Jump to content
ChrissM

Kaalust juurde, kõvasti.

Recommended Posts

Tere, alustuseks mainiks ära, et olen olnud teie foorumi liige juba päris tükk aega, kuid enamuselt olen olnud siiski lihtsalt lugeja, see on ka ühtlasi mu esimene postitus/topic :D

Oleks siis selline küsimus, et olen 17 aastane poiss, kellel juba jõusaali kogemusi 3-4 a, pausidega.

Olen koguaeg üritanud rasva % alla saada ja rühin siiani ainult reljeefi peale, kuid nüüd tuli nagu välk selgest taevast mulle täna pähe ja tahaksingi teilt küsida, et kuidas toituda kui tahaks tõesti oma keha suurendada. Kaaluks on mul 71 kilo, pikkus 181. Olen ka siukse suurema kondiga, seega ei tohiks juurdevõtmisega palju probleeme tulla.. Saalis käin iga teisip,kolmap,neljap,reede.. Harva ka laupäeviti.

Tahaks siis targematelt küsida teie arvamust, et missugune peaks mu päevane toitumine välja nägema? Hetkel pugistan päevastpäeva hommikul munavalge rohke hapukoore ja kurgiga, lõuna koolis mis pakutakse, tavaliselt mingi praad mille valin alati lihaga ja mõni kartul ka kõrvale suusoojaks, eriti neid ei nosi.. ja lõunal veel kõvasti piima, oma liiter äkki.

Siis lähen trenni, peale trenni umb 5-6 paiku pakk kanafileed(jogurti-tilli mnom mnom..) Ja ongi pmst kõik mu päevasest toitumisest .. No piima joon päevas ikka kõvasti, kõht tühjaks läheb siis poole liitrine piim + 2 actimeli 'sheik' :)

NB: SOOV ON SAADA KÕVASTI 'LAIEMAKS' :)

Aitäh.

/ Ahjaa unustasin, hakkan sööma ka toidulisandeid, siiani olen söönud pump+ ja ühe tiiru ka nitrixi tablettide kuuri..

Äkki viitsib keegi mulle isegi veel kreatiini + ja - välja tuua, või sisi soovitada kaalutõstjale miskit head lisandit :)

Muudetud kasutaja ChrissM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks vihje sulle: SÜSIVESIKUD - söö neid

Ja õhtu poole võiks ka mingi söögikord olla.

Kreatiiniga pole sul midagi peale hakata. Ja su treeningkava kohta ei tea ka midagi, seal võib ka parandamist olla.

Actimelide asemel osta kohupiima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SÜIVESIKUID soovitada on mõttetu- enamus akkab siis lihtsüskareid laksama ja tulemus ona rasva minek, mmitte lihaskasv...

No kui sa just nii arvad, siis muidugi, teeme puust ja punaseks - lisada peamiselt liitsüsivesikuid, aga peale trenni lihtsüsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SÜIVESIKUID soovitada on mõttetu- enamus akkab siis lihtsüskareid laksama ja tulemus ona rasva minek, mmitte lihaskasv...

71 kilo, pikkus 181

See poiss võib süüa küll.

Ega keegi jõusaalihärradest vast ei arvagi, et nüüd kooki ja kummikomme.

Kõik, mis päris nii magusalt ei maitse on okei süsivesiku allikana lihtlabaselt võetuna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigile vastuste eest, kuid ehk saaksite täpsustada, et mida ma siis täpsemalt sööma peaks, et liitsüsivesikuid saada .. ja peale trenni tavalisi -, et mis toiduaineid.

Aga see oleks vale mõte, et lihtsalt suurendada märkimisväärselt oma söögikordi, ehk siis paki kanafilee asemel poolteist + veel miskit süsivesikuid kõrvale..

treening kava on pm 2 päevane, 1 päev ehk rinna päev näeb välja selline, et üks päev on rind + biitseps + triitseps + kõht ja teine päev teen selg, õlad + küljed.. Või soovite rohkem harjutuste poole pealt teada?

