Jump to content
õlalihas

Kardiotreening

Recommended Posts

Selgeselge, tavaliselt sheiks lähebki ju pärast jõusaali sisse.. see on ju sama mis " Taastaja " , või ma eksin ?

söö kasvõi liha, ikka taastud samamoodi, kõik lihtsuhkrud ka mõttetud, ise söön juba mitu kuud putru vahukoorega ja ei mingit muutust taastumise ajas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna nüüd sai hakatud jalgu eraldi treenima, siis selline jalgade väsimus järgmisel päeval on uus asi...

Küsimus : kui on eelneval päeval olnud väga intensiivne jalatrenn ja tõesti järgmisel päeval jalad on väga kurnatud, kas siis veloka peal väntamine kardio eesmärgil oleks paha ja takistaks taastumist ? Sest plaan oleks muidu teha 20-30 minti korralikult velokat ja siis rahulikult tasakesi uuesti venitada jalalihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna nüüd sai hakatud jalgu eraldi treenima, siis selline jalgade väsimus järgmisel päeval on uus asi...

Küsimus : kui on eelneval päeval olnud väga intensiivne jalatrenn ja tõesti järgmisel päeval jalad on väga kurnatud, kas siis veloka peal väntamine kardio eesmärgil oleks paha ja takistaks taastumist ? Sest plaan oleks muidu teha 20-30 minti korralikult velokat ja siis rahulikult tasakesi uuesti venitada jalalihaseid.

Ma ütlen ,et se pigem kiirendab taastumist, seega võid seda teha nii jalatrenni järel vahetult, kui ka jalatrennile järgneval päeval. Ja venitus on ka väga mõistlik teha nii trenni järel kui ka aeroobse järel kui see on järgneval päeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei tänud ;) see motiveerib veelgi rohkem kardiot tegema.

Aga kui näiteks on selline päev kus on jalad & õlad koos ja treening koos soojenduse ja venitustega kestab juba kuskil üle tunni siis võibolla pole hea mõte kardiot veel otsa teha, et pigem järgmisse päeva lükata see?

// Et siinkohal see tõstatab juba üles selle küsimuse et kui pikk treeningaeg on juba halb ? Endal kestavad näiteks need jõutrennid koos venituse ja soojendustega 1.10-1.20h ehk ja kui ma sinna veel nüüd 20 minti kardio otsa teeksin siis hakkab juba 2 tunnile lähenema...

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei tänud ;) see motiveerib veelgi rohkem kardiot tegema.

Aga kui näiteks on selline päev kus on jalad & õlad koos ja treening koos soojenduse ja venitustega kestab juba kuskil üle tunni siis võibolla pole hea mõte kardiot veel otsa teha, et pigem järgmisse päeva lükata see?

// Et siinkohal see tõstatab juba üles selle küsimuse et kui pikk treeningaeg on juba halb ? Endal kestavad näiteks need jõutrennid koos venituse ja soojendustega 1.10-1.20h ehk ja kui ma sinna veel nüüd 20 minti kardio otsa teeksin siis hakkab juba 2 tunnile lähenema...

Minul on jõukavaga alati 2h läinud koos väikese soojenduse (500m ergomeetril ja siis kogu keha ka veel, kokku ~ 15 minutit) ja venitusega, pausid olid isegi tagasihoidlikud jõukava kohta. Ma küll ei kujuta ette, et koos soojenduse ja venitusega tuleks trenn ainult 1h ja natuke peale, siis ma ei läheks vist üldse trenni ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ka, et see "kui kaua juba palju on" teema on ülepakutud. Puhtalt ühekordse jõutrenniga oleks tore 60 min hakkama saada, aga midagi ei juhtu kui saad rutem v läheb kauem. Sinna juurde põhjalik venitus ja sõltuvalt treenijast ka kerge aeroobne, millega ei tasu vahetult pärast jõutrenni üle pingutada. Kui võimalus, siis vabalt teha jõusaalivabal päeval kardio.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Olen siin tuhlanud ja vastust pole veel leidnud. Küsimus siis selles, et mis piirilt hakkab kardio lihast põletama?

Plaanin siis hakata uuesti trenni tegema, ja vormi saada. Eelmine aasta sai tehtud kardiod iga päev 8 nädalat( 1 kord kestis 20-30 min), seal hulgas ka lõuatõmbed, seeriad hantlitega, ning kõhulihased. Kahjuks pidin lõpetama, sest murdsin luu, aga selle 8 nädalaga sain kenasti rasva % vähemaks ja mingilmääral ka lihas arenes.

