Jump to content
matjusm

Jalapäeva harjutuste tehnika kontroll

Recommended Posts

Liiga palju liiguvad ette, ilmselt on see osaliselt tingitud selja ja puusade vähesest painduvusest.

võrdle kasvõi selle mehe kükiasendit enda omaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ning ka peeglist vahtijad võivad kükkida nagu klassikalised tõstjad. Ma arvan et iga üks kes on vaadanud klassikalise tõstmise võistlusi tunnistab et neil meestel on ikka väga võimsad reied nii et ma ei näe siin mingit vastuolu erinevate kükistiilide vahel. Pigem tundub asi olema egoga kükkimises sest kui sa ei lasku täiesti maani kükis siis sa võid palju rohkem kettaid kangile laduda.

Mulle tundub ka nii. Sama väga paljude harjutustega nii kangiga, plokil, kui ka hantlitega. Ego pärast peab palju peale laadima ja siis tehakse kuidagi vääneldes need harjutused ära. Kas sellest on kasu, ei tea?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
#1 venita ennast lahti

#2 tugevda alaselga

#3 tee õige tehnika selgeks

#4 kuni #1-3 pole ok, kyki nii sygavale et anterior pelvic tilt ei tuleks, sul selg pool kyyrus ju enamus ajast, lausa kutsud vigastust kylla!

Ei saa aru miks good morningut teed, on ju näiteks romanian deadlift!

Kyki tehnikat saad parandada alustades goblet squat harjutamisega

ja veelkord... põlved ei liigu ka nii ette(mitte et nad sul hullult ees oleks nagu osad väidavad), kui alaselg ja ylaselg on ok! kui järgmine kord kükkima hakkad, siis aja alaselg nõgusaks ja tunneta pinget ning alla laskuses hakka kyynarnukke ette liigutama, yrita nii et all olles on kyynarnukk õla all, see surub rinna rohkem ette mis omakorda aitab alaselga õiges asendis hoida

k6ige rohkem aktiveerib nelipead knee extentions või nagu enamus ütleb leg extentions, ma ei viitsi rotterile seda otsima hakkata, aga kust lugesin oli k6ik lihased elektrooniliselt testitud ja see aktiveeris enim kiude...vot

Mul mõned tuttavad pole juba aastaid kükke teinud ja ainult knee extentioni ja jalapressiga sellised nelipead teinud et oioi! Ise muidugi teen kükke <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liiga palju liiguvad ette, ilmselt on see osaliselt tingitud selja ja puusade vähesest painduvusest.

võrdle kasvõi selle mehe kükiasendit enda omaga.

osaliselt mõtetu postitus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
k6ige rohkem aktiveerib nelipead knee extentions või nagu enamus ütleb leg extentions, ma ei viitsi rotterile seda otsima hakkata, aga kust lugesin oli k6ik lihased elektrooniliselt testitud ja see aktiveeris enim kiude...vot

Mul mõned tuttavad pole juba aastaid kükke teinud ja ainult knee extentioni ja jalapressiga sellised nelipead teinud et oioi! Ise muidugi teen kükke <_<

Otsi välja, loeks huviga. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsi välja, loeks huviga. <_<

juba natuke otsisin peale postitust,kui edutlt,teisele ringile ei lähe...olgu ka öeldud, et seda peaks raskelt tegema,6-8x

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kevin Wilk and a team from the American Sports Medicine Institute investigated the EMG activity of the quadriceps and hamstrings during the squat, leg press and knee extension. They also used experienced lifters and determined the 12-repetition maximum weight for each exercise. Like Signorile, they found that the squat produced the most quadriceps activity, peaking at 60 per cent of maximum activity levels. The leg press produced slightly less, peaking at 52 per cent, with the knee extension less still, peaking at 46 per cent.

http://www.pponline.co.uk/encyc/0159.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kevin Wilk and a team from the American Sports Medicine Institute investigated the EMG activity of the quadriceps and hamstrings during the squat, leg press and knee extension. They also used experienced lifters and determined the 12-repetition maximum weight for each exercise. Like Signorile, they found that the squat produced the most quadriceps activity, peaking at 60 per cent of maximum activity levels. The leg press produced slightly less, peaking at 52 per cent, with the knee extension less still, peaking at 46 per cent.

http://www.pponline.co.uk/encyc/0159.htm

Kükk üle kõige!

Ma arvan et lisaks sellele mida Rotter välja tõi, võiks mainida ka seda et jõud mida sa arendad kükki tehes on tõenäoliselt palju funktsionaalsem kui jalgade sirutamine mingi masina peal ning kogu su keha töötab kaasa et harjutust sooritada. Minu meelest on see klassikaline "kaks lindu ühe hoobiga" situatsioon: masinatega sa saad ka lihaseid ehitada kuid kükk teeb seda paremini ja annab muud lisandväärtus ka.

