Jump to content
Jarmo Oberst

Söögiisu puudumine.

Recommended Posts

Tere,

Kui enamikul inimestel on probleeme sellega, et söövad liiga palju, rasvuvad ja mõtlevad kuidas ainult vähem süüa siis minul mure hoopis vastupidine. Probleemiks ongi söögiisu puudumine. See on kestnud juba umbes kaks nädalat, et lihtsalt sunnid ennast sööma ja üsna standartne on ka see, et peale söögikorda peab lihtsalt 10-15min rahulikult istuma ja mõtlema sellele, et kogu söök välja ei tuleks.

Lisaks veel ka seda, et ma ei tunne peaagu üldse päeva jooksul tühjakõhu tunnet. Millest võib selline probleem tuleneda ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Kui enamikul inimestel on probleeme sellega, et söövad liiga palju, rasvuvad ja mõtlevad kuidas ainult vähem süüa siis minul mure hoopis vastupidine. Probleemiks ongi söögiisu puudumine. See on kestnud juba umbes kaks nädalat, et lihtsalt sunnid ennast sööma ja üsna standartne on ka see, et peale söögikorda peab lihtsalt 10-15min rahulikult istuma ja mõtlema sellele, et kogu söök välja ei tuleks.

Lisaks veel ka seda, et ma ei tunne peaagu üldse päeva jooksul tühjakõhu tunnet. Millest võib selline probleem tuleneda ?

Võibolla on ületreening?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ropsimise refleks vast ühel toidukorral mao liigsest täis söömisest ?!

Mul endal õnneks või äkki isegi kahjuks sellist probleemi pole <_< Aga proovi toidukordade arvu juurde lisada ja proovi süüa selliseid toitaineid, mis on suht toitainerikkad ja mahult või kaalult väikesed. Näiteks proovi kanaliha vahetamist seasisefilee vastu. Mulle sobis ka rasvade suurem tarbimine, hommikusöögiks munad, kuhu korralik ports 20% hapukoort peale ja mõneks vahepalaks mandleid näirda vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ületreeningut ei usu, sest iga nädal tõstan harjutustes raskuseid. Magan üsna normaalselt, vahepeal on küll olnud kooli tõttu siin kõikumisi.

Mingeid ravimeid ei ole võtnud? Haige olnud? Võib tekitada isutust kuid ka kui on kooli tõttu olnud magamises kõikumisi, siis miks mitte ka söögiisus samal põhjusel. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingeid ravimeid ei ole võtnud? Haige olnud? Võib tekitada isutust kuid ka kui on kooli tõttu olnud magamises kõikumisi, siis miks mitte ka söögiisus samal põhjusel. <_<

Hmm haige pole olnud ja ravimeid ei võta. Kui nüüd meenutan siis eelmine nädal sai pisut vähe magatud küll, kuid kas see peaks siis kohe põhjustama igal söögikorral iiveldus tunnet ?

Kellegil veel ideid/soovitusi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Kui enamikul inimestel on probleeme sellega, et söövad liiga palju, rasvuvad ja mõtlevad kuidas ainult vähem süüa siis minul mure hoopis vastupidine. Probleemiks ongi söögiisu puudumine. See on kestnud juba umbes kaks nädalat, et lihtsalt sunnid ennast sööma ja üsna standartne on ka see, et peale söögikorda peab lihtsalt 10-15min rahulikult istuma ja mõtlema sellele, et kogu söök välja ei tuleks.

Lisaks veel ka seda, et ma ei tunne peaagu üldse päeva jooksul tühjakõhu tunnet. Millest võib selline probleem tuleneda ?

Äkki mao limaskesta põletik?

http://www.inimene.ee/index.php?disease=g&...ase&did=277

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumisharjumused on üsna head ja korrektsetel kellaaegadel. Lisaks puuduvad ka valud. Vb tegu rohkem psüühhilise probleemiga ?

Lahendus oleks vb ka, et võtta nädal aega kergemalt nii trennis kui toitumises, ehk tuleb isu tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tervisega muid probleeme pole. Kuskil põletik või pea uimane? Hormoonidega midagi äkki - mis pole eriti tõenäoline kuid ikkagi võimalik.

