Jump to content
karumõmmi

Pehmendus kangile

Recommended Posts

Tere,

Küsimus nimelt bodypumpi ja üleüldse kükkides- jalgade ja tuhara poole pealt jõuaksin kindlasti raskusi lisada, kuid ei saa seda teha, sest kangi raskus hakkab meeletult seljale ja kuklale. Kas on olemas mingid pehmendused kangi alla ja kust neid saada võiks?

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pehmendusega kaob kangi tunnetus tihtipeale ära. Parem harjuda selle kerge valuga ja hiljem saab probleemideta pehmenduseta hakkama. :) Ehk siis hiljem seda valu enam ei ole.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käterätik ei piisa, tahaks ikka päris "toodet"?

Telli siis ebayst "neck pad" või "barbell neck pad". Taustaks niipalju et ärakükitud kangipehmendus on ebamugavam kui käterätik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimese asjana soovitaks tehnika ja kangi asendi turjal üle vaadata.Väga paljudel on koer sinna maetud. :)

Ma palunud ka oma ala spetsialistil üle vaadata kangi asend, ta korrigeeris seda. Nüüd on kindlasti turjal aga ikkagi surub seal mingile lüile ja põhjustav valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja-ja, tegelikult tahtsid õletuseda niikuinii

Milleks? mis vahet sel on kui raske see kang on kui sa lihast treenida ei oska. Stiilis keegi teeb biitsepsit 70kg kangiga, aga kõrval teeb 15kg kangiga. Üks mõtleb ja teeb, teine lammutab ja vehib :D

Ja mis see raskus näitab? mitte midagi kui sa just kuskile jõutõstjate võistlusele minna ei taha. Ühegi fitnessisti ega ka kulturisti käest ei küsita palju sa surud, kedagi ei koti. Need numbrid on ainult enda rahuloluks. Muidugi lahe on liigutada sadu ja sadu kilosi. Igaüks ei suuda, aga seda ei pea iga inimene tegema.

Sinu puhul ma ei usu, et asi on kangi raskuses, vaid lihtsalt sa ei ole endale leidnud veel seda kohta, kus kang saaks tunde ja tunde su turjal lihtsalt rippuda - hoiad selga valesti, kang vale koha peal, tõmbad midagi valesti paika, oled kuidagi pinges ja sul on ebamugav. Harjutamise asi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks? mis vahet sel on kui raske see kang on kui sa lihast treenida ei oska. Stiilis keegi teeb biitsepsit 70kg kangiga, aga kõrval teeb 15kg kangiga. Üks mõtleb ja teeb, teine lammutab ja vehib :D

Ja mis see raskus näitab? mitte midagi kui sa just kuskile jõutõstjate võistlusele minna ei taha. Ühegi fitnessisti ega ka kulturisti käest ei küsita palju sa surud, kedagi ei koti. Need numbrid on ainult enda rahuloluks. Muidugi lahe on liigutada sadu ja sadu kilosi. Igaüks ei suuda, aga seda ei pea iga inimene tegema.

Sinu puhul ma ei usu, et asi on kangi raskuses, vaid lihtsalt sa ei ole endale leidnud veel seda kohta, kus kang saaks tunde ja tunde su turjal lihtsalt rippuda - hoiad selga valesti, kang vale koha peal, tõmbad midagi valesti paika, oled kuidagi pinges ja sul on ebamugav. Harjutamise asi ;)

OK :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui muud moodi ei saa, siis on alati võimalus ka kükk kavast välja jätta. Saab ka ilma väga hästi hakkama. Erinevaid masinaid ja hantlite ning kangiga treenimise viise on niivõrd palju, et ei tohiks mingit probleemi olla alakehale koormuse andmisega.

