Jump to content
aries

Ülitundlikkus, toidutalumatus, allergeenid, nahaprobleemid, Role programm vs veregrupidieet

Recommended Posts

Ütlen ausalt, et ei ole sellist asja täheldanud. Minu teada ei pane veregrupp paika, mida inimene tohib süüa ning mida mitte. Kuid samas kui mõni asjatundja seletaks selle ära, võibolla on siis see isegi võimalik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole sellesse kunagi uskunud ja söönud alati oma tahtmise järgi... aga uurisin seda veidi ja OHOOO....

Characteristics of Type O - Best on High Protein Diet

Type Os thrive on intense physical exercise and animal protein. Unlike the other blood types, Type Os muscle tissue should be slightly on the acid side. Type Os can efficiently digest and metabolize meat because they tend to have high stomach-acid content. The success of the Type O Diet depends on the use of lean, chemical-free meats, poultry, and fish. Type Os don't find dairy products and grains quite as user friendly as do most of the other blood types.

Ja paistab et nii ongi... Hakka või seda uskuma... paistab, et mul on vedanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole sellesse kunagi uskunud ja söönud alati oma tahtmise järgi... aga uurisin seda veidi ja OHOOO....

Characteristics of Type O - Best on High Protein Diet

Type Os thrive on intense physical exercise and animal protein. Unlike the other blood types, Type Os muscle tissue should be slightly on the acid side. Type Os can efficiently digest and metabolize meat because they tend to have high stomach-acid content. The success of the Type O Diet depends on the use of lean, chemical-free meats, poultry, and fish. Type Os don't find dairy products and grains quite as user friendly as do most of the other blood types.

Ja paistab et nii ongi... Hakka või seda uskuma... paistab, et mul on vedanud.

...ja, mis on kirjutatud AB kohta? :P

...ise leidsin...ma ei ole kohe kindlasti mitte riisis6ber, enne nisu. Mulle tundub see kyll paras jama...

Hmm... Kui toiduvalik v2lja j2tta, siis on ka sellel veebilehel n8 oma "uba".

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin veel asju, mis minu veregrupiga ei ühti (A reesus pos)

"When Type As eat meat, they experience sluggishness. Type As have low stomach-acid content, therefore they have a hard time digesting meat."

Täiesti vastupidi minule. Ma pean pigem maomahla lahjendama, sest see on liiga happeline. Uimaseks ei muutu ma ammugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jeje ma ka just vaatasin et ma O ja O on päääris kobe seis ju :P

edit : vaatasin et Type O have a tendency to have low levels of thyroid hormone and unstable thyroid functions, which cause metabolic problems and weight gain.

suht minu kohta

Muudetud kasutaja LB poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jeje ma ka just vaatasin et ma O ja O on päääris kobe seis ju :D

edit : vaatasin et Type O have a tendency to have low levels of thyroid hormone and unstable thyroid functions, which cause metabolic problems and weight gain.

suht minu kohta

join the club... Vahest, kui ma kraadiklaasi alla panen, ma kahtlen, et kas ikka t88tab :P Kylm on mul ka...Rasvun j6udsasti :P

...kuid mina olen AB :)

See t88tab sama h2sti kui horoskoop :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kraabin vana teema üles. :P

Kunagi ma arvasin, et minu veregrupp on AB (ei tea kuidas valesti mäletasin), siis lugesin veregrupidieedist ja mõtlesin, et täitsa tobe, et kohe väga tobe..

Nüüd sain teada hoopis, et minu veregrupp A positiivne ja sattusin uuesti lugema veregrupi dieedist ning suu vajus ammuli.. juhus või mitte, aga kui nüüd seekord lugesin A veregurpi kohta polnud üldse naljakas. See iseloomustus iseloomustuseks (kuigi see pidas 100% paika), kõiki inimesi ei saa ka nii päris ühte patta panna.

