Jump to content
matjusm

Jalapäeva harjutuste tehnika kontroll

Recommended Posts

Ma teen omale harjutuste tehnika auditit ja seekord filmisin end jalapäeval erinevaid harjutusi tehes. Tulemus oli siis selline:

Tahtsin küsida mida ma võiksin harjutuste tehnikas parandada.

Harjutused mida tegin on:

1) Tavaline kükk

2) "Concentric" kükk ehk küki alustamine allfaasist

3) Platvormile asted

4) Good morning

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas ma nägin õigesti, et sa kükkisid botases? See on ju sama nagu madratsi peal kükkida.

Niimoodi ei saa korralikult jõudu maasse suunatagi ju... Muidu vorm tundus normaalne, aga ma

ei saa aru, miks sul vöö peal oli, kui kangi peal oli vaid 60kg? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas ma nägin õigesti, et sa kükkisid botases? See on ju sama nagu madratsi peal kükkida.

Niimoodi ei saa korralikult jõudu maasse suunatagi ju... Muidu vorm tundus normaalne, aga ma

ei saa aru, miks sul vöö peal oli, kui kangi peal oli vaid 60kg? <_<

Ma teen alati trenni botastes ja seni veel pole ma jõusaalis näinud inimesi kes teeksid trenni jalanõudes mis pole botased (v.a mõni plätu vend mis on minu meelest veel hullem variant). Võibolla kui kunagi raha veidi rohkem on siis saab tõstmisjalanõud ostetud kuid seni kuni olen üliõpilane, teen kõik trennid botastega.

Ning kas sa palun täpsustaksid kui suur peaks raskus olema enne kui tohib vöö peale panna? Ma kannan seda pea alati kui teen raskemaid harjutusi seistes.

Mis moodi sa kangi raskust tuletasid? Kangi raskus oli 60kg vaid viimase harjutuse good morningu juures. Platvormile asteid tegin 50kg'ga ja kükid olid 70, 110 ja 100kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ning kas sa palun täpsustaksid kui suur peaks raskus olema enne kui tohib vöö peale panna? Ma kannan seda pea alati kui teen raskemaid harjutusi seistes.

Ma alustan kükis võõ kasutamist tavaliselt 70-75% maksist. Ja hiina kets on tõesti perfektne jalanõu(kui just raha palju pole) jõutreeningul.

Muudetud kasutaja tonn999 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ainuke harjutus mida 6igesti tegid oli esimesed step upid,sedagi vaevu,sest natuke kiirem langetus ja natuke kaugemale platvormist astumine ning olekski vale! muudel harjutustel polnud sul alaselg rakendatud, mis on arvatavasti venivuse puudulikkusest ja teadmatusest tingitud....midagi head ka, lahe j6usaal <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ütleks vöö kohta niimoodi:

KUI sa oled terve inimene, kelle eesmärk ei ole tõstmine spordialana, siis ära kasuta vööd kunagi. Kui tunned selle järgi vajadust, siis on su selg liiga nõrk ja/või sul on strukturaalsed probleemid, mis vajavad korrigeerimist võrreldes jõutasemega, kuhu on jõudnud su jalad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ainuke harjutus mida 6igesti tegid oli esimesed step upid,sedagi vaevu,sest natuke kiirem langetus ja natuke kaugemale platvormist astumine ning olekski vale! muudel harjutustel polnud sul alaselg rakendatud, mis on arvatavasti venivuse puudulikkusest ja teadmatusest tingitud....midagi head ka, lahe j6usaal <_<

Miks see platvormist kaugele astumine (minu meelest ma nii kaugele nüüd küll ei astunud) nii vale on? Ja mida täpsemalt sa pead silmas selle alaselja "rakendamise" all? Mis moodi see veel käib?

Jõusaal on aga jah lahe- koguni 4 kükipuuri. Oleks vaid tõstepõrand ka olemas siis ma oleksin sellega veel rohkem rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ütleks vöö kohta niimoodi:

KUI sa oled terve inimene, kelle eesmärk ei ole tõstmine spordialana, siis ära kasuta vööd kunagi. Kui tunned selle järgi vajadust, siis on su selg liiga nõrk ja/või sul on strukturaalsed probleemid, mis vajavad korrigeerimist võrreldes jõutasemega, kuhu on jõudnud su jalad.

Ma ütleks sama.

Samuti kui kangil on 60kg pole ju vahet millistes jalanõudes kükke teed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see vöö kasutamine on jah nagu ta on. Paljud vaatavad, et ilus asi ning suured poisid kannavad. Seega lükkavad ka ise kohe peale. Reaalselt ei näe sellel mõtet - kui juba varakult hakata vööd kasutama siis sa röövid oma alaseljalt arenemisvõimet. Kokkuvõttes võid sa lõpuks vööga päris kenasid raskuseid liigutada, kuid ilma oled suht sant valmis, kes tõmbab turukotti liigutades selja ära.

Jay Cutler vist mainis kuskil, et tegi kuni 220kg jõutõmmet ja kükki vist ka ilma vööta - tema puhul küll vist teadmatusest, et mis asi see vöö veel on? Aga näitab väga hästi, et vöö ei ole mingi vajalikkus raskuste liigutamiseks. Pigem on tegemist kaitsva ning vigastusi ennetava vahendiga kui raskused on juba väga suured ning väiksemgi viga tehnikas võib tõsise vigastuse kaasa tuua.