Ja veel kui küsiks toidulisandite poolt, siis olen siit ka lugenud, et osad väidavad, et massilisajad teevad sind lihtsalt pekiseks, et lihasmassist ei tule eriti midagi välja .. ehk siis mingeid 'serious masse' poleks vist mõtet süüa?

On muidugi ka plaanis mingi aeg tellida siit lehelt toitumis + treeningkava, kuid see siis kui rahad liikuma hakkavad, praegu läheb seda igalepoole mujale rohkem vaja kahjuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea algus oleks see, et sööd ka munakollased ära...

Süsivesikud - juurviljad , riis , tatar , puuviljad . Kõik on OK .

Kui sa just kell 8 magama ei läehe siis võiks ju õhtupoole ka ikka midagi süüa , kohupiima näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

bravo ongi mu iidol :) ei tegelt nii ka ei ole, aga enne neid lögaseid ilmu, käisin jooksuga saalis + jooksuga koju tagasi ka. Jalad on juba niigi suured, aga vähe reljeefi võiks anda neile küll :D Otsin mõne vaba hetke ka nende jaoks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, tänase päevaga algab siis mu nn massiperiood, ehk siis hetkel mugin 5 praemuna(koos kollastega :)) ja actimel + piima sheik :D

Olen siin hommikust saati jälle lugenud kõvasti ja leidsin siiski, et oma massiperioodi turgutan just nende FAST toodetega.

http://fitshop.fitness.ee/kombod/0/readmore/124/

Oleks vist kõige õigem?

// Ahjaa, tahaks veel küsida, et kas keegi on siit proovinud MAX OT training kava?(youtube kes ei tea millega tegu) .. Tahaks seda tegelikult täitsa proovida koos kreatiini ja heraga, et mis ta teeb.. Aga no mingit infot tahaks siiski saada selle kohta ka varem, pole erilist infot leidnud kuskilt eesti saitidelt.

Muudetud kasutaja ChrissM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea algus oleks see, et sööd ka munakollased ära...

Süsivesikud - juurviljad , riis , tatar , puuviljad . Kõik on OK .

Kui sa just kell 8 magama ei läehe siis võiks ju õhtupoole ka ikka midagi süüa , kohupiima näiteks.

Süsikatest võiksid veel süüa täistera pastat, aurutatud kartulid koos koorega, riisist pruun riis valge kuna pruun imendub aeglasemalt, kõige parem on muidugi must mis sisaldab ka rauda, iseasi kas sa suudad tumedat riisi süüa:) . minul tekkis alguses kramp, värvi pärast:). Veel süsikad täistera leib või täistera sai

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge, suured tänud. Aga küsides nende täistera ja riisi kohta, et kas on kindel aeg ka millal neid tarbida? Ise paigutaksin oma mõistusega nad peale trenni söögikorrale, ehk siis suurim toidukord päevas.

Tahaks veel küsida, et mis teie arvate sellest FAST combost? (kreatiin,hera,süsivesiku jook)

Ahjaa, võtsin täna ka siit uue kava omale, massitsükli oma täpsustades.. Homme tellin nad neti kaudu ära ja eks siis näha ole mis päeval neid manustama saab hakata :D

Aga kas soovitate teha laadimiskuuri ilma herat joomata, ehk siis 20g päevas kreatiini ilma teiste valgujookideta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, suured tänud. Aga küsides nende täistera ja riisi kohta, et kas on kindel aeg ka millal neid tarbida? Ise paigutaksin oma mõistusega nad peale trenni söögikorrale, ehk siis suurim toidukord päevas.

Tahaks veel küsida, et mis teie arvate sellest FAST combost? (kreatiin,hera,süsivesiku jook)

Ahjaa, võtsin täna ka siit uue kava omale, massitsükli oma täpsustades.. Homme tellin nad neti kaudu ära ja eks siis näha ole mis päeval neid manustama saab hakata :D

Aga kas soovitate teha laadimiskuuri ilma herat joomata, ehk siis 20g päevas kreatiini ilma teiste valgujookideta?

Kreatiin,hera,süsivesiku joogist võib kindlasti öelda, et sul neid vaja ei ole. Korralik toitumine eelkõige ning saad samahead tulemused ilma nende lisanditeta. Kaalutõstjatele on parim lahendus tavaline, naturaalne, töötlemata toit kui seda tahetakse teha lihase arvelt. Kui peki arvelt, siis söö mida tahad peaasi, et palju sööd.

Mõõda oma reie ümbermõõt ära, tahaks teada palju kellegi jaoks "niigi suured" jalad on.

Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks klassikat: "Söön kõvasti, aga kaal ei tõuse: võileivad hommikusöögiks."

Ja: "Jalgu ei treeni, sest a la käin jooksmas/koeraga jalutamas/elan teisel korrusel" :D

Munad on valguallikad, actimel ja piim ka põhim. Hommikul nt võiksid süüa nii mune kui ka putru. Iga toidukord võiks anda kindlasti valku ja vastavalt vajadusele ka süsivesikuid ja rasvu.

Vaevalt on mõtet treeningut väga spetsiifiliseks ajada nagu see MAX OT. Treeni kõvasti ja söö kõvasti normaalsete kavade järgi ja areng tuleb.

Peale trenni kindlasti sheigiga piisavalt süsivesikuid ja tõepoolest oleks hea tund peale sheiki veel suuremas koguses süsivesikuid sisse ajada.

Elementaarne kombo on hea hinnaga komplekt tähtsamatest vajalikest ainetest. Kreatiini laadimise ajal tarbid peale trenni herat ikka, lihtsalt 3 korda võtad kreatiini veel eraldi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, suured tänud. Aga küsides nende täistera ja riisi kohta, et kas on kindel aeg ka millal neid tarbida? Ise paigutaksin oma mõistusega nad peale trenni söögikorrale, ehk siis suurim toidukord päevas.

Tahaks veel küsida, et mis teie arvate sellest FAST combost? (kreatiin,hera,süsivesiku jook)

Ahjaa, võtsin täna ka siit uue kava omale, massitsükli oma täpsustades.. Homme tellin nad neti kaudu ära ja eks siis näha ole mis päeval neid manustama saab hakata :D

Aga kas soovitate teha laadimiskuuri ilma herat joomata, ehk siis 20g päevas kreatiini ilma teiste valgujookideta?

Ega jah, sa peaksid pigem üritama toituda tervislikult. Täistera ained sisaldavad kiud aineid, mis on vajalikud su seedimisele. Must riis või ehk siis tume riis sisaldab ka vähesel määral rauda, sa peaksid ka jälgima et sa ei sööks aint valku ja süsikaid vaid ka muid vajalike vitamiine. Soovitan unustada igasugused vitamiinide joogid ja neid pigem ammutada toidust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega jah, sa peaksid pigem üritama toituda tervislikult. Täistera ained sisaldavad kiud aineid, mis on vajalikud su seedimisele. Must riis või ehk siis tume riis sisaldab ka vähesel määral rauda, sa peaksid ka jälgima et sa ei sööks aint valku ja süsikaid vaid ka muid vajalike vitamiine. Soovitan unustada igasugused vitamiinide joogid ja neid pigem ammutada toidust.

Nõustun. Köögi- ja puuviljadest saadavad vitamiinid-mineraalid ja mitmekülgne toiduvalik peaksid kindlasti tähtsal kohal olema.

Aga muidu, kreatiini ei pea laadima ilma valgujoogita. Kui midagi, siis see pigem soodustab kreatiini imendumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaks klassikat: "Söön kõvasti, aga kaal ei tõuse: võileivad hommikusöögiks."

