Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Tere,

Mul lõi ca 2 kuud tagasi golfi mängides kere järsult välja pöörates paremale selja alaosasse (rihmakõrgusele) terav valu sisse, niiet võttis jalust. ka enne seda oli jõusaalis juba selg raskuse all kergelt tunda andnud. Pöördusin dr Tiit Ilvese vastuvõtule (www.tiitilves.ee) ning tema arvas, et tegemist ilmselt selja teise ja kolmanda lüli nikastusega. väänas ja keeras ning arvas, et 3-4 päeva pärast saab korda. Külastasin ka röntgenit, kus ühtegi luulist vigastust ei avastatud. Perearstil käimine mõttetu (viskas mingi kreemituubi soovituse). ca 2 kuud nüüd möödas ja endiselt sama koht valulik (ühtlane tuim valu), magada saan vaid ühel küljel ning eriti hakkab valutama stabiilselt ühes asendis olles (töölaua taga istudes). Trenni pole ca kuu aega julgenud teha.

Ise kahtlustan, et tegemist võib olla miski närvivaluga?

Kuhu soovitaksite pöörduda, mida teha?

Ette tänades

Muudetud kasutaja plaah poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teades Tiit Ilvest, võin öelda, et ta ei jäta oma tööd kunagi poolikuks, ja ta on oma ala parim. Ühe korraga probleemi lahendamine on küll väga palju tahetud.

mine ta juurde uuesti, tema on kõige õigem inimene, kelle poole pöörduda taastusravirežiimi asjus

senikaua tee kerget sporti, sörgi, uju, tee hommikuvõimlemist, võibolla proovi ka deep heat kreemi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah, ka mulle soovitati teda tippsportlaste poolt. soovitas kanda ka elastset sidet puusa ümber tugevalt.

lihtsalt ehk on veel mingeid nõuandeid, soovitusi nt diagnoosi ja ravimeetodite koha pealt. eeskätt teeb murelikuks eesti üldise meditsiini puudulik analüüs. perearstid ei vaevugi mingile tõsisemale uurimisele / eriarstile saatmist ette võtma, kuigi selline asi võib kõrgemas eas ilmselt kätte maksta. mis praegu ravimata, see hiljem lööb ikka uuesti välja.

Muudetud kasutaja plaah poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah, ka mulle soovitati teda tippsportlaste poolt. soovitas kanda ka elastset sidet puusa ümber tugevalt.

lihtsalt ehk on veel mingeid nõuandeid, soovitusi nt diagnoosi ja ravimeetodite koha pealt. eeskätt teeb murelikuks eesti üldise meditsiini puudulik analüüs. perearstid ei vaevugi mingile tõsisemale uurimisele / eriarstile saatmist ette võtma, kuigi selline asi võib kõrgemas eas ilmselt kätte maksta. mis praegu ravimata, see hiljem lööb ikka uuesti välja.

Kõik keha traumad talletuvad nii ehk nii ja ekstreemsetes (kuum, külm, üleväsimus jne.) tingimustes annavad tunda sõltumata sellest, kuidas neid on ravitud. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah, ka mulle soovitati teda tippsportlaste poolt. soovitas kanda ka elastset sidet puusa ümber tugevalt.

lihtsalt ehk on veel mingeid nõuandeid, soovitusi nt diagnoosi ja ravimeetodite koha pealt. eeskätt teeb murelikuks eesti üldise meditsiini puudulik analüüs. perearstid ei vaevugi mingile tõsisemale uurimisele / eriarstile saatmist ette võtma, kuigi selline asi võib kõrgemas eas ilmselt kätte maksta. mis praegu ravimata, see hiljem lööb ikka uuesti välja.

