärast head trenni, jalad ja selg ka muidugi.

Muudetud kasutaja Jaaniuzz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×