Ja: "Jalgu ei treeni, sest a la käin jooksmas/koeraga jalutamas/elan teisel korrusel" :)

Munad on valguallikad, actimel ja piim ka põhim. Hommikul nt võiksid süüa nii mune kui ka putru. Iga toidukord võiks anda kindlasti valku ja vastavalt vajadusele ka süsivesikuid ja rasvu.

Vaevalt on mõtet treeningut väga spetsiifiliseks ajada nagu see MAX OT. Treeni kõvasti ja söö kõvasti normaalsete kavade järgi ja areng tuleb.

Peale trenni kindlasti sheigiga piisavalt süsivesikuid ja tõepoolest oleks hea tund peale sheiki veel suuremas koguses süsivesikuid sisse ajada.

Elementaarne kombo on hea hinnaga komplekt tähtsamatest vajalikest ainetest. Kreatiini laadimise ajal tarbid peale trenni herat ikka, lihtsalt 3 korda võtad kreatiini veel eraldi juurde.

*

Aitäh kõigile, et vastasite ja võtan teie arvamusi kindlasti arvesse.

Okei, selle MAX OT süsteemi jätan ka praegu ikkagi vaid mõtetesse ja täna oli siis esimene päev Kiivika massitsükli järgi.. Tahaks veel küsida, et mille tarbimisest tuleb 'täis kõhu tunne', pole nagu eriliselt palju oma toitumist muutnud, kuid praegu on siuke tunne, et oskendaks kõik välja mis päevaga sisse on suudetud ajada...

List siis mis täna söönud olen:

Hommik 7:00 äratus, ei söönud midagi ja otse kooli..

10:30 Praad, lambaliha pallid + kartulipuder + 3 klaasi piima + peedi salatit kõrvale.

15:30 - Vanilje kohupiim 1 pakk + lihasalatit paras hunnik.

14:00 trenni minek.

18:00 jõudsin trennist koju ja sõin ühe vanilje kohupiima paki ära + ajasin paki jogurtit sisse .. ja praegu ikka julmalt punnis kõht..

Kas peaksin enne magama minemist veel midagi sööma? Magama mineku aeg varieerub kuskil 23.00 kuni poole üheni..

Siis tahaksin veel küsida Kiivikase massitsükli kava kohta, rind + kõht päev tundus täna kuidagi lühike, kas rinnale mõne baasharjutuse lisamine teeks sinna head või halba? Näiteks 4x8..12 kangiga alguseks.. ?

Ja kui selle kohta juba keegi midagi öelda oskab, siis küsiks ka, et kas mõne päeva sealt kokku suruda teeks ka pahandust? Sest trennis tavaliselt läheb mul ikka koguaeg kaua ja no täna kuidagi eriti vara kodus :lol:... Jõuaks teha rohkem, kiiremini - aga loomulikult ei taha ka tühja rapsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled vist natuke kellaajaga eksinud, see selleks. Kas ainult ühe prae söödki päeva jooksul? Täiskõhutunne äkki sellest, et sööd korraga liiga palju.

Miks hommikuti ei söö? Ennem magamaminekut kindlasti söö. Kuna viimane toit läheb juba kell 18:00 sul sisse, aga voodisse viskad alles kell 22:00.

Hea oleks süüa vähemalt iga 3 tunni tagant. võibolla isegi tihedamalt aga väiksemates kogustes, eks targemad oskavad täpsustada.

Pärast trenni oleks hea kohe kohupiim sisse pigistada ja mingi tund hiljem korralik söök. Kiivika massitsükklis on ju 5 harjutust rinnale, kas jääb tõesti väheks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled vist natuke kellaajaga eksinud, see selleks. Kas ainult ühe prae söödki päeva jooksul? Täiskõhutunne äkki sellest, et sööd korraga liiga palju.

