Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Tere,

Mul lõi ca 2 kuud tagasi golfi mängides kere järsult välja pöörates paremale selja alaosasse (rihmakõrgusele) terav valu sisse, niiet võttis jalust. ka enne seda oli jõusaalis juba selg raskuse all kergelt tunda andnud. Pöördusin dr Tiit Ilvese vastuvõtule (www.tiitilves.ee) ning tema arvas, et tegemist ilmselt selja teise ja kolmanda lüli nikastusega. väänas ja keeras ning arvas, et 3-4 päeva pärast saab korda. Külastasin ka röntgenit, kus ühtegi luulist vigastust ei avastatud. Perearstil käimine mõttetu (viskas mingi kreemituubi soovituse). ca 2 kuud nüüd möödas ja endiselt sama koht valulik (ühtlane tuim valu), magada saan vaid ühel küljel ning eriti hakkab valutama stabiilselt ühes asendis olles (töölaua taga istudes). Trenni pole ca kuu aega julgenud teha.

Ise kahtlustan, et tegemist võib olla miski närvivaluga?

Kuhu soovitaksite pöörduda, mida teha?

Ette tänades

Niisiis, eile lund rookides lõi järsku terav valu alaselga, nimmepiirkonda, vasakule poole, taoline valu tõenäoliselt nagu plaah-il.

Olen võrkpallur ja sellist asja on ka varem mängu jooksul juhtunud.

Probleem selles, et täna oleks vaja tähtsas mängus osaleda.

Mul üks hea geel, mille abil olen valust suhteliselt ruttu võitu saanud varasemalt.

Aga tahaks teada, kas täna mängimine võib asja palju hullemaks teha? Eile õhtul oli valu päris korralik.

Plaanis on Capsicam-iga määrida enne mängu; päev on veel pikk ja ehk õhtu on juba parem.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis, eile lund rookides lõi järsku terav valu alaselga, nimmepiirkonda, vasakule poole, taoline valu tõenäoliselt nagu plaah-il.

Olen võrkpallur ja sellist asja on ka varem mängu jooksul juhtunud.

Probleem selles, et täna oleks vaja tähtsas mängus osaleda.

Mul üks hea geel, mille abil olen valust suhteliselt ruttu võitu saanud varasemalt.

Aga tahaks teada, kas täna mängimine võib asja palju hullemaks teha? Eile õhtul oli valu päris korralik.

Plaanis on Capsicam-iga määrida enne mängu; päev on veel pikk ja ehk õhtu on juba parem.

Tänud.

Terava valu puhul seljast jalga on vaja seada sammud kohe ühe hea füsio juurde. Mis on paigast ära, tuleb saada paika tagasi. Igasugused muud meetodid maskeerivad olukorda ja pikendavad agooniat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terava valu puhul seljast jalga on vaja seada sammud kohe ühe hea füsio juurde. Mis on paigast ära, tuleb saada paika tagasi. Igasugused muud meetodid maskeerivad olukorda ja pikendavad agooniat.

Ei, jalga pole valu edasi läinud, mitte kunagi.

Tavaline närvivalu, lokaalne. Aga lihtsalt teatud asendis olles või liigutades on päris valus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsiks ka, et valusid mul pole, aga muidu istun siin arvuti taga natuke kõvera seljaga, nagu kõik inimesed, ja kui nüüd selg täiesti sirgu või isegi kumeraks ajada, siis käib väike kraks üleval pool selgroos ehk umbes tiivaluude vahel. no et lähevad paika või midagi sellist..

kas see on midagi, mille pärast peaks muret tundma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, jalga pole valu edasi läinud, mitte kunagi.

Tavaline närvivalu, lokaalne. Aga lihtsalt teatud asendis olles või liigutades on päris valus.

Närvivalu tuleb ikkagi pitsumisest ja jutt olgu lühike. Hea füsio keerab paika ja aamen.

küsiks ka, et valusid mul pole, aga muidu istun siin arvuti taga natuke kõvera seljaga, nagu kõik inimesed, ja kui nüüd selg täiesti sirgu või isegi kumeraks ajada, siis käib väike kraks üleval pool selgroos ehk umbes tiivaