Jump to content
matroxx

Probleem magamisega

Recommended Posts

Tervist!

Ma ei teagi nüüd kust alustada aga probleem on selline.

Magada ei saa korralikult juba aasta või natuke rohkemgi ning üsna võimatu on selili üldse magama jääda.Kõhuli olles aga tunnen pidevat vajadust wc-sse minna ning tekitab alaseljale pingeid.Võimalik,et see on juba omaette probleem kuid kõhuli olles on pisikinegi võimalus nö tukastada.

Peale paaritunnilist passimist kaob üldiselt uni täielikult ning süveneb väsimuse tunne.Juhul kui isegi õnnestub magada siis paari tunni kaupa ning kogen rida ebameeldivad unenägusi.Harvem langen poolikusse unne kus olen teadlik kõige üle mis toimub kuid keha ei allu tahtele.Olen lugenud,et iseenesest selline asi ohtlik ei ole,küll aga väga häiriv.

Kunagi olid sarnased probleemid seotud suure ärevusega kuid nüüd on muutunud probleem juba krooniliseks ning isegi pingevaba päeva lõpus pole magamine garanteeritud.

Ehk oskab keegi midagi kaasa rääkida ning nõu anda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean mida sa tunned, mul on sama probleem mis sul, kas just nii tõsine aga pmst sama,

ise olen lugenud selle kohta ja endale diagnoosi pannes arvan, et see on Insomnia.

Aga ravi kohta vms pole veel uurinud... :S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaatasin just huvitavat reklami, nimelt tuleb muretseda dormeo madrts ja padi ning on garanteeritud selgroo kindel ja mugav asend mis ei lase kaelal kangeks jääda ega muudel kehaosadel olla ebamugavas asendis. proovida ju võib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui tegu pole just millegi raskemakujulisega, siis magneesiumi(ZMA) tarbimine enne magamaminekut ja süsivesikuterikas toit õhtupoolikul peaksid ikka kasuks tulema.

Kui ikka aasta pole korralikult magada saanud, siis tundub üsna raskekujuline :D

Soovitaks ka ikka arsti poole pöörduda ja minumeelest tehti Eestis kuskil uneuuringuid ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuule ei ole ning ei tahaks uskuda,et midagi väga hullu nüüd on.Samas kunagi ei tea ka.

Kogu see jant on kestnud aasta või rohkemgi.Vahest on perioode kus magan hästi mitu nädalalt ning siis jälle samapalju on päevi kus absoluutselt und ei saa.

Tundub vist tõesti et peab arsti poole pöörduma kes ravi määrab kui võimalik.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Ma ei teagi nüüd kust alustada aga probleem on selline.

Magada ei saa korralikult juba aasta või natuke rohkemgi ning üsna võimatu on selili üldse magama jääda.Kõhuli olles aga tunnen pidevat vajadust wc-sse minna ning tekitab alaseljale pingeid.Võimalik,et see on juba omaette probleem kuid kõhuli olles on pisikinegi võimalus nö tukastada.

Peale paaritunnilist passimist kaob üldiselt uni täielikult ning süveneb väsimuse tunne.Juhul kui isegi õnnestub magada siis paari tunni kaupa ning kogen rida ebameeldivad unenägusi.Harvem langen poolikusse unne kus olen teadlik kõige üle mis toimub kuid keha ei allu tahtele.Olen lugenud,et iseenesest selline asi ohtlik ei ole,küll aga väga häiriv.

Kunagi olid sarnased probleemid seotud suure ärevusega kuid nüüd on muutunud probleem juba krooniliseks ning isegi pingevaba päeva lõpus pole magamine garanteeritud.

Ehk oskab keegi midagi kaasa rääkida ning nõu anda?

wc sse mineku vajaduse pärast võiks veel eraldi arstiga rääkida.

Kleebin sulle natuke materjali...

Causes of insomnia: Figuring out why you can’t sleep

In order to properly treat and cure your insomnia, you need to become a sleep detective. Emotional issues such as stress, anxiety, and depression cause half of all insomnia cases. But your daytime habits, sleep routine, and physical health may also play a role. Try to identify all possible causes of your insomnia. Once you figure out the root cause, you can tailor treatment accordingly.

Are you under a lot of stress?

Are you depressed? Do you feel emotionally flat or hopeless?

Do you struggle with chronic feelings of anxiety or worry?

Have you recently gone through a traumatic experience?

Are you taking any medications that might be affecting your sleep?

Do you have any health problems that may be interfering with sleep?

Is your sleep environment quiet and comfortable?

