Jump to content
JanK

Kas Krav Magat Eestis ka õpetatakse?

Recommended Posts

Kas väidad, et Bas Rutten on pigem niisama promovend kui inimene, kes võiks selfdefence kursust edastada?

Ma väidan, et sportlikud kahevõitlusalad on üldjuhul palju kasulikumad (ka vaimses mõttes) võrreldes igasuguste tänavavõitlusele ja enesekaitsele keskenduvate aladega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krav Maga-d Eestis erasektoris ei õpetata.

Mis puutub Krav Maga-sse kui mögasse siis jäägu see väitjate enda südametunnistusele. Eks igaüks kiidab ikka oma, eriti kui on finantshuvid mängus.. Rohkem tolerantsust, igal alal on midagi võtta mida kasutada saab reaalses elus. Kui küsimus on spordis siis tuleks küsida selle ala treeneritelt kui aga tänavavõitluses siis pigem nendelt, kes on tänaval ka olnud ja sealset ka omal nahal tunda saanud. Sellest võiks omaette artikli kirjutada tbh. Minu teada enamus Eesti treenereid on õppinud sporti just saalis treeneri käe all ja siis ise õpetama hakanud. Tänavavõitlust õpitakse/kogetakse aga tänaval, seda nelja seinavahel ei saavuta.

Samuti nagu osad inimesed väidavad, et Bushido koodeks on täielik jama, samas teised leiavad endale sealt nii mõndagi eeskujuks. Iidseid mõtteid tuleb mõtestada tänapäeva kontekstis ja just lugeja enda "sisemaailmast" lähtudes. Aga väita, et üks või teine asi on täiesti jama... häbi võiks olla, show some respect või ära halvusta seda mida ei mõista. Tsiteerides ühte tänapäeva suurkuju "people fear what they dont understand"..

Füsioloogilisi ja psühholoogisi elemente on palju mida tuleb arendada, kui rääkida tänavast.

just my 2 cents.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krav Maga-d Eestis erasektoris ei õpetata.

Mis puutub Krav Maga-sse kui mögasse siis jäägu see väitjate enda südametunnistusele. Eks igaüks kiidab ikka oma, eriti kui on finantshuvid mängus.. Rohkem tolerantsust, igal alal on midagi võtta mida kasutada saab reaalses elus. Kui küsimus on spordis siis tuleks küsida selle ala treeneritelt kui aga tänavavõitluses siis pigem nendelt, kes on tänaval ka olnud ja sealset ka omal nahal tunda saanud. Sellest võiks omaette artikli kirjutada tbh. Minu teada enamus Eesti treenereid on õppinud sporti just saalis treeneri käe all ja siis ise õpetama hakanud. Tänavavõitlust õpitakse/kogetakse aga tänaval, seda nelja seinavahel ei saavuta.

Samuti nagu osad inimesed väidavad, et Bushido koodeks on täielik jama, samas teised leiavad endale sealt nii mõndagi eeskujuks. Iidseid mõtteid tuleb mõtestada tänapäeva kontekstis ja just lugeja enda "sisemaailmast" lähtudes. Aga väita, et üks või teine asi on täiesti jama... häbi võiks olla, show some respect või ära halvusta seda mida ei mõista. Tsiteerides ühte tänapäeva suurkuju "people fear what they dont understand"..

Füsioloogilisi ja psühholoogisi elemente on palju mida tuleb arendada, kui rääkida tänavast.

just my 2 cents.

olen õppinud seda ja pole ta tõesti midagi nii erilist. tänavakunniks saamisel see siiski palju kaasa ei aita. nagu minu kunagine treener ütles, kui kuulivesti seljas pole ja vastasel nuga käes on, on targem joosta... relv tulistab ühes suunas aga nuga võib lõigata igatepidi. võid need lukkud küll ära õppida aga kui oled natuke aeglasem võib sul nuga juba korduvalt sees ära käia ja siis on uus tänavakunn :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen õppinud seda ja pole ta tõesti midagi nii erilist. tänavakunniks saamisel see siiski palju kaasa ei aita. nagu minu kunagine treener ütles, kui kuulivesti seljas pole ja vastasel nuga käes on, on targem joosta... relv tulistab ühes suunas aga nuga võib lõigata igatepidi. võid need lukkud küll ära õppida aga kui oled natuke aeglasem võib sul nuga juba korduvalt sees ära käia ja siis on uus tänavakunn :)

Täpselt! Ma olen 4 aastat taipoksis käinud ning selle kõrvalt ka jõusaalis, pole kunagi vaja olnud rusikatega vehkida.