Nüüd tahaks targemalt trenni teha, uuesti sama kava: igapäev kardio 30 min, lõuatõmbed, kätekõverdused, seeriad hantlitega ning kõhulihased. Eesmärk ei oled lihast kasvatada, vaid rasva % vähendada ning lihased trimmi.

Tahaks ka teada toitumise kohta, sest eelmine aasta ma tõesti hoidsin toiduga tagasi, sõin kõike(v.a rämpstoit ja maiustused), aga vähe, ning tihti oli õhtul kõht väga tühi. Kas on tõsi, kui liiga vähe süüa siis keha hakkab just hoidma seda rasva? Hetkel ei kirjutanud täpset toitumist ja harjutusi, sest pole veel alustanud.

Edit

Lugesin juurde ja sain targemaks. Aga küsimus nüüd selles, kui ma peale kardiot veel kõvasti kõhulihaseid teen ja lõuga tõstan, kas on see tühja rabelemine või on sellest ikka kasu ka?

Muudetud kasutaja kraan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Olen siin tuhlanud ja vastust pole veel leidnud. Küsimus siis selles, et mis piirilt hakkab kardio lihast põletama?

Plaanin siis hakata uuesti trenni tegema, ja vormi saada. Eelmine aasta sai tehtud kardiod iga päev 8 nädalat( 1 kord kestis 20-30 min), seal hulgas ka lõuatõmbed, seeriad hantlitega, ning kõhulihased. Kahjuks pidin lõpetama, sest murdsin luu, aga selle 8 nädalaga sain kenasti rasva % vähemaks ja mingilmääral ka lihas arenes.

Nüüd tahaks targemalt trenni teha, uuesti sama kava: igapäev kardio 30 min, lõuatõmbed, kätekõverdused, seeriad hantlitega ning kõhulihased. Eesmärk ei oled lihast kasvatada, vaid rasva % vähendada ning lihased trimmi.

Tahaks ka teada toitumise kohta, sest eelmine aasta ma tõesti hoidsin toiduga tagasi, sõin kõike(v.a rämpstoit ja maiustused), aga vähe, ning tihti oli õhtul kõht väga tühi. Kas on tõsi, kui liiga vähe süüa siis keha hakkab just hoidma seda rasva? Hetkel ei kirjutanud täpset toitumist ja harjutusi, sest pole veel alustanud.

Edit

Lugesin juurde ja sain targemaks. Aga küsimus nüüd selles, kui ma peale kardiot veel kõvasti kõhulihaseid teen ja lõuga tõstan, kas on see tühja rabelemine või on sellest ikka kasu ka?

Su jutt on vastuoluline. Esiteks sellepärast, et iga väike liigutus ei kaota lihast ja iga liigutus ei tekita seda massiliselt juurde. Toiduga saad üsna palju reguleerida enda tulemusi. Tuleb paika seada kõigepealt enda eesmärk.(kaalus juurde, maha või säilitada) Pakun, et see kuidas sul lihas arenes iga päev 8 korda nädalas trenniga oli nii et reljeef tuli välja ja rasvaprotsent läks madalamaks, sest vähe süües suurt ei saavuta. Kulutatud energia kogus tuleb toidust kätte saada ning see peab sisaldama lihastele vajalikku ehitusmaterjali.

Kui eesmärk on paigas, tuleb korralik treening- ning toitumiskava teha. Kui igapäev teha lõuatõmbeid ja kõiki lihasgruppe läbi juhtub nii, et lihased ei taastu ära ja sealt maalt jääbki ülekoormuse tõttu areng seisma. Ilma puhkuseta ei saa kuidagi.

Esialgu soovitan artikleid sirvida. Väike kardio ei takista kõhulihaste arengut. Ikka on kasu. Oma keha peab õppima tunnetama, sööma piisavalt ja taastuma piisavalt. Natuke lugemist ja tead täpselt kui palju ja mida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muutub lihast lõhkuvaks sellest hetkest kui toitumine on paigast ära, st kui aminohappeid veres enam pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

intensiivne kardio

paar korda kuus teen oma tavapärase jõusaalitreeningu asemael umbes tunnikese velotrenažööri (see pole min uainus aeroobne trenn), nagu näiteks täna.

aga mitte selline rahulik "veeremine", vaid üpris karm kütmine, vähemalt enda füüsilise vormi kohta: nt täna sai tehtud 57 minutiga 1000 kalorit (jah, see arv, mida masin näitab, pole muidugi 100% täpne, kuid mingi ettekujutuse treeningu iseloomust saab).

