Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Tere Hr. Imre Vähi! Ma olen tähele pannud, et sul on kombeks treenida kogu keha läbi. Mitu aastat sa juba nii toiminud oled? Ma eile proovisin samuti kogu keha trenni ja tunne oli väga mõnus kui võrrelda tüüpiliste rind / triitseps jms päevaga. Kas kolm korda nädalas on õige kogu keha läbi treenida ilma, et tekiks ületreening ja lihased suudaks taastuda?

Tänud ette vastuse eest.

Muudetud kasutaja Milehigh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea tugev süda on suhteline - hüpertrofeerunud süda on märksa altim vigastustele hüpoksia ehk hapnikupuuduses. Oluline on just tähelepanu pöörata ka kõõlustele, liigestele ja südamele, kuna lihased panevad ees ajama niiehknaa. :D

Anaeroobse treeningu tulemusena südamelihas pakseneb. Südamelihase paksenemise korral häirub südame lõõgastumine ja see võib viia südamepuudulikkuse tekkeni.

Südamepuudulikkus kujuneb tavaliselt pika aja jooksul. Algselt püüab organism kompenseerida halvenenud vereringet suurema veremahu, südamelihase paksenemise (hüpertroofia) ning löögisageduse kiirenemisega. Need mehhanismid ammenduvad aga teatud aja jooksul ning südame töövõime langeb progresseeruvalt, avaldudes südamepuudulikkuse kliiniliste sümptoomidena. Tegemist on seisundiga, mille puhul on südame funktsioon nõrgenenud ning ei suuda pumbata nii palju verd, kui organism vajab. Kõige traagilisema stsenaariumi järgi lõpeb haigus raske südamerütmihäire ja surmaga.

Südamearst Arvo Mesikepp ütleb, et südamepuudulikkus pole ravitav, kuid õigeaegne ravi võimaldab sellega elada...

Nii et valesti käitudes võid omale südamepuudulikkuse saada, aga sellest lahti enam ei saa. :D

Muudetud kasutaja frh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust on see üks paras meedia mull, et hea ja tugeva südame jaoks on vaja teha metsikult aeroobset ning tavaline jõusaalis treenimine kuidagi vähendaks südame effektiivsust.

Pigem nõustuvad kõik, et tugeva südame jaoks on korralik jõusaalitreening täpselt sama tähtis kui aeroobne.

Ma absoluutselt ei saa eelkõneleja poindile pihta. Südamelihas muutub suuremaks ja tugevamaks ning sellepärast ei suuda enam lõõgastuda? Minu arusaam on, et just rohkem suudab lõõgastuda. Kuna tugevam lihas jõuab rohkem verd pumbata siis piisab madalamast löögisagedusest, et keha verega varustada. Mis tähendab, et kokkuvõttes puhkab lihas kauem iga löögi vahel.

Jõutreening tugevdab kõiki lihaseid sinu kehas mis omakorda lihtsustab keha igapäevaseid toiminguid. Tugevad lihased hoiavad sul pulsi ja vererõhu all kuna päeva jooksul tehtavad tavalised toimingud ei tekita niivõrd suurt koormust enam. Lihased vajavad vähem hapnikku ning seega väheneb ka koormus kopsudele.

Aeroobne annab võhma ning ka see hoiab pulssi all ning igatepidi aitab südant, kuid kui keha ei ole harjunud suure koormusega sinu lihastele, siis hakkad ikka hingeldama ning pulss läheb lakke, kui tõstad suuri raskusi mingitel põhjustel.

http://www.medicinenet.com/script/main/art...rticlekey=50972

http://adventure.howstuffworks.com/outdoor...eart-lungs1.htm

http://www.solveyourproblem.com/heart-heal...thy-heart.shtml

"Strengthening the upper body's muscles means decreasing the work of the heart and lungs, and putting less strain on these vital organs makes them healthier in the long run. In simpler terms, your risk of a heart attack diminishes as you tone your body. That's why the American Heart Association recommends strength training for maintenance of overall heart health [source: Centers For Disease Control and Prevention: Growing Stronger]."

Ma nüüd ei hakka väitma, et need üksikud artiklid mingit metsikut pointi tooks - pole päris viitsinud asja nii sügavuti süveneda nagu mõned teised kasutajad.