Naljakas on see, et iga võitlusstiiliga seotud jutt siin foorumis läheb kohe tänavakaklusele üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks vehivad ikka need, kel vaja tõestada midagi. Ka minul pole väljaspool trenni kaklemist vaja olnud.

Enesehinnang ja distsipliin on see, mida trenn paratamatult oluliselt suurendab, postitiivses mõttes.

Kloune on igasuguseid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naljakas on see, et iga võitlusstiiliga seotud jutt siin foorumis läheb kohe tänavakaklusele üle.

enamus inimesi, kes kunagi alustavad enesekaitse treeninguga teevad seda eesmärgil hakkama saada kiusamise, peksmise, ahistamise vms. Pakutavaid alasid on niivõrd palju, kus kõik kiidavad end taevani ning lubavad võimet end kaitsta kõiksugu ohtuda eest. Sellest johtuvalt tõusetuvakdi küsimused, et mis siis ikkagi reaalselt töötab kui olukord käes on.

Ka MMA liiga ja eestvedaja UFC idee tuli alguses selles, et oli palju poleemikat ümber selle kelle ensekaitse ala on parim ja funktsionaalsem. Seal siis pandigi erinevate alade esindajad omavahel kokku.

Ma arvan, et poleks väga vale tuua analoogia ükskõik mis kaubaga mida pakutakse poodides, kus on mitmeid sama kauba aga erineva kaubamärgi esindajaid ning praegugi otsivad inimesed netist enne review kauba osas, et võrrelda kaupa ning teha vastav otsus sobivuse kohta just antud tarbija jaoks. Sama on ka enesekaitses, kus klient või tarbija on treenitatv, kes otsib vastavat teenust, mis just temale sobib (eesmärgid, iseloom, füüsiline ettevalmistus, agressiivsuse tase jne)

Kindlasti ei soovi siin õhutada tänavakaklusele või muule taolisele tegevusele. Parim oleks kui selline tegevus päädiks mati peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu siin olev diskussioon on risti ja põiki läbi mõeldud lehel http://www.nononsenseselfdefense.com/, kus asjast räägivad endised tänavakaklejad ja kriminogeensete keskkondade politseinikud. Seal jätkub lugemist ja mõtisklemist päevadeks. Muuhulgas on seal ka eraldi artikkel teemsl Krav Maga kui "ülim enesekaitsetehnika". Kuid üldiselt võib seisukohad kokku võtta (kes ei viitsi kõike läbi närida):

Enesekaitse ja võitlus on täiesti erinevad asjad. Ja mitte põhjusel, et üks tehnika oleks parem või halvem kui teine. Muuhulgas, mida vabamaks lasta reeglid, seda ühesugusemaks muutuvad ka võitlused erinevate stiilide esindajate vahel kuni lõpuks lastakse käiku kõik mis kätte juhtub ja kõik taandub üheks ühtlaseks madistamiseks.

Vastase löömine on vaid üks kuuest võimalikust paljaste kätega mõjutamise viisist. Tõelisi enesekaitsesüsteeme ei ehitata kunagi üles strateegiale mille võib kokku võtta sõnadega "võidab see, kes lööb kõvemini ja kauem". Sellise strateegia puhul lõpetavad mõlemad vastased ühel hetkel morgis.

Sõjavägi ka Krav Maga - seda õpetatakse sajas erinevas kombinatsioonis ja tasemel. Kindel on see, et "tõeliselt" õpetatakse seda tõesti vaid eriüksustele. "Tavasõjaväes" on kõikidel käsivõitluste stiilide õpetamise tagamõte hoopis teine. Anda suurele parvele suletud keskkonnas elavale testosterooni täis seltskonnale vahend üksteise ohutuks paika panemiseks. Et kui tekib omavaheline konflikt, siis lahendatagu seda parem üksteist "ohutute" võtete ja üldtunnustatud reeglite alusel. Vaenlase jaoks aga on ikka püss. Mitte keegi ei soovi sõjaväes esimesi kuid veetvale seltskonnale anda kätte üliohtlikuu vahendit või siis mis sama hull - jätta nad ilma vahendist, et nad siis haaraks esimese ettejuhtuva torujupi või mis veel hullem - patrulli sattudes üksteist maha laseks.

