Jump to content
aries

Ülitundlikkus, toidutalumatus, allergeenid, nahaprobleemid, Role programm vs veregrupidieet

Recommended Posts

Pean ütlema, et viidetes ei ole nagu ühtegi artiklit mis oleks uuem kui 1985, seega tõesti pisut aegunud;) Innustan uut infot kaevama!

Vaata, jrx, kui ratas on leiutatud, siis teist korda teda leiutama hakata ei ole mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile toodud teksti põhjal saab veel selgemalt öelda, et

"role on veredieet", sellesmõttes, et eelnevalt analüüsib veres toimuvat, kui testib toiduainet vere suhtes, ja vere reaktsioonid toiduaine suhtes siis määratlevad kas toiduaine lisatakse toidumenüüsse või mitte, et toidusedel määratletakse vere reaktsioonide järgi, ses suhtes "vere dieet". Lihtsal viisil öelduna, seletatuna.

Aga ka "toiduallergia dieet", mida ennem tõin, ei ole ka kuigi halb. "Veregrupi dieet" oleks see Role üldiselt siis, kui patsiendile koostataks ilma testideta koheselt toidumenüü, vastavalt isiku veregrupile. Samas, siin tekib jah koheselt mõte, et ju ikka mingi seaduspärasus mingi korrelatsiooniga/tõenäosusega esineb ehk, et vastava veregrupiga inimestel need veretestid vastavaid tulemusi ka annavad veregrupiti sarnaselt, loogika selles ju on (ala, et teatud laadi vedelikes (ala, teatud veregrupis) sool (suvaline testitav aine) lahustub, teist tüüpi vedelikes aga mitte, vms, keerukas näidet tuua), et võiks arvata, et veregrupp määratleb miski seaduspära küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata, jrx, kui ratas on leiutatud, siis teist korda teda leiutama hakata ei ole mõtet.

Mhmh. Loomulikult, aga leiutatakse üha paremaid rattaid ja masinaid, millel rattad all, kaspole? Ma lihtsalt tahtsin öelda seda, et ma olen kindel, et olen üsna veendunud, et on olemas uuemat teaduskirjandust nii role jms. meetodite poolt kui ka vastu. Kellel janu sel jalad. Kes tahab uskuda vähema/vanema info põhjal emba kumba seisukohta siis see on igaühe vaba valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mhmh. Loomulikult, aga leiutatakse üha paremaid rattaid ja masinaid, millel rattad all, kaspole? Ma lihtsalt tahtsin öelda seda, et ma olen kindel, et olen üsna veendunud, et on olemas uuemat teaduskirjandust nii role jms. meetodite poolt kui ka vastu. Kellel janu sel jalad. Kes tahab uskuda vähema/vanema info põhjal emba kumba seisukohta siis see on igaühe vaba valik.

Ma rääkisin rattast. Ratas jääb ikka ja alati ümmarguseks, teda ei saa leiutada kandilisena, sest siis ta ei ole ratas. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile toodud teksti põhjal saab veel selgemalt öelda, et

"role on veredieet", sellesmõttes, et eelnevalt analüüsib veres toimuvat, kui testib toiduainet vere suhtes, ja vere reaktsioonid toiduaine suhtes siis määratlevad kas toiduaine lisatakse toidumenüüsse või mitte, et toidusedel määratletakse vere reaktsioonide järgi, ses suhtes "vere dieet". Lihtsal viisil öelduna, seletatuna.

Aga ka "toiduallergia dieet", mida ennem tõin, ei ole ka kuigi halb. "Veregrupi dieet" oleks see Role üldiselt siis, kui patsiendile koostataks ilma testideta koheselt toidumenüü, vastavalt isiku veregrupile. Samas, siin tekib jah koheselt mõte, et ju ikka mingi seaduspärasus mingi korrelatsiooniga/tõenäosusega esineb ehk, et vastava veregrupiga inimestel need veretestid vastavaid tulemusi ka annavad veregrupiti sarnaselt, loogika selles ju on (ala, et teatud laadi vedelikes (ala, teatud veregrupis) sool (suvaline testitav aine) lahustub, teist tüüpi vedelikes aga mitte, vms, keerukas näidet tuua), et võiks arvata, et veregrupp määratleb miski seaduspära küll.

;)

Kui sul on leukotsyytide arv veres liiga k6rge...siis ei ole see mitte sinu VERE probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma rääkisin rattast. Ratas jääb ikka ja alati ümmarguseks, teda ei saa leiutada kandilisena, sest siis ta ei ole ratas. :D

Kes teid on nii r2igelt demagoogitsema 6petanud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
;)

Kui sul on leukotsyytide arv veres liiga k6rge...siis ei ole see mitte sinu VERE probleem.