selle trenni EESMÄRK on keha nö puhastada ja läbi võtta (ma higistan selles trennis nii, et riietest saab lõpuks solinal higi välja väänata), ennast korralikult vaimselt ja füüsiliselt proovile panna, end korralikus jalgrattavormis hoida, rasva põletada ning ülakehale jõusaalist päevaks puhkust anda.

programmivalikust on mul peaaegu alati kasutusel intervallid ning enamasti teen 2 x u 20-25 min ja viimaseks, kolmandaks osaks siis lühema, u 10-15 min sõtkumise (täna 2 x 22 ja viimaseks 13 min). igatahes kokku kas tund aega väntamist või 1000 kalorit (see teeb enamasti u sama välja).

kuna sellise trenni puhul on vedelikukaotus suurem ning ka üldine iseloom treeningul hoopis teine (nt jalad saavad hoopis suurema raskuse kui ülejäänud keha) siis huvitavad mind nõuanded ja nipid, mida selle trenni päeval järgmistel kordadel järgida:

mida ja kui palju enne trenni süüa (rasvapõletus)

millal ja mida pärast treeningut süüa (kuidas korralikult taastuda, kuid mitte liialdada ja endale rohkem sisse süüa kui trenn väärt oli)

mis peaks olema kindlasti olemas trennijoogis se puhul (soolade kadu arvestades nt)

kas järgneva päeva jooksul (teen trenni varahommikul) peaks toitumises midagi erilist arvestama

mõned üldised soovitused ehk, vbl on midagi endal lisada?

suured tänud vastajaile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teed hommikul seda esimese asjana, siis soovitaks 15-20g glükoosi ja BCAA või 15-20g valgu koks. Kuna HIT cardioga võib veresuhkur päris madale kukkuda ja pea hakkab ringi käima või üldse pildi tasku visata, muidugi sõltub, mis eelnev päev ka sõid. Ja peale trenni enda tavapärane hommikusöök.

Seda räägin enda kogemusest.

Vaatab, mis siin veel targemad mehed veel räägivad :)

Muudetud kasutaja Mansel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üpris karm kütmine,

...

programmivalikust on mul peaaegu alati kasutusel intervallid ning enamasti teen 2 x u 20-25 min

Intensiivset kardiot teed sa max mõned sekundid... see mida sa 25 minutit teed on karneval, neeger :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Intensiivset kardiot teed sa max mõned sekundid... see mida sa 25 minutit teed on karneval, neeger :D

eee.... möhh? ei saa kuidagi pihta - juhe on pikaks veninud vist. ehk selgitad mõttekäiku?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eee.... möhh? ei saa kuidagi pihta - juhe on pikaks veninud vist. ehk selgitad mõttekäiku?

Intensiivset kardiot sa üle paarikümne sekundi teha ei suuda. See mida sa teed on aktiivne puhkus, mitte intensiivne kardio. Karneval :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Terv.

Kolasin foorumis ringi, otsisin ja otsisin, ei suutnud leida , et mis pulsisagedusega oleks kõige efektiivsem joosta rasva põletamise eesmärgil ?

Olen kuulnud juttu, et see madala pulsiga treening ei ole ilmselt kõige parem ?

Ja sellepärast pole vaja nüüd õiendama hakata, et ma ei oska otsingut kasutada ja seal on kõik olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult oleks rasvapõletus just umbes 65% maksimaalsest pulsisagedusest ehk siis (220-teie vanus)*0.65= rasvapõletuse pulsisagedus.Miks ei soovitata kõrgemat , sest siis ei kasuta keha energia saamiseks rasva vaid muid kiiremaid energia saamise viise. Keha tuleb ära petta just selle madalama pulsiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis pulsisagedusega oleks kõige efektiivsem joosta rasva põletamise eesmärgil ?

300

Ja sellepärast pole vaja nüüd õiendama hakata, et ma ei oska otsingut kasutada ja seal on kõik olemas.

Kindlasti oleks vaja aga keegi vist täna ei viitsi.

Aga ma topin su teema sinna kuhu sa ise oleks pidanud selle panema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav kui oluline on rasvade põletamise efektiivsuse seisukohast tegelikult aeroobse/HIITi tegemise aeg? Näiteks kui teha 4x nädalas E,T,N,R hommikul (~9-10:30) jõusaali treening ning sama päeva õhtul (~18-19, ca 35-45min) aroobne/HIIT, siis kas see ei ole märgatavalt vähemefektiivsem kui teha seda jõukast eraldi päevadel ning kindlasti ennem hommikusööki?

