Jump to content
Risto Uuk

Naturaalne hamba, juuste ja naha pesu

Recommended Posts

Ma pole paraku sellel teemal ennast siiani veel üldse kurssi viinud. Võib-olla on siin keegi, kes hea meelega viiks mind veidi kurssi, kuidas tervislikumalt hambaid, juukseid ja üleüldse nahka puhastada või siis jagaks mingeid häid materjale sellel teemal? Oleksin väga tänulik. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole paraku sellel teemal ennast siiani veel üldse kurssi viinud. Võib-olla on siin keegi, kes hea meelega viiks mind veidi kurssi, kuidas tervislikumalt hambaid, juukseid ja üleüldse nahka puhastada või siis jagaks mingeid häid materjale sellel teemal? Oleksin väga tänulik. :rolleyes:

Naturaalsed pesuained:

1. Muna

2. Savi

3. Muda

3. Sinepipulber

4. Leivajuuretis

5. Sool

6. Sooda

Puhastus, plekkide eemaldamine, torude puhastamine jne.

1. Booraks

2. Äädikas

3. Sooda

4. Sool

Kindlasti on neid veel, ei ole lihtsalt veel ammuunustatut uuesti avastanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Looduslapsed eriti ei puhastagi :rolleyes:

Aga mingi isepuhastumisvõime mis neil on tahab vist peseval inimesel taastumiseks päris mitu kuud ? Ja ega need juuksed siis virsikute järgi ei lõhna.

Hammaste puhul toimib iseregulatsioon ainult loodusliku toiduga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mingi isepuhastumisvõime mis neil on tahab vist peseval inimesel taastumiseks päris mitu kuud ? Ja ega need juuksed siis virsikute järgi ei lõhna.

Hammaste puhul toimib iseregulatsioon ainult loodusliku toiduga.

Et mul juuksed munaga puhtaks saaks, võttis aega kaks kuud. Pärast ei tahtnud jupp aega juukseid krunnis kanda :rolleyes: Oli ikka kole aeg küll, aga üle elasin. Kusjuures pealtnäha puhtaks said nad munaga pestes kohe esimesel korral, aga katsuda neid küll ei tahtnud.

Isepuhastusvõime taastumine pidavat kordades kauem aega võtma ja nii palju mul kannatust ei ole, et seda katsetada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Looduslapsed eriti ei puhastagi :rolleyes:

Aga mingi isepuhastumisvõime mis neil on tahab vist peseval inimesel taastumiseks päris mitu kuud ? Ja ega need juuksed siis virsikute järgi ei lõhna.

Hammaste puhul toimib iseregulatsioon ainult loodusliku toiduga.

Ütle nüüd, et keegi ei ole julgenud lihtsalt ütelda, et ma "virsikute" järgi ei lõhna... :D

Unustasin mainida, et juuksepesuks kasutatakse ka piima ja mee segu.

Mina pesen leivajuuretise, muna või sinepipulbriga.

Hambad...on savi, vee ja mingi hea eetrliku õli segu. Minu "tetratsükliinikad" näevad välja nii head kui veel võimalik.

Juuksed kasvavad suurepäraselt.

Mina küll seda poes müüdavat sodi taga ei igatse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ega need juuksed siis virsikute järgi ei lõhna.

Virsikutega ma pole proovinud, aga sidrunilõhnaliseks saab neid kergelt. Lihtsalt pärast pesu suts sidrunimahla pähe hõõruda ja lõhnamure murtud. Virsikulõhna peaks ju iseenesest ka saama kui vili ära viilutada ja vette ligunema panna, pärast pesu siis selle veega pead loputada.

Ma pidin mingi lõhna välja mõtlema, kui šampoonilt munale üle minnes hakkas kodus üks munapeahaisu vingumine :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Virsikutega ma pole proovinud, aga sidrunilõhnaliseks saab neid kergelt. Lihtsalt pärast pesu suts sidrunimahla pähe hõõruda ja lõhnamure murtud. Virsikulõhna peaks ju iseenesest ka saama kui vili ära viilutada ja vette ligunema panna, pärast pesu siis selle veega pead loputada.

Ma pidin mingi lõhna välja mõtlema, kui šampoonilt munale üle minnes hakkas kodus üks munapeahaisu vingumine :D

Vabandust, ma oleksin pidanud sõnale virsikud lisama jutumärgid.

Väidetakse, et need loodusrahvad, kellel on väga ilusad juuksed ja pesevad oma pead näiteks kaamelipiimaga...või millega iganes, et nad ei lõhna just eriti hästi.

Siia võib juurde lisada, et neil puudub ka igasugune parem loputamisvõimalus. Asjad lähevad pähe küll, kuid dushi all jääb käimata.

Sidrunikoort võib aga mingi segu sees hoida, annab aroomi. Sidrunimahl on ka juustele lahjendatud kujul hea jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh, milliseid ideid siit saab. Peab ütlema, et praegu siin neid mõtteid uurides tekib küll asja katsetamise vastu hirm, aga võib-olla võtan lõpuks asja ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhtusin nägema mingit osa US naistevahetusest ja seal oli üks üdini looduslaste pere, kes sõi ka ainult toorest liha ja pesi hambaid saviga.Aga sina oma tüdrukule ära küll sellest räägi - muidu oled tast ilma :D

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juhtusin nägema mingit osa US naistevahetusest ja seal oli üks üdini looduslaste pere, kes sõi ka ainult toorest liha ja pesi hambaid saviga.Aga sina oma tüdrukule ära küll sellest räägi - muidu oled tast ilma :)

Argo

See pere jättis mulle räpase mulje.

Wc...oli juba sellist karva, et :D

Idee oli hea, kuid...mitte just hästi pakendatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juhtusin nägema mingit osa US naistevahetusest ja seal oli üks üdini looduslaste pere, kes sõi ka ainult toorest liha ja pesi hambaid saviga.Aga sina oma tüdrukule ära küll sellest räägi - muidu oled tast ilma :D

Argo

Ega ma täiesti looduslaps olla ei tahaks, aga tahan ikka, et vanemas eas juuksed oleksid. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma täiesti looduslaps olla ei tahaks, aga tahan ikka, et vanemas eas juuksed oleksid. :D

Ma pole kellelgi näinud nii häid juukseid (tugevad, läikivad ja ei karvagi halli) kui oma 90. aastasel vanaemal ja tema on neid alati pesnud tavalise pesuseebiga ning loputanud pärast nõgeseleotisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole kellelgi näinud nii häid juukseid (tugevad, läikivad ja ei karvagi halli) kui oma 90. aastasel vanaemal ja tema on neid alati pesnud tavalise pesuseebiga ning loputanud pärast nõgeseleotisega.

Ma eeldan, et 1) naistel on see probleem väiksem, 2) see, et mu isa on kiilakas, mõjutab ka mingil määral mind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pruugi mõjutada; mitmest kohast olen lugenud, et varajase kiilanemise geen päritakse peamiselt emapoolselt vanaisalt.

Muudetud kasutaja s4nder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pruugi mõjutada; mitmest kohast olen lugenud, et varajase kiilanemise geen päritakse peamiselt emapoolselt vanaisalt.

:D

See oleks ideaalne, kuna sellel vanal olid sellised traadid veel enne surma peas, et oioioi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:)

See oleks ideaalne, kuna sellel vanal olid sellised traadid veel enne surma peas, et oioioi.

Kuidas praegu lood on?On juuksed hõredamad?Ma mäletan, et minul endal hakkas juba 18a see pull pihta.Aga jah, 5a põed ja siis lööd käega :D

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise proovinud looduslikke hambapastasid ja ausalt öeldes on need väga hea mulje jätnud. Peale tavalise hambapastaga, isegi lahjaga, pesemist on mul tavaliselt selline tunne, et suu limaskestad on ärritatud ja suu õhetab, looduslikega seda pole. (Vähem happelised?) Niiet soovitan proovida, kui võimalus on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas praegu lood on?On juuksed hõredamad?Ma mäletan, et minul endal hakkas juba 18a see pull pihta.Aga jah, 5a põed ja siis lööd käega :D

Argo

No, ma olen 20 praegu ja natuke tundus küll, et eespoolt läks hõredamaks mingi hetk. Enam pole sellist muljet jäänud ja nagu tundub, et isegi taastunud vms, aga ikkagi tahan kindel olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ise proovinud looduslikke hambapastasid ja ausalt öeldes on need väga hea mulje jätnud. Peale tavalise hambapastaga, isegi lahjaga, pesemist on mul tavaliselt selline tunne, et suu limaskestad on ärritatud ja suu õhetab, looduslikega seda pole. (Vähem happelised?) Niiet soovitan proovida, kui võimalus on.

Kas neid müüakse tavalises poes ka või on nad saadaval ainult apteegis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas neid müüakse tavalises poes ka või on nad saadaval ainult apteegis?

Tavapoes mitte, apteekides kuidas kunagi, aga osades looduspoodides väga hea valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismoodi see looduslik välja näeb ? Nagu savi ?

Tuubis, ja üldiselt jah selline pigem pruunikas. Aga hambad sellest küll pruuniks ei lähe, kui seda kardad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×