Pean tunnistama, et pole ka ise kunagi seda kõige õigemat asendit kangi sättimiseks leidnud. Selle ebamugavuse kannatan ära, kuid mul lähevad pigem õlad krampi - ju siis seal asend vale või painduvus niipalju kehva. Aga noh, kükk pole kunagi väga meeldinud ning ega ma suure tõenäosusega seda kunagi eriti tegema ei hakkagi. Hetkel kasutan selle asemel traditsioonilist hack kükki. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui muud moodi ei saa, siis on alati võimalus ka kükk kavast välja jätta. Saab ka ilma väga hästi hakkama. Erinevaid masinaid ja hantlite ning kangiga treenimise viise on niivõrd palju, et ei tohiks mingit probleemi olla alakehale koormuse andmisega.

Pean tunnistama, et pole ka ise kunagi seda kõige õigemat asendit kangi sättimiseks leidnud. Selle ebamugavuse kannatan ära, kuid mul lähevad pigem õlad krampi - ju siis seal asend vale või painduvus niipalju kehva. Aga noh, kükk pole kunagi väga meeldinud ning ega ma suure tõenäosusega seda kunagi eriti tegema ei hakkagi. Hetkel kasutan selle asemel traditsioonilist hack kükki. :)

Mul jällegi hack-kükk jube ebameeldiv, tavalise "kang turjal" küki kannatan kuidagi moodi ära, aga jah, üldiselt katsun ikka vaheldumisi kombineerida hack kükki, jalapressi ja tavalist kükki oma kavasse, et veidi mitmekesisem oleks ja mõtet kaa ei tuleks, et "ah täna jätan selle tegemata" jne... Aga eks see on juba iga inimese enda asi ja proovimise asi, et leida endale vastavad harjutused. Põhiline on trenni nautida, mitte vägisi harjutusi teha, hing kinni, silmad punnis "kohe on läbi, kohe on läbi, kohe on läbi". :D

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned fitnessi või bodypumpi treenerid ei teagi, kuidas kangi seljale võtta, et see haiget ei teeks. Kui treener on paksu seljaga jõmm, siis on talle endale see mure võõras.

Et kang kuskile vastu konti ei suruks, siis selleks pakitakse seljalihased kangile toeks. Seda tehakse nii: kangist haaratakse võimalikult kitsalt, õlad tõmmatakse taha (abaluud surutakse kokku), küünarnukid surutakse tagant üles, rind lükatakse ette. Alljärgnevas videos minutid 8-12 (aga muidugi tasuks vaadata algusest lõpuni).

Muudetud kasutaja --- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma palunud ka oma ala spetsialistil üle vaadata kangi asend, ta korrigeeris seda. Nüüd on kindlasti turjal aga ikkagi surub seal mingile lüile ja põhjustav valu.

Surud ylaselja kokku ikka? Kang ei tohiks vastu mingit lyli olla nii. Igasugu pehmensused seal vahel teevad asja ebastabiilsemaks. Proovi veel ehk saad ikka ilma hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutasin ka alguses pehmendust. Lõpuks treener ütles, et ära jama, tee ilma. Alguses oli ilgelt ebamugav ja jättis sinikad kaelale, aga nüüd ei kujuta enam ette, et peaks midagi kangi ja turja vahele panema. Tuleb lihtsalt see õige koht leida, see on kindlasti olemas ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka BP treener. Peale sadu (tuhandeid?) BodyPumpe võib öelda, et mingi mõte võib pehmendusel olla juhul kui ei taha seljale paksu tallanahka. Mul on kangist seljal tuntav ja nähtav nahapaksend.

Aga, paljud naised kipuvad kangi hoidma justkui oleks see millegi vastikuga koos. Ehk siis hoitakse endast nii kaugel kui võimalik kui pole võimalik, siis puutuks kehaga kokku nii vähese pinnaga kui saab. Ilmselgelt siis aga see väike koht siis rohkem haiget saabki. Ja kükkide puhul kiputakse väga palju selga ette kallutama. Kui kang lisaks ka kaelal vms. on, siis eks jälle valu suurem.

Muidugi võib vabalt olla tegu ka füsioloogilise iseärasusega, mille puhul kang surub ühele kohale rohkem peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida vaiksem trapetsi mass seda kitsam haare tuleb votta, et see kokku suruda ning sellele kangi saaks toetada.

Voibolla votad enda jaoks liiga laia haarde?

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×