Samuti, mis puutub sõjaväkke ja sõjaväes õpetatavatesse võitlustehnikatesse enesekaitse kontektstis. Sõdurit loetakse sõjas asendatavaks, kuluartikliks. Üksiksõdur on ohverdatav ülejäänud rühma eest.

Kõige lähemal on reaalsele enesekaitsele aga kriminogeenses keskkonnas pikaajaliselt tegutsenud politseijõudude tehnikad. Politseinikku ei loeta ohverdatavaks, hõlpsalt asendatavaks. Politseiniku arsenali peavad kuuluma tehnikad, kus vastane neutraliseeritakse kiirelt, efektiivselt ja samas vastasele liigset kahju tekitamata. Ükski politseitehnika ei sisalda vastase oimetuks tampimist. Vajadusel neutraliseeritakse relvastatud vastane kuuliga silme vahele või vähem ekstreemsel juhul nuiaga. Kuid mitte kuskil ei õpetata politseinikke esmalt vastasega "ringi" moodustama et siis punkthaaval "võitu" saama.

Nii et mina vaataks kuskile sinnapoole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõjavägi ka Krav Maga - seda õpetatakse sajas erinevas kombinatsioonis ja tasemel. Kindel on see, et "tõeliselt" õpetatakse seda tõesti vaid eriüksustele. "Tavasõjaväes" on kõikidel käsivõitluste stiilide õpetamise tagamõte hoopis teine. Anda suurele parvele suletud keskkonnas elavale testosterooni täis seltskonnale vahend üksteise ohutuks paika panemiseks. Et kui tekib omavaheline konflikt, siis lahendatagu seda parem üksteist "ohutute" võtete ja üldtunnustatud reeglite alusel. Vaenlase jaoks aga on ikka püss. Mitte keegi ei soovi sõjaväes esimesi kuid veetvale seltskonnale anda kätte üliohtlikuu vahendit või siis mis sama hull - jätta nad ilma vahendist, et nad siis haaraks esimese ettejuhtuva torujupi või mis veel hullem - patrulli sattudes üksteist maha laseks.

1. Kus sõjaväes nii on, et käsivõitlus on vahend üksteise paika panemiseks? Kust sa seda võtad?

2. Algajale ei ole võimalik kätte anda mingit müstilist võitlusoskust, mida saab üliohtlikuks nimetada. Iga korralik oskus (tikkimisest teivashüppeni) nõuab nii palju tööd, et selle töö läbi teinuna ei ole inimene enam kaugeltki algaja.

Kõige lähemal on reaalsele enesekaitsele aga kriminogeenses keskkonnas pikaajaliselt tegutsenud politseijõudude tehnikad. Politseinikku ei loeta ohverdatavaks, hõlpsalt asendatavaks. Politseiniku arsenali peavad kuuluma tehnikad, kus vastane neutraliseeritakse kiirelt, efektiivselt ja samas vastasele liigset kahju tekitamata. Ükski politseitehnika ei sisalda vastase oimetuks tampimist. Vajadusel neutraliseeritakse relvastatud vastane kuuliga silme vahele või vähem ekstreemsel juhul nuiaga. Kuid mitte kuskil ei õpetata politseinikke esmalt vastasega "ringi" moodustama et siis punkthaaval "võitu" saama.

Nii et mina vaataks kuskile sinnapoole.

Ma arvan, et politseinike töövõtted on hoopis teise eesmärgiga kui enesekaitse (mulle tuldi kallale ja ma pean olukorrast võimalikult valutult välja tulema). Kindlasti on olemas ühisosa, aga eesmärk on erinev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänavavõitlust õpitakse/kogetakse aga tänaval, seda nelja seinavahel ei saavuta.

Just nimelt:) Seetõttu ei ole ka mõtet teha nägu nagu selle nelja seina vahel (treeningsaalis õppimine) harjutamine oma parimas vormis võiks midagi teistsugust olla võimalikult rakendusliku spordi õppimisest.

