Jump to content
vend vähk

Vend Vähk Peab liikuma!

Recommended Posts

Ma pakun, et ameeriklaste tänavapilt läheb paksemaks ühe põhjusena nende söögikohtade tõttu, kus maksad mingi kindla summa ja siis sööd palju jaksad. Eestis pole nagu sellist kohta näiteks näinudki :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen vahelduseks üles mõned viimased pildid:

post-50-0-52059300-1336444781.jpg 05.mai 2012 kusagil Ohios

post-50-0-04759000-1336444793.jpg 07.mai 2012 Käisime perega ühes põnevas poes, kus oli igasugust põnevat kaupa ka väikelastele.

post-50-0-81873800-1336444812.jpg Väga põhjalik raamat, kuidas kasvatada kanepit.

post-50-0-48507900-1336444823.jpg Beebiriided

post-50-0-08426300-1336444834.jpg Kostüüm emadepäevaks

post-50-0-22910400-1336444856.jpg Mütsigalerii

post-50-0-86348900-1336444876.jpg Veel mütse

post-50-0-90794100-1336444893.jpg Mänguasjad väikelastele

post-50-0-94604500-1336444910.jpg Tassid

post-50-0-60312600-1336444927.jpg Tore topsik prouadele :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere hommikust!

Kohalik aeg on hetkel 10:30 hommikul. Valmistume perega jalutama minema. Täna jälle võrdlemisi kuum ilms ja peaksime kergemalt riidesse panema. Vaatan siin kurbusega Eesti ilmateadet ja nutt tuleb peale. Loodetavasti mai lõpuks on ilmad ilusad. Paljud viimaste aastakümnete jooksul Eestist lahkunud on üheks oluliseks põhjuseks toonud ka ilmad ja ma olen nendega 100% nõus. Kui ikka päike paistab kogu aeg, siis on saba rõngas ja igasugused mured tunduvad kordades vähemmasendavad kui sombuse ilmaga. Oleme siin nüüd olnud juba üle nädala. Loomulikult ei ole see selline riik nagu paljud televaatajad on harjunud teleseriaalides nägema, kus piitspeenikesed ja kõrgesti haritud ameeriklased reisivad ainult luksusjahtidel mööda maailma ja ei pea tööd tegemagi. Võrreldes eelmise aastaga märkasin, et üldine tänavapilt on võrreldes eelmise aasta suvega oluliselt paksemaks läinud. Erakordselt paksusid inimesi on kordades rohkem kui eelmisel aastal. Ma ei tea, miks see nii on.

Meeldib, et mind ja minu perenaist ei peeta enam venelasteks, vaid kohe küsitakse, et kas me oleme sakslased või hollandlased? Varem oli nii, et kui sa oled valge inimene ja räägid aktsendiga, siis oled kindlasti venelane! Ühe noore mehega rääkisime ja tema oli Saksamaal õppinud koos lätlastega ja teadis meie asukohta vägagi hästi, samuti paljud teised nooremad inimesed. Vanemad inimesed ja mustad jäävad reeglina geograafiaga jänni ja siis ütleme, et oleme Skandinaaviast ja elame jõuluvanale päris lähedal ja siis on kõik õnnelikud. Siiani ei ole me näinud ühtegi pesukaru, kuigi maantee ääres on neid surnud karvapalle päris palju. Mul tekkis kurikaval plaan, et hakkan hotelli aia äärde vaikselt toiduülejääke koguma ja küll nad siis välja ilmuvad! Täna õhtuks lubati vihma ja siis püüan öösel ööusse ning proovin homme põhjakaga kala! Eile olin mingi järve ääres, kus nägin päris suure isendi hüppamist. Ei kujuta ette, mis loom see oli, aga pakun, et kõvasti üle 10 kg... Kalapüügile võtan kaamera ka kaasa ja kui midagi toimuma hakkab, siis panen võimalusel filmima. Siin on kalapüügiga nii, et püüad eluka kinni, teed pilti ja lased tagasi! Tegelikult lahe ju!

Ok, minu pisitütar hakkas hotellituba rüüstama, ise kisab nagu metsaline! Ei tea kohe, kuidas ta selline metsik tips on? Isa on tal ju rahulik ja tasakaalukas mees! rolleyes.gif

Me olime naisega Prantsusmaal ka venelased ja lisaks sellele suhtuti sitasti. Muidugi prantslased ongi sitapead ja upsakad aga USA-s ei ole veel venelaseks peetud. Kunagi peeti isegi ameeriklaseks aga siis oli aktsenti ka vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-50-0-04759000-1336444793.jpg 07.mai 2012 Käisime perega ühes põnevas poes, kus oli igasugust põnevat kaupa ka väikelastele.