Aga näiteks toitumissoovituste lugemine pani küll mõtlema. Kõigepealt liha - tee mis tahad, ei lähe väga alla. Söön harva kana, aga kala siiski armastan. Just seda A grupile soovitataksegi. Teiseks, piimatooted, mida väga ei soovitata. Kohupiima, kodujuustu lausa vägistan alla, piima ja keefiri üldse ei kannata, jogurtit mõnikord (seda harva lubataksegi). Samas olen ma hull juurviljade, puuviljade järgi... pähklid maitsevad hästi (just nagu on lubatud). Kuna ma aga nendega liialdama kipun, siis just selleks, et proteiine kätte saada vägistangi kohupiima sisse peale trenni. Vuih. Teraviljad maitsevad hästi, kaerahelbed on head, mõned leivad on head.. Roheline tee, (punane) vein ja vesi on ainukesed joogid mida tarbin (just nagu A grupile soovitati). Ananass, porgand, ploom.. kõik läheb suurepäraselt alla. (Muidugi.. need olid ka nimekirjas). St et 90% nimekirjast vastab tõele, keelatud asjadest paljusi ei kannata seedida - tunnen enda keha juba väga hästi. Samas on asju, mis mulle puhtalt individuaalselt ei maitse - peet, kõrvits. Ja on asju mida hea meelega sööks sellest nimekirjast - paprika, tomat, banaan, seened. Aga sellegipoolest juhus või mitte.. väga palju peab paika.

Üks asi mis siiski kindlasti paika ei pea on trennisoovitus - rahulik jooga või tai-chi. Mulle meeldib just pööraselt trenni teha, 8-10 korda nädalas, intensiivselt ning isegi 2 tundi järjest. Seega ma tean, et mul oleks ju valku rohkem vaja, kui seda on taimetoidus, kuna teen ka lihastreeningut. Siis pigistangi seda kohupiima sisse, maitseks apelsini juurde (mis on ka selle nimekirja alusel keelatud).

Aga no tõesti, ma usu näiteks horoskoope, miks ma peaks veregrupi dieeti uskuma. Samas, kahe otsaga asi. Naljakas olukorras olen. See oleks nagu mulle 90% ulatuses valatud, aga ma ei taha seda tunnistada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta kipub jah nii olema, et ei taheta uskuda! Mulgi oli varem nii, kuid oma kogemusest võin öelda, et minu puhul toimib kõik suurepäraselt! Olen veregrupi järgi toitumist jälginud üle poole aasta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algatuseks siis allikas http://www.drlam.com/blood_type_diet/blood_b_chart.asp

1. Kuidas suhtuvad siinsed teadjamad veregrupi toitumisse?

Olen aru saanud, et palju räägitud 'role' toitumiskava tehakse sama põhimõtte järgi ning nad ei maksa just vähe. Tehti siis ka minu sõbrale ning ta pidi põhimõtteliselt oma elu nii muutma, et muna, spinatit etc(kasulikke) toiduaineid süüa ei tohtinud. Kas on mõtet nii spetsiifiliseks minna?

Toitumiskava tellimise põhjused olid igast allergiad ja liigesevaevused jne. Phmts kõik pidi korda minema, kui seda kava järgida.

Otsustasin siis ka väheke uurida ning leidsin põhimõtteliselt kõik üles...

2. Olen B veregrupp, mis tähendab, et ma peaks loobuma (oma igapäevases toitumises) : kanast, tatrast, (avokaadost), tomatitest, maisist, (7-vilja pudrust), täistera leivast, krevettidest, sealihast..

Võtan selle raske katsumuse ette (eksperimendi eesmärgil), kuid tahaks teada, kas siinsed toitumisspetsialistid ka kasutavad veregrupi põhimõtet?

Mul endal pole õnnestunud seda raamatut "Veregrupidieet" lugeda veel, kuid mul ntx BP treener on proovinud ja temale sobibi väga hästi.

Mul endal on B-grupi veri.

Vaatasin netist ühte eestikeelset dokumenti, kus olid gruppide kaupa asjad toodud ja palju asju ei tohigi mina ntx süüa.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tunnen taas huvi Aile dieedi vastu. Kas jälgid? Kas mõjub?

Tänud, kui vastata viitsid.

Esimese IgG4 Testi tegin aastal 2005... järgmise aastal 2006.

Igaks juhks kleebin siia Pub Med ist nö tavameditsiini hetkearvamuse.

Allergy. 2009 Feb;64(2):317-8.

