Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Vöö on nii ja naa asi - suurendab stabiilsust, aga seljasirutaja aktiivsus langeb.

Mul teeb vöö hullemaks kõik seljaprobleemid, ilmselt just selle oma lihaste lõdvenemise pärast. Miski uuring ütles ka üldisemalt et ebasoodsate jõunurkade rakendumise sagedus vööga väheneb aga kui midagi halvasti rakendub siis kaldub hullemini.rakenduma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vööd ja muid sidemeid ja asju on IMO mõtet ainult maxi lähedaste raskuste puhul kasutada. Sest nagu öeldud, kui võtta koormus väiksematelt lihastelt iga trenn vähemaks siis ei arenegi nad korralikult välja ning piisab, kui kord ilma vööta rapsida ning ongi selg nässus.

Ott Kiivikas on näiteks omadest kogemustest rääkinud kuidas kunagi sai pidevalt sidemetega kükitud ja põlved olid kogu aeg valusad. Siis hakkas aga järjepidevalt aina vähem sidemeid kasutama ning nüüd kükib juba tunduvalt rohkem ilma sidemeteta, kui vanasti koos nendega ning põlved on ka täiesti korras.

Põlv pole nüüd üks-ühele selg muidugi - aga idee on sama. Kui liigeste, kõõluste ja väiksemate lihaste eest ei hoolitse järjepidevalt aga tasapisi raskusi tõstes - siis abivahenditega treenimine viibki ohtlike olukordadeni kuna vähe valem asend või abivahendi puudumine võibki "lõpp" olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul täpselt sama jama aeg-ajalt, ega mingit head lahendust polegi leidnud. Tekkis jõutõmbega, suhteliselt korrektne tehnika, vbl veidi andis tehnika järgi. Alaseljas on nii tugevad jõud mängus et seal ei aita Džoodži teibid ka :D

e-ee ...

sa ise soovitasid mulle kunagi siin goblet squat'i, kui mul oli probleem, et selja tõttu ei saanud sügavkükki teha.

Nüüd on siuke imelik lugu, et see harjutus mõjub mu seljale paremini kui mingid vööd-geelid-massazhid.Nagu mingi ravivõimlemine kohe, :mellow:

Huvitav veel see, et mida suurem raskus, seda parem.

Sa ikka oma soovitatud harjutust ise kasutad?

Mine tea, äkki ..., :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

e-ee ...

sa ise soovitasid mulle kunagi siin goblet squat'i, kui mul oli probleem, et selja tõttu ei saanud sügavkükki teha.

Nüüd on siuke imelik lugu, et see harjutus mõjub mu seljale paremini kui mingid vööd-geelid-massazhid.Nagu mingi ravivõimlemine kohe, :mellow:

Huvitav veel see, et mida suurem raskus, seda parem.

Sa ikka oma soovitatud harjutust ise kasutad?

Mine tea, äkki ..., :ph34r:

Väga hea et mõjub, see ongi ravivõimlemine :D

Goblet squat aitab mul tavalise radikuliiditüüpi aka diskitüüpi seljajama vastu aga selle veidra jama vastu ei aita. Mingi spasm või rebend või Taara teab mis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin see nädal 2x dr Allan Oolo juures selga näitamas. Avastas et selgroog kõver(skolioos), ja mõlemad korrad ragistas ikka korralikult.

Seda selgroolüli kohta vist ragistamisega päris ei ravi, aga loodame et aitab.

Küsisin kükkide ja jõutõmbe tegemise kohta. Ei lubanud teha.

Eelnevalt olin ära jätnud jõutõmbe, aga kükki tegin ikka korralikult. Nüüd ei tohiks siis seda ka teha.

Küsimus siis selline, et kuidas teha jalgu, kui kükke ei tohi.

1 harjutus jalgade sirutamine masinal, aga kas jalapress pml ka on seljale vähem koormavam kui päris kükk või koormab ikka.

Ja kas kellelgil on selle kiropraktikuga kogemusi (on ravinud paljusi eesti sportlasi ja maailmastaare), väidetavalt on üks eesti parimaid ja isegi maailmatasemel vms.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas see juhtus?

Jalapress ei ole seljale nii koormav, kuid tuleb jälgida tehnikat. Väga hea harjutus on väljaasted hantlite või kangiga. Saalides on igasuguseid kõverdus- ja sirutuspinke ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis juhtus kuidas?

Selja kõverus arvatavasti vales istumisasendis arvuti taga, või siis 12 aastat võrkpalli mängust, samas see on kahtlane.

Aga muret teeb alt umbes 4. lüli, kus lüli surub närvi peale vms.