See on üks hästi välja tulnud pilt! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hahaaa :rolleyes: Suurepärane pood nilbeteks kingitusteks :D

Oo jaa! Selles poes oli palju põnevat kaupa, aga ei olnud aega kõike ükshaaval pildistada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Me olime naisega Prantsusmaal ka venelased ja lisaks sellele suhtuti sitasti. Muidugi prantslased ongi sitapead ja upsakad aga USA-s ei ole veel venelaseks peetud. Kunagi peeti isegi ameeriklaseks aga siis oli aktsenti ka vähem.

Ma ise sattusin eelmisel nädalal ühte piirkonda, kus suures poes oli väga palju vene keelt kõnelevat rahvast. Ilmselt oli neil seal mingi suurem kogukond. Vennastuma ma nendega igaks juhuks ei hakanud. Mõned päevad tagasi olime perenaisega kusagil suurel turul ja seal tuli meile üks eesti tüdruk juurde ja ajasime juttu. Ta on seal koos oma ema ja õega elanud juba mitu aastat. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar pilti ka USA turult:

post-50-0-60234700-1336493448.jpg Kellele jõulupuud?

post-50-0-34269100-1336493462.jpg Igasugust kaupa oli- tolmuimejast tõllani!

Sellele turule läheme uuesti laupäeval ja siis loodan rohkem pilte teha. Ehk kunagi hiljem teen kokkuvõtte, mida turu südamest vägagi ulmelise hinnaga soetada saab... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandite poodi ei ole jõudnud/kohanud? Päris huvitav ülevaade oleks hindadest.

Jõudsin. Ei saa öelda, et nendes kaup oleks olnud odavam kui Eestis. Kaubavalik oli kindlasti suur ja lai, aga poodide hinnad olid kohati isegi kõrgemad kui Eestis. Suhtlesin müügimeestega ja sama seis, et ka siin on internetikaubandus tugevasti peale vajunud ning netimüügis ei ole vaja maksta poodide kallist renti, samuti eraldi müügimeestele, koristajatele jne. Netikaubanduses on jällegi omad miinused ja poest saad sa ju kauba kohe kätte, mitte ei pea ootama. Mind ennast huvitas ainult Tribulus, mida ei tohi millegipärast enam Eestis müüa. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil on kell 06:55 hommikul. Kohe ajan oma naise-lapse ka üles ja hakkame Cincinnati kesklinna sõitma. Sealt võtame ka minu ema peale ja sõidame läbi Kentucky osariigi Tennessee osariiki! Pidage vastu! :)

http://et.wikipedia.org/wiki/Tennessee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

09.mai 2012

Oleme Tennesseest tagasi ja oli ikka hirmus palav päev! Sõitsim maha umbes 1000 km ja kumm on tühi ning käed ja nägu valutavad kergelt päikesepõletusest. Panen kiirelt mõned pildid ja siis ruttu teki alla! Olge mõnusad!

post-50-0-23808000-1336616490.jpg Nashville kesklinna sõites

post-50-0-83744600-1336616505.jpg Perenaine

post-50-0-25344200-1336616516.jpg Kontrast

post-50-0-22417500-1336616530.jpg Päike küpsetas minu käed ja näo. Armas kutsu :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas Vanessa pikkade sõitudega lepib? Või on juba ära harjunud?

Pisitips on tubli! Kui vaja kuhugi sõita, siis tema on alati valmis! Nägu nalja täis ja hoiab kõigi meeleolu üleval! Jah, mis siin salata- põnn on 1,4 aastat vana ja juba 2 x oma elus USA-s käinud 6-s erinevas osariigis, lisaks erinevad euroopa riigid. Järgmisele nädalale kavandame ka Canada reisi. Kadedaks võtab. Mina sain esimest korda Eestist välja alles 21-aastaselt.

post-50-0-68444800-1336654979.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Triitseps on reisil veel suuremaks läinud?