Do you try to go to bed and get up around the same time every day?

Common mental and physical causes of insomnia:

Sometimes, insomnia only lasts a few days and goes away on its own, especially when the insomnia is tied to an obvious temporary cause, such as stress over an upcoming presentation, a painful breakup, or jet lag. Other times, insomnia is stubbornly persistent. Chronic insomnia is usually tied to an underlying mental or physical issue.

Psychological problems that can cause insomnia: depression, anxiety, chronic stress, bipolar disorder, post-traumatic stress disorder.

Medications that can cause insomnia: antidepressants; cold and flu medications that contain alcohol; pain relievers that contain caffeine (Midol, Excedrin); diuretics, corticosteroids, thyroid hormone, high blood pressure medications.

Medical problems that can cause insomnia: asthma, allergies, Parkinson’s disease, hyperthyroidism, acid reflux, kidney disease, cancer, or chronic pain.

Sleep disorders that can cause insomnia: sleep apnea, narcolepsy, restless legs syndrome.

Siis lühidalt ka ravivõimalustest...

Insomnia cures and treatments: Changing habits that disrupt sleep

While treating underlying physical and mental issues is a good first step, it may not be enough to cure your insomnia. You also need to look at your daily habits. Some of the things you’re doing to cope with insomnia may actually be making the problem worse.

For example, maybe you’re using sleeping pills or alcohol to fall asleep, which disrupts sleep even more over the long-term. Or maybe you drink excessive amounts of coffee during the day, making it harder to fall asleep later. Oftentimes, changing the habits that are reinforcing sleeplessness is enough to overcome the insomnia altogether. It may take a few days for your body to get used to the change, but once you do, you will sleep better.

Using a sleep diary to identify insomnia-inducing habits

Habits that make insomnia worse:

drinking a lot of caffeine

drinking or smoking before bed

taking naps during the day

an irregular sleep schedule

Some habits are so ingrained that you may overlook them as a possible contributor to your insomnia. Maybe your daily Starbucks habit affects your sleep more than you realize. Or maybe you’ve never made the connection between your late-night TV viewing or Internet surfing and your sleep difficulties. Keeping a sleep diary is a helpful way to pinpoint habits and behaviors contributing to your insomnia.

All you have to do is jot down daily details about your daytime habits, sleep routine, and insomnia symptoms. For example, you can keep track of when you go to sleep and when you wake up, where you fall asleep, what you eat and drink, and any stressful events that occur during the day.

Download our sample sleep diary, which allows you to track your sleep and habits over a week.

Adopting new habits to help you sleep

Make sure your bedroom is quiet, dark, and cool. Noise, light, and heat can interfere with sleep. Try using a sound machine or earplugs to mask outside noise, an open window or fan to keep the room cool, and blackout curtains or an eye mask to block out light.

Stick to a regular sleep schedule. Support your biological clock by going to bed and getting up at the same time every day, including weekends. Get up at your usual time in the morning even if you’re tired. This will help you get back in a regular sleep rhythm.

Avoid naps. Napping during the day can make it more difficult to sleep at night. If you feel like you have to take a nap, limit it to 30 minutes before 3 p.m.

Avoid stimulating activity and stressful situations before bedtime. This includes vigorous exercise; big discussions or arguments; and TV, computer, or video game use. Turn off all electronics at least an hour before bed.

Limit caffeine, alcohol, and nicotine. Stop drinking caffeinated beverages at least 8 hours before bed. Avoid drinking in the evening. While alcohol can make you feel sleepy, it interferes with the quality of your sleep. Quit smoking or avoid it at night, as nicotine is a stimulant.

More tips for getting better sleep

Learn how to create a better sleep environment, develop a relaxing bedtime routine, optimize your sleep schedule, and eat and exercise to support sleep, among other strategies.

Read: Tips for Getting Better Sleep: How to Sleep Well Every Night

Insomnia cures and treatments: Neutralizing anxiety when you can’t sleep

The more trouble you have with sleep, the more it starts to invade your thoughts. You may dread going to sleep because you just know that you’re going to toss and turn for hours or be up at 2 a.m. again. Or maybe you’re worried because you have a big day tomorrow, and if you don’t get a solid 8 hours, you’re sure you’ll blow it. But agonizing and expecting sleep difficulties only makes insomnia worse. Worrying about getting to sleep or how tired you’re going to be floods your body with adrenaline, and before you know it, you’re wide-awake.