eks eestis nii ole jah et ise pead uurima ja nõudma

ega muud olegi, kui koputad perearsti uksele ja nõuad et kui tema ei oska, siis suunataks kellegi oskaja juurde

see haigla, mis magistraali keskuse taga on, seal on üks väga tark neuroloog anu saar näiteks

aga võid ka spordiarsti juurde pöörduda. üldiselt mida rohkemate arstide juures käid, seda lähemale jõuad tegelikule põhjusele

edu selles :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Mul lõi ca 2 kuud tagasi golfi mängides kere järsult välja pöörates paremale selja alaosasse (rihmakõrgusele) terav valu sisse, niiet võttis jalust. ka enne seda oli jõusaalis juba selg raskuse all kergelt tunda andnud. Pöördusin dr Tiit Ilvese vastuvõtule (www.tiitilves.ee) ning tema arvas, et tegemist ilmselt selja teise ja kolmanda lüli nikastusega. väänas ja keeras ning arvas, et 3-4 päeva pärast saab korda. Külastasin ka röntgenit, kus ühtegi luulist vigastust ei avastatud. Perearstil käimine mõttetu (viskas mingi kreemituubi soovituse). ca 2 kuud nüüd möödas ja endiselt sama koht valulik (ühtlane tuim valu), magada saan vaid ühel küljel ning eriti hakkab valutama stabiilselt ühes asendis olles (töölaua taga istudes). Trenni pole ca kuu aega julgenud teha.

Ise kahtlustan, et tegemist võib olla miski närvivaluga?

Kuhu soovitaksite pöörduda, mida teha?

Ette tänades

Tegelik kahjustus on aset leidnud varem tavalise intensiivsema kehalise koormuse ajal jõusaalis. Sel juhul tekib seljalihastes kergesti pinge, mille eesmärgiks on kaitsta selga liiga suure koormuse eest. Keha pööre golfimängus oligi viimane piisk karikas, mis kutsus esile lihaste krampliku kokkutõmbe.

Seljavalu raviks kasutatakse massaaži, ravivõimlemist ja erinevaid salve (Fastum Gel), millel on lihaspinget vähendav ja valuvaigistav toime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud, järgmisest nädalast hakkan võimlemas käima taastusravi keskuses ning samuti spordimassööri juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tervist taas. tegin ca kuu ajalise pausi spordiga. samas kandsin seljale vajalikke geele, mingit plaastrit, tegin harjutusi ja sain massaazi.

täna tegin esimese jalgpallimängu ja äge valu taas tagasi. võtab lausa kõhu lahti suurest valust ja jalad lähevad nõrgaks. eriti kui pööran keha vasakule välja. ei tea kas päästabki sellest hädast enam miski :D ? enivei, kui kellelgi mõnd imenippi abiks anda, siis oleksin väga tänulik. tahaks tartu suusamaratonile hirmsasti valmistuma hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui olukord nii hull, siis maratonile sa küll ei lähe

käi oma perearstile pinda, et ta sind õigete arstide juurde saadaks, vaata kasvõi äkki mõni perekonnatuttav on arst

ja ära enne rahule jäta, kuni saad pädeva arsti juurde

proovi ka artrosport kliinikut

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

panin end artrosporti kirja, vaatame mis nad mulle uut kosta oskavad. põhimõtselt on trikk selline, et kui püsti seistes proovin parema jala ette tõsta, siis lööbki tohutu valu nimme piirkonda. samuti palli parema jalaga löömisel ning igasugustel spurtidel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://treener.eok.ee/dokument_open.php?do...1f94435047d8f48 <- loen sealt erinevaid versioone ning pean tunnistama, et olen teinud "terviseriskiga harjutusi, mis kõhulihaseid ei tugevda" väga intensiivselt ning sealt võis vigastus ka hoogu juurde saada. pidasin vastavaid harjutusi parimaks variandiks alakõhu treenimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://treener.eok.ee/dokument_open.php?do...1f94435047d8f48 <- loen sealt erinevaid versioone ning pean tunnistama, et olen teinud "terviseriskiga harjutusi, mis kõhulihaseid ei tugevda" väga intensiivselt ning sealt võis vigastus ka hoogu juurde saada. pidasin vastavaid harjutusi parimaks variandiks alakõhu treenimisel.