M.O.T.T.

(P.S. "Möga" väljend käib selle kohta, mida kommertsina selle nime all õpetatakse. Ja siin ei ole tähtsust, kas tegemist on Iisraeli sõjaväe võitlusstiiliga Krav Maga, Vene armee võitlusstiiliga Systema, Korea võitlusstiiliga Hapkido või millega iganes. Käsitsivõitlus ei ole midagi sellist nagu tehnoloogilised uuendused, et kõige paremini toimivam värk on kuskil salajas. See ei ole raketiteadus ja see nimi, mis sellele külge poogitakse ei ole absoluutselt oluline. Jutt sellest et "tõelist" kunsti õpetatakse vaid "tõelistele" eriüksuslastele on BS! Kui keegi üritab väita vastupidist, siis esitage palun kasvõi mõned argumendid. JungaTroll? Tood mõne näite millestki ohtlikust mida noorsõduritele anda ei või aga eriüksuslased treenivad?

Ma olen nõus Meejärvega, et vastavalt vajadusele võib teha "eritreeningut". Nt. lasta inimesel sparrida kahe korralikult polsterdatud ja kumminuiadega relvastatud vastase vastu. Võib seda teha nt. pimedas ruumis. Aga selle tulemus on see, et enamus ajast on ilgelt valus ja saad rämedalt kolki ja pead selles hoolimata edasi võitlema küünte ja hammastega. Ja vot SEE võibki olla "eriüksusele kohane & vajalik" eritreening. Ma kahtlen selles, kas tavainimesel on selle järgi tahtmist või vajadust. Ja sellele peaks eelnema ikka see, et oskuste poolest üks-ühele sportlikus keskkonnas toime tuled nt. sellega kui keegi sul otsas istub ja kinni hoiab:) Ja seda, et on olemas mingisugused "erilised tehnikad", mis spordi jaoks on liiga "räpased ja/või ohtlikud"... seda diskussiooni on juba peetud 1000 korda...)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et teema tahab minna vägisi üle vaidlusele, et milline võitlusstiil on parim. MEE juba mainis seda UFC "võitluskunst vs võitluskunst", väike video sellest Gracie'de pilgu läbi:

Lisaks veel, kellele asi meeldib, soovitan hankida filmi/video "Gracie in action"!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et kõikide võitluskunstide üks suur positiivne pool on see, et inimese närvikava muutub tugevamaks.

Keskmine inimene on tänavakakluses enamasti suhteliselt abitu. Kardetakse jubedalt. Ning see võib võtta isegi julguse minema joosta. Vajutakse esimese rünnakumärgi peale maha ning proovitakse kerra tõmmata ja loota, et ründaja mingi aeg otsustab peksmise lõpetada.

Need, kes on juba mõnda aega trennis käinud on sedavõrd tugevamalt vaimselt, et suudavad olukorda kasvõi nõksa paremini analüüsida. Samuti teatud olukordades rünnaku ohvriks langedes ise lõpuks peale jääda. Ründaja kinni pidada ja politsei kutsuda.

Eesti tasemel on erinevad enesekaitse võitluskunstid mõtekamad, kui poks, kickpoks vms. Mitte niivõrd effektiivsuse poolest - sest ilmselgelt on tasemel kickpoksija tänaval palju raskem pähkel, kui valuvõtteid tundev isik.

Kuid tasub meeles pidada, et eesti seadused on sellised, et ennast kaitstes on väga lihtne ründajale selliseid vigastusi tekitada, et pärast oled sina see, kes vangi läheb või trahve maksab.

Seega reaalselt võivad igasugu karmid kaklemisoskused väga kahjuks tulla. Jah, tervis jääb vbl korda kuid plekid ennast ogaraks või istud vanglas pärast, kui ei suuda end tagasi hoida.

Valuvõtted on 1vs1 olukorras ülimalt effektiivsed ning võid kindel olla, et seadustega samuti jama ei tule, kui just vastasel kätt tükkideks ei murra selle eest, et ta sult suitsu küsis :D

Muidugi eks on ka neid isikuid, kes lähevad peale paari trenni peast ogaraks ning hakkavadki tänaval jamasid otsima. Kuid õnneks siiski on need isikud vähemuses.