Eesmärgiks rasvapõletus ja jõu hoidmine/kasvatamine. Negatiivne energiabilanss. Mulle eriti ei meeldi hommikul silmi lahti tehes kohe HIIT`ima minna, aga olen seda valmis tegema kui eesmärgid palju lihtsamini nii saavutatud saaksid. Kohe peale jõukat HIITida ei jõua, õhtuks taastub enam-vähem ära. Küsimus ongi nüüd selles, kui palju ma "võidaks" hommikuste treeningutega? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai nüüd kogu see teema läbi ekseldatud. Kohati keerati kõik peapeale, siis jälle vastupidi ja tekkisid mõned küsimused. Äkki keegi oskab siis konkreetseid vastuseid nendele anda (ilma linkideta paluks:)

sugu: M

vanus: 27

kaal: 97-98kg

pikkus: 187

treeninguid sai alustatud intensiivsemalt kuskil aprillis. Eelkõige just aeroobset, sest kaal oli siis 113kg. Enne trenni tegin ka koormustesti enda spordiklubis.

aeroobne treening koosnes enamasti Ellipsist ja seda siis 60-90minutit 130-140bpm juures koos toitumisega. Toimis. Suvel sai ka päris palju jooksmas käidud. Tehtud pikemaid 1,5-2h jookse 130-140 pulsivahemikus ning ka lühemaid 1h kiiremaid jookse. Rattasõit ka üks hobi (maastikuratas)

Kuna ilmad suht nigelad hetkel ja natuke põlv andis tunda, siis otsustasin, et tore oleks kui seda kaalu veel rasvaarvelt maha saaks. Lihast nagu on ning lihasmassi nagu väga juurde ei sooviks.

Hetkel siis käin paar korda nädalas bodypumpis, korra bodycombatis (keskmine pulss trennipeale kuskil 155-160bpm). ja ülejäänud päevadel teen 1:15 või 1:30 aeroobset ellipsi peal. Ellipsi peal just sellepärast, et kogu keha liigub, ei koorma väga põlvi ja meeldib. vahest teen seda ka peale või enne rühmatrenni.

Kuna jooksmine hakkas väga meeldima, on plaan järgmine aasta ka maratoni joosta. Poolmaratoniga nagu sai hakkama, miks ei peaks maratoniga saama.

seega siit küsimused:

1. kas ma teen liiga palju madala pulsisagedusega aeroobset? eelmine nädal kokku kuskil 7-8h + 3 rühmatrenni

2. kas intervall treening või HIIT on parem viis rasva protsendi alla viimiseks? ei tahaks päris lihaste arvelt kokku kuivada.

3. mida siis täpselt teeb aeroobne ja mida anaeroobne? loll küsimus küll veidi, aga selle suure vaidluse keskel, mis siin teemas valitseb, jõuab see kõik päris palju segaseks minna. äkki keegi on nõus selle väikse hetke selle kirja panemiseks leidma.

rohkem nagu hetkel polegi.

Teie huvitavaid vastuseid ootama jäädes,

Raino

Muudetud kasutaja mikipoiss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maraton tahab kõvasti mahtu saada, ka kahetunniseid treeninguid.

Võiksid mõelda tempojooksude peale - mitte teha "klassikalist" HIITi vaid teha enda pikema tunnise treeningu sees mitmeid intensiivsemaid juppe.

Ahjaa, ja "ilma linkideta paluks" saadab vastajatele signaali, et "olen ise laisk, palun tehke minu eest kõik töö ära... tasuta!"

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ahjaa, ja "ilma linkideta paluks" saadab vastajatele signaali, et "olen ise laisk, palun tehke minu eest kõik töö ära... tasuta!"

Ma sealt edasi ei viitsind lugedagi :) Aga ma ei tea ka maratonist ega aeroobsest treeningust midagi ,nii et, vahet pole. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vabandan selle ühe lause eest sel juhul:) sobivad ka lingid:) lihtsalt tahaks nagu sellist ilusat vastust saada asjadele, millele ma vastust siit teemast väga konkreetselt ei saanud:) maraton tahab muidugi saada ka pikemaid treeninguid ja kuna SEB sügisjooks alles 9.sept 2012 siis on kevadest aega maratoniks treenida küll kui väljas joosta kannatab ja kaal ka veidi madalam:) see hooaeg jäi pikimaks distantsiks, mida ühe jutiga joostud sai, 21,5km

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×