Ma ei saanud mõttest aru, mille kohta või mida öelda tahad?

ALCAT-testile viitad või (toda nimetatakse vere-testiks küll antud lingi all), või millele?

Muidu jälle "see ei ole see"-stiilis seletus, parem juba seletus stiilis "leukot-de arv veres tuleneb aspektist X", aga ok, see minu arusaamsite probleem:)

ALCAT-test:

http://http://www.achooallergy.com/foodallergy-test-kit.asp

--

Mõtlesid seda vist öelda, et kui leukot-d ei asu veres otseselt, et ses suhtes poel tegu vere testiga nö?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saanud mõttest aru, mille kohta või mida öelda tahad?

ALCAT-testile viitad või (toda nimetatakse vere-testiks küll antud lingi all), või millele?

Muidu jälle "see ei ole see"-stiilis seletus, parem juba seletus stiilis "leukot-de arv veres tuleneb aspektist X", aga ok, see minu arusaamsite probleem:)

ALCAT-test:

http://http://www.achooallergy.com/foodallergy-test-kit.asp

--

Mõtlesid seda vist öelda, et kui leukot-d ei asu veres otseselt, et ses suhtes poel tegu vere testiga nö?

Naiste puhul ma vaatan l2bi s6rmede aga... pole olemas hullemat asja, kui rumal mees. ;)

Kui sa l2hed arsti juurde ja kaebad halba enesetunnet, palavikku jne. Mida ta tavaliselt sulle m22rab? VEREANALYYSI! Vere analyys r22gib nii m6ndagi, mis olukorras sa oled. Kas on mingi 2ge p6letik kuskil jne.

Ys...kui vereanalyys ei ole korras, ei ole see mitte veri, mida ravima hakatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui vereanalyys ei ole korras, ei ole see mitte veri, mida ravima hakatakse.

See mõte on arusaadav. Ülejäänud jutt aga mitte- foorumi-suhtluse eripära.

Sa vastad pikale tektile pildiga "huh.gif", siis on raske mõista, mille peale kommenteerid üldse, nii tehakse foorumitopicutest tihti, lisaks veel mõnikord antakse vastuseks aforism või link, mis selgelt sedalaadi antud vastust interpreteerida ei võimalda, teinekord tuleb vastuseks välistamine, et ei anta lahendust, aga antakse vastusena seletus, mis poleks lahendus (ala Mis on X? Vastus: X ei ole Y), see kõik on normaalne, siis ei maksa ärrituda, kui keegi aru ei saa, mida öelda taheti. Eks mul pikad juhtmed niikuinii, see pole uudis, kuid mõtlesin, et äkki võtaks riski siit foorumitopicust saada vastused mõnele oma küsimusele. No pakun, et sain mõtted selgemaks, ses suhtes kõik o-k.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veri on keha peegel ;)

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See mõte on arusaadav. Ülejäänud jutt aga mitte- foorumi-suhtluse eripära.

Sa vastad pikale tektile pildiga "huh.gif", siis on raske mõista, mille peale kommenteerid üldse, nii tehakse foorumitopicutest tihti, lisaks veel mõnikord antakse vastuseks aforism või link, mis selgelt sedalaadi antud vastust interpreteerida ei võimalda, teinekord tuleb vastuseks välistamine, et ei anta lahendust, aga antakse vastusena seletus, mis poleks lahendus (ala Mis on X? Vastus: X ei ole Y), see kõik on normaalne, siis ei maksa ärrituda, kui keegi aru ei saa, mida öelda taheti. Eks mul pikad juhtmed niikuinii, see pole uudis, kuid mõtlesin, et äkki võtaks riski siit foorumitopicust saada vastused mõnele oma küsimusele. No pakun, et sain mõtted selgemaks, ses suhtes kõik o-k.

Vabandust. Ma kipun liiga lakooniline olema ja arvan, et k6ik on m6tete lugejad.

Allergia ei ole vereprobleem, kyll on v6imalik selle olemasolu verest diagnoosida.

