Jump to content
õlalihas

Kardiotreening

Recommended Posts

Ma tahaks oma keha rasva % vähendada, kuid ei tea täpselt, kuidas seda teha. Ma olen palju artikleid lugenud ja seal on alati kirjas, et kui liiga suure intensiivsusega teha, siis ei põleta sa mitte rasva vaid lihast. Et ma tahaks soovitusi ,et kuidas oleks kõige parem teha kardio trenni? :)

Rohkem peaksid oma toitumisele rõhku panema. See suure intensiivsusega lihase lõhkumine, see oht on ilmselt hommikul tühja kõhuga treenimine. Paljud inimsed näiteks ei teegi kardiot madala pulsiga, vaid treenivad väga intensiivselt.

Pulsivahemik 60-70% maksimaalsest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sugu: Mees

Vanus: 17

Kaal: 58 kg

Pikkus: 170 cm

+ , mis oleks kõige efektiivsem kardio?

Olen kindel, et vajad just rasvapõletamist? Vaadates sinu kehakaalu ja pikkust, siis paks pole sa ju kindlasti. Paljud naised kaaluvad sama pikkuse juures sama palju, kui sina. Võid on sul eesmärk ennast väga kõredaks treenida?

Pigem soovitan sul jõusaaliga tegelema hakata.

Jooksmine, rattasõit, ujumine, kepikõnd/jalutamine, rulluisutamine...valikuid leiaks ilmselt veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mitte pahapärast ei ütle... kuid ma nägin see suvi tüüpi kes oli kõhn nagu piitsavars, tema kobe tüdruk nägi välja kaks korda suurem.. poisil oli sixpack väljas ja ma hakkasin tahtest tahtmata lihtsalt naerma möödaminnes :S.

Kõhnutamine pole seda väärt, parem võta kaalu juurde, hiljem aega küll ju rasvapõletuseks. Suvi peaaegu läbi ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus on siis järgmine.. et pmst eesmärgiks on rasvapõletamine kehalt ning tuua lihaseid välja ning treenida neid. Praegu lasen enne treeningut jooksulindil 10 minti soojenduseks ning 10 minutit peale jõutreeningut kiire sörgiga.. küsimus ongi siis selles.. et cardio osas olen ma suht arutu, et kas ma peaksin jooksu aega tõstma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus on siis järgmine.. et pmst eesmärgiks on rasvapõletamine kehalt ning tuua lihaseid välja ning treenida neid. Praegu lasen enne treeningut jooksulindil 10 minti soojenduseks ning 10 minutit peale jõutreeningut kiire sörgiga.. küsimus ongi siis selles.. et cardio osas olen ma suht arutu, et kas ma peaksin jooksu aega tõstma?

Eesti keeles on selle nimi aeroobne treening.

Ning kui eesmärk on rasva põletamine siis sa pead eelkõige oma menüüd kohandama. Sa võid üks kõik kui palju või vähe treenida kuid kui su toitumine pole kooskõlas eesmärkidega siis sa neid tõenäoliselt ei saavuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anaeroobsega on tegu kiire sörgi puhul. Trennile eelnev soojendus ei tohiks ka päris loivamine olla, sest see teeniks juba teist eesmärki, mitte kardiovaskulaarset, skeletilihaseid ettevalmistavat füüsiliseks tööks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuskil oli õeldud, et rasvpõletus hakkab 40minutist.

Siit ka küsimus.

Kui ma olen eelnevalt teinud tund aega jõutrenni ja seejärel teen 20 minutit jooksu siis kas see jooksu ajal toimub juba rasvapõletus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskil oli õeldud, et rasvpõletus hakkab 40minutist.

Siit ka küsimus.

Kui ma olen eelnevalt teinud tund aega jõutrenni ja seejärel teen 20 minutit jooksu siis kas see jooksu ajal toimub juba rasvapõletus?

Rasvapõletuseks on rattasõit efektiivsem kui jooksmine , kuna rattasõidu ajal on pulss madalam ja ühtlasem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis jutt? Mõelge enne kui kirjutate. Mida raskem füüsiline tegevus, seda suurem energiakulu.

Nagu enne öeldud, köögist algab rasvapõletamine. Pealegi saab suurepäraseid tulemusi ka ilma igasuguse aeroobse trennita, eelduseks et söömine on korralik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvapõletuseks on rattasõit efektiivsem kui jooksmine , kuna rattasõidu ajal on pulss madalam ja ühtlasem.

Magades on rasvapõletus veel effektiivsem, kuna pulss on veel madalam ja ühtlasem. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvad põlema

Kui pulss on 60-70% maksimumist, ehk aeroobses põhivastupidavustsoonis, saadakse suurem osa

energiast rasvadest. See „õpetab” rakke kasutama energiaks rasvasid. Organism on äärmiselt kohanev

ning kohanemisi soosiv. Ta kasutab meelsaimini energiaks suhkruid, kuid õpib tõhusalt ära kasutama ka

rasvasid, kui seda talle õpetada. Põhivastupidavustreening on just selle õpetamine; sunnitakse rakke

kasutama ära rasvasid. Kui organism oskab edukalt saada energiat rasvadest, ei kogune massiperioodil

naha alla suuri varusid ning dieedil olleski on kergem kaotada seda viimast rasvakihti.

