Jump to content
kembojuku

Massilisaja vs taastusjook

Recommended Posts

Rumal küsimus võib-olla, aga kas massilisajatel ja taastusjookidel on mingi sisuline vahe ka?

Sisaldust vaadates on nad üsna sarnased. Taastusjoogid sisaldavad enamasti 100% süsikaid + mõned vitamiinid, mõned sisaldavad ka osaliselt valke.. nt olen leidnud kus on umbes 10% valke sees.. Massilisajad on ka enamasti sama sisaldusega, st süsikad, natukene rohkem valke ainult, nt kuni 20% valke + vitamiinid lisaks süsivesikutele.

Kas on siis mingi sisuline vahe? Vahe tulemuste osas näiteks?

Aitäh vastuste eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rumal küsimus võib-olla, aga kas massilisajatel ja taastusjookidel on mingi sisuline vahe ka?

Sisaldust vaadates on nad üsna sarnased. Taastusjoogid sisaldavad enamasti 100% süsikaid + mõned vitamiinid, mõned sisaldavad ka osaliselt valke.. nt olen leidnud kus on umbes 10% valke sees.. Massilisajad on ka enamasti sama sisaldusega, st süsikad, natukene rohkem valke ainult, nt kuni 20% valke + vitamiinid lisaks süsivesikutele.

Kas on siis mingi sisuline vahe? Vahe tulemuste osas näiteks?

Aitäh vastuste eest

Veidi liiga üldine küsimus, on erinevaid massilisajaid ja erinevaid taastusjooke. Kahe toote võrdlus oleks parim variant oma küsimusele vastus saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100% süsivesikuid sisaldav toode pole küll eriline asi taastusjook. Energiavarud ilmselt taastab, aga kuhu jääb lihaste taastamine?

Ütleme nii, et massilisaja annab lihtsalt rohkem kaloreid kui taastusjook, serveering on suurem. Muidugi võib mõni toode rõhuda ka suuremale süsivesikute sisaldusele, aga pole mõtet seda suhet liiga paigast ära ajada.

Massilisaja tagab ka kindlasti keha esmase taastumise treeningust. Lihtsalt ta annab nii palju kaloreid, et mitte lihtsalt ei taasta seda, mis ära sai kulutatud, vaid paneb ka kaalu tõusma.

Taastaja võib ju põhimõtteliselt sisaldada kiirema imendumisega valke, olles nii odavast massilisajast efektiivsem, samas massilisaja võiks ka olla võimalikult kvaliteetse koostisega. Taastaja võib sisaldada veel lisaks aminohappeid nagu BCAA ja glutamiin, mis veelgi kiirendavad treeningutest taastumist kuid samamoodi tulevad need ju kasuks ka lihasmassi lisamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm.. koguse osas ma mõtlesin, et kui mõlemat sama palju võtta. Aga see imendumise teema on huvitav..

Kas taastajad pigem sisaldavad siis kiiremini imenduvaid süsikaid? Massilisajad aga aeglaselt?

Mis siis juhtub kui võtta peale trenni emba kumba? Samas koguses muidugi..

Oma küsimuste selgituseks ütlen, et vaatasin taastusjookide pulbreid.. nt isostar jne.. pool kilo isostari on peaaegu sama kallis kui mitu kilo massilisajat.. vaatasin siis koostist.. sisuliselt sama, massilisajal polnud muidugi nii palju vitamiine ja värke.. aga ma olen aru saanud, et põhiline taastaja ongi süsivesik, mida mõlemates on lademes. Või ma eksin? Mõtlesin, et võiks siis parem väikses koguses massilisajat võtta peale trenni. Kas tulemus oleks sama? Või see imendumise värk rikub ära midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

isostar ei ole minu jaoks taastusjook vaid spordijook. Tarbimiseks soorituse AJAL, mitte järgselt. Taastusjook oleks nt. HT-R ja tegelikult kõlbavad ka massilisajad "taastusjookideks".

Head koksi trenni ajal tarbimiseks (nt 20% valku, 80% süsikaid, isotooniline) ei olegi tegelikult näinud, seepärast segan ise kokku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole erilist vahet kas võtad massilisajat või taastajat peale trenni. Üldiselt peaks massilisajas olema jah aeglasema imenduvusega süsivesikud aga päris alati see nii ei ole(odavuse tõttu, et malto ja dextro on odavad siis topitakse neid igalepoole...). Üldiselt vali toode kus oleks süsivesikute ja valkude suhe 1:2-1:3 ning võta peale trenni nii, et saaksid 30g valku ja süsivesikuid siis vastavalt 60-90g...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
isostar ei ole minu jaoks taastusjook vaid spordijook. Tarbimiseks soorituse AJAL, mitte järgselt. Taastusjook oleks nt. HT-R ja tegelikult kõlbavad ka massilisajad "taastusjookideks".

Head koksi trenni ajal tarbimiseks (nt 20% valku, 80% süsikaid, isotooniline) ei olegi tegelikult näinud, seepärast segan ise kokku.

Eiselti hydrapro vastab enamvähem loetletud kriteeriumitele B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et väga palju oleneb konkreetsest tootest, kohati on identsed, kohati väga suured vahed. On paremaid ja halvemaid massilisajaid. Mõnes ainult suhkur ja odavam valk, teises vitamiinid, mineraalid, eraldi aminohapped, erinevad valgu ja sv vormid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt raske on leida massilisajat, kus on valkude ja süsivesikute suhe 1:2 või 1:3. Peaks vist teiste kategooriate alt vaatama.

Ma ise võtsin sellise http://www.sportnutrition.ee/itemdetails/233 tundub, et siin seda maltot kõvasti.. samas glükoos peaks olema kiiremini imenduv? Ilmselt oleks kõige mõistlikum see asi ise eraldi segada jah. Järgmine kord vaatan hoolikamalt siis B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhteliselt raske on leida massilisajat, kus on valkude ja süsivesikute suhe 1:2 või 1:3. Peaks vist teiste kategooriate alt vaatama.

Ma ise võtsin sellise http://www.sportnutrition.ee/itemdetails/233 tundub, et siin seda maltot kõvasti.. samas glükoos peaks olema kiiremini imenduv? Ilmselt oleks kõige mõistlikum see asi ise eraldi segada jah. Järgmine kord vaatan hoolikamalt siis B)

Seal samas on ju näiteks http://www.sportnutrition.ee/itemdetails/130 , seal on 1:2 suhe, lisaks sisaldab ka kreatiini :P

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Head koksi trenni ajal tarbimiseks (nt 20% valku, 80% süsikaid, isotooniline) ei olegi tegelikult näinud, seepärast segan ise kokku.

Sa vist oled retsepti ka jaganud ?

Isostar sisaldab transrasvu ehkki ilmselt väga vähe : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
isostar ei ole minu jaoks taastusjook vaid spordijook. Tarbimiseks soorituse AJAL, mitte järgselt. Taastusjook oleks nt. HT-R ja tegelikult kõlbavad ka massilisajad "taastusjookideks".

Head koksi trenni ajal tarbimiseks (nt 20% valku, 80% süsikaid, isotooniline) ei olegi tegelikult näinud, seepärast segan ise kokku.

Ma olen netis näinud, aga üsna absurdsete hindadega oli. Et mõtekam praegu ise segada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×