Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

On 5/3/2017 at 9:07, risto_ ütles:

Nii lihtsalt huvi pärast, saan aru kui ei taha\saa vastata, aga teed ehk kerge ülevaate, kui palju üks võistlusteks valmistumine kupüürides välja näeb? Stiilis toidud-trennid-massaazid?-lisandid-osavõtutasu(d)-varia..

Tõenäoliselt suurel hulgal (ka mul) pole aimugi, mis see kõik endast kujutab.

 

Tere!

 

Võistlusteks valmistumise eelarve sõltub palju inimesest, võimalustest, ajast ja eesmärkidest. Ilmselgelt oleks ideaalne, kui saad pingevabalt piiramatu eelarvega ainult võistlustele pühenduda. Minul ei olnud seekord isegi ühte korda võimalik käia massaazis, lisanditest kasutasin 2-3 erinevat ja needki olid mul eelmisest aastast alles jäänud, Eesti võistluste osavõtutasu maksis õnneks FitLife spordiklubi. Oi kui palju kordasid on inimesed mulle märku andnud, et mis mul viga- lisandeid on jalaga segada ning sponsorid toetavad kõigega ja üldse teenin kindlasti EM finaali pääsedes hiigelsummasid. No ei ole nii! 

Usun, et kui rahalisi vahendeid jätkuks, siis ühe hooaja eelarve 4-5 võistluseks(tiitlivõistlused + mõned GP-d) oleks minimaalselt sinna 10 000 euro kanti. Selle summa sisse jäävad nii võistlejatasud, reisikulud, hotellid kui ka parimad toidulisandid, massöörid, stuudiopildistamine, spraypäevitused, basseinid, nahahooldus jne, jne. Teinekord vaatan netiavarustest, kuidas suured kollid tulevad üle maailma kokku ning mingil suurel kommertsvõistlusel antakse pool päeva tuld ning esikolmikumehed teenivad näiteks 3000, 2000 ja 1000 eurot. Keegi ei arvesta, kui palju need mehed selle võistluse nimel oma raha alla panid. Oleme ausad- vaadates kui palju kerkib Eestisse uusi majasid ja kui palju ostetakse uusi autosid, teenivad väga paljud kaasmaalased ilma profi tasemel võistluskulturismita oluliselt rohkem oma tervist ja aega säästes. Minu viimase hooaja eelarve jäi ilmselt umbes 100 euro kanti ja seegi oli priiskamine. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
19 tundi tagasi, Rambo vend ütles:

Netis liigub palju infot naturaalselt maksimaalse reaalse lihasekasvu kohta. Üldiselt nõustutakse numbriga pikkus ´miinus 100. Ehk siis 175 cm meesterahvas suudab naturaalselt kasvatada endale niipalju lihast, et võistluskonditsioonis (rasvaprotsent 5-6) kaaluks ta 75 kg.

Kuna sa oled 100% puhas sportlane, siis mida sa arvad sellisest valemist? Kui seda uskuda, siis pole vaja kaugelt otsida, miks kõik on nii lopsakad ja kuivad.

 

Tere! 

 

Tead, see puhas sport ja selle piirid on nii keeruline värk. Ok, lähen USA-sse elama. Kasutan seal müüdavaid toidulisandeid, mis on USA-s (võib-olla osades osariikides on ja osades mitte) lubatud, aga euroopas kindlasti keelatud. Kuna ise ei ole spetsialist, vaid tavaline harrastaja ning ei oskagi totaalset uurimustööd selles valdkonnas teha, jääb siiski küsimus- olen ma siis 100% puhas või hirmus keemik? Ameeriklase jaoks kindlasti puhas sportlane, eurooplase jaoks ilmselt mitte. See USA teema on lihtsalt üks mõtisklus, millega olen USA-s elades ja reisides korduvalt kokku puutunud. Selle dopinguteema ülestõstmisel käib jutt pigem konkreetsetest euroopa sportlastest, kes on teinud vähem kui aastaga liiga ulmelised arengud selleks, et ma sinisilmselt käsi plaksutaksin ning neid andekateks nimetaksin. Millegipärast on väga paljudel sellistel andekatel varem või hiljem olnud tugevad terviseprobleemid ja oi kui palju andekaid on ka dopinguga vahele jäänud varem või hiljem. Mis on andekus? Kas andekuseks saab nimetada 30-dates aastates meest, kellele peenikeste kurejalgade asemel tekivad väga lühikese ajaga maailmatasemel tipp-jalad? Kas andekas võiks olla selline mees, kellel aastaga tuleb juurde 10-15 kg lihasmassi? Internet on täis mehepoegade pilte, kes viimastel aastatel on teinud ulmelisi arenguid. Päris tore oleks kui WADDA reageeriks koheselt igale ulmevormiga IFBB egiidi all võistleva atleedi piltidele ja mehepojad saadetakse veredopingu kontrolli. Ma olen ikka öelnud, et kui mul oleks pooltki nii palju eelduseid nagu mu isal, siis oleksin ilmselt ammu maailmameister. On selliseid, keda emakene Loodus on õnnistanud vägeva raami ja karu jõuga, aga kahjuks väga paljud ei jõuagi kunagi spordisaali. Minu taat ei saanud surmatunnini aru, miks ma spordisaalis käin, aga tema oli karupoeg ilmselt sünnist saadik mitte ei hakanud ootamatult andekana 30-selt arenema. see 175-100 on muidugi ideaalne, aga kõik sõltub ju vanusest ja muudest asjaoludest. Kui ma olin 25 aastane, siis selliste numbrite saavutamine võttis aega 1 kuu, kui minu loomulik kehakaal oli 81-82 kg, aga nüüd, kus ma kaalun hooajaväliselt 91-92 kg vanuses kohe-kohe 40, võtab selliste numbriteni jõudmine ebainimlikul viisil kuni pool aastat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

10.mai 2017

 

Tere kõigile! Ilusat talve jätku! Vaatan miljonäride mängu (jalgpalli) ning puhkan järjekordsest pikast päevast. Homme on ainult üks rühmatrenn- täielik puhkus! Oleme ausad, sellise külma ilmaga ei ole midagi tarka teha. Täna otsin veel Kaitseväe sooja pesu üles kui tahan ellu jääda. Kehakaal hetkel 83-84 kg. Eks see kehakaal on ju ka puhtalt enda teha. Kui tahan sügisel korralikult paugutada, siis peaksin juba juuni lõpus jälle vaikselt dieeti alustama. Üldiselt suvel on kaalu langetamine oluliselt lihtsam. Teinekord higistad kuumal suveöösel niisamagi 2 kg välja. Eks pean vaikselt plaani kokku panna uus kulturismisõprade grupp. Huvilisi ikka annab endast märku, aga kõik sõltub ajast ja võimalustest. Kevadeks isegi sain mingid ajad selliste gruppide organiseerimiseks, aga paar korda nädalas oleksin pidanud spetsiaalselt maalt linna sõitma ning lihtne kalkulatsioon näitas, et oleksin pidanud ise kütuseraha juurde maksma- nii fanatt ma tõesti ei ole! Varem oli selles suhtes lihtsam, et ise elasin linnas, tööl käisin linnas ja spordiklubi ei olnud ka kaugel. Eks paistab, mis sellest ideest saab- loodame parimat! ;)

Muudetud kasutaja vend vähk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

15.mai 2017

 

Kevad südames! Eile siis käis pauk ära- mingil hetkel olin jõusaalis ainukene, aga pärast tuli asjaarmastajaid juurde. Need soojad ilmad ongi hea proovikivi nendele, kes on küll terve talve ilusti trenni teinud, aga esimeste ilusate ilmade saabudes hülgavad armsa jõusaalipesa ning liiguvad küll grillimajakestesse, küll kergliiklusteedele surema. Paari nädala pärast on jälle tagasi, aga siis ei ole enams seda õiget rütmi kahjuks. Ise ikka punnitan edasi kasvõi juba selle pärast, et kehakaal väga ulmeliseks ei tõuseks. Täna on mul üks saalitrenn ja samuti ka üks rühmatreening. 

Hea küll, lähen libistan vahelduseks ühe proteiinipudingu naha vahele. Tunda on, kuidas Tarzan hakkab vaikselt eluvaimu sisse võtma ning laiskloom eemaldub söösthüpetega :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

18.mai 2017

 

Eile siis 2 rühmatrenni, täna 3 rühmatrenni. Ei saa kurta, et sellise rahmeldamisega väga aega oleks paksuks minna. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

24.mai 2017. 

 

Tere!

Kuu aja pärast on juba jaanipäev. Tore päev, mille kannatusteks juba praegu osad tegelased usinasti valmistuvad. Juba praegu grillahjud töötavad täie võimsusega ja õlu voolab nende niigi lodevasse ihusse nagu emapiim. Küll jaanipäeval läheb õigeks söömiseks. Palju õnne!

Mina toimetan vaikselt ikka edasi. Kevadel tehtud vorm oli väga hea, sügisel tahaks vähemalt samaga vastata. Kehakaal on 85 kg peal. 

Ok, täna ilmselt kalale üle pika aja ja õhtul jälle trenni. 

Eile oli mul üks jünger, kellega tegime koos trenni. Trenni lõpus nagu ikka kõhulihased. Otsustasime sissejuhatuseks ette võtta plangu. Kuna jüngri eelmine rekord oli läbi pisarate 1 minut ja 30 sekundit, siis otsustasin teha talle väljakutse, et mina pean hoidma temast täpselt poole rohkem. See oli viga... Ta hoidis täpselt 3 minutit!!! Kuna koos alustasime, siis tuleb tunnistada, et kolmanda minuti lõpuks oli mul juba võrdlemisi raske seista, aga kinnas oli visatud ja taganemisteed ei olnud! Niisiis minu uus rekord: 6 minutit ja 1 sekund. Õhtul andsin veel ühe bodupumpi, aga õnneks ei andnud kõht tunda. Täna ka ei ole mingit lihasvalu, aga eile käis plangu ajal elu korduvalt silmade eest läbi. Teinekord olen oma väljakutsetega ettevaatlikum :D

 

Plank.jpg.5d54f6d25c200673ff663aba0beba88f.jpgBlank.jpg.d0053f80a5cea862cbc8b987f08e4b3d.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30.mai 2017

 

Tere sõbrad! Kuidas läheb?

Minul hommikul juba natukene jõusaalis liigutatud, aga korralikuma trenni teen õhtul- jõusaal ja bodypump. Hoian raudasid tules ja püüan olla eeskujuks. Kehakaal on siiski natuke tõusnud, aga loodan et kui ilmad peaksid palavamaks minema, siis hakkab kaal jälle kukkuma. Juuni lõpus on mul väike plaan Tartu vanemad mehed kokku koguda ja väikse grupiga hakata koos trenni tegema ning vormi parandama. Teeks selliste suvefanaatikute maratoni. Mingi motivatsioon peab olema igal juhul! Eks ta nii on, et noore mehena teed trenni selleks, et tüdrukutele meeldida, vanemaks saades teed trenni selleks et võistelda ja karikaid koju tassida ning vanemaks saades tahad olla lihtsalt hea eeskuju oma lastele. 

Ok, eks hoian teid toimuvaga kursis. Täna peaksin saama kätte need pildid, mis minust tegi 2-3 päeva enne EKV 2017 staarfotograaf Märten Osijärv. Endalgi huvitav, mis materjali sealt tuleb :-)

Teie olge mõnusad ja püüdke ikka vähem nutiseadmeid näppida ja rohkem trenni teha:)

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12.juuni.2017

 

Tere sõbrad! 

Sain mõned päevad kätte ka need pildid, mille autoriks on Tartu harrastusfotograaf Märten Osijärv. Need pildid on tehtud pm mõned päevad enne EKV-d. Eks püüan sügiseks seda vormi lüüa. Edasi saab ainult paremaks minna! :rolleyes:

 

Jalg.thumb.jpg.ac97f8a5d22dc49970864d83964a0cbc.jpg593e8b971e538_Hullknnib.thumb.jpg.2cd4cd9fab190f24fafcc17a8a10ee59.jpg593e8b9fc1bcd_lihtsaltseisab.thumb.jpg.34f9565a932c985f179ae943fc34f102.jpg593e8ba66e5a1_Topelttagant.thumb.jpg.b8533b0bff8e51d552867e31ee398b1f.jpgtriceps.thumb.jpg.7677b815c233013c568ce29c9f0c0149.jpg593e8bb297ece_kht.thumb.jpg.d1e3e48adf9d16305f132e1f34853562.jpg593e8bbbd887f_Teebluatmbeid.thumb.jpg.a5deb2844fba17cc874da95ef33cfd6e.jpg

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

13.juuni 2017

 

Nonii. Hakkab jälle aasta minu elukalendris läbi saama. Vanuse ees asendub number 3 neljaga. Krt, kungi tundusid 40-sed mehed ikka päris pässid. Nüüd vaatad, et poiss nagu ponks kui habeme ja kaenlaalused puhtaks ajab. Viimase 10 teine pool on olnud uskumatult huvitav ja ka uskumatult raske. Erinevalt 25 ja 30 aasta möödumise suurejoonelisest tähistamisest hoian seekord madalat profiili ning vägeva juubelipeo säästud jagan erinevatele maksetele. Nagu see värvukese lugu, kus moraal oli selline, et ära säutsu kui oled kaelani sta sees. Trenni teen ikka nii nagu noore mehena- eilse päeva lõpetasin bodypumpiga ning tänast päeva alustasin jõusaaliga. Vaikselt pean juba plaani alustada sügishooaja ettevalmistust ja kui kõigevägevama abiga maksekoormus väheneb, küll siis on ka lootust parem vorm saada. Eks parem vorm on ikka suurel määral õigetes lisandites kinni. Ok, pikk päev veel ees. Lõpetuseks panen üles tänase sünnipäevalapse hr Taavi Epliku postituse facebookist. Mees on minust küll mõned aastad ja ühe päeva vanem, aga hoolimata kõrgest east veel päris terav pliiats:

 

Keerab siis spidole uue ringi peale. Päris palju asju on elus muutunud, päris palju on maailm minu ümber muutunud. Kõik on läinud kurjemaks, palju on viha, on ka põhjust. Lödipükste põlvkond kriibib hinge, nutiseadmete ajastu surub, ise vahin ka telefoni, vanasti vaatasin paljaste naiste pilte...
Aga kroonilise vingumise vastu aitab vaktsineerimine ja restart. Täna sain meili, et mingi papi eest võidakse mul ajumahtu suurendada 200%. Vanasti saadeti ikka mingite tablade reklaame ja pumpade omi, peale millede kasutamist ma kolmel jalal joosta suutvat?! Kus ma ikka enam jooksen, kes mind ikka taga ajab. Kes üldse need krdi meedikud mulle peale saatis, kes nii pettunud sai olla küsin ma. Soovin kõigile tegusat suve, vähem kärakat, rohkem sporti ja huumorit!

Muudetud kasutaja vend vähk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

27.juuni 2017

 

Tere kõigile! 

Kui paljud teie seast kalamehed on? Usun, et teie ja teie tuttavate facebooki lehtedel on palju pilte võimsatest kaladest. Viimasel ajal tiritakse suuri kalasid välja sellistest kohtadest ja sellise ilmaga, mis on igasuguste loodusseaduste vastu. Kõik imetlevad neid suuri kalu ja kadestavad kalamehi. Mitte keegi ei maini, mis vahenditega need kalad välja püüti. Veekogud on täis salapüüdjate võrkusid- neid on tuhandeid ja need maksavad mustal turul alla 10 euro! Lisaks kajaloodid, kadiskad jne, jne... Mina olen veel vanakooli mees, kes läheb ilma kajaloodita kalale ja oleme ausad- teinekord on täielik nulliring. Kajaloodiga mees enam suvalises kohas lanti loopima ei hakka, vaid läheb kindla peale välja- kui kala on all, siis sinna ka lant teele saadetakse. 

 

Milleks selline pikk sissejuhatus? Sellel kalapüügijutul on otsene seos kulturismiga. Ka spordis tunnen ma päris selgelt, et olen ajast maha jäänud. Mul on väga hea ülevaade mustal turul toimuvast, samuti muudatustest konnatiigis, aga jätkuvalt ajan oma puhta spordi poliitikat. Jah, viimasel ajal koos suurte kalade piltidega on rahvale vaatamiseks üles riputatud ka paljude suurte poiste pilte ning ise teavad, mis oma elu ja tervisega teevad. Kurjaks teeb pigem see, et nende "andekate" atleetide noored austajad kipuvad minu tegemisi mudaga loopima. 

 

Paari sõnaga toidulisanditest. Ma ei kogelenud, kui oma viimases postituses tõin välja asjaolu, et õige toidulisandi kasutamine võib sporditulemusi oluliselt mõjutada. See ei olnud mingi reklaamijutt, kus oleksin välja toonud mingi kindla lisandi, samuti ei olnud see ka USA toidulisanditele vihjamine- sellel teemal olen ka pikemalt kirjutanud. Kirjutasin lihtsalt enda 25-e aasta jõusaali kogemuste põhjal kinnistunud faktist. Üks näide. Olen aastate jooksul proovinud vähemalt 60 erinevat kreatiini või kreatiinicombot. Pean tunnistama, et ainult 3-e puhul olen tundnud plahvatuslikku jõudu ja energiat juba 30 minuti jooksul pärast lisandi kasutamist, mis on mind pannud muretsema, kas on ikka õige asi(oli õige asi kuna dopingukontrollides probleeme ei olnud). Ülejäänute puhul ei märganud absoluutselt mitte mingisugust toimet isegi mitte päevade, vaid nädalate jooksul... See on vaid üks must-valge näide. Ka rasvapõletajatega on mul olnud kogemusi, kus üks teatud lisand võttis mul igasuguse söögiisu, vesi jooksis kehast välja nagu kevadine kasemahl, aga energiat oli nii palju, et oleks tahtnud läbi seinte joosta. Ka selle lisandi puhul läksin dopingukontrollidest ilusti läbi. Kahjuks ei toodeta enam ei neid imekreatiine ega ka imerasvapõletajaid ja loomulikult pean otsima analoogi. Igasugused lisandid ja nende kogused ning kasutamine on väga-väga individuaalne! Sellepärast soovitangi rohkem ise katsetada ja avastada midagi uut, mitte ainult reklaamidest loetud kiidulauludele orienteeruda. On lisandeid, millede toimet me ei tunnegi, ometi on neid soovitav kasutada kas vahelduva eduga või regulaarselt. Mul ei ole kunagi olnud probleeme liigestega, aga sellele vaatamata kasutan joint/omega3-e, lisaks multivitamiine jne. Eksivad need, kes ütlevad, et lisandeid ei ole üldse vaja! Noorema mehena olin ehk samuti osaliselt sellisel seisukohal, aga sõbrad, kui te saate 40, siis tagasi vaadates mõistate maailma asjasid hoopis teist moodi. Noortele kirjameestele soovitan esmalt kindlasti vähemalt 25 aastat kogemusi ja siis juba vaatab edasi kuhu poole tuul puhub. 

Edu spordisaalis! Vähem kibedust, rohkem libedust!B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

22.august 2017

 

Nonii. Esmalt üks mõttetera: "Vähi vastu saab keemiaga!"

Kehakaal kukub, aga sügishooajani on veel aega. Tahaks kogu südamest teha sellise vormi, kuhu on ka lihast jäänud peale suurt dieeti. Töö käib! Huviga ootame nende kahe mehe duelli:

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga põnev oleks aga erinevaid kategooriaid teevad, Levrone balls to the walls bodybuilding ja Flex classic physique. Kui ma ei eksi siis Levrone ei ole ka kvalifitseerunud selle aasta MR O. Eelmine aasta sai Levrone special invitationi ja see aasta sai Flex special invitationi ja teeb classic physique. 

 

 

12 tundi tagasi, vend vähk ütles:

22.august 2017

 

Nonii. Esmalt üks mõttetera: "Vähi vastu saab keemiaga!"

Kehakaal kukub, aga sügishooajani on veel aega. Tahaks kogu südamest teha sellise vormi, kuhu on ka lihast jäänud peale suurt dieeti. Töö käib! Huviga ootame nende kahe mehe duelli:

 

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 8/23/2017 at 12:06, Indrek-Puhm ütles:

Väga põnev oleks aga erinevaid kategooriaid teevad, Levrone balls to the walls bodybuilding ja Flex classic physique. Kui ma ei eksi siis Levrone ei ole ka kvalifitseerunud selle aasta MR O. Eelmine aasta sai Levrone special invitationi ja see aasta sai Flex special invitationi ja teeb classic physique. 

 

 

 

 

 

Kahju muidugi, aga samas täiesti reaalne, et mõlemad legendid sellel showl siiski kõrvuti särgid seljast kisuvad kasvõi lava taga või messilgi. Eks sellised vanameistrid motiveerivad oma tegemistega ka natuke nooremaid vanameistreid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

24.august 2017

 

Eilne päev oli muidugi tase. Suutsin teha uue isikliku rekordi: 1 tunni ja 40 minuti jooksul suutsin kaalu langetada täpselt 3 kg. Annan nüüd juba teist kuud Tartu Eedeni FitLife spordiklubis Military Pump tunde ning eile voolas higi ja pisaraid päris korralikult. Hetkel ei kasuta mitte ühtegi toidulisandit ning ilma nendeta ona ka täiesti reaalne kaalus alla saada. Oleme ausad- mingi hetk läheb raskeks ja siis on vaja abimehi kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

21.september 2017

 

Tere kõigile! 

Tore teid kõiki näha üle pika aja. 

Mina valmistun ikka Eesti meistrivõistlusteks ja erinevalt varasematest aegadest hoian madalamat profiili ja hoian silmad lahti. Ei ole veel otsustanud, millises kategoorias üles astun, aga võib juhtuda, et astun viimasel hetkel kõrvale seoses suuremate muudatustega oma niigi põnevas elus. Et siis keegi mingeid spekulatsioone ei hakkaks välja imema. Loodan ikka lavale tulla, sest suur töö on tehtud. 

Olge siis mõnusad ning ajame kõik ühist asja! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

16.oktoober 2017

 

Nonii. Täna oli mingi ulmepäev. Kõik ärkasid. Minuga võttis ühendust päris palju noori mehi, kes kõik avaldasid soovi võtta osa 28.oktoobril toimuvatest Eesti meistrivõistlustest. Osad on siiani segaduses ja ei tea, mis nad tegema peavad. Paar tükki küsisid võistlusgrimmi kohta, üks uuris juba et millised auhinnad tulevad EM-l jne. Meenub, kuidas vanal hallil ajal 1997 aastal läksin võistlustele kohale ja koha peal selgus, kui palju võistlejaid minu kategoorias on. Siis oli muidugi ka ainult kulturism. Mina registreerisin ennast Eesti MV-le klassikalisesse kulturismi. Töö käib ja kui keegi usub, et minu ettevalmistused on äärmuslikud, siis eile tuli mulle meelde, kuidas 2001 aastal käisime Saksamaal WFF MM-il ning üks Eesti koondislane tegi igas tanklas peatuse ning jõi tulist vett ning loomulikult käis ka 100 korda WC-s ainult selleks, et saada kõik soolad välja. Tuleb tunnistada, et nii kuiva meest ei olnud ma oma elus Eesti laval näinud. Ok, kes tahab minu praegusest vormist mingisuguse ettekujutuse saada, siis facebookis mõned 2-3 päeva vanad pildid on isegi üleval. Ma nüüd puhkama. Olge mõnusad!:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

21.oktoober 2017

 

Ja ongi 1 nädal veel jäänud Eesti meistrivõistlusteni. Vorm ja enesetunne on hea ning kulm ka ei tõuse kui perenaine enne lastele keedukartulit tegi kastme ja tomatisalatiga. Motivatsioon on kõrgem kui mingi seapraad! Eelseisval nädalal on vist iga päev vähemalt 1 rühmatreening + jõusaal. Rühmatreeninguga kaotan alati vähemalt 1 kg higi ja pisaratega. Järgmise nädala reedeks planeerin kaalu -78 kg-le. 

Kummaline, kuidas võistlustega mitteseotud inimesed ajavad teinekord sellist sousti välja. Istun siis pärast trenni puruväsinuna tühja pilguga riideruumis ja järjekordne, kordan järjekordne asjaarmastaja vms tuleb õndsa näoga ja küsib, et kuidas siis võistlustel läks? Ma juba tean, et kui ma jõuan vastata, et võistlused alles tulevad 28-dal ja siis küsitakse, et kas Tartus ja kas Ott Kiivikas ka võistleb ja pm ühesuguseid küsimusi tuleb järjest täpselt nii nagu eelmise ja üle-eelmise vestlejaga ja siis olen valikute ees, et kas jätan ülbe mulje ja ei suhtle üldse või mis ma siis tegema pean kui need küsimustega pommitajad nagunii võistluseid vaatama ei tule sest Tallinn on ikka liiga kaugel ja tasuta pääsmeid ei ole minu võimuses väljastada ja ega neid ei huvitagi, et ainaüksi võistlusgrimmi, võistlejalitsentsi ja paljude muude võistlustega seotud kulutuste peale kulutab võistleja palju-palju rohkem kui mingi tühine 15 eurot pealtvaatajate pileti eest. Uh, te olete nii head kuulajad, et räägiks veel ja veel ja homme jälle keegi küsib raudselt, et kuidas võistlustel läks...

Igal juhul olge siis mõnusad ning pidage vastu! :)

19_okt_2017.jpg.50b2bb719cb58e08dfb1e8fa1954ecba.jpg

  • Like 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

26.oktoober 2017

 

Tere sõbrad! 

Ausalt, nii vaikne ei ole enne Eesti meistrivõistluseid mitte kunagi olnud. Selline tunne, et absoluutselt kõik on kuhugi kapi taha läinud ning teevad seal soola ja suhkruga imevorme. Minul on soolad välja võetud, aga suhkruga saab veel natuke mängida. Mis siis ikka, panen vähemalt enda vormipildid üles mis on tehtud 48 tundi enne võistluseid. Endale ei ole midagi ette heita. Isegi hea, et jalad nendel piltidel väga teravad ei paista. Oleme ausad- peale neid pildistamiseid ja enne EMV-d jääb vahele veel 3 treeningut ja vähemalt -2 kg maha. Reedel on 2 bodypumpi kindlasti ja muidugi poseerimist ning vabakava ka harjutada. Mina kevadel ei võistle ning sellel ajal kui teised aprillis laval lammutavad, oleme meie perenaisega jälle sünnitusmajas... ;)Nii et võtan 28-dast maksimumi kindlati!