Kusjuures uimasus on küll. Selline pidev laiskus on , et ei viitsi midagi teha. Vb mingi seos, et võtsin regulaarselt umbes kuu aega vitamiine ja mineaalaineid ja nüüd lõpetasin kuuri ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures uimasus on küll. Selline pidev laiskus on , et ei viitsi midagi teha. Vb mingi seos, et võtsin regulaarselt umbes kuu aega vitamiine ja mineaalaineid ja nüüd lõpetasin kuuri ära.

Depressioon?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul tõstis söögi isu aeroobne treening,

ning enne trenni hakkasin võtma koffeiini tablette mis tõmbasid ainevahetuse käima ja viisid ära uimasuse,

nüüd ei saa isu üle kurta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul tõstis söögi isu aeroobne treening,

ning enne trenni hakkasin võtma koffeiini tablette mis tõmbasid ainevahetuse käima ja viisid ära uimasuse,

nüüd ei saa isu üle kurta.

Üritan nüüd uuel nädalal natuke kergemalt võtta ja mitte nii väga mõelda sellepeale, et peaksin suurtes kogustes sööki sisse sööma. Lisaks peaks toidu välimuse võimalikult kenaks tegema, sest kindlasti see tõstaks ka söögi isu. Eks paistab mis siis saama hakkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekivad ka aegajalt sellised nädalad kus lihtsalt söögi-isu pole. Siis tegelen millegi muuga ja unustan jõusaali ära. Järgmine nädal juba kõht 24/7 tühi ja trennituhin peal <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigu rohkem värskes õhus ringi. Võta nädal vabamalt. Käi ujumas ja saunas. Jõusaalis max 3 X. Jäta baasharjutused välja ja kasuta hantleid - trenasi. Rahulik kerge pumpamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu puhul on aidanud kaua magamine, seejärel natuke võimelda ja imelikul kombel kui siis veel nätsu närida :)

Ei soovitaks küll nälgimist, aga kui midagi söönud ei ole ja siis minna mõnda söögikohta, kus tuleb kaua toitu oodata, tekib küll isu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Kui enamikul inimestel on probleeme sellega, et söövad liiga palju, rasvuvad ja mõtlevad kuidas ainult vähem süüa siis minul mure hoopis vastupidine. Probleemiks ongi söögiisu puudumine. See on kestnud juba umbes kaks nädalat, et lihtsalt sunnid ennast sööma ja üsna standartne on ka see, et peale söögikorda peab lihtsalt 10-15min rahulikult istuma ja mõtlema sellele, et kogu söök välja ei tuleks.

Lisaks veel ka seda, et ma ei tunne peaagu üldse päeva jooksul tühjakõhu tunnet. Millest võib selline probleem tuleneda ?

Mina sinu asemel tarvitaksin

vaat seda.

Siin on kirjas pikemalt.

...ära lase ennast diagnoosidest häirida, see on lihtsalt abistavaks vahendiks. Toimib detoksina ja tõstab isu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hilja vist seda tarvitama hakata, sest vahepealse ajaga on isu taastunud ja võiks öelda, et isu on parem kui kunagi varem :)

Arvan, et see söögiisu puudumine oli mitme erineva teguri koosmõjust tingitud probleem.

Väga kena! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hilja vist seda tarvitama hakata, sest vahepealse ajaga on isu taastunud ja võiks öelda, et isu on parem kui kunagi varem :huh:

Arvan, et see söögiisu puudumine oli mitme erineva teguri koosmõjust tingitud probleem.

Aga kuidas siis tagasi said? Mul ka olnud selliseid perioode kus ei taha lihtsalt süüa kuna on halb meeleolu olnud, aga praegu on nii, et midagi lahti pole, aga söögiisu pole :o Üritasin oma lemmiktoitudega päevast kalorikogust täis saada, aga ka siis ropsisin välja :P

NB: Füüsiline koormus on piisavalt suur, et kaloreid ära põletada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas siis tagasi said? Mul ka olnud selliseid perioode kus ei taha lihtsalt süüa kuna on halb meeleolu olnud, aga praegu on nii, et midagi lahti pole, aga söögiisu pole :) Üritasin oma lemmiktoitudega päevast kalorikogust täis saada, aga ka siis ropsisin välja :)

NB: Füüsiline koormus on piisavalt suur, et kaloreid ära põletada :D

Ületrennist kaob ka söögiisu ära. Aga muidu soovitaks just süüa vastupidist oma lemmiktoitudele. midagi sellist mida tihti ei söö :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×