Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Nüüd harjutused, mida kõik mulle olid soovitanud, ja mida internet täis on. Nojah, need ma viskasin minema. Või vähemalt ma neid ei teinud. Ma ei kahtle, et need aitavad ja on vajalikud, aga ma ei usu, et kui mingis piirkonnas on suured verevarustuse probleemid, siis selle piirkonna treenimine midagi aitab.

Sellist soovitust ma küll ei annaks.

Kahju, et sa ei usu, et piirkonna treenimine piirkonna verevarustust parandab, sest just seda see teeb. Selles pole isegi midagi vaielda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina loobusin võitslusest selja jamadega paar kuud tagasi (valud tekivad ainult seljale rasket trenni tehes). Disk käib välja kohe, kui pingutus läheb suuremaks jõutõmbes. Tegin poolteist aastat süvalihaseid, hoidsin selga jne, siis hakkasin uuesti tegema jõutõmmet, jõudsin norm raskusteni, aga siis käis jälle klõps ära jõutõmbe ajal ja olin selili põrandal 10 min peale seda.

Veel 3 päeva hijlem pani vend mulle sokid jalga, sest ise ei saanud lihtsalt ja käisin aint tugede najal.

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellist soovitust ma küll ei annaks.

Kahju, et sa ei usu, et piirkonna treenimine piirkonna verevarustust parandab, sest just seda see teeb. Selles pole isegi midagi vaielda.

Jah, see soovitus võibolla kõigile ei sobi, mõndasid äkki harjutused aitavad, mulle meenus lihtsalt see kuude viisi aelemine põrandal, ilma mingi kasuta.

Ilvese juures käisin, näitas ette harjutuse, kus olin kõhuli, käed näo ees, peopesad vastu maad ja surusin ülakeha üles. Sama soovituse olin leidnud juba netist eelnevalt kellegi poolt, kes tema juures oli käinud. Selle diagnoosiga on nii, et kui ühe juures on käidud, siis ülejäänud on raha raiskamine. Kõik räägivad sama juttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljaprobleemid on mehaaniliste muutustega vähe korrelatsioonis, umbes 50% närviülekandeprobleemidest tuleb põletikust, mis peaks mõttemaailmale alluma küll. Vähemalt negatiivses suunas allub, miks ta ei võiks positiivses suunas alluda või vähemalt negatiivne mõju taanduda. Nii et see pole nii seletamatu müstika.

Aga seda mehaanilist 50% ei tasu ka unustada, eriti kuna see mõjutab ka mõttemaailma.

Gmaster siin vist kirjutas et oma pooled saavad abi nimme-niudelihaste venitustest. Minul oli efekt revolutsiooniline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mure seljaga jätkub...nimelt minul on L5/S1 diski hernitatsioon.et kuidas seda ravida? käidud kiropraktikute juures,neurokirurg,perearst,taastusravil mitte midagi ei aita netis lugenud asju..soovitati ära käia neuroloogi juures äkki keegi soovitab kedagi asjliku.
Mis see neuroloog teeb selle hädaga? Mind suunas perearst kunagi sama diagnoosiga Gunnar Männiku juurde, käisin kaks seanssi harjutusi saamas ja hakkasin Arthryli võtma, kuna ta selle välja kirjutas. Harjutused on põhimõtteliselt staatilised ja tugevdavad lülisammast fikseerivaid lihaseid, ravimi tarvitamise lõpetasin umbes 6 kuu pärast. Sellest on nüüd umbes 6 aastat ja seni korras, selg küll naksub erinevaid venitusharjutusi tehes. Rippumine on väga hea ja need staatilised harjutused kindlasti, mingis Jalaku raamatus harjutuste kohta olid need ka sees. Soovitav on siiski vältida suuri raskusi kükkides, jõutõmbeid üldse vältida. Glükosamiini võid ka võtta, peaasi, et ise usud, et aitab:-)