Kui keegi v2idaks, et on olemas paremaid meetodeid (t2psem, mugavam, kiirem jne) toidutalumatuse kindlakstegemiseks siis ma olen yks suur k6rv ;) See test, mida role sisse ostab (USA st) ei ole ju enam "uus"

Enzyme-Linked ImmunoSorbent Assay, also called ELISA, Enzyme ImmunoAssay or EIA, is a biochemical technique used mainly in immunology to detect the presence of an antibody or an antigen in a sample. The ELISA has been used as a diagnostic tool in medicine and plant pathology, as well as a quality control check in various industries. In simple terms, in ELISA an unknown amount of antigen is affixed to a surface, and then a specific antibody is washed over the surface so that it can bind to the antigen. This antibody is linked to an enzyme, and in the final step a substance is added that the enzyme can convert to some detectable signal. Thus in the case of fluorescence ELISA, when light of the appropriate wavelength is shone upon the sample, any antigen/antibody complexes will fluoresce so that the amount of antigen in the sample can be inferred through the magnitude of the fluorescence.

Performing an ELISA involves at least one antibody with specificity for a particular antigen. The sample with an unknown amount of antigen is immobilized on a solid support (usually a polystyrene microtiter plate) either non-specifically (via adsorption to the surface) or specifically (via capture by another antibody specific to the same antigen, in a "sandwich" ELISA). After the antigen is immobilized the detection antibody is added, forming a complex with the antigen. The detection antibody can be covalently linked to an enzyme, or can itself be detected by a secondary antibody which is linked to an enzyme through bioconjugation. Between each step the plate is typically washed with a mild detergent solution to remove any proteins or antibodies that are not specifically bound. After the final wash step the plate is developed by adding an enzymatic substrate to produce a visible signal, which indicates the quantity of antigen in the sample. Older ELISAs utilize chromogenic substrates, though newer assays employ fluorogenic substrates enabling much higher sensitivity.

veel lugemist

Seniks, kuni ei ole paremat testi leitud, on see igati vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Yks juut on lihtsalt tige, et teine juut teeb raha... :rolleyes:

Ma tean enda ja oma meheraasu tulemusi (oleme m6lemad teinud seda kahel korral, aastase vahega). Viisime sinna veel rida oma s6pru ja kuna nad k6ik olid inglise keelsed...siis ma olen ka nende tulemustega ysna h2sti tuttav. Ma pidin seda k6ike t6lkima...

Kes viitsib kaevata...gluteenitalumatuse yks diagnoosimisviise oli kirjelduse j2rgi samasugune.

Ailele 1 küss kui viitsid vastata: mis põhjusel seda programmi läbisid? Kas lihtsalt eksperiment või midagi muud. Ise ma dieetidele raha ei raiska ja toidutalumatuse juttu kullana ei võta aga ma pole ka arsti haridusega. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ailele 1 küss kui viitsid vastata: mis põhjusel seda programmi läbisid? Kas lihtsalt eksperiment või midagi muud. Ise ma dieetidele raha ei raiska ja toidutalumatuse juttu kullana ei võta aga ma pole ka arsti haridusega. :rolleyes:

Pikka aega sai ennast yht ja teistpidi dieeditatud (dzuudo+kulturism...) Iga dieet viib niigi aeglase ainevahetuse veel aeglasemaks.

Esialgu sai seda teha n8 eksperimendi korras (loomult skeptik..). Moodustasin ka uuritavate grupi (5+1 inimest), et saada paremat infot.

Igaks juhuks ka kordasin analyyse nii endal kui oma mehel aasta hiljem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et veregruppide neljaks rühmaks jaotamine toitumise seisukohalt on liiga lihtsustatud variant, kuid osates selle teooria kokku viia oma keha tunnetusega, siis on seal ehk isegi oma iva sees.

Ei tea, kas see on kokkusattumus, et kui ma lõpetasin enamiku teraviljade tarvitamise (jäid vaid kaerahelbed ja tatar), pole mul sellist raskustunnet kõhus, nagu leiba-saia süües. 0-grupile on nimelt veregrupidieedi puhul enamik teravilju vastunäidustatud. Samas, täielikult neid soovitusi järgida oleks liiast, sest sel juhul ei tohiks süüa ka näiteks piimatooteid, enamikke kaunvilju, banaani, apelsini, kapsast, maasikaid ega avokaadot...

Lõpliku otsuse teeb organism siiski ise :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et veregruppide neljaks rühmaks jaotamine toitumise seisukohalt on liiga lihtsustatud variant, kuid osates selle teooria kokku viia oma keha tunnetusega, siis on seal ehk isegi oma iva sees.

Ei tea, kas see on kokkusattumus, et kui ma lõpetasin enamiku teraviljade tarvitamise (jäid vaid kaerahelbed ja tatar), pole mul sellist raskustunnet kõhus, nagu leiba-saia süües. 0-grupile on nimelt veregrupidieedi puhul enamik teravilju vastunäidustatud. Samas, täielikult neid soovitusi järgida oleks liiast, sest sel juhul ei tohiks süüa ka näiteks piimatooteid, enamikke kaunvilju, banaani, apelsini, kapsast, maasikaid ega avokaadot...