Abstract

Serological tests for immunoglobulin G4 (IgG4) against foods are persistently promoted for the diagnosis of food-induced hypersensitivity. Since many patients believe that their symptoms are related to food ingestion without diagnostic confirmation of a causal relationship, tests for food-specific IgG4 represent a growing market. Testing for blood IgG4 against different foods is performed with large-scale screening for hundreds of food items by enzyme-linked immunosorbent assay-type and radioallergosorbent-type assays in young children, adolescents and adults. However, many serum samples show positive IgG4 results without corresponding clinical symptoms. These findings, combined with the lack of convincing evidence for histamine-releasing properties of IgG4 in humans, and lack of any controlled studies on the diagnostic value of IgG4 testing in food allergy, do not provide any basis for the hypothesis that food-specific IgG4 should be attributed with an effector role in food hypersensitivity. In contrast to the disputed beliefs, IgG4 against foods indicates that the organism has been repeatedly exposed to food components, recognized as foreign proteins by the immune system. Its presence should not be considered as a factor which induces hypersensitivity, but rather as an indicator for immunological tolerance, linked to the activity of regulatory T cells. In conclusion, food-specific IgG4 does not indicate (imminent) food allergy or intolerance, but rather a physiological response of the immune system after exposition to food components. Therefore, testing of IgG4 to foods is considered as irrelevant for the laboratory work-up of food allergy or intolerance and should not be performed in case of food-related complaints.

PMID: 18489614 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Samas on see test kasutuses gluteenitalumatuse avastamiseks... nii, et võta sa kinni.

Kui ma loen veregrupidieeti, siis on asju, mis oleksid mulle nö lubatud veregrupidieedi järgi ja Igg4 testi järgi ei ole lubatud. On ka kattuvaid toiduaineid.

Minu jaoks primaarne on minu individuaalne testitulemus... Kas test on piisavalt usaldusväärne? Ma usun siiski, et Igg4 l põhinev on lootustandev. Meditsiiniga on tihti nii, et kui nemad ükskord midgi avalikult tunnustavad või tunnistavad(ka oma eksimusi...) võib see olla mõne jaoks meist juba liiga hilja.

AB positiivseid inimesi on väga palju ja uskuge mind, me oleme kõik siiski erinevad.

Jah, ma järgin selle testi tulemusel saadud soovitusi. Vahest võtan ühe või teise toiduaine nö "punasest" nimekirjast (kui ma pean seda siiski kasulikuks... näiteks küüslauk), kuid sellisel juhul kombineerin seda ettevaatlikult...töötlen vähem või üldse mitte jne.

Mõned ka nö "lubatud toiduained" olen välja jätnud, ma loodan, et igaveseks ajaks igavesti.

Igg4 test on nagu lisatööriist, mitte dogmaatika.

Ma loodan, et ma vastasin küsimusele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Teema ei ole seotud mu näonaha probleemidega, vaid trennijärgse toitumisega. Sain just vereanalüüsi abil teada, et pean eemale hoidma piimavalkudest (piim, kohupiim, kodujuust), kui tahan enda näo aknet kontrolli alla saada. Kuna ei taha pool elu akne all kannatada, siis ei jää mul muud üle, kui seda ülesannet järgida. Tekib aga küsimus, et kas on olemas aineid, mida ma võiksin pärast trenni tarbida, mis nagu asendaks kohupiima või kodujuustu vms ning ei sisalda piimavalku. Kas siis süües või shake'ina vms. Igasugune abi oleks teretulnud, sest trennijärgne toitumine oluline, nagu seda palju on rõhutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Teema ei ole seotud mu näonaha probleemidega, vaid trennijärgse toitumisega. Sain just vereanalüüsi abil teada, et pean eemale hoidma piimavalkudest (piim, kohupiim, kodujuust), kui tahan enda näo aknet kontrolli alla saada. Kuna ei taha pool elu akne all kannatada, siis ei jää mul muud üle, kui seda ülesannet järgida. Tekib aga küsimus, et kas on olemas aineid, mida ma võiksin pärast trenni tarbida, mis nagu asendaks kohupiima või kodujuustu vms ning ei sisalda piimavalku. Kas siis süües või shake'ina vms. Igasugune abi oleks teretulnud, sest trennijärgne toitumine oluline, nagu seda palju on rõhutatud.

See toode sobiks:

http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/0/rea...80%20%283kg%29/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii Soy Protein kui ka Egg Protein on mõlemad aeglaselt imenduvad, jah?

