Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Tõüpilne seljaprobleem. Ei ole lihasvalu, vaid selja närvide selgroo lülide vahele jäämise tulemus. Selle vastu aitab süvalihaste treening (core muscles). Viimasel ajal on populaarne Pilaatese treening. Pärast või paralleelselt pilaatese treeninguga tuleks venitada selja- ja kõhulihased ning puusaliigesed korraliku venivuseni ning lõpuks hakata tegema suuremaid selja- ning kõhukihaseid treenivaid harjutusi.

Praegu sul veel asi suht hästi. Päris hea võimalus on seljanärvi korralikum sopistamine, mille tulemusena tekib põletik sinna kanti. See on parajalt piinarikas asi. Valutab päris tugevalt nädal kuni paar kuud ning vahest paralüseerib lühiajaliselt mõne jäseme. Peaks olema piisavalt motiveeriv jutt asja käsile võtmiseks :D .

haha. :D Pärast sellist tulevikuvaadet on motiveeritud tunne küll. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõüpilne seljaprobleem. Ei ole lihasvalu, vaid selja närvide selgroo lülide vahele jäämise tulemus. Selle vastu aitab süvalihaste treening (core muscles). Viimasel ajal on populaarne Pilaatese treening. Pärast või paralleelselt pilaatese treeninguga tuleks venitada selja- ja kõhulihased ning puusaliigesed korraliku venivuseni ning lõpuks hakata tegema suuremaid selja- ning kõhukihaseid treenivaid harjutusi.

Praegu sul veel asi suht hästi. Päris hea võimalus on seljanärvi korralikum sopistamine, mille tulemusena tekib põletik sinna kanti. See on parajalt piinarikas asi. Valutab päris tugevalt nädal kuni paar kuud ning vahest paralüseerib lühiajaliselt mõne jäseme. Peaks olema piisavalt motiveeriv jutt asja käsile võtmiseks :D .

Närvid selgroo lülide vahele küll kuidagi ei saa. Lülidevahelised kõhrkettad purunevad elu jooksul kõigil mingil määral ja sopistuvad välja ja võivad närvidele survet avaldada. Seda kutsutakse radikuliidiks aga tegelikult põletik seal rolli ei mängi. Inimene ei ole tegelikult mõeldud püsti käima, selg on hädapärane quick-and-dirty leiutis.

Närvide või seljaaju väljasopistumisest oli siin ühes teises teemas juttu ja see on haruldane kaasasündinud defekti spina bifida raskem vorm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui teha raskusega kükke kas siis on vaja midagi kanna alla ka panna??

Kuulsin et võib tekitada valu alaseljas. On see õige jutt?

Kui tahad kükki kohta rohkem tead, siis loe neid artikleid:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4263

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4274

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4295

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui teha raskusega kükke kas siis on vaja midagi kanna alla ka panna??

Kuulsin et võib tekitada valu alaseljas. On see õige jutt?

Soovitan õppida tegema eestkükki. Ise sain oma selja probleemist sellega lahti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui hommikul ärgates peale trenni päeva on seljas valu, mis kaob päevapeale, on see hullasi või ei?

See on selline kange valu, nagu oleks ära magand, ise 17, äki seotud noorusega...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui hommikul ärgates peale trenni päeva on seljas valu, mis kaob päevapeale, on see hullasi või ei?

See on selline kange valu, nagu oleks ära magand, ise 17, äki seotud noorusega...

Peale trenni peab seljalihastele tegema venitusharjutusi.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni peab seljalihastele tegema venitusharjutusi.

iga kord teen, aga se võib tulla ka laskmisest olevast nn sundasendist.

viimasel ajal olen rohkem lõdvestust teind ja se on ka aidand:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli täpselt sama valu.Praegu on ära kadunud aga vahest on ikka valus.

Plaah kas sa sörkida saad või spurtida?

Mul on ainult hommikuti, joosta saan ja vööga teen kükke ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui hommikul ärgates peale trenni päeva on seljas valu, mis kaob päevapeale, on see hullasi või ei?

See on selline kange valu, nagu oleks ära magand, ise 17, äki seotud noorusega...

Mis noorusega, valud on ikka vanadusega seotud. :)

Kui hommikul on valus siis on osta Dormeo ortopeediline madrats :)

Aga mul on mingi suvaline ortopeediline madrats ja on ka väga hea.

Vöö põleta ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis noorusega, valud on ikka vanadusega seotud. :)

Kui hommikul on valus siis on osta Dormeo ortopeediline madrats :)

Aga mul on mingi suvaline ortopeediline madrats ja on ka väga hea.