Küll aga panin tähele, et mitte ükski artikkel ei soovita jõutreeningust hoiduda, kuna see halb südamele. Vastupidi ikka. Ning kuigi üldjoontes on aeroobne südamele kasulikum siis on väär arvata, et jõutreening kuidagi südant kahjustaks (Seda siis inimesel, kes rahulikult ja õigesti alustab treeningutega/toitumisega). Ehk parem käia jõusaalis kui üldse mitte midagi teha.

Tugev süda = Aeroobne + jõutreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

UUE GRIMMI KATSETUSED:

Eile hilisõhtul proovisime siis esimene kord uut spreipäevituse grimmi koos noorkulturist Rainer Neemsaluga. Alguses panime värvi maalripintsliga peale ja siis tõmbasime rulliga ühtlaseks. Tulin siis hommikul märkamatult tööle ja need töökaaslased, kes mind on näinud, ei ole ennast emotsioonidega tagasi hoidnud. Krt, ma pesin nägu veel öösel pärast värvi peale panemist ja ikka olen nagu neegripoiss! Selles suhtes, et täna käisin veel dušši all ka ja nüüd on ühtlane kuldpruun krunt all. Täna paneme teise kihi ja homme õhtul on Tartus, Planet Sport saalis pildistamine ja saame teistega võrrelda ning kui kõik sobib, siis alustame esimeste meie grupi poiste värvimist. Jälgige siis informatsiooni ning igasugused küsimused on teretulnud. Mina üritan kohe trennis ära käia. Pidage vastu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Hr. Imre Vähi! Ma olen tähele pannud, et sul on kombeks treenida kogu keha läbi. Mitu aastat sa juba nii toiminud oled? Ma eile proovisin samuti kogu keha trenni ja tunne oli väga mõnus kui võrrelda tüüpiliste rind / triitseps jms päevaga. Kas kolm korda nädalas on õige kogu keha läbi treenida ilma, et tekiks ületreening ja lihased suudaks taastuda?

Tänud ette vastuse eest.

Tere!

Eks paljud arusaamad siin fitness.ee-s on kinni mingisugustes kindlates raamatutarkustes ning igasuguseid katsetajaid(olgu ta kasvõi maailma kolmas mees) vaadatakse vildakalt ning kõige kõvemad mehed on ikka need, kes suudavad lihtsaid asju võimalikult keeruliseks ajada. Veel mõned aastad tagasi treenisin lihasgruppe eraldi ja vorm oli päris hea. 2007 alustasin bodypump treeningutega ja avastasin, et suudan 60 minutiga teha vägagi arvestatava treeningu ning alates sellest ajast kui olen tegelenud bodypumpiga, olen olnud ka stabiilselt euroopa ja maailma meistrivõistluste 6 parema hulgas! Pärast koormusteste ja muid meditsiinilisi uuringuid selgus tõsiasi, et mul on ülikiire taastumine ning sellega seoses vaatasin üle ka kõik oma tegemised spordisaalis. Praeguseks olen kujundanud oma treeningud hästi lihtsaks, aga maksimaalselt tõhusaks. Ma tõesti ei saa aru tegelastest, kes suudavad trenni ajal teha 3-4 minutiliseid pause! Samuti ei tea ma ka seda, mis asi on üleväsimus. Usun, et kui keegi hea onu ütleks nendele üleväsinud jutuga meestele, et ok poisid, ma annan teile 1 miljon eurot, kui teete terve aasta absoluudselt iga päev vähemalt 2 korralikku trenni ja unustate oma üleväsimuse ära. Mõeldud-tehtud. Väga paljud asjad on osadele tegelastele emapiimaga sisse programmeeritud ja neid tõekspidamisi on raske muuta. Kes nüüd selles suhtes vaielda tahaks, siis mõelge selle miljoni peale ja proovige uuesti iseseisvalt analüüsida. Oma elukese jooksul olena ma ilma rahata teinud olude sunnil oluliselt rõvedamaid asju ja sellepärast ei ole mul ka hirmu intensiivsema koormuse või tagasihoidliku toidulaua ees.