Lõpliku otsuse teeb organism siiski ise :rolleyes:

Hakkasin ise leiba tegema :huh: Kohe teine tera... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, lihtsalt küsin: Kas toitute vastavalt etteantud programmile?

Kysimus eeldab yhes6nalist vastust :)

Jah!

Hoian oma toitumise v6imalikult lihtsa. Ei tee mingeid X kombinatsioone. Riis on minu jaoks out ja ma ei leia ka vajadust seda syya. Eestlasele rohkem omaseid sysivesikute allikaid on lademes...

Kohupiima osas oli mul kogu aeg kahtlus, lihtsalt sundisin ennast seda s88ma.

...lisaks veel m6ned asjad, mis lihtsalt ei ole eestlasele omased...nagu igatsugu limukad, krevetid jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma rääkisin rattast. Ratas jääb ikka ja alati ümmarguseks, teda ei saa leiutada kandilisena, sest siis ta ei ole ratas. :)

Leiutamine on üks asi, täiendamine aga teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leiutamine on üks asi, täiendamine aga teine.

...on veel yks kummaline syndroom.

Inimene arvab alati, et nyyd on ta tark. See, mida toetab hetketrend, ongi 6ige (ma ei v2ida, et see automaatselt ka vale oleks...).

Sama arvamus oli teadlastel ja nii 8elda meinstriimi meedikutel ka keskajal jne. Me vaatame tagasi ja leiame, et aadrilaskmine l6ppes aeg ajalt letaalselt ja elavh6beda s88mine ei olnud 6igustatud. Tutvuge raviv6tetega l2bi ajaloo! Kuid mingil hetkel oli see teaduse viimane s6na...

Me ise oleme yle elanud nn kolesteroolibuumi, mis meinstriimi poolt kahjuks ei ole ikka veel l6ppenud.

Kui mina t88tasin Naistekliinikus, siis soovitati naistele X hotmoonpreparaate, v2ites, et see on v2ga hea, kuid Y, mis oli enne, oli v2ga halb.

Ega ei ole kerge hoida tasakaalu, kuid ... mina kasutan yhte v6tet. Kui asi l2heb kysitavaks, siis ma uurin, mida r22gib selle kohta meditsiin, mis on pysinud aastatuhandeid muutumatuna... ja symptom on symptom. Valu k6rvaldamine, palaviku alandamine, nohu ravimine jne ei ole alati 6igustatud. Parim viis on siiski minna sygavuti ja leida see p6hjus (t2nap2eva meditsiin k6rvaldab peaasjalikult sympomeid, mitte p6hjusi...).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...on veel yks kummaline syndroom.

Inimene arvab alati, et nyyd on ta tark. See, mida toetab hetketrend, ongi 6ige (ma ei v2ida, et see automaatselt ka vale oleks...).

Sama arvamus oli teadlastel ja nii 8elda meinstriimi meedikutel ka keskajal jne. Me vaatame tagasi ja leiame, et aadrilaskmine l6ppes aeg ajalt letaalselt ja elavh6beda s88mine ei olnud 6igustatud. Tutvuge raviv6tetega l2bi ajaloo! Kuid mingil hetkel oli see teaduse viimane s6na...

Me ise oleme yle elanud nn kolesteroolibuumi, mis meinstriimi poolt kahjuks ei ole ikka veel l6ppenud.

Kui mina t88tasin Naistekliinikus, siis soovitati naistele X hotmoonpreparaate, v2ites, et see on v2ga hea, kuid Y, mis oli enne, oli v2ga halb.

Ega ei ole kerge hoida tasakaalu, kuid ... mina kasutan yhte v6tet. Kui asi l2heb kysitavaks, siis ma uurin, mida r22gib selle kohta meditsiin, mis on pysinud aastatuhandeid muutumatuna... ja symptom on symptom. Valu k6rvaldamine, palaviku alandamine, nohu ravimine jne ei ole alati 6igustatud. Parim viis on siiski minna sygavuti ja leida see p6hjus (t2nap2eva meditsiin k6rvaldab peaasjalikult sympomeid, mitte p6hjusi...).

Ehk siis toimub pidev evolutisoon.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk siis toimub pidev evolutisoon.

Nii nad ytlevad :)

Kuid evolutsioon ei ole lineaarne n2htus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vere grupp on Viru valge. :)

Ega jah, ma enda toitumist küll vere grupi järgi ei vaata.

Muudetud kasutaja ztex poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×