See võis tulla kas jõutõmbest, kuigi teen siirge seljaga, või siis võrkpallist(üks võistlus sai terve päev mängitud, pärast eelmise päeva seljatrenni).

Aga selle väljaastete koha pealt, siis on ikkagi ju kang seljal, las see jääda.

Pigem uus küsimus selline, et kas jooksmine võib ka halvasti mõjuda, ilmad lähevad soojemaks, ja aeg jooksmas käima hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oolo on Oolo :) Väga tunnustatud mees, kes on ka ühe füsioteraapia meetodi välja töötanud.

Jooksmise koha pealt on kõige parem näitaja enesetunne, aga üldiselt on ikkagi kõnd seljale hea, niiet miks mitte ka mõistlikus tempos jooksmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai nüüd käidud ortopeedi juures, dr Allikvee, ja tema vaatas CT pilti, ja ütles kohe, et mul degeneratiivne diski haigus, ja L5 L4 ja L3 diskid on natuke välja tulemas, mitte küll nii, et lõigata vms oleks vaja. Sain 2 kuu pärast MRT aja ja siis tuleb täpsem diagnoos.

Hetkel teen ravivõimlemist, tugevdan kerelihaseid ja venitan jalgu, hamstringe.

Kindlasti on mingid ained, mis aitavad parandada verevarustust ja toitainete jõudmist diskidesse.

Ostsin just Oomega-3 kapsleid ja nüüd panin Archangeli blogis tähele MSM-i,

Kas võiksin seda ka võtta? Ei tea täpselt mis see on, aga mingi info sain just kätte selle kohta.

Äkki keegi on kokku puutunud sellise "haiguse" ja selle raviga?

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

23 aastane ja degeneratiivne haigus, karm.

Mulle mõjub, korduvalt öelnud, alaselja pink - väga rahuliku ja korraliku tehnikaga (algul raskuseta ring-paar) 5 v 10 kg ketas vastu rinda, paar korda nädalas nii 60 kordust kokku korraga.

Teoorias arvatakse, et ka tuharalihas tugevamaks/kogu vaagnavööde treenitumaks - peaks mõjuma pigem hästi. Jalad samamoodi - kükid, kui kannatab, rekordeid püstitamata, hästi mõõdetult, korrektse tehnikaga. Good morningud olen ise ära jätnud, jõutõmme annab kohe tunda, isegi kangiga vastu kõhtu mõjub negatiivselt. Väljaasted ja kõik, mis tuharale - tundub, pigem, ok, hetkel.

Toidulisandite effektiivsust on neis küsimusis väga keeruline, kui üldse, hinnata. Halba, tõenäoliselt ei tee ei Omega 3, ega ka MSM, imet samuti mitte. Kui keegi ütleb, et tema sai tänu neile "terveks", on see põhjendamatult eufooriline. Kahjuks kipub ka sedalaadi viga krooniline olema - kohe, kui teen mõnd 'vale' asja, annab märku, ja siis oled nädal-paar out, kuni esimeste päevade roomamiseni välja ) ei lase valuta püsti sirgelt tulla.

Ja venitused, on jah, ka mõjusad: reis tagant, puusakad eest.

Kui tekib hetki, kus ise enam ei saa jagu, on HEA massöör-manuaalterapeut abiks.

Paar linki kah

http://www.xn--fsioteraapia-dlb.ee/public/files/Ettekanne3%20Alaseljavalude%20hindamise%20ja%20ennetamise%20v%F5imalused_Rannama_2012.pdf

http://www.sinuisikliktreener.ee/public/Venitusharjutused_SIT.pdf

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

What about the strengthening muscles to relieve pain. I thought weak muscles were the problem. I had clients whose low back pain disappeared after doing low back exercises. How come?

Strengthening muscles may or may not have much of an impact on pain. What strengthening is good for is to raise the tissues tolerance, so that you don’t re-injure it. The pain relief people obtain when they do exercises could be very well explained by the non-specific effects of exercise. For example, you have managed to convince and comfort your client that movement is good and not to be feared, especially the body part in question. You also educated them that pain is due to weak or imbalanced muscles and will soon resolve. The improvement in blood flow, performing the actual movement (which was supposedly harmful), the self-belief that he or she will get better all contributes to lowering the threat value in the brain.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärast võimlemist on tunda jh, et on natuke parem.

Samuti on pärast massaaži peaeagu valutu selg, tuleb mõne aja pärast tagasi valu.

Kõige kahjulikum on istumine, ja kahjuks on kool ja eriala ka istuv.

Huvitav on see, et valu seal ühe lüli kõrval on kestnud kuskil 8 kuud ja pole kordagi täiesti ära kadunud.

Põletik või spasm on minu ja mõnede teiste arvamus, aga et see kurinahk nii kaua kestab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar asja, mida nii palju kui võimalik väldin (empiiriline vaid, ei väida, et siin peab olema kindel seos):

madalas auto istumine - pikalt eriti - nii, et jalad on ette sirutatud ja keha puusast ca 90 nurga all. Good bye cabriod ja "sportautod" :D

Mahtuniversaal/maastur, kus saab veel lisaks seljatoe ka poolpikali lasta - see mõjub vähem halvasti.

Ja hetkest, mil julgemalt oma kehaga manipuleerima hakkasin - naksud ristluu-vaagna juurest kätte sain - muutus ka oluliselt "kergemaks" sealkandis olemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägi täpsemalt neist naksudest, mis sa selle all mõtled?

Mul on ka alaselg vöga "lahti" kui korraks kõveras olen, ja selga sirutan, siis sealt selgroog ragiseb nagu paika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärast võimlemist on tunda jh, et on natuke parem.

Samuti on pärast massaaži peaeagu valutu selg, tuleb mõne aja pärast tagasi valu.

Kõige kahjulikum on istumine, ja kahjuks on kool ja eriala ka istuv.

Huvitav on see, et valu seal ühe lüli kõrval on kestnud kuskil 8 kuud ja pole kordagi täiesti ära kadunud.

Põletik või spasm on minu ja mõnede teiste arvamus, aga et see kurinahk nii kaua kestab?

Mis eriala see on, kus töökohta kohandada ei saa :)? Olen isegi aastajagu seistes tööd teinud.

Kui on degeneratiivne disk, siis põletik ei pruugigi ära kaduda. Sellest valust võib tuleneda ümbritsevate lihaste spasm.

Ise soovitaks alaselja pingil isegi mitte kodusi teha, vaid pigem staatiliselt hoida. Vähemalt alguseks.

Diskid toituvad ainult difusiooni teel, st need vajavad liikumist. Ehk siis jalutamine, ujumine. Miks mitte ka jooga?

Kõhre degeneratsiooni võid üritada vähendada kollageeni, MSMi, glükoosamiini, kondroitiiniga. Vaata, kust neid kõige odavamalt saad. Kõigi nende kohta uuringud nii ja naa.

Kindlasti külastaks füsioterapeuti - lihasdüsbilansside korrigeerimine teeb vahest imesid.

Massaažiga saab spasmis lihased lõdvaks lasta ja vajadusel spetsiifilised venituse ja lihasaktivatsiooni harjutused välja vaadata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu vastust ma ootasingi.

Pildilt on näha, et degenereerunud disk on kõige alumine, ehk S1L5 vahel, ja see ei tee häda.

Häda on sellest 2 või 3 diski üleval pool ja selle juures, ogajätke juurest katsudes, vasakul pool kohe, on valukoht.

Valu on ainult ühe koha peal, ja lähe paremaks peale massaaž või kergeid seljaharjutusi ja tuleb siis varsti tagasi.

"Töö" on IT õppimine ülikoolis, nii et istumist jne on palju, üritan nüüd vähem istuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siis tuleb MRT-st vaadata, mis seal toimub, ja vastavalt sellele tegeleda :) Vbl sul seal mingit liigeseteemat polegi, hoopis triggerpunkt või spasmis multifidus vms :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siis tuleb MRT-st vaadata, mis seal toimub, ja vastavalt sellele tegeleda :) Vbl sul seal mingit liigeseteemat polegi, hoopis triggerpunkt või spasmis multifidus vms :)

Ma loodan, et nii on.

Minult sai Oolo üle 1000€ kunagi, kasu mitte ühegi sendi eest.

Minult ~300+, ragistas selja lahti ja nüüd logisebki üle liia. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tõmbasin ka selja ära, niisama oleks nagu korras, kui alaselga tegema hakkan siis annaks jälle kõvasti tunda, viimati ei saand ma käiagi korralikult :lol:

ja jällegi, jõukasse läksin ikka :D:D kummardada ei saand, sõber aitas hantlid kätte, tegin õlga siis :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on selline närvivalu, mis vahest tekib, kui oled külma saanud vms, siis pole hullu.

Aga kui lööb jalga ja nii, siis anna kohe heaga 5 päeva puhkust.

Ripu, painuta, tee harjutusi, mida leiad netist kergesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tõmbasin ka selja ära, niisama oleks nagu korras, kui alaselga tegema hakkan siis annaks jälle kõvasti tunda, viimati ei saand ma käiagi korralikult :lol:

ja jällegi, jõukasse läksin ikka :D:D kummardada ei saand, sõber aitas hantlid kätte, tegin õlga siis :D

Ei teagi, kas anda medal või pead vangutada ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×