Ühesõnaga pole siin lihtsaid vastuseid sellisele arutelule, mis on parim, õigeim või kasulikuim. Üldjoontes on kõik võitluskunstid kasulikud füüsilise parandamise ning vaimse tugevuse arendamiseks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesti tasemel on erinevad enesekaitse võitluskunstid mõtekamad, kui poks, kickpoks vms. Mitte niivõrd effektiivsuse poolest - sest ilmselgelt on tasemel kickpoksija tänaval palju raskem pähkel, kui valuvõtteid tundev isik.

Eeldan, et pead siinkohal "valuvõteid tundvas" isikuks jiu-jitsut jagavaks inimeseks, mitte suvalist tüüpi, kes maakeeli nupuvõtet teeb?! Kui nii, siis:

ilmselgelt pole sa BJJ trennis käinud

ilmselgelt pole sa ülal antud linki ja filmi vaatanud

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimesed kes räägivad "stiilidest" ei ole asjast päris lõpuni veel aru saanud.

Inimesel on 2 kätt, 2 jalga 1 pea. Võidelda on võimalik löögidistantsil, haardedistantsil ja maas. Lisaks sellele on mõned universaalsed konstandid veel nagu nt füüsikaseadused.

Kes nendega kõige paremini arvestab ning kelle oskused antud raamides on piisavad s.t. ei ole ühtegi lünka sees - see ongi parem võitleja. "Stiil" eksisteerib ainult konkreetse indiviidi ja tema eripärade kontekstis. Idee sellest, et üks isoleeritud tehnikate kogum võiks olla parim, on minu arust juba vundamendist alates mäda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eeldan, et pead siinkohal "valuvõteid tundvas" isikuks jiu-jitsut jagavaks inimeseks, mitte suvalist tüüpi, kes maakeeli nupuvõtet teeb?! Kui nii, siis:

ilmselgelt pole sa BJJ trennis käinud

ilmselgelt pole sa ülal antud linki ja filmi vaatanud

B)

BJJ-st ei tea midagi.

Valuvõtete all pean silmas kõige tavalisemaid käte väänamisi ja lukke, sest tean omast käest, et need on ülimalt effektiivsed ühe vastase neutraliseerimiseks ilma tõsiseid vigastusi tekitamata.

Samuti ei väida ma, et Kickboxer nüüd kindlalt BJJ mehele ära teeks vms sellist kraami. Mul jumalasta ükskõik. Küll võin öelda, et mistahes valuvõtete kasutaja ei saa oma oskustega mitme vastase vastu suurt midagi tehtud.

Sellest minu väide, et korralik kickpoksija vms "stilli" valdaja suudab kiiresti teha väga palju kahju ning seda on üldiselt vaja, et tugevas tänavakakluses peale jääda.

Enda kogemustest tean, et need, kes rusikatega peale lendavad küll tihti võidavad, kuid kahju on väga suur vastasele. Pead purud, kõik kohad verd täis jne.

Samas olen näinud korduvalt, kuidas kakleja võetakse sekundiga haardesse, väänatakse maha , käsi lukku ning rahumeeli politseid kutsuma.

Niiet jah. Kõige parem on muidugi kõike osata ning omada piisavalt tarka pead, et kõike ka õigesti ja õigel ajal kasutada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just nimelt:) Seetõttu ei ole ka mõtet teha nägu nagu selle nelja seina vahel (treeningsaalis õppimine) harjutamine oma parimas vormis võiks midagi teistsugust olla võimalikult rakendusliku spordi õppimisest.

M.O.T.T.

niipalju kui ma Sinuga ka nõus olla tahaks ma siiski seda ei ole (samas Su lause jäi võrdlemisi segaseks kah). Aga nagu öeldakse, et igale ühele oma. Mina teen oma järeldused sellest, mida ütleb treenitav kui adapteerib teatud metoodika ning kasetab selle efektiivsust nii loogiliselt kui praktiliselt - see on minu väljakutse.

Selles suhtes pole nagu suurt vaielda kahe teoreetik-praktiku vahel, kes mõlemad esindavad võitluskunsti erinevaid suundi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatame uuesti.