Learning to associate your bed with sleeping, not sleeplessness

If sleep worries are getting in the way of your ability to unwind at night, the following strategies may help. The goal is to train your body to associate the bed with sleep and nothing else—especially not frustration and anxiety.

Use the bedroom only for sleeping and sex. Don’t work, read, watch TV, or use your computer in bed or the bedroom. The goal is to associate the bedroom with sleep alone, so that your brain and body get a strong signal that it’s time to nod off when you get in bed.

Get out of bed when you can’t sleep. Don’t try to force yourself to sleep. Tossing and turning only amps up the anxiety. Get up, leave the bedroom, and do something relaxing, such as reading, drinking a warm cup of caffeine-free tea, taking a bath, or listening to soothing music. When you’re sleepy, go back to bed.

Move bedroom clocks out of view. Anxiously watching the minutes tick by when you can’t sleep—knowing that you’re going to be exhausted when the alarm goes off—is a surefire recipe for insomnia. You can use an alarm, but make sure you can’t see the time when you’re in bed.

It’s also helpful to challenge the negative attitudes about sleep and your insomnia problem that you’ve developed over time. The key is to recognize self-defeating thoughts and replace them with more realistic ones.

Mina olen õppinud ennast nö "magama hingama"... meditatsiooni moodi. Hingan oma nina korralikult lahti ja vabaks... paar hingetõmmet veel ja reeglina võtab uinumine vähem kui paar minutit. Kasutan kõrvatroppe...aitab keskenduda.

...ja veel. Lonks vett ja uni tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttav teema, juba see, et jälle saabub öö ja und järjekordselt ei tule, see keribki stressi uuesti üles. Proovi pinge maha saada (st vähemalt 1 öö magada) clonazephami või diazephami toimeainet sisaldava ravimiga. Ok on Rivotril või Bromazepam. Päeval tee 1,5 tunnine aeroobne treening väljas värskes õhus. Hiljem jäta ravimid vähehaaval kõrvale ja jätka enese väsitamist õues, väldi ületreenimist. 1 kuuga peaks hakkama toimima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sama asi ja juba sellest ajast kui end mäletan. Juba 1 aastaselt on teada, et magasin väga rahutult, kuid minuga arstile siiski ei mindud. Ma ei maga üldse, kui siis tund-paar öö jooksul ja olen ka teadlik, mis toimub nagu teemaalgatajagi. Suvel on väheke parem ses mõttes, et aken lahti, praegu on irvakil.Ei aita siin suur töö tegemine aias ega ka aeroobsed. Lihtsalt ei maga. Põhjuseks võib olla ka minu tervis, aga see ei seleta seda, miks ma ei maga juba enda teadliku elatud elu.

Seetõttu päeval pidev väsimus ja unevajadus, aga ka siis kui tunnen, et vajun juba põhimõtteliselt ise pikali, ei maga ka siis. Kas pole imelik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli madala sv dieediga algul pikka aega selline seis. Enne magamist võib süsivesik aidata. Või trüptofaan aga see on ka nüüd Eestis vist keelatud ja ühes poes käidi isegi puistamas ?

Naturaalsematest asjadest on veel rooibose tee, melatoniin, tauriin, magneesium, GH vallandajad (ka arginiin). Kättesaadavus varieerub.

Unerohi on ka parem kui üleval passimine... eriti kui sellega õnnestub unetuseharjumus murda paari korraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli madala sv dieediga algul pikka aega selline seis. Enne magamist võib süsivesik aidata. Või trüptofaan aga see on ka nüüd Eestis vist keelatud ja ühes poes käidi isegi puistamas ?

Naturaalsematest asjadest on veel rooibose tee, melatoniin, tauriin, magneesium, GH vallandajad (ka arginiin). Kättesaadavus varieerub.

Unerohi on ka parem kui üleval passimine... eriti kui sellega õnnestub unetuseharjumus murda paari korraga.

Armastan süsivesikuid :D

Mul on olemas kodus SleepMD

...mille toime on peamiselt melatoniin ja palderjani juur. Tarvitan seda ainult US ja tagasi ajavöönditega kohanemisel... 7 tundi vahet on ikkagi 7 tundi vahet...

Kuid... Kui teil on juba tekkinud üleväsimuse sündroom (piisab nädalast...), siis tasakaalustamine võtab tublisti aega ja energiat (asi on seda väärt). Võib tunduda imelik, kuid üleväsinununa on uinumine tõeline probleem.

Proovige melatoniini võtta...ja rahustavat teed...lisaks üks mõnus soe vann enne magamaminekut...ja magama tuleb minna ühel ja samal ajal (valige 21-22 vahel)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Ma ei teagi nüüd kust alustada aga probleem on selline.