Vöö põleta ära.

madratsi peale ei mõelnudki, vööd nagu trennis vaja ei lähegi?;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
madratsi peale ei mõelnudki, vööd nagu trennis vaja ei lähegi?:)

Vööd on vaja rekordeid tehes, tavatrenn peaks ilma palju parem olema. Mul on ilma väga palju parem, vööga laseb lihas ennast lõdvaks ja ei fikseeri selga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vööd on vaja rekordeid tehes, tavatrenn peaks ilma palju parem olema. Mul on ilma väga palju parem, vööga laseb lihas ennast lõdvaks ja ei fikseeri selga.

Ära aja hullu juttu, ei ole vaja vööd ära põletada, see on vajalik asi tõsisele harjutajale.

Kui su treeningraskused on väikesed

Selg on vigastamata.

Küki ja tõmbe tehnika on perfektne.

Oled sama jäme kui Murumets.

Kõhulihased on piisavalt tugevad , siis jah saad ilma vööta vabalt hakkama.

Ise kasutan vööd isegi jalapressi tehes , siis ma ei saa kõhtu nii ette ajada ja põlvi sellele toetada.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Siuke jama värk, et sai trennis selga natuke vigastatud. Sai tehtud hantlite tõsteid ette ning nagu ikka viimasel kordusel läks tehnika väheke käest ja selg kõveraks ning tõmbas midagi ülaseljas ära, nii et võtab lausa hinge kinni ja ei lase normaalselt magada. Kas võisin kuidagi vigastada selgroo närvi? Ning kelle poole oleks kõige mõistlikum oma murega pöörduda?

Ettetänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi kergejõustikuga tegeledes juhtus mul samalaadne asi kuulitõuke soojenduskatsetel ja samuti tõmbas hinge kinni. Kas sul on see valu abaluu all? Mul toona oli ja püstitõusmised, kummardamised olid raskendatud. Ja ega muud ei aidanud, kui pidin mingi kreemiga määrima, kandsin sellist sidet, mis survestas selle lihase ja pidin rahu andma. Täpset diagnoosi ma ei mäleta. Peale seda teen soojendust korralikult :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Siuke jama värk, et sai trennis selga natuke vigastatud. Sai tehtud hantlite tõsteid ette ning nagu ikka viimasel kordusel läks tehnika väheke käest ja selg kõveraks ning tõmbas midagi ülaseljas ära, nii et võtab lausa hinge kinni ja ei lase normaalselt magada. Kas võisin kuidagi vigastada selgroo närvi? Ning kelle poole oleks kõige mõistlikum oma murega pöörduda?

Ettetänades!

Mina soovitaks sellises järjekorras: spordiarst/kiropraktik, neuroloog :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikk4- jAh täpselt abaluu all, vastab sinu kirjeldusele.Suht nõme on olla midagi teha ei saa nagu invaliid. Mis Kreemi kasutasid, kui meelde tuleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mikk4- jAh täpselt abaluu all, vastab sinu kirjeldusele.Suht nõme on olla midagi teha ei saa nagu invaliid. Mis Kreemi kasutasid, kui meelde tuleb?

Vist oli Diklofenac( või kuidas see nüüd kirjutataksegi), aga võiksid gmasterit kuulata ja mõnda targemat antud valdkonnas kui perearsti külastada, siis saad ka konkreetse vigastuse teada ja saad siinset foorumit informeerida!

E: ajutiselt leevendada peaks saama, kui käega peale surud, vähemalt mina mäletan et see aitas püsti tõusta ja kummarduda.

Muudetud kasutaja Mikk4 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul seljaga selline probleem, et pmst iga päev alaselg valus, endale tundub, et asi on magamisasendis / voodis. Eriti annab nagu tunda hommikuti.

Proovi põrandal magamist, pane üks tekk alla ja sellest saabki voodi. Ise kuangi ammu oli sama jama, pärast harjus nii ära, kuidagi väljapuhanum tunne oli igatahes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi põrandal magamist, pane üks tekk alla ja sellest saabki voodi. Ise kuangi ammu oli sama jama, pärast harjus nii ära, kuidagi väljapuhanum tunne oli igatahes.

Et siis ühesõnaga võib asi olla pehmes voodis ?:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah kindlasti on asi pehmes voodis! Edu põrandal magajatele edasi. Sai siis käidud päeval ka spordiarsti juures, kes torkis ja uuris selga ning ütles, et asi ikkagi mingis seljalihases või roiete vahelises närvis. Soovitas kasutada Capsicam kreemi ning anda puhkust. Samuti lähen homme kiropraktiku juurde ja vaatab kas ta saab midagi paremaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×