Miks hommikuti ei söö? Ennem magamaminekut kindlasti söö. Kuna viimane toit läheb juba kell 18:00 sul sisse, aga voodisse viskad alles kell 22:00.

Hea oleks süüa vähemalt iga 3 tunni tagant. võibolla isegi tihedamalt aga väiksemates kogustes, eks targemad oskavad täpsustada.

Pärast trenni oleks hea kohe kohupiim sisse pigistada ja mingi tund hiljem korralik söök. Kiivika massitsükklis on ju 5 harjutust rinnale, kas jääb tõesti väheks?

Praad oli täna tõesti üks.. Tavaliselt läheb ikka kanafileed ka sisse, eks ma siis pugistan poole tunni pärast ühe paki kanafileed ka sisse :lol:

No 5 harjutust jäi tõesti väheks :/ Ma tavaliselt ikka kõvasti rohkem harjunud tegema, olen harjunud 2he päevase kavaga, kus esimesel päeval rind,biitseps,kõht ja teisel päeval selg,õlad,triitseps ja kõhtu ka veel.. Nendel päevadel pm igale kohale 3-5 harjutust, seega jah tõesti jääb väheks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks täiskõhutunne tuleb söögikogustest.

Süüa võiksid tõesti selle 3 korra asemel nt 6 korda. Näiteks: 7.00, 10.30, 13.00 (14.00-16.00 trenn) 16.00 sheik või magus kohupiim 17.00 kodus peale trenni veel suruem söögikord 20.00 viimane söögkord.

Iga 3 tunni tagant on kuldreegel.

Praegu tundub koolilõuna tõesti selline, mis võib ebameeldivalt surueks osutuda. Kaalu tõstes tulebki palju süüa, aga pole ka mõtet arulagedalt lahmida nt kohupiim+ veel liha. Selline kogus valku ei omastugi sul korraga, parem juba see toidukord kaheks jaotada ja lisada mõlemale kvaliteetseid süsivesikuid.

Kohupiim+jogurt on ka dubleerimine ja suures koguses suhkrut, mida äärmisel juhul oleks vaja vahetult peale trenni. Pekki pole ka mõtet kasvatada.

Enen magamaminekut sobib valguallikaks nt kodujuust ja sinna juurde siis mingi süsivesikuallikas(puuvili) või mis iganes su päevakavasse võiks veel kuuluda.

Lihast ei pane kasvama trennis passimine, vaid tugev trenn. Kui saad ka 1 tunniga trenni tehtud siis väga hea: mine koju sööma ja taastuma.

Kui oled trennis ikka pingutanud normaalsete raskustega, siis ei jõua sa pärast seda midagi teha, rääkimata harjutuste juurde lisamisest. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks täiskõhutunne tuleb söögikogustest.

Süüa võiksid tõesti selle 3 korra asemel nt 6 korda. Näiteks: 7.00, 10.30, 13.00 (14.00-16.00 trenn) 16.00 sheik või magus kohupiim 17.00 kodus peale trenni veel suruem söögikord 20.00 viimane söögkord.

Iga 3 tunni tagant on kuldreegel.

Praegu tundub koolilõuna tõesti selline, mis võib ebameeldivalt surueks osutuda. Kaalu tõstes tulebki palju süüa, aga pole ka mõtet arulagedalt lahmida nt kohupiim+ veel liha. Selline kogus valku ei omastugi sul korraga, parem juba see toidukord kaheks jaotada ja lisada mõlemale kvaliteetseid süsivesikuid.

Kohupiim+jogurt on ka dubleerimine ja suures koguses suhkrut, mida äärmisel juhul oleks vaja vahetult peale trenni. Pekki pole ka mõtet kasvatada.

Enen magamaminekut sobib valguallikaks nt kodujuust ja sinna juurde siis mingi süsivesikuallikas(puuvili) või mis iganes su päevakavasse võiks veel kuuluda.