Kahjuks teevad paljud selle sama vea :-(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks teevad paljud selle sama vea :-(

jah, kuid enamusel ei teki tüsistusi. paraku oli mul ilmselt "krõps" juba varem läbi käinud ja nüüd ainult kahju juurde teinud. eks kuuleb, mis nõu spordiarst annab juhul kui lood nii on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

niisiis käisin dr Männiku juures. ta jalgpalli koondise arst. ütles, et vaagna juures sidemetes põletik. mingid ufo vene rohud peal ja harjutused. venitused + alaselga tugevdavad harjutused. põhjuseks ilmselt see, et seljas miskid spetsiifilised lihase kinnitused, mida jõusaalis naljalt treenida ei saa. ongi spess harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mul oli/on sarnane probleem. Kraavi kaevates lõi ka valu vaagna lähedusse selga ja niitis jalust. Valu kestis nädal ning iga päevaga läks vähemaks. Tiit Ilves ütles, et viga nendes vaagna juures olevatest väikestest lihastest, mida jõusaalis ei treeni kuidagi. Pean iga õhtu ühte harjutust tegema. Nimelt olen põrandal selili ja jalgade all on väike raamatu virn. Jalgadega surun keha üles ja hoian 10 sekundit. Teen kahe jalaga 3 seeriat ja siis mõlema jalaga eraldi 3 seeriat. Kuu aega teinud, kuid jõuluõhtul lauda tõstes lõi jälle valu sisse, õnneks kestis see päeva ja eriti ei seganud. Tõstan mõnikord asju vist vales asendis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere taas. nüüdseks käidud ka enmg-s ning kompuuter tomograafias. seljavalu kestnud ligi pool aastat sama koha pealt, ainult et valu liikunud parema jala tagaossa ja sealt allapoole. enmg tuvastas, et kuskilt närvist on haigust näha nimmepiirkonnas (ilmselt sidemete venitus on kuidagi närvi veidi pitsitama hakanud). tomograafia seisukohalt kõik korras. mingit kirurgilist sekkumist vaja pole.

leevendust on toonud dr männiku poolt antud harjutused, kui mitte täielikult. ühtlane tuim valu püsib endiselt seljas...jalgpalli pole julgenud proovida 2 kuud, peale viimast suurt valuperioodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle, pole pikka aega kirjutanud... Mul on mingi jama, mis võib-olla on mingi trennitegijate tüüp-probleem. Kui ma mitu kuud olin jõusaalis käinud, hakkas selg valutama. Paar kuud katsetasin harjutustega ja lõpuks andsin alla. Kui ma trennis enam ei käinud, oli kõik jälle normaalne, aga siis hakkas selg valutama lihtsalt arvuti taga istumisest. Läksin aeroobikasse. Väga aeglaselt läks paremaks ja enam selg ei valutanud. Aga jätkuvalt vahel teen midagi kusagil valesti ja probleem on tagasi. Ma tean, et tegelikult oleks vaja korralikku arstlikku ülevaatamist jms, aga tegelikult tehti päris korralikud analüüsid ja probleemi ei leitud. Perearst saab ainult oletada, mis probleemiks põhjuseks võiks olla. Aga teie olete siin aastatepikkuse spordikogemusega ja teil on kindlasti rohkem kogemusi kõikvõimalike spordivigastustega kui perearstil. Et noh, äkki te oletate kah midagi. <_<

Tuim valu alaseljas. Niisama lebotades ei ole tunda, aga koormusega hakkama ei saa. Köhimisel on selline tunne, nagu selg tahaks ära murduda.

Tekib tasapisi ja kaob tasapisi. Võib tekkida ka üleöö, aga kaob mitme päeva jooksul.

Venitamine ja võimlemine aitavad kaasa valu kadumisele.

Liiga suurte raskuste tõstmine jõusaalis võib tekitada valu.

Kas see võib neerudest olla? (sest ma söön väga palju valku). Kas kellelgi on midagi sarnast olnud?