Vastuseks küsijale: 3 korda nädalas on täiesti töötav programm ning soovitavalt siis näiteks E, K ja Reedel. Nädalavahetusel võib sõita ratast, ujumas käia, kasvõi kepikõndi vahelduseks! Edu!

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
väär arvata, et jõutreening kuidagi südant kahjustaks (Seda siis inimesel, kes rahulikult ja õigesti alustab treeningutega/toitumisega). Ehk parem käia jõusaalis kui üldse mitte midagi teha.

Seda kindlasti.

Südamele tulevad kasuks ka kreatiin, jõutrennieelne kakao ja jõutrennijärgne venitamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
UUE GRIMMI KATSETUSED:

Eile hilisõhtul proovisime siis esimene kord uut spreipäevituse grimmi koos noorkulturist Rainer Neemsaluga. Alguses panime värvi maalripintsliga peale ja siis tõmbasime rulliga ühtlaseks. Tulin siis hommikul märkamatult tööle ja need töökaaslased, kes mind on näinud, ei ole ennast emotsioonidega tagasi hoidnud. Krt, ma pesin nägu veel öösel pärast värvi peale panemist ja ikka olen nagu neegripoiss! Selles suhtes, et täna käisin veel dušši all ka ja nüüd on ühtlane kuldpruun krunt all. Täna paneme teise kihi ja homme õhtul on Tartus, Planet Sport saalis pildistamine ja saame teistega võrrelda ning kui kõik sobib, siis alustame esimeste meie grupi poiste värvimist. Jälgige siis informatsiooni ning igasugused küsimused on teretulnud. Mina üritan kohe trennis ära käia. Pidage vastu!

HAH! Täna tuli mulle TÜASKi saalis vastu härra Rainer Neemsalu, kes nägi välja nagu too oranž kivimees Fantastilisest Nelikust! Grimm paistis siuke pruunikas-oranž nagu Dream Tan, kui selle läikiv osa maha pesta. Aga noh: põhimõtteliselt samasugune näeb välja kui muud meil kasutuses olnud grimmid, niiet kui see soodsam on, siis miks mitte. Mingit õli vajaks aga kindlasti veel. Lihtsalt keset päeva siukest koopameest näha oli ikka suht pull. :( Lava jaoks oleks kindlasti tumedamat tooni vaja, eks te proovi, kuidas grimm mitut kihti pannes töötab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
HAH! Täna tuli mulle TÜASKi saalis vastu härra Rainer Neemsalu, kes nägi välja nagu too oranž kivimees Fantastilisest Nelikust! Grimm paistis siuke pruunikas-oranž nagu Dream Tan, kui selle läikiv osa maha pesta. Aga noh: põhimõtteliselt samasugune näeb välja kui muud meil kasutuses olnud grimmid, niiet kui see soodsam on, siis miks mitte. Mingit õli vajaks aga kindlasti veel. Lihtsalt keset päeva siukest koopameest näha oli ikka suht pull. :( Lava jaoks oleks kindlasti tumedamat tooni vaja, eks te proovi, kuidas grimm mitut kihti pannes töötab.

Justnimelt!

Usun, et esimene grimm jäigi kõige heledamaks ja oli mõeldud rohkem krundiks. Huviga ootan tänase värvimise tulemusi ja siis saab juba hakata prognoosima, mitu kihti ja kui tihti seda enne võistluseid lisama peaks. Eks see sõltub palju ka nahatüübist, kas mehed lähevad pruunikaks, oranžikaks või roheliseks sookolliks. Selge on see, et täna püüan seda värvi näole mitte lisada.

Vorm on hetkel superhea üle 4 nädalat enne võistluseid ja tumedam krunt andis visuaalsele pildile kõvasti juurde. Kehakaal hetkel 82,5 kg. Korralik trenn tehtud ja õhtul veel sauna ka!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Hr. Imre Vähi! Ma olen tähele pannud, et sul on kombeks treenida kogu keha läbi. Mitu aastat sa juba nii toiminud oled? Ma eile proovisin samuti kogu keha trenni ja tunne oli väga mõnus kui võrrelda tüüpiliste rind / triitseps jms päevaga. Kas kolm korda nädalas on õige kogu keha läbi treenida ilma, et tekiks ületreening ja lihased suudaks taastuda?