Kohtumiseni!

 

1.JPG.3621c459101d89e079609eed17e2ac04.JPG2.JPG.3f35edb79933c367f469849ed6f46761.JPG3.JPG.4eb658aa9591a4f2da7e15176f83216e.JPG4.JPG.a89d3e8517f91e8cebdd6b6ffc38f309.JPG5.JPG.1cdbce060db24f06966a26e1c9469265.JPG6.JPG.9aa2d10e81acbe43cb5ada89503c6966.JPG7.JPG.0722e53f79e63f1ecf5bec064b670e50.JPG8.JPG.ddbd3c4f95cde63d993711551065288b.JPG9.JPG.1cedc72a45588eeb5d3b9b37d6fe1b2c.JPG10.JPG.022bcde18011679a845b768d3488c509.JPG11.JPG.6046420d4e804e7ead0a8aa44fd3c1a8.JPG12.JPG.50c4cfd9d65b806c991a4ae492379241.JPG13.JPG.bed2f47fc376232971ec57f4161e9357.JPG

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30.oktoober 2017

 

Mis siis ikka, järjekordsed võistlused jälle selja taga ning natuke isegi kahju, et sellel aastal MM-ile ei läinud. Kõik küsivad, kuidas mul läks? Mis ma siis vastama peaksin? Arvestades, et enne lavaleminekut(isegi enne kui ma riided seljast sain võtta) tuli mulle mitmeid signaale, et seekord võidavad nooremad mehed, siis läks nii nagu pidigi minema... Ausalt, kaotama ma ei läinud ning kui oleksin master-klassi läinud, oleksin lisaks teistele ka ise ennast petnud ning kindlasti ei oleks viitsinud nii hirmsasti pingutada, samas oleksin kindlasti suure kotitäie nänni koju tassinud.:blush:

08.oktoobri öösel Maarjamõisas tilguti küljes veel pikalt mõtlesin, et äkki on emakene Loodus mulle märku andmas, et ma neid võistluseid kaasa ei teeks? Sama meelt oli ka doktor, kes mitme tunni jooksul ei suutnud imestada, et mul oli südame löögi sagedus 36 ja ma tundsin ennast päris hästi. Naljatasin veel, et küll see kiire tempo mul paar päeva enne võistluseid aeglasemaks jääb. 

Üks oluline asi- kui peaksingi veel kunagi lavale astuma, siis teen vormi täpselt nii nagu enamus- vaikselt kapi taga. Sellel aastal tundsin korduvalt, et vormipiltide mõte ei olnud üheski elemendis mõistlik. Inimene õpib.:rolleyes:

Nagu arvata oligi, järgnes minu kehvale tulemusele ka terve rida kriitikat küll vormi suhtes, küll poseerimise suhtes jne. Ühesõnaga- mees ei tea sellest alast midagi ning kõik minu eelnevad tiitlid olid puhas juhus ja kokkumäng. Selles suhtes, kallid spordisõbrad, enne ikka mõelge natuke kui tunnete vastupandamatut soovi pingest vabaneda.

Piidlemine. Omaette uus nähtus, kus mingid grupid koonduvad lava taga ning alustavad nende võistlejate jälgimist ja "sossutamist", kes on ilma saatjaskonnata ja võivad kuidagi konkurentsi pakkuda. Minule uhkes üksinduses on selline tegevus alati tugevalt vastu karva. Vaatad kaugelt, mingi jutustamine käib, lähed lähemale- kõik jäävad nagu noaga lõigatult vait. Hmm, ilmselgelt räägiti Keskerakonnast ning Jüri Ratase aastavahetusekõnest. Muidugi tormasid vahepeal publiku seast lava taha mõned tegelased rindeuudistega ning näha oli, kuidas nii mõnelgi tõmbus suu kõrvuni ja osad kaaskondlased oma pilkudega hetkeolukorda reetsid ka nendele, kes kogu hingest üritasid teha oma võistlust ja mitte lasta ennast segada emotsioonidest. Ausalt, vahepeal ajaks üleliigse rahva mingite eriti jõhkrate võtetega laiali. Kohati läheb väga tsirkuseks. 

Korraldus. Üldjoontes oli kõik päris hästi korraldatud. Eks see oli uuele juhatusele paras proovikivi ning üldjoontes saadi hästi hakkama. Arenguruumi kindlasti on, aga nagu ma alati olen öelnud, Eesti võistluste korraldus on igati maailmatasemel, arvestades, et olen käinud maailmameistrivõistlustel, kus võistlejatel ei olnud lava taga ei pesemisvõimalusi, riideruumi ega WC-d ning lava taga võis sooja olla maksimaalselt 10 kraadi... 

Siim Kinnas. Jään nüüd huviga ootama Eesti ühe parima fotograafi Siim Kinnase pildigaleriid- ma usun sellesse mehesse ja tean, et sealt on tulemas minu karjääri ühed parimad pildid! Läks kuidas läks, aga nende piltide pärast tasus pingutada, et jäädvustada ühe 40 aastase atleedi vorm ning mälestused! 

Ott Kiivikas. Ulmemees. Kes teeb see jõuab. Eks Otti on kirutud ja kiidetud, aga Eestis talle vastast ei ole ning karta on, et mees paugutab 25 aastat järjest EMV abs tiitliga. Elav legend!

Rauno Raud. Kindlasti üks selline võistleja, kes pakkus palju kõneainet. Mäletan, kuidas see mees kunagi 120-e kiloselt FitLife jõusaali uksest sisse astus ja tegi vist 9 lõuatõmmet. Meeletu tahtejõuga mees on nüüdseks kaotanud üle 40 kg ning usun, et tema võistlemised on veel ees. Väga tubli!

Taavi Tomp. Septembris võttis minuga ühendust üks päris korraliku vormiga noormees, kes soovis FitLife spordiklubi nimekirjas võistelda. See oli superesitus, millega see rannafitnessi atleet kõiki üllatas ning viies koht enda kategoorias ei ole esimese võistluse kohta üldse halb tulemus!

Edmund Pilt. Kindlasti väärib äramärkimist ka Edmundi vormi areng. See mees üllatas ilmselt väga paljusid.

 

Lõpetuseks annan teada, et kevadel ma küll ei võistle, aga püssi põõsasse ei ole visanud! Hoian teil kõigil silma peal! Mõnusat sügise jätku!:)

 

 

  • Like 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

09.november 2017

 

MM ja veteranide-juuniorite MM

 

Veel suvel oli mul plaan osaleda novembris Rumeenias veteranide MM-il. Tundus võrdlemisi põnev projekt, aga kahjuks jäi see sõit puhtalt rahade taha nagu ikka viimasel ajal. Täna avastasin, et ilmselt oleksin seal saanud totaalse hävingu osaliseks. Mitte selles mõttes, et oleksin kohe kaotama läinud, aga olen nii mõndagi näinud... Kui paljud teie seast teadsid, et IFBB tiitlivõistlustel veteranidele klassis dopingukontrolli ei tehta? Eelmisel aastal EM-il Santa Susannas nägin neid "vanureid" veteranide klassis 40-44 vanuseklassis just klassikalises kulturismis ning tuleb tunnistada, et see oli ikka päris hirmuäratav seltskond. Ega ma siis ei süvenenud, mitu kategooriat seal veteranidel oli, aga tundub, et üks üldkategooria. Ka nüüd avastasin, et eelseisva MM-i klassikalise kulturismi nimekirjas 40-44 vanuseklassis on kõik pikkused koos. Karta on, et väiksemad mehed süüakse seal lihtsalt massiga ära. Eks siis jään huviga pildimaterjali ootama, veel parem videokokkuvõtet. Ega kulturismiski Otil kerge ei saa olema. 

 

Klassikalise kulturismi nimekiri 2017 MM-il:

 

MASTER MEN’S CLASSIC BODYBUILDING 40-44 YEARS, OPEN 
1. Renato Constantini Argentina 
2. Marian Jankovcin Czechia 
3. Vladimír Platzek Czechia B 
4. Joseph Douteau France 
5. Jean-Francois Garrigues France 
6. Ludovic Ghyselink France B 
7. Serge Rouze France B 
8. Lionel Wollbert France B 
9. Arun Gurung India 
10. Tomoya Nakadomari Japan 
11. Rolandas Zeimys Lithuania 
12. Williams Gerard Luxembourg 
13. Dawson Hamilton Norway 
14. Marcin Lopucki Poland 
15. Mariusz Ciupak Poland 
16. Maciej Frelikowski Poland B 
17. Claudiu Giurgi Romania 
18. Andrei Nilgesz Romania 
19. Sebastian Vasut Romania B 
20. Aleksandar Lekic Serbia 
21. David Lopez Spain 
22. Adriano Piccinni Switzerland 
23. Ümit Erdoğan Turkey 
24. Erkan Kivrak Turkey

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×