Sina ütlesid: "Tänavavõitlust õpitakse/kogetakse aga tänaval, seda nelja seinavahel ei saavuta."

(mina arvasin, et "nelja seina" all mõtlesid treeningsaali, on mul õigus?)

Veel ütlesid: "...treenitav kui adapteerib teatud metoodika ning kasetab selle efektiivsust nii loogiliselt kui praktiliselt - see on minu väljakutse."

Tekib küsimus, et kus ja kuidas ja mida ta siis õpib? Et käibki tänaval kaklemas kellegi näpunäidete järgi? Ilmselt mitte.

Okei - ma saan aru, et sinu huvi on jõustruktuurid. Nemad saavadki praktilist praktikat tänaval ka võibolla tihedamini (vähemalt kui räägime politseist) kasutada. Aga midagi nad treenivad ikka ju eks? Kuidas see funktsionaalne treening ja isegi selle valdav tehniline baas võiksid olemuslikult erineda täiskontaktsest võitlusspordiala treeningust?

Mina suudan ainsa põhimõtteliselt eristuva asjana välja mõelda selle, et drillisituatsioonide ette saab lisada verbaalseid rollimänge tüüpsituatsioonide treenimiseks. Aga sealt edasi? Kui sul pole huvi avalikult oma asju seletada, siis mail v PM, sest mind tõesti huvitab see asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üleüldiselt polegi tähtsaim sees mis effektiivne või mitte vaid see mis inimest huvitab.Iga inimene polegi võitleja ning talle piisab ehk heaolu tunde saavutamiseks sellest,et ta tegeleb näiliselt täiesti mõttetu asjaga.Peaasi,et ise rahul.

Võitlusport on juba suts midagi muud ning seal on esikohal loomulikult mitmekülgne treening ning mõtteviis,et üks kindel võte või löök on IGAS olukorras parim on muidugi jama.

Tänava story on aga selline,et vaimne tugevus eelkõige ning siis kõik muu.Mõeldes sellepeale,et reegleid seal üldiselt pole siis 100% ei pruugi toimida miski.See on lihtsalt elu,suurem kui inimene ise:)Kõike juhtub olenematta sellest mida sa suudad.

Tõenäosus viga saada muutub ehk pisut väiksemaks aga kui see annab juba julgema tunde siis vähemalt endajaoks on asi korda läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

matroxx, esimese osaga postist täiesti nõus. Aga siin on tähtis ka reaalne hinnang. Kui keegi teeb tai-chi'd sellepärast, et talle meeldib hiina võimlemine siis on kõik väga hästi. Aga kui ta arvab, et ta õpib võitlema, ennast kaitsma või et see ravib vähki - siis on jama.

Viimase lõiguga jällegi pole nõus - liiga palju olen kuulnud seda, et "enesekaitse" huvilised käivadki tänaval ringi käed taskus rusikasse surutud või mitu terariista kuskil riietesügavuses... Selline asi ohtlik, see põhjustab stressi, paranoiat ja lõppkokkuvõtted sünnitab rohkem konflikte kui lahendab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pildil kujutatud tehnika on levinud ka teistes käsivõitluse perekondades. Nt. on selline Takeda Ryu Nakamura ha tehnika "oshi-ate". Teen veidi sellele klubile reklaami, kui keegi otsib midagi sarnast "rakenduslikku", mille rühmadega saaks liituda.
http://www.sobukai-estonia.com

Treenin seal ka ise juba 3 aastat nüüdseks. Aga kiirete lahenduste otsijate kurvastuseks peab jällegi mainima, et ka selles klubis ei ole võimalik peale viit trenni kohe kellelgi pead kuklasse lüüa või käsi puruks murda. Partnerid saaks ilmselt peale 2-3 trenni otsa ...
See on ka põhjus teiste "tänavastiilide" puhul, et ega praktilist situatsiooni väga palju harjutada ei saa.

Samas on püüdnud Takeda Ryu Nakamura Ha säilitada võimalikult palju kõik selle, mida rakendatigi sõjaväljal, nn. "koryu". Ja kuigi klubis otseselt ei tegelda eraldi harjutajate "hingelise" harimisega, siis miskipärast tekib see iseenesest. Ehk siis musta vööni jõudnud eriti kaklema ei kipu ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×