Jump to content
Liina90

Kompulsiivne söömishäire.

Recommended Posts

Tere, olen 19.aastane tüdruk´ja mul on kompulsiivne söömishäire. Olen seda põdenud juba kaks aastat ja ma ei oska sellele lõpu teha. Proovinud olen ma oijumal mitukümmend korda, aga jh asja pole saanud. Olen hakanud lootust kaotama, kas keegi oskaks mind aidata, kuidas sellest vabaneda ja elada normaalselt, mitte mõelda toidule päevas 20korda. Olen meeleheitel.

'NB!.. Psühholoogi juurde ei tahaks minna.

Kaal 70kg

Pikkust 161 cm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa oled psühhiaatri juures käinud? Kui ei, siis kuidas ja kust pärineb diagnoos kompulsiivne söömishäire?

Millest soov mitte psühholoogi juurde minna? Keegi ju ei hakka kopsupõletiku puhul ütlema, et arsti juurde ei tahaks minna... Kui kirjeldad, et suurim segav ja ebasoovitavat söömasööstu vallandav tegur on sundmõtted toidust, siis mõtetega töötamise koha pealt peaks just psühholoog kõige õigem spetsialist olema.

Kirjutad, et oled proovinud mitukümmend korda - mida täpselt oled sa proovinud? Häirest vabaneda? Kuidas?

Aga võibolla ei taha sa mu küsimustele üldse vastata, sest olgugi, et ma pole psühholoog (ei oma kutset), on mu haridustaust psühholoogias B)

Päevas toidule 20 korda mõtlemine iseenesest pole ebanormaalne. Väidetavalt teeb keskmine inimene mitusada söömisotsust iga päev :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, olen 19.aastane tüdruk´ja mul on kompulsiivne söömishäire. Olen seda põdenud juba kaks aastat ja ma ei oska sellele lõpu teha. Proovinud olen ma oijumal mitukümmend korda, aga jh asja pole saanud. Olen hakanud lootust kaotama, kas keegi oskaks mind aidata, kuidas sellest vabaneda ja elada normaalselt, mitte mõelda toidule päevas 20korda. Olen meeleheitel.

'NB!.. Psühholoogi juurde ei tahaks minna.

Kaal 70kg

Pikkust 161 cm

Meil on siin kõigil "kompulsiivne söömishäire", ortoreksia, buliimia...ja vahest ka anoreksia, kui nii mõne sümptomi järgi asja vaadata.

Kaks aastat tagasi... Mis siis toimus? Pidasid dieeti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga paljude söömisisude taga on siiski puudulik toitumine.

Kui kuskilt jääb midagi vajaka - olgu see siis mingid vitamiinid, mineraalid, liiga vähe valku, rasva, süsivesikuid, mida iganes - Annab keha sellest sageli ka teada. Kuid enamikel inimestel ei ole mingeid teadmisi sellest mida vaja teha nende keha vajaduste täitmiseks. Süüakse näljaga lihtsalt ükskõik mida. Ajutine lahendus, ning keha annab mõne aja pärast juba uuesti teada tühja kõhu näol, et midagi on puudu... ja protsess kordub.

Kui tegemist aga lihtsalt vajadusega kogu aeg süüa, ilma näljatundeta siis on tõesti psühhiaater kõige targem inimene sind aitama. Öeldakse, et igavus on väga suur põhjus liigsöömiseks. Nõustun, sest ka endale meeldib pidevalt näkitseda, kui igav on. Või kui telekast või arvutist filme/showsid vaatan.

Lihtsaim lahendus siin on leida endale hobi, mis lükkaks mõtted toidult kõrvale.

Isiklikult olen mänginud 12h järjest kitarri ja tegelenud muu muusikaga nii pühendunult, et söömine läks üldse meelest. Ma ei soovita söömist üldse ära unustada, kuid usun, et kui leiad endale nii meeldiva hobi, või muu tegevuse, et kohe mitte ei taha lõpetada siis on sul ka oma söömisisusid tunduvalt kergem kontrollida.

Kuid jah nagu juba mainiti siis söömise peale mõtlemine on ise-enesest väga tavaline. Endal on ligi 1h peale söömist juba mõtted järgmise toidukorra juures. Olgugi, et kõht veel viimasest korrast täis, mõtlen juba selle peale kui maitsev saab järgmine toidukord olema.

Kuid otsest ahvatlust külmkapi kallale minna ei teki. Kuna toidumine on korras, kehal on vajalikud toitained käes ning kõht veel eelmisest korras ilusti täis.

Igal juhul edu!

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×