Siin üks hea artikkel kükkide kohta: http://www.ironmanmagazine.com/site/squats/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kevin Wilk and a team from the American Sports Medicine Institute investigated the EMG activity of the quadriceps and hamstrings during the squat, leg press and knee extension. They also used experienced lifters and determined the 12-repetition maximum weight for each exercise. Like Signorile, they found that the squat produced the most quadriceps activity, peaking at 60 per cent of maximum activity levels. The leg press produced slightly less, peaking at 52 per cent, with the knee extension less still, peaking at 46 per cent.

http://www.pponline.co.uk/encyc/0159.htm

teises uuringus oli 6-8 rm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükis ma läheks alla veidi aeglasemini, ei tundu kontrollitud liigutus olema. Aga tõstevööd ma soovitaks kasutada alates 3KM. Kükis minu arust kõige vaevarikkam on suuta selg nõgusana hoida ja seda asendit hoida korduse vältel. Vaevalt et jalgade võimsus niiväga probleemiks on. Muidu Mark Rippetoe soovitab algul tõstevööd kasutada ainult selleks, et tunneksid, kuidas surud kõhtu välja, tõstevöö vastu.

Sügavkükis lähevadki põlved veidi üle varvaste, eriti kui sul pikk reieluu, et hoida raskuskese õiges kohas. Sügavküki teeb just eriliseks see, et pärast paraleeli läbimist peab reiekakspealihas töötama, mis just hoiabki põlvi tervena. Nagu PT London ütles, küünarnukid peaksid kangi alla jääma. Goblet squat on tõesti hea, õpetab selga õiges asendis hoidma ja rinda ees.

Step-upis tuled liiga suure hooga alla. Teise jalaga tõukad üles ja hooga tuled alla, need lihased mis peaksid tööd tegema, magavad. Kui kontrollitult lased ülesastetes alla, siis tunned, kuidas kõik reis ja tuhar kenasti töötab.

Kui keegi juba sai kurjaks inglise keele peale, siis palun see sama tõlkigu mulle goblet squat eesti keelde. Küsiks juba veel mõne sõna tõlget: bulgarian split squat, hip thrust, hyperextension, glute-ham raise.

Tnationis üks artikkel tehnika täiustamiseks:

http://www.t-nation.com/free_online_articl...t_the_big_lifts

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi veel:

Siin sai päris palju räägitud et paksu pehme tallaga botased pole kõige paremad tõstmisjalanõud. Minu jõusaalis on aga kogu põrand kaetud pehme kummikattega. Kas see on "halb"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks asi veel:

Siin sai päris palju räägitud et paksu pehme tallaga botased pole kõige paremad tõstmisjalanõud. Minu jõusaalis on aga kogu põrand kaetud pehme kummikattega. Kas see on "halb"?

Ütleme nii, et kui see oleks hea, siis näeksime ka jõutõstjaid kummimattide peal tõstmas... aga me ei näe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

muidugi täiesti mõttetu postitus, aga tahan lihtsalt öelda, et see nääklemine ja ennast mingiks profiks pidamine on juba liiga kaugele läinud

see mis puutub uuringutesse, siis neid on alalõpmata palju ja millegi pärast räägib iga uuring teineteisele vastu, ühist otsust tavaliselt ei suudetagi leida

minu arvamus on see, et las inimene teeb nagu ta tahab, muidugi on vaja hoiatada, aga oma arvamust pole vaja teisele pealesuruda

on inimesi (ka mina), kes teeb kükki veel hullema (standartse) tehnikaga, aga sellepärast hukkamõistmine ei ole viisaka inimese komme

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pehme pinnas, siis läheb osa jõust raisku selle pinnase muljumisele. Aga see küll midagi erilist pole mida tähele panna. Sa meisterdad alles küki tehnikat ja paned numbreid kangi alla, mitte ei ürita rekordid raamatusse saada.

Ntx kui tehakse suurte raskustega jõutõmmet, siis ei saa kohe raskust rebida, vaid enne tuleb kangile kõverus sisse tõmmata.

Muide need tommy kono klassikalise tõstmise loengud on suht head, 6 osa. Seal kah räägib jõu rakendamisest. Nimelt jõutõstmises rakendatakse maximaalse kiirendusega kohe. Aga klassikalises tõstmises ei saa, vaid tuleb vaikselt tuld anda, kuna muidu kangi tee lõppeb liiga vara ära.

Sprindis on kah selline probleem paljudel, et jalad nõtkuvad läbi, vetruvad liialt, ning kogu jõud ei rakendu maasse. Sa sprindis pead max jõuga lihtsalt maasse tampima.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suht mõttetu postitus oli jah. Kui me tahame saada kontrollitud tulemusi mingis suunas (nt. küki maksimumi arendamisel, keha tervena hoidmisel jne) siis me peame süsteemselt ja teadlikult vaagima erinevat infot üksteise vastu. Ning suhtumine, mida esitatakse kui "ela ja lase teistel elada" on tegelikult BS selles kontekstis, sest selle juures õlmitseb see (tema seisukohad), kellel libedam keel, mitte kellel reaalselt parim tulemus/süsteem. Ma saan aru, et asi läheb libedaks kui puudutame moraale ja väärtuseid ja asju. Aga for f*k's sake - antud juhul on meil tegemist kehaga (kang), mida tõstab teine keha (keha) <_<

Me peame võitlema selle eest, mida me usume ja ausas võitluses kasutatakse relvadena seda, mis ON (fakte). Tõde tõuseb ja vale vajub.

(andke mulle andeks, ma olen laupäevases meeleolus vist juba :D )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×