Lisaks veel niipalju, et magasin põrandal umbes aastakese, väga hea oli. Huvitav, et nüüd enam ei suuda üldse kõva peal magada.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis see neuroloog teeb selle hädaga? Mind suunas perearst kunagi sama diagnoosiga Gunnar Männiku juurde, käisin kaks seanssi harjutusi saamas ja hakkasin Arthryli võtma, kuna ta selle välja kirjutas. Harjutused on põhimõtteliselt staatilised ja tugevdavad lülisammast fikseerivaid lihaseid, ravimi tarvitamise lõpetasin umbes 6 kuu pärast. Sellest on nüüd umbes 6 aastat ja seni korras, selg küll naksub erinevaid venitusharjutusi tehes. Rippumine on väga hea ja need staatilised harjutused kindlasti, mingis Jalaku raamatus harjutuste kohta olid need ka sees. Soovitav on siiski vältida suuri raskusi kükkides, jõutõmbeid üldse vältida. Glükosamiini võid ka võtta, peaasi, et ise usud, et aitab:-)

Lisaks veel niipalju, et magasin põrandal umbes aastakese, väga hea oli. Huvitav, et nüüd enam ei suuda üldse kõva peal magada.

Neuroloog ei tee vb midagi aga see rohkem eneserahustamiseks kuna praktiliselt kõik arstid läbikäinud.vähemalt kirjutab mingeid ravimeid ja

soovitab mõningaid harjutusi.Jõusaalis ei tee ammu juba kükki ega jõutõmmet,selja keerasin p.....se harjutusega good morning u 1.5aastat tagasi nõrk selg+vale tehnika.proovisin ka põrandal magada aga järgmine hommik olid kõik lihased valusad ei tea kas harjumus asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neuroloog ei tee vb midagi aga see rohkem eneserahustamiseks kuna praktiliselt kõik arstid läbikäinud.vähemalt kirjutab mingeid ravimeid ja

soovitab mõningaid harjutusi.Jõusaalis ei tee ammu juba kükki ega jõutõmmet,selja keerasin p.....se harjutusega good morning u 1.5aastat tagasi nõrk selg+vale tehnika.proovisin ka põrandal magada aga järgmine hommik olid kõik lihased valusad ei tea kas harjumus asi.

Ega see põrandal magamine lihtsalt ei tulegi, mul oli muidugi üks kaltsuvaip ja võimelmismatt ka all, päris ilma oleks valus. Sellega kohaned ära. Rippumine ja staatilised harjutused on põhitegevus. Küll taastub ära ja saabub päev kui saad kõiki asju jälle teha, ilma et probleem oleks, tegelema pead ainult selle probleemiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see põrandal magamine lihtsalt ei tulegi, mul oli muidugi üks kaltsuvaip ja võimelmismatt ka all, päris ilma oleks valus. Sellega kohaned ära. Rippumine ja staatilised harjutused on põhitegevus. Küll taastub ära ja saabub päev kui saad kõiki asju jälle teha, ilma et probleem oleks, tegelema pead ainult selle probleemiga.

millised need staatilised harjutused on? kas vaja pikalt rippuda? j6usaalis ripun nii umbes 4korda 1.5min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

millised need staatilised harjutused on? kas vaja pikalt rippuda? j6usaalis ripun nii umbes 4korda 1.5min.

Vaata teemas 2 lk ettepoole näiteks.

Ja tegelikult võiks kogu teema läbi lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline küsimus, et seljaga nagu tahapoole painutades on mõnikord alaselja vasakus pooles tunda korraks mingit nõksu nagu ja siis on selline tunne seal, nagu saaks nõrgalt voolu, ühte kohta. Milles võib asi olla ?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljaprobleemid esinevad mingil eluhetkel 80% elanikkonnast, kuskilt artiklist tuli välja.

23. mai 2011 sai alustatud üldse jõusaaliga omal käel,ja juba juuli lõpus oli jama kaelas seljaga, harjutustel valus jne.

Ühesõnaga sai käidud perearstil (kirjutas igasugust Liotoni ja muud kangemaid tablette välja - ei leevendanud) ja teisekordsel külastusel suunas röntgenisse, pani asjasse mittepuutuva diagnoosi, mis ei olnud selle vaevusega seotud. Edasi siis ortopeedi juurde, suunas kompuutertomograafiasse, öeldi et degeneratiivne diskihaigus/vanust 20/ (mõõdukas trenn on lubatud ja soovitatav selja süvalihaste trenn ja ujumine). Olengi siis kuni juuli 2012 seljaga veidi ettevaatlikum olnud, süvalihast teinud kaalutlusega ning ei ole vahepeal mingeid vaevusi oma pool aastat olnud. Nüüd sai just juuli algul tehtud täiskükki ja tõustes äkki terav raks seljast läbi, nii et ainult käte toel sai end keerata ja liigutada paar päeva, hull valu oli ka. Käisin peal seda jama otsejoones EMO-s (tagumikku diclofenaki süst) ja suunas ainult neoroloogi juurde edasiste juhiste saamiseks. Ortopeed ütles ka viimati kui sai käidud, ega täit ravi sellele ei ole.

Selja ja puusade nõksumine siinjuures on juba harjumuspärane sümptom soojendust/venitust tehes. Liigesetoite ka võtan (glükosamiin, kondroitiin, MSM) ja oomega3.

Kas peaks siis üldse kükke ja jõutõmmet vältima?

Mida siis uskuda? Kas on ravi ja mingi aja jooksul loota täit paranemist või panna ennast lihtsalt proovile iga trennipäev, et täna nt trenni tehes sandiks ei jää?

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul opereeriti 24-selt, pärast paar aastat kükki ei teinud.

Las keegi vaatab sul üldse igapäevase kehaasendi, mehaanika ja trennitehnika üle.

Täielikku ravi pole olemas. Mul on väga olulise tulemuse andnud nimme-niudelihase venitus ja goblet squat, ühte soovitas Gmaster ja teist Erik.

Edit: Ja loe seda teemat

http://forums.fitnes...taastusravi-jm/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas peaks siis üldse kükke ja jõutõmmet vältima?

Praegu pigem jah. Tulevikku ei näe me keegi. Seni tee teisi jalaharjutusi, jalapressi ja muid masinaid, mis alaselga ei koorma.

Mida siis uskuda? Kas on ravi ja mingi aja jooksul loota täit paranemist või panna ennast lihtsalt proovile iga trennipäev, et täna nt trenni tehes sandiks ei jää?

Täit paranemist ei saa sulle keegi lubada ja seda proovile panekut ei soovita ka kindlasti. Pead oma treeningud ja eesmärgid üsna tõsise pilguga üle vaatama. Konkreetsemad plaanid lükkama veidi rohkem tulevikku ja vaatama, kuidas asjad arenevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga milleks üldse kükid ja jõutõmbed, väga hästi saab jalgu koormata teiste harjutustega ja selga samuti. Need on kõik siin juba ära toodud. Mul on ka olnud seljaprobleeme. Kükke saan teha küll aga kuna mingi max tulemus kükis ei kaalu üles negatiivseid mõjusid (võiksin ka maxi teha aga milleks), siis teen väga kergete raskustega, jalad saavad suure koormuse lühidistantse joostes, sõudergomeetril eriti. Raske kükk rikub paljuski liikuvust, saad omale jämedad ebafunktsionaalsed jalad lihtsalt. Väga kerge raskusega siiski stimuleerid kergelt rühti ja hoiab jalad toonuses aga oleneb muidugi eesmärkidest ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest mures..

Tere. Mul probleem et 4 ja 5 lüli vahel on diski prolaps. pole paar aastat nüüd trenni teind kui asi juhtus. ( töö käigus) aga nüüd tahan jälle uuesti alustada. Mul koguaeg on õrn väike valu sees.. no enamus ajast.. tunnen et asi ika pole täitsa ok aga ei ole midagi teha ka .. eriti... nimelt mis harjutusi ma võiksin rohkem teha et disk rohkem paika läheks?? ja mis harjutusi üldse ei tohiks teha... Mismoodi saab teha kõhulihaseid.. istesse tõuse vist ei tohi teha??

Tänud nõuannete eest!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalikult vähe raskuse kandmist ja ette painutamist.

Alustama peaksid baasi ladumisest ja lülisammast stabiliseerivate harjutuste tegemisest või ujumisest.

Üldiselt soovitaks röntgeni näppu võtta ja füsioterapeudi juurde minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

viimasel kahel korral pärast seljatrenni, üks kord oli tglt vist isegi rinnatrenn, on hakanud alaseljas ühe selgroolüli vasakult poolt valus.

Teatud moodi keha keerates, ja seda kohta katsudes on päris kahtlane valu.

Teen jõutõmmet seljapäeval, kui on vöö saadaval, siis teen vööga.

Kas võib tegu olla diski väljasopistumisega?

Esimene kord, läks asi päeva-paariga üle, kuskilt lugesin, et see valulik koht võis olla spasm, mis kaitseb diski väljasopistumise eest.

Nüüd, nädal hiljem, jälle sama asi.

Kas selle edaspidiseks ärahoidmiseks, tuleks parem jõutõmbest loobuda?

Mängin ka korralikul tasemel võrkpalli, nii et sealt võib ka selg saada suure koormuse.

On kellegil olnud sarnast probleemi, või kellegil head nõu?

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kaldun arvama, et see pole diski väljasopistumine.

See võib olla spasm või mingi närvijuure pitsumine või midagi kolmandat.

Mina jätaks igaks juhuks jõutõmbe vähemalt kuuks ajaks ära. Ja see võrkpall võib olla selle asja üheks põhjusteks - kasutatakse ikkagi peamiselt ühte poolt, niiet tekibki düsbilanss.

Profülaktika mõttes massaaž, veerõõmud ja lihashooldus on elementaarsed :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järgmine Esmaspäev ongi masaaži aeg juba kirjas.

Ja kui nüüd mõtlema hakata, siis tõesti võrkpallis saab see koht ja see pool rohkem "valu" kui teine pool.

Aga kuidas selle diski väljaspoistumisega on, kas on see väga kerge tulema või peab äärimiselt kõvera seljaga jõutõmmet tegema,

et midagi sellist juhtuks?

Ise nagu mainisin, teen päris korralikult, ja suuremaid raskusi ka vööga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Individuaalne.

Oleneb lülisamba asendist ja geneetikast, näiteks ligamentide tugevusest ja paljudest muudest faktoritest.

Mõni, teevad elu lõpuni kõvera seljaga jõutõmmet ja ei juhtu midagi, teisel piisab mõnetunnisest rohimisest, et prolaps saada.

Paljudel inimestel on ilma sportigi harrastamata mingis vanuses sarnaseid muutuseid näha.

Vöö on nii ja naa asi - suurendab stabiilsust, aga seljasirutaja aktiivsus langeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

viimasel kahel korral pärast seljatrenni, üks kord oli tglt vist isegi rinnatrenn, on hakanud alaseljas ühe selgroolüli vasakult poolt valus.

Teatud moodi keha keerates, ja seda kohta katsudes on päris kahtlane valu.

Teen jõutõmmet seljapäeval, kui on vöö saadaval, siis teen vööga.

Kas võib tegu olla diski väljasopistumisega?

Esimene kord, läks asi päeva-paariga üle, kuskilt lugesin, et see valulik koht võis olla spasm, mis kaitseb diski väljasopistumise eest.

Nüüd, nädal hiljem, jälle sama asi.

Tänud.

Mul täpselt sama jama aeg-ajalt, ega mingit head lahendust polegi leidnud. Tekkis jõutõmbega, suhteliselt korrektne tehnika, vbl veidi andis tehnika järgi. Alaseljas on nii tugevad jõud mängus et seal ei aita Džoodži teibid ka :D

Praegu olen traditsioonilist jõutõmmet vältinud või mikroraskustega ja naljakaid variante teinud. Revalis on üks seljamasin mis kohutavalt hästi seljaprobleeme ja puusaliigese probleeme ravib kui raskused põhiliselt liigutuse lõppfaasi osasse panna, Sparta analoogne masin kahjuks ei ole nii hea.

närvijuure pitsumine
Prolaps rõhub ka ju närvijuurt :P Ehkki pool närviülekannet häirivast efektist on vähemalt seal hoopis põletikuliste signaalainete tekitatud ja on keemiliselt mõjutatav. Huvitav kas mujal ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×