Toiduvalik mõjutab rasvapõletust loomulikult palju, kuid treeningu abil saad seda veelgi tõhustada. PVtreening

ei põleta iseenesest koguseliselt palju rasva, kasud ilmnevad pikema aja jooksul. Kõvasti

treenijale ilmnevad kasud mitmekordelt, sest kulud on nagunii suured lihasmassi ja raske saalitreeningu

tõttu.

PV-treeningut saab sobitada 15 minutilise soojenduse ja 15 minutilise mahajahutava osaga jõusaalitreeningus.Lisaks oleks hea teha näiteks kord nädalas pikem taastav sörkimine värskes õhus. See puhastab lihased hapetest ja suurendab rasvade põletamist.

Aeroobne treening

Tõlge ajakirjast Body; Autor: Jukka Harju

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvad põlema

Kui pulss on 60-70% maksimumist, ehk aeroobses põhivastupidavustsoonis, saadakse suurem osa

energiast rasvadest. See „õpetab” rakke kasutama energiaks rasvasid. Organism on äärmiselt kohanev

ning kohanemisi soosiv. Ta kasutab meelsaimini energiaks suhkruid, kuid õpib tõhusalt ära kasutama ka

rasvasid, kui seda talle õpetada. Põhivastupidavustreening on just selle õpetamine; sunnitakse rakke

kasutama ära rasvasid. Kui organism oskab edukalt saada energiat rasvadest, ei kogune massiperioodil

naha alla suuri varusid ning dieedil olleski on kergem kaotada seda viimast rasvakihti.

Toiduvalik mõjutab rasvapõletust loomulikult palju, kuid treeningu abil saad seda veelgi tõhustada. PVtreening

ei põleta iseenesest koguseliselt palju rasva, kasud ilmnevad pikema aja jooksul. Kõvasti

treenijale ilmnevad kasud mitmekordelt, sest kulud on nagunii suured lihasmassi ja raske saalitreeningu

tõttu.

PV-treeningut saab sobitada 15 minutilise soojenduse ja 15 minutilise mahajahutava osaga jõusaalitreeningus.Lisaks oleks hea teha näiteks kord nädalas pikem taastav sörkimine värskes õhus. See puhastab lihased hapetest ja suurendab rasvade põletamist.

Aeroobne treening

Tõlge ajakirjast Body; Autor: Jukka Harju

Lõpetage juba ükskord see vanade arusaamade propageerimine ära!

How exercise is performed will determine it to be aerobic or anaerobic. Any type of movement your body makes requires the use of energy. You don’t have to do aerobics to lose weight or maintain a desired weight. It has been determined that anaerobic exercise will burn more calories than aerobic exercise, on a ratio of 5 to1 basis, and even as much as a 7 to 1 ratio. The aerobic exercise will burn 25% muscle and 75% fat, while anaerobic exercise will burn 100% fat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõpetage juba ükskord see vanade arusaamade propageerimine ära!

The aerobic exercise will burn 25% muscle and 75% fat, while anaerobic exercise will burn 100% fat.

Et see siis täielik,absoluutne ja ainus tõde sellekohapealt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Burn muscle? Et nii ongi siis või?

Jah, see on piltlik väljend lihase vähenemise kohta. Loodan, et said targemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, see on piltlik väljend lihase vähenemise kohta. Loodan, et said targemaks.

Äkki lihasglükogeeni siis ikka? Ja kõike muud glükogeeni, mida ka mujal kui lihastes on? Energiatootmine e. "põletamine" ei käi ju lihaskoe arvelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki lihasglükogeeni siis ikka? Ja kõike muud glükogeeni, mida ka mujal kui lihastes on? Energiatootmine e. "põletamine" ei käi ju lihaskoe arvelt.

The benefits of aerobic activity are…

* Increased Cardiovascular Function

* Decrease in Body Fat

The negatives of aerobic activity are…

* Decreased Muscle Mass

* Decreased Strength

* Decreased Power

* Decreased Speed

* Decreased Anaerobic CapacityThe benefits of anaerobic activity are…

* Increased Cardiovascular Function

* Decrease in Body Fat

* Increased Muscle Mass

* Improved Strength

* Improved Power

* Improved Speed

* Increased Aerobic Capacity

The negatives of anaerobic activity are…

* Anaerobic activity requires an aerobic foundation

post-3775-1289543704_thumb.jpg

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik teavad nii täpselt, mis hetkest hakkab süsivesikupõletus ja mis hetkest rasvapõletus, aga tõesti oleks hea teada, mis pulsiga ja mis hetkel siis lihase kallale minnakse? Kõik teavad ja kordavad et liiga pikk aeroobne on halb lihasele, aga mis hetkest on liiga pikk liiga pikk? 45min? 1h? 2h?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×