Siin Ameerikas kasvab kõik suuremaks! Ei, tegelikult üleliigse spekulatsiooni vältimiseks rahustan publikut, et pilt on lihtsalt sellise nurga alt tehtud nagu käsi oleks jämedam. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnus blogi :). Iga päev vaatan ja loen, mida sa jälle korda oled saatnud :)

Keep going.

Eks annan vastavalt võimalustele mingi ülevaate, sellest, mida me siin näeme-kuuleme. Selleks et sellest maksimaalset naudingut saada, peab ikka siin koha peal olema. Panen ka mõned eilsed pildid veel siia üles:

post-50-0-33836600-1336678891.jpg Lihtsalt väike pilt paljudest meeldejäävatest hetkedest USA kiirteedel

post-50-0-07589000-1336678901.jpg Sellised kohanimed.

post-50-0-44881800-1336678913.jpg

post-50-0-98044100-1336678931.jpg

post-50-0-80024700-1336678952.jpg

post-50-0-82934900-1336678964.jpg

post-50-0-47159600-1336678978.jpg

post-50-0-50564400-1336678989.jpg

post-50-0-53253600-1336679002.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jääkaru tegi isegi minu rõõmsaks :D Nii armas

Oleme ausad- sellise armsa jääkaruga koos sellesse basseini küll ei läheks :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hamburgerid on vist oma töö teinud, kõht on tissist ette saanud :D

Ei hakkagi midagi salgama- mina ise olen vist üks väheseid, kes teab, et vend Vähk ei ole aastaringselt võistlusvormis :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas USA piiril turvakontroll oli, läks kiiresti ja lihtsalt? Plaanin mõne aja pärast ka Ühendriikidesse lennata esimest korda ja pole kõige paremini kursis. Kas näiteks mingi šokolaadibatoon/küpsisepakk lastakse läbi piiril, st tohib Eestist kaasa võtta? Kui sul on kogemusi ja veidi aega, võid väikse ülevaate anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas USA piiril turvakontroll oli, läks kiiresti ja lihtsalt? Plaanin mõne aja pärast ka Ühendriikidesse lennata esimest korda ja pole kõige paremini kursis. Kas näiteks mingi šokolaadibatoon/küpsisepakk lastakse läbi piiril, st tohib Eestist kaasa võtta? Kui sul on kogemusi ja veidi aega, võid väikse ülevaate anda.

Turvakontroll on tänapäeval igal pool võrdlemisi karm kuigi võrreldes mitmete euroopa riikide kontrollidega tundus USA kontroll üks tagasihoidlikumaid. Kui sa tuled USA-sse, siis pead valmis olema lennujaama vestluseks, et miks sa USA-sse tulid ja millisel aadressil täpselt elad sellel ajal. Emale Ohiosse ja sõbrale Chicagosse tõime Eestist komme, sefiiri, likööre ja väikeseid viinasid plastikpudelites- ei olnud mingisuguseid probleeme! Kuuldavasti leiva- ja lihatoodete toomisel oleks olnud jamamist. Kui tahad autot rentida, siis pead arvestama ka autokindlustusega, mis sinu kaardilt maha võetakse ja kui tagasi kodumaale jõuad, siis jälle tagasi üle kantakse. Autorentimisel lugeda rahulikult läbi kõik autoga seotud kohustused ja muu lisainfo. Näiteks meil on selline punkt sees, et kui meie autoga midagi juhtub, siis helistame ükskõik, millises osariigis autofirma üldinfosse, anname teada, kus me asume ja firma saadab oma esindajad tasuta viga parandama. Väiksematel autorendifirmadel ilmselt ei ole selliseid võimalusi. Kui midagi veel huvitab, siis tuld! Meil ilus hommik kl 09:42 ja päike paistab nii heledasti, et kohe hakkame välja minema. Eile oli jälle umbes 30 kraadi sooja. Millegipärast usun, et nii ilusat suve me sellel aastal rohkem ei näe. Kui järgmine kord USA-sse tahame tulla, siis kindlasti kevadel umbes samal ajal! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti käsipagasisse söögikraami pole mõistlik vist võtta. Kaua sul USA-s lennukilt maha saamine ja turvaväravad ja kontrollid umbes aega võtsid? Mul on kahe lennu vahet 2h30min, loodetavasti jõuan õigesse kohta, tasub muidugi eeltööd teha, sest seal igasugu rongide jms terminalide vahel sõitmine. Suured tänud Imre selle info eest mis jaganud oled, tunnen ennast veidi kindlamalt! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×