Jump to content
Madz

Treeningu sujuvus

Recommended Posts

Olen jõusaaliga paar aastat tegelenud, iga aasta talveks ajan end vormi, kuid kellegi teisega võrreldes on see üsna hädine.

kaalusin kevadel nt 79, pikkust 181, siis ma toidulisandeid ei võtnud, kükki tegin 85 kg seeriaid 3x8 ja lihtsalt üle selle ei tahtnud mitu kuud tulla, rinnalt surumises nt sama, üle oma kehakaalu naljalt ei tulnud mitu kuud ja seisis paigal koguaeg. Kui nt võrrelda end kellegi teisega jõusaalist, siis nagu olen lihasmassilt silmaga nähtavalt väiksem, kuigi nt jõudu on rohkem. Toitumine oli korras, kaal seisis paigal kuid ometi ei tule jõudu juurde. Kasutan üht vana treeningkava 3x nädalas Kaido Leesmani poolt koostatud. Oskab probleemi leida keegi? Kas peaksin rohkelt valke sööma hakkama et oleksin musklite seisult nagu kiivikas? Muidu hakkasin sügisest uuesti treenima, kuna suvel oli töö ja võtsin alla kaalus, nüüd ostsin kohe meelega toidulisandid elementaarse combo, kreatiin, viinamarjasuhkur ja valgud. Kuigi nädala ajaga tuli seeriale 5 kg juurde nt surumises, siis ma usun et see on sellest, et varem olen tegelenud trenniga ja rakumälu toibub, olen skeptiline selles suhtes et oma eelnevaid võimeid saan ületada.

Üks küsimus oleks veel, et kas nt igapäevane seks toob trennile kasu?

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem toob see kahju. Kahenädalane tsölibaat peaks testotaset päris hästi tõstma.

Tegelikult on tõenäoliselt probleem sul tavatoitumises ja vana treeningkava ammendumises, pead muutusi sisse viima kas siis harjutustes, kordusvahemikes, raskustes, või kõigis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem toob see kahju. Kahenädalane tsölibaat peaks testotaset päris hästi tõstma.

Tegelikult on tõenäoliselt probleem sul tavatoitumises ja vana treeningkava ammendumises, pead muutusi sisse viima kas siis harjutustes, kordusvahemikes, raskustes, või kõigis.

Ma söön muidu omaarust korralikult, st rämpsu ei söö. Ma metsikult ka ei taha sööma hakata nagu mõned, kes söövad 5 korda päevas praadi ma söön hommikul 3-4 muna, 2 võileiba ja klaas vett peale, siis kui juhtub, siis koolis lõunat või kui tunde vähe, siis teen kodus kohupiima ja banaani vms enne trenni, valgukoks ka peale. Peale trenni valgukoks ja tunni aja pärast meisterdan mingi prae, kus kindlasti liha sees, kartuli või riisiga. 2 tundi enne magamaminekut midagi kergelt veel. Magan tavaliselt mingi 10 tundi, sest loengud algavad pmst keskpäeval ja hea oleks välja puhata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teha saalis koguaeg samu asju (sama kava, samad harjutused, seeriad, kordused), siis arusaadavalt pole edasiminekut ning vorm ja jõunäitajad püsivad paigal.

Selleks, et toimuks progress, on vaja treeningu tsüklilist planeerimist. Teatud perioodiks keskendu lihas-närvisüsteemi koostöö arendamisele, kus kasutad lühikesi seeriaid ja maksimumilähedasi raskusi. Seejärel liigud pikematele seeriatele ja kasutad raskusi, millega jõuad suutlikkuseni 10-15 korduse juures. Jne.

Võimalusi on mitmeid. Peaasi, et ei kasutata koguaeg samasugust lähenemist. Siis jäävad ka tulemused koguaeg samasugusteks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui teha saalis koguaeg samu asju (sama kava, samad harjutused, seeriad, kordused), siis arusaadavalt pole edasiminekut ning vorm ja jõunäitajad püsivad paigal.

Selleks, et toimuks progress, on vaja treeningu tsüklilist planeerimist. Teatud perioodiks keskendu lihas-närvisüsteemi koostöö arendamisele, kus kasutad lühikesi seeriaid ja maksimumilähedasi raskusi. Seejärel liigud pikematele seeriatele ja kasutad raskusi, millega jõuad suutlikkuseni 10-15 korduse juures. Jne.

Võimalusi on mitmeid. Peaasi, et ei kasutata koguaeg samasugust lähenemist. Siis jäävad ka tulemused koguaeg samasugusteks!

Suur tänu sulle nõuande eest, see taktika mul on tõesti koguaeg üks ja sama olnud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×