Tänud ette vastuse eest.

http://www.t-nation.com/strength-training-topics/510

3 korda nädalas kogu keha läbi treenida on täiesti normaalne, ei ole vaja karta ületreeningut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust on see üks paras meedia mull, et hea ja tugeva südame jaoks on vaja teha metsikult aeroobset ning tavaline jõusaalis treenimine kuidagi vähendaks südame effektiivsust.

Pigem nõustuvad kõik, et tugeva südame jaoks on korralik jõusaalitreening täpselt sama tähtis kui aeroobne.

Ma absoluutselt ei saa eelkõneleja poindile pihta. Südamelihas muutub suuremaks ja tugevamaks ning sellepärast ei suuda enam lõõgastuda? Minu arusaam on, et just rohkem suudab lõõgastuda. Kuna tugevam lihas jõuab rohkem verd pumbata siis piisab madalamast löögisagedusest, et keha verega varustada. Mis tähendab, et kokkuvõttes puhkab lihas kauem iga löögi vahel.

Ma ei pööranud tähelepanu südamelihase tugevnemisele vaid paksenemisele. Sa võid ju osata loogiliselt mõelda, kuid ma usun, et arstiteadus teab asjast rohkem. :(

Südamelihase paksenemise korral häirub südame lõõgastumine ja see võib viia südamepuudulikkuse tekkeni
Lihas läheb paksemaks, eriti vasaku vatsakese sein. Süda on küll võimeline verd hästi välja paiskama, kuid südames endas hakkab verd väheseks jääma – verevarustus läheb kehvemaks. Nendel, kellel on tekkinud vasaku vatsakese seina paksenemine (hüpertroofia) või kellel on südamelihas paksenenud, on tunduvalt suurem südamepuudulikkuse ja -infarkti ning äkksurma oht.

Südamelihase paksenemine EI ole hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisiis, täna korralik trenn tehtud ja õhtul, tööpäeva lõpus oli ka võimas saun. Kehakaal oli täna 82,7 kg ning vorm on läinud täiesti pandavaks. Nüüd olen ilusti oma MM-i vormi graafikus, mis puudutab vormi teravust kindlasti. Rainer oli mul õhtul külas ja kandsime omale teise kihi värvi peale. Eks homme siis paistab, kui tumedad me võrreldes teistega oleme ja mida oleks veel vaja muuta. Aega õnneks on, aga osadel meestel on Reval Cup juba paari nädala pärast.

Toidulisanditest olen täna kasutanud kindlasti BURNER, GREEN TEA, WHEY+ ja JOINT+. Õhtul teen vist veel ühe klaasi PROMIX.

Üllatuseks võttis täna minuga ühendust üks noor kulturismisõber ja ütles, et soovib minu mündikollektsiooni täiendada millegi põnevaga. Mina ei osanud midagi asjast arvata ja kui me kohtusime, siis ulatati mulle sellised mündid:

post-50-1300995553_thumb.jpg Uus-Meremaa, Ceilon, Jaapan, Dhaiti, imepisike Panama münt ja teised põnevad rahad.

post-50-1300995565_thumb.jpg Nendele müntidele pööran erilist tähelepanu: Prints Charlesi ja Lady Diana Royal Marrige mündiseeria(Isle of Man 1982)

Suured-suured tänud toreda täienduse eest headele inimestele! Kunagi teen oma mündikogust suurema kokkuvõtte! Põhimõtteliselt kogun igasuguseid erinevaid münte!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, paari tunni pärast selgub tõde uuest grimmist ja meie katsetustest. Eile õhtul panime siis Raineriga uue värvi peale ning pilt läks oluliselt tumedamaks. Ilus tumepruun krunt on kindlasti olemas, aga minu hinnangul peaks veel sama värvi peale panema 2-3 korda, et saada maksimaalne tulemus, mis püsib peal 2-3 nädalat. Parem siis nii kui et grimm hakkab palaval laval meeletult voolama. Põhiline tähelepanu on täna kindlasti Raineri värvil. Mina ise panin ka eile värvi peale, aga perenaine ütles kl 01.00 ajal öösel, et ma haisen ja määrin ja et tore oleks kui ma selle jama maha pesen, sest võistlusteni on veel nii palju aega! Tegin siis korraliku loputuse, aga kindlasti jäi ka sellest grimmimisest päris palju veel peale. Oleme ausad- üle 4 nädala enne Eesti Karikavõistluseid ei ole mul tõesti mõtet ringi liikuda nagu neegripoiss. Ok, ma varsti trenni ja siis pildistamine! Õhtul panen võrdluspildid üles! Püsige lainel!