Samuti külgvaade on hea, kuid otsevaade oleks võinud ka olla. Kükkimises on põlvede liikumisteekond ka päris tähtis, et vigastusi vältida. Selle nurga alt ei saa hästi aru kuidas nad sul paiknevad.

Ideaalne oleks, kui põlved jookseksid samas suunas nagu varbad. Ehk tõsist tähelepanu on vaja pöörata sellele, et alt üles tulles ei läheks põlved kokku - see on see kurikuulus "Põlvede Lõhkuja" mida paljud jõutõstjad mulle rääginud on.

Teiste harjutuste koha pealt kommenteerima ei hakka kuna ise neid ei kasuta.

Botaste kohapealt ei oska ka öelda. Kasutan ise 10a vanu juuste tosse ning seni pole probleeme täheldanud. Kui raha rohkem siis võiks muidugi kallid ja korralikult jalanõud osta mis jõutrenniks ka mõeldud. Kuid ühinen arvamusega, et väikeste raskuste puhul ei oma see siiski nii suurt tähtsust.

Liiatigi kükitakse mitmesaja kiloga ka plätudes. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükis lähed liiga suure hooga alla ja nagu põrkad üles. Sellega lõhud põlvi. Küki aeglasema liigutusega ja kas nii sügavale on mõtekas kükkida ?

Good morning kasuta ikka alaselga mitte ära liigu tagumikuga taha. Jõudu ! <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Good morning kasuta ikka alaselga mitte ära liigu tagumikuga taha. Jõudu ! <_<

Mis mõttes, "ära liigu tagumikuga taha?"

Muudetud kasutaja jos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükis lähed liiga suure hooga alla ja nagu põrkad üles. Sellega lõhud põlvi. Küki aeglasema liigutusega ja kas nii sügavale on mõtekas kükkida ?

Good morning kasuta ikka alaselga mitte ära liigu tagumikuga taha. Jõudu ! <_<

Jah nii sügavale on mõtekas kükkida, mina ei tee pool kükke vaid ainult sügavaid täis kükke. Kuid olen nõus sellega et alla tulen liiga kiiresti.

Ning good morningutes sa peadki minu meelest tagumikuga taha minema, muidu lihtsalt kaob tasakaal ära füüsikaseaduste tõttu. Isegi selles videos mida sa näitad liigub mehel tagumik taha neid tehes. Tegelt pea igas videos mida ma olen näinud näidatakse good morninguid sellistena et tagumik läheb taha. Mida täpsemalt sa selle alaselja kasutamise all mõtled?

Vaatan et enamus kommentaare siin on hoopis minu treeningvarustuse kohta, mitte otseselt harjutuste. Ma poleks ise iialgi selle peale tulnud et botased pole õiged jõutreeningu jalanõud. Vöö koha pealt olen ka vööta treeninud kuid kuidagi on saanud harjumuseks see alati peale panna kui kükke, jõutõmbeid või muud sarnast teen. Mõtlen et hakkaks teda siis vähem kasutama (teen kergemad seeriad "vabalt") kuid raskematel panen ikka peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sorry väljendusin vildakalt. Ära küki põlvedest alla ja viia tagumikku taha .

Sa oled vist müütide küüsi langenud. Ei ole midagi hullu sügavate kükkidega, nad ei ole ohtlikud ja pigem sa treenid end niimodi rohkem kui sa kasutad suuremat amplituudi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vööd kasuta jah suurematel raskustel, las süvalihased saavad ka koormust. Teen ise ka tossuga trenni kuid neil ei ole neid nn. "õhkpatju" talla all. Müügil igasuguseid täistallaga tosse. Kui sul trennis kõik ok siis ära pane neid kommentaare lihtsalt tähele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled vist müütide küüsi langenud. Ei ole midagi hullu sügavate kükkidega, nad ei ole ohtlikud ja pigem sa treenid end niimodi rohkem kui sa kasutad suuremat amplituudi.

Ma mõtlesin good morningu tehnikat. Sa laskud põlvedest alla. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

#1 venita ennast lahti

#2 tugevda alaselga

#3 tee õige tehnika selgeks

#4 kuni #1-3 pole ok, kyki nii sygavale et anterior pelvic tilt ei tuleks, sul selg pool kyyrus ju enamus ajast, lausa kutsud vigastust kylla!

Ei saa aru miks good morningut teed, on ju näiteks romanian deadlift!

Kyki tehnikat saad parandada alustades goblet squat harjutamisega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kyki tehnikat saad parandada alustades goblet squat harjutamisega

Harjavarrega pea kohal kükk sellele lisaks ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Harjavarrega pea kohal kükk sellele lisaks ka.

Neid peakohal kükke (mitte harjavarre vaid ikka laetud kangiga) ja eeskükke teen ma niikuinii, lihtsalt seekord ei pannud neid videosse.

Üldiselt inimesed, kes just on millegi pärast poolküki poolt, on lihtsalt tegelikult liiga laisad, et teha täiskükki.

Sellega olen nõus.

Suur osa inimesi aga ei viitsi üldse kükki teha ja suur osa jällegi ei viitsi üldse väga jalgu treenida. Isegi kui sa oled selline rind-biits-kõht rannalihaste mees, kas neile siis ei tule pähe et selline Johnny Bravo'lik kehaehitus näeb lihtsalt väga loll välja.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×