Kõige aeglasemalt seedub kaseiin, siis munavalge, järgneb soja ja kõige kiiremini seedub vadakuvalk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge pilt, aga kui ma näiteks ostan Egg proteini, siis ma peaksin seda ka enne jõusaali tarbima, kuna ta on aeglaselt imenduv? Või saab ka hakkama kohe pärast treeningut tarbides? Palju küsimusi, aga tahaks lihtsalt asjad endale selgeks teha, et ikka progressi oleks, sest toitumine peaks korralik olema iseenesest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Teema ei ole seotud mu näonaha probleemidega, vaid trennijärgse toitumisega. Sain just vereanalüüsi abil teada, et pean eemale hoidma piimavalkudest (piim, kohupiim, kodujuust), kui tahan enda näo aknet kontrolli alla saada. Kuna ei taha pool elu akne all kannatada, siis ei jää mul muud üle, kui seda ülesannet järgida. Tekib aga küsimus, et kas on olemas aineid, mida ma võiksin pärast trenni tarbida, mis nagu asendaks kohupiima või kodujuustu vms ning ei sisalda piimavalku. Kas siis süües või shake'ina vms. Igasugune abi oleks teretulnud, sest trennijärgne toitumine oluline, nagu seda palju on rõhutatud.

Mis arsti juures sa seda vereanalüüsi andsid ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Role OÜ Dr. Levini kliinik. Seal tehaksegi vereanalüüse toitumisega seoses. Enamjaolt käidakse seal aga mao ja muude seedeelundkonna probleemidega, aga akne suhtes tehakse samuti analüüse. Üsna korralik koht, protseduur oli päris kulukas ka. Aga nagu ütlesin, ei taha selle akne käes vaevelda enam.

Keegi eelmisele küsimusele oskab vastata? Kui egg protein sheike teha, siis peaks juba enna treeningut jooma seda või piisab, kui ainult pärast trenni juua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Role OÜ Dr. Levini kliinik. Seal tehaksegi vereanalüüse toitumisega seoses. Enamjaolt käidakse seal aga mao ja muude seedeelundkonna probleemidega, aga akne suhtes tehakse samuti analüüse. Üsna korralik koht, protseduur oli päris kulukas ka. Aga nagu ütlesin, ei taha selle akne käes vaevelda enam.

Keegi eelmisele küsimusele oskab vastata? Kui egg protein sheike teha, siis peaks juba enna treeningut jooma seda või piisab, kui ainult pärast trenni juua?

No oleneb, kui suur su treeningkoormus on.

Ja oma toitumise võiksid ka siia võimalikult täpselt välja tuua.

Kuna eesmärgiks on ju korralik progress ja eriti silmas pidades seda, et menüü on piimatoodevaba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No tegelt ei pruugi toitumine korras olla, aga noh idee poolest midagi taolist:

Hommik: 2-3 praetud muna + juurviljad / omlett / või siis puder, üldiselt kaerahelbepuder

Vahepala: kohupiim 400 g (seda ei tohi enam süüa, idee poolest asendaksin selle siis egg sheigiga vms) + banaan ning tihti ka pähkleid, 200g pähkleid üritan päeva jooksul vahepaladena ka ära süüa

Lõuna: riis/kartul/tatar/makaronid koos vastavalt kas siis looma/sea/kana või kalalihaga ning salatit kõrvale

Enne ja pärast trenni sõin varem kohupiima ning banaani, kohupiima asendaksin siis näiteks egg sheigiga...

Õhtusöök: soojendan lõunasööki või siis teen kanafileed+salat v kartul vms/praen paar muna/pasta bolognese

Enne magama minekut peaks ka siis idee poolest sheigi tegema, jah?

Muudetud kasutaja Flow poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

Üsna korralik koht, protseduur oli päris kulukas ka. Aga nagu ütlesin, ei taha selle akne käes vaevelda enam.

...

Kui kulukas on "kulukas"?

E:Sai PM teel suheldud.

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sain oma aknest jagu puhtuseg, toitumisega ei olnud midagi seotud, kui aitab siis - Pese nägu 2-3 korda päevas. Maga nii, et nägu ei oleks padjas. Vaheta padjapüüri tihti. Kasuta aknevastaseid naovedelikke.

Muudetud kasutaja Mr Fox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×