Lihast ei pane kasvama trennis passimine, vaid tugev trenn. Kui saad ka 1 tunniga trenni tehtud siis väga hea: mine koju sööma ja taastuma.

Kui oled trennis ikka pingutanud normaalsete raskustega, siis ei jõua sa pärast seda midagi teha, rääkimata harjutuste juurde lisamisest. B)

Selge, tänud.

Nii, 2 nädalat on nüüd oti kava järgi möödas, kuid olen päevade järjestust natukene muutnud ja jalad võtsin vahelt ära..(reie küsijad, reie ümbermõõt 55cm) Nüüd hakkan pühapäeviti jalgu tegema ja puhkepäevaks jääb esmasp..

Ehk siis:

E - puhkepäev

T - Rind, õht

K - Selg

N - Biitseps, käsivars

R - Õlg, triitseps

L - Biitseps, käsivars

P - Jalad

Selle hera ja kreatiini kombo tellin homme alles ära ja loodetavasti saan poole trenni nädala pealt kätte, et mugima hakata, teen selle kuuri arvatavasti ära ja siis teen siia uue postituse, selle kohta kuidas mõjus, kuna no viimase 2he nädalaga olen juba tavapärasest kõvasti rohkem arenenud miskipärast, arvatavasti toitumisest, kuna pole eriti paigas olnud kunagi see. Sellepärast ei olnud ennem ka erilisi tulemusi vast?

Sõin nii kus jumal juhatas, mõnipäev 4 burgerit hesburgeris lõunaks lõpetades suure pitsaga steffanis :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, tänud.

Nii, 2 nädalat on nüüd oti kava järgi möödas, kuid olen päevade järjestust natukene muutnud ja jalad võtsin vahelt ära..(reie küsijad, reie ümbermõõt 55cm) Nüüd hakkan pühapäeviti jalgu tegema ja puhkepäevaks jääb esmasp..

Ehk siis:

E - puhkepäev

T - Rind, õht

K - Selg

N - Biitseps, käsivars

R - Õlg, triitseps

L - Biitseps, käsivars

P - Jalad

Selle hera ja kreatiini kombo tellin homme alles ära ja loodetavasti saan poole trenni nädala pealt kätte, et mugima hakata, teen selle kuuri arvatavasti ära ja siis teen siia uue postituse, selle kohta kuidas mõjus, kuna no viimase 2he nädalaga olen juba tavapärasest kõvasti rohkem arenenud miskipärast, arvatavasti toitumisest, kuna pole eriti paigas olnud kunagi see. Sellepärast ei olnud ennem ka erilisi tulemusi vast?

Sõin nii kus jumal juhatas, mõnipäev 4 burgerit hesburgeris lõunaks lõpetades suure pitsaga steffanis B)

Milleks sa nii väikseid lihaseid nagu biitsepsit ja käsivart 2x teed? Tee parem ühe nende asemel üks korralik jalapäev.

Ilmselgelt on toitumine ja treening arenguga otseses seoses. Maja ei ehita ka tellisteta, auto ei sõida bensiinita jne. Sama loogiline seos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemale peale vaadates võib juba öelda, et 71 kg ja vanus.. kui 3-4 aastat jõusaali ei ole seda kaalu 75 peale tõstnud, siis võiks lasta targal treeneril treeningkava üle vaadata. Isiklikust kogemusest tean, et sellise kaalu juures pikk ja raske trenn annab paremaid tulemusi kui niisama raskuste silitamine. Ja mis kõige tähtsam, tekita korralik söögiisu. Võileib ei ole küll kõige parem. Muuhulgas võiks treenida ka söögitegemist, korralik praad on alati teretulnud. Iga treeningu aspekt vajab armastust ja hoolt ning pühendumust. Ma usun, et kui fitness saiti korralikult sirvida, siis leiad kiired vastused küsimusele "mida sa valesti teed?".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×