Magada ei saa korralikult juba aasta või natuke rohkemgi ning üsna võimatu on selili üldse magama jääda.Kõhuli olles aga tunnen pidevat vajadust wc-sse minna ning tekitab alaseljale pingeid.Võimalik,et see on juba omaette probleem kuid kõhuli olles on pisikinegi võimalus nö tukastada.

Peale paaritunnilist passimist kaob üldiselt uni täielikult ning süveneb väsimuse tunne.Juhul kui isegi õnnestub magada siis paari tunni kaupa ning kogen rida ebameeldivad unenägusi.Harvem langen poolikusse unne kus olen teadlik kõige üle mis toimub kuid keha ei allu tahtele.Olen lugenud,et iseenesest selline asi ohtlik ei ole,küll aga väga häiriv.

Kunagi olid sarnased probleemid seotud suure ärevusega kuid nüüd on muutunud probleem juba krooniliseks ning isegi pingevaba päeva lõpus pole magamine garanteeritud.

Ehk oskab keegi midagi kaasa rääkida ning nõu anda?

Ega juhuslikult puugihammustust ei ole olnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi neid on ikka palju olnud kuid pole sellele eriti tähelepanu pööranudki.Tean,et puugihammustuse tagajäriel võivad tekkida lisaks muule ka une probleemid kuid millegipärast hetkel ei usu,et see sellest tingitud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Ma ei teagi nüüd kust alustada aga probleem on selline.

Magada ei saa korralikult juba aasta või natuke rohkemgi ning üsna võimatu on selili üldse magama jääda.Kõhuli olles aga tunnen pidevat vajadust wc-sse minna ning tekitab alaseljale pingeid.Võimalik,et see on juba omaette probleem kuid kõhuli olles on pisikinegi võimalus nö tukastada.

Peale paaritunnilist passimist kaob üldiselt uni täielikult ning süveneb väsimuse tunne.Juhul kui isegi õnnestub magada siis paari tunni kaupa ning kogen rida ebameeldivad unenägusi.Harvem langen poolikusse unne kus olen teadlik kõige üle mis toimub kuid keha ei allu tahtele.Olen lugenud,et iseenesest selline asi ohtlik ei ole,küll aga väga häiriv.

Kunagi olid sarnased probleemid seotud suure ärevusega kuid nüüd on muutunud probleem juba krooniliseks ning isegi pingevaba päeva lõpus pole magamine garanteeritud.

Ehk oskab keegi midagi kaasa rääkida ning nõu anda?

Kõhuli magades langeb sellja nimmeosale pidev pinge - mis tekitabki pingeid alaselga (võid proovida, kui padja kõhu alla paned, siis ei lange seljale sellist koormust). Ise ei maga enam aastai kõhuli just samal põhjusel.

Teine viga võib olla üldse madratsis - kui oma kodus pidevalt välja ei puhka ja selg on nö kange, siis võib olla viga ka vales madratsis.

Mis puudutab unehäireid - siis tegemist võib olla ka depressioonga, erineb stressist selle poolest, et kui ka probleemid on näiliselt lahendatud ei ole haigus nö taandunud. Kas magamise ajal on sul toas valgust või on tuba kottpime? Mida enne magamaminemist sööd? Kui saan vastaused neile küsimustele ehk saan ka nõu anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oi neid on ikka palju olnud kuid pole sellele eriti tähelepanu pööranudki.Tean,et puugihammustuse tagajäriel võivad tekkida lisaks muule ka une probleemid kuid millegipärast hetkel ei usu,et see sellest tingitud on.

Borrelioositekitaja elab inimeses aastakümneid... ilma eriliste sümptomiteta.

Ära vaidle hetkel vastu... Vaid välista üks võimalikest põhjustest ja siis tegele asjaga edasi. Tee vereanalüüs.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõhuli magades langeb sellja nimmeosale pidev pinge - mis tekitabki pingeid alaselga (võid proovida, kui padja kõhu alla paned, siis ei lange seljale sellist koormust). Ise ei maga enam aastai kõhuli just samal põhjusel.

Teine viga võib olla üldse madratsis - kui oma kodus pidevalt välja ei puhka ja selg on nö kange, siis võib olla viga ka vales madratsis.

Lisaks veel seda, et kõhuli magades on kael väga pikka aega ebanormaalse nurga all.

Mulle tundub, et teema-algataja puhul on tegu millegi väga komplekssega ja lihtset ja ühest lahendust ei pruugi olla..

Siinkohal soovitaks siiski ikka ka vastava ala spetsialistide poole pöörduda, mida varem seda parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlal ajal magamaminek on natuke asja parandanud.loodetavasti on see püsiv.samuti vähendanud arvuti taga viibimise aega.

Tuleb asja veel korrigeerida väheke ning vaadata kuidas olukord olema hakkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli madala sv dieediga algul pikka aega selline seis. Enne magamist võib süsivesik aidata. Või trüptofaan aga see on ka nüüd Eestis vist keelatud ja ühes poes käidi isegi puistamas ?

Naturaalsematest asjadest on veel rooibose tee, melatoniin, tauriin, magneesium, GH vallandajad (ka arginiin). Kättesaadavus varieerub.

Unerohi on ka parem kui üleval passimine... eriti kui sellega õnnestub unetuseharjumus murda paari korraga.

Huvitav, ma tõmbasin ka süsivesikuid tunduvalt vähemaks nüüd ja endal ka uneprobleemid, ei tea kas analoogne juhtum.

Aga õhtuti ka väga süskaried laksida ei saa kuna kuu aja pärast tahaks kulturismilaval hea välja näha.

Loodan ka siis magneesiumi või arginiini peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Harvem langen poolikusse unne kus olen teadlik kõige üle mis toimub kuid keha ei allu tahtele.

Seda on mul ka olnud. Mul olid need mingi ~kuu aega järjest, kui mul aasta selline jama oleks olnud, oleks ma juba kindlalt arsti juures või hullaris :D Ei ole võimalik niimoodi välja puhata. Olen pimedas toas voodis, ootan und silmad lahti, varsti hakkavad mingid kahtlased asjad toimuma toas ;) Ei maga ja silmad on lahti, aga unenäod (loe PARAKAD) hakkavad juba peale. Asjad mida unes nägin olid muidugi mingid creepyd ja häirivad aga kõige hullem see, et need ööd kus see toimus tundusid mingi igaviku kestvat, koppa ette viskab ikka kui silmad lahti enda voodis mitte kottigi liigutada ei saa ja pead seal istuma, aja mis tundub nagu mõned nädalad, vaadates kuidas mingi koll su varbaid sööb. Üles ärgata on samuti täiesti impossible, suutsin parimal päeval suurt varvast liigutada unes aga ikka "magasin" edasi. :) Hommikul üles tõustes olin higist läbimärg ja päevläbi paranoiline. Täitsa ulme värk, kui uuesti hakkab kunagi siis lendan küll unearsti juurde. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest liikumatusest päästab hirm vaikne squeeeek mis kõrist suure pressimise peale lõpuks tuleb.

Üsna tavaline on,et sellises seisundis nähakse igasuguseid tonte ja lõustasi ning keegi nagu suruks kõrile või rinnale.Oh jah ei jõua ära imestada mida inimese aju kõike ikka korraldada võib. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest liikumatusest päästab hirm vaikne squeeeek mis kõrist suure pressimise peale lõpuks tuleb.

Üsna tavaline on,et sellises seisundis nähakse igasuguseid tonte ja lõustasi ning keegi nagu suruks kõrile või rinnale.Oh jah ei jõua ära imestada mida inimese aju kõike ikka korraldada võib. :D

Sellest samast uneprobleemist oli mõni aeg tagasi terve reporteri dokumentaal, ei pöörand siis suuremat tähelepanu, seega ei mäleta, kas seal ka ravi välja pakuti, kuid soovitan üles otsida ja vaadata :)

Igatahes, suht creepy tundub see "pool uni" ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mine psyhhiaatri juurde, ja las kirjutab sulle välja midagi. vaaliumi vormid aitavad uinuda(diazepaam, bromezapaam jne). tõmbavad pulsid ja asjad madalamaks, suurendavad söögiisu ja muudavad üleüldiselt rahulikuks. aitavad ka valu vastu. mirtazapiin, alprazolam(xanax) ja prozac tõmbab täiesti kotti ära. 12 magad rahulikult ja sis on raskusi tõusmisega. ärkamist soodustab etsitalopraam. teeb erksaks ja stabiilseks. btw kõiki neid kasutatakse stressi ja depressiooni raviks. kiirabi näed kuskil, sis küsi ticlofenaki või mingit morfiini värki. äkki annavad:D. tuttavad on mingite tuumapohmellidega kasutanud.

ise tegin poole aastase kuuri läbi ja ei saaks öelda kyll et magan halvasti.

piparmündi tee on rahustava toimega, võib ka aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×