PS! Jah, ma lähen uuesti arsti juurde kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka midagi taolist olnud, aga see oli enne seda kui jõusaalis hakkasin käima. Oli ka, et nt puid saagides või arvuti taga istudes hakkas selg valutama, see oli vist tingitud vähesest treenitusest ja istuvast eluviisist. Kui hakkasin treenima korralikult, siis kadusid valud ära. Nii palju tean enda kogemusest, kui sul, aga just hullemaks läheb kogu aeg, siis ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere jälle, pole pikka aega kirjutanud... Mul on mingi jama, mis võib-olla on mingi trennitegijate tüüp-probleem. Kui ma mitu kuud olin jõusaalis käinud, hakkas selg valutama. Paar kuud katsetasin harjutustega ja lõpuks andsin alla. Kui ma trennis enam ei käinud, oli kõik jälle normaalne, aga siis hakkas selg valutama lihtsalt arvuti taga istumisest. Läksin aeroobikasse. Väga aeglaselt läks paremaks ja enam selg ei valutanud. Aga jätkuvalt vahel teen midagi kusagil valesti ja probleem on tagasi. Ma tean, et tegelikult oleks vaja korralikku arstlikku ülevaatamist jms, aga tegelikult tehti päris korralikud analüüsid ja probleemi ei leitud. Perearst saab ainult oletada, mis probleemiks põhjuseks võiks olla. Aga teie olete siin aastatepikkuse spordikogemusega ja teil on kindlasti rohkem kogemusi kõikvõimalike spordivigastustega kui perearstil. Et noh, äkki te oletate kah midagi. :D

Tuim valu alaseljas. Niisama lebotades ei ole tunda, aga koormusega hakkama ei saa. Köhimisel on selline tunne, nagu selg tahaks ära murduda.

Tekib tasapisi ja kaob tasapisi. Võib tekkida ka üleöö, aga kaob mitme päeva jooksul.

Venitamine ja võimlemine aitavad kaasa valu kadumisele.

Liiga suurte raskuste tõstmine jõusaalis võib tekitada valu.

Kas see võib neerudest olla? (sest ma söön väga palju valku). Kas kellelgi on midagi sarnast olnud?

PS! Jah, ma lähen uuesti arsti juurde kah.

Mul endal on sama mure alaseljaga, aga et köhides selg valutab on küll nüüd imelik <_< .

Alaselja on arvatavasti vale sooritus harjutusel, kõhulihased või alaselg on lihtsalt nõrga võitu ja pole harjunud koormusega.

Võta paar nädalat kergemalt, väldi raskustega harjutusi mis suurt survet avaldab alaseljale ja tee alaselga tugevdavaid harjutusi.

Ma ise teen iga õhtu umbes 20 min teen venitus harjutusi seljale, määrin seljale geeli (nt Fastum) ja panen valulikule kohale

pipraplaastrit. 3 päevaga selline tunne, et seljavalu pole olnudki, aga ikka jätkan praegust ravikuuri, et selg saaks täiesti terveks. Jõusaalis praegu väldin jõutõmmet, kükke ja harjutusi kus peab raskusi tõstma pea kohale.

Kuula muidugi ära, mis arstil öelda on ja edu paranemisele :P

Muudetud kasutaja Mansel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli enne trenni seljaga mure. Arstilt sain vastuse, et kuna üks selja pool on tugevam siis lihased pole tasakaalus ja võibki hakata painama. Trenni tehes aga lihased arenevad ja nüüd on asi korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh heade vastuste eest. :P Selg on küll pisut viltu. Aga mis seal siis lõppudelõpuks valutab - kas need lihased? Või hakkabki selgroogu kuidagi veidrasse asendisse lükkama ja seljanärv annab tunda? Üks tähelepanek on see, et valu põhjustab lisavalu - ma ilmselt hakkan enda selga teistmoodi kohtlema ja pingutan veidraid lihaseid, mis asjad hullemaks teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõüpilne seljaprobleem. Ei ole lihasvalu, vaid selja närvide selgroo lülide vahele jäämise tulemus. Selle vastu aitab süvalihaste treening (core muscles). Viimasel ajal on populaarne Pilaatese treening. Pärast või paralleelselt pilaatese treeninguga tuleks venitada selja- ja kõhulihased ning puusaliigesed korraliku venivuseni ning lõpuks hakata tegema suuremaid selja- ning kõhukihaseid treenivaid harjutusi.

Praegu sul veel asi suht hästi. Päris hea võimalus on seljanärvi korralikum sopistamine, mille tulemusena tekib põletik sinna kanti. See on parajalt piinarikas asi. Valutab päris tugevalt nädal kuni paar kuud ning vahest paralüseerib lühiajaliselt mõne jäseme. Peaks olema piisavalt motiveeriv jutt asja käsile võtmiseks :P .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×