:(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just mõtlesin - nagu sinu perenaine, et mida sa seal grimmid 4 nädalat enne.... :( See jama tuleb siis tasapisi paari nädala jooksul ebaühtlaselt maha jne.

Teen endale varakult asjad selgeks, et mitte viimaseks minutiks jätta ja siis avastada, et uus grimm ei sobi- läheb roheliseks jne. Praegu on kõik super ja ega kui ise ei katseta, siis ei saagi teada, mis värk on. Siiani ei ole ükski püsiv grimm minu pealt ebaühtlaselt maha kulunud. Kõik on kulunud täpselt nii nagu vaja- kõrgemad kohad on ühtlase üleminekuga heledamaks kulunud, aga mul ei ole selle vastu midagi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu toon on igaljuhul päris tume praegu, kuigi olen mitu korda juba pesema jõudnud. Istun praegu bussis ning tulen Tartu poole, ning kui aus olla siis paljud inimesed vargsi piiluvad minu poole ning mõistatavad miks ma küll nii tume olen :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just mõtlesin - nagu sinu perenaine, et mida sa seal grimmid 4 nädalat enne.... :( See jama tuleb siis tasapisi paari nädala jooksul ebaühtlaselt maha jne.

Ütle parem:"Suur tänu, Imre, vaevanägemise ja teistega jagamise eest!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütle parem:"Suur tänu, Imre, vaevanägemise ja teistega jagamise eest!"

Hea on kui inimesed viitsivad jännata, mul endal praegu kahjuks seda aega ei ole -kui võistleks, siis peaks leidma....ja eks paistab mis tulemus sealt tuleb, üks asi on päevavalguses kodus tume olla, teine asi prozektori valgel laval - loodan ,et lõpptulemus tuleb hea. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere õhtust kõigile!

Niisiis tõmbasin pildid just arvutisse ja uurin-analüüsin. Nagu arvata võiski, peaksime veel 2-3 kihti panema, et olla oluliselt tumedam ning viimane sõna oleks loomulikult kerge õliga. Panen siia üles ühe võrdluspildi ja loodan, et härrased Taavi Taros ja Siim Savisaar ei pahanda, et nemad ka sellel pildil eesti rahvast rõõmustavad.

Kui aega on, siis panen pilte juurde. Ausaltöeldes usun, et netist leiaks veel tumedamat spreipäevitust ja võimalik, et mustanahalistele on samuti selline grimm tehtud heledamate kohtade(armid jne) katmiseks. Jätkan otsinguid, aga kui midagi võimsamat ei ole, siis tellin ebayst sama Californian tan-i terve galloni.

Mida teie sellest värvist arvate?

post-50-1301076597_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel mõned pildid uuest grimmist:

post-50-1301079004_thumb.jpg

post-50-1301079028_thumb.jpg Ütlen ausalt- keerasin sellel nädalal vindi üle. Praeguse seisuga oleksin ilmselt juba 2 nädala pärast võistlusvormis. Ikka juhtub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei saa aru, kuidas eest vabaltseisus sul kõht nii hästi joonistab Imre

kui ise üriatn samas poosis kõhtu pingutada, siis õlavöö vajub vabsee lössi ja kogu laius kaob ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil käis täna tunnis ka üllatuskülaline:

post-50-1301079433_thumb.jpg 33,333% Fittest Tartu meeskonnast

post-50-1301079459_thumb.jpg 66,666% Fittest Tartu meeskonnast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei saa aru, kuidas eest vabaltseisus sul kõht nii hästi joonistab Imre

kui ise üriatn samas poosis kõhtu pingutada, siis õlavöö vajub vabsee lössi ja kogu laius kaob ära

No seda olen ma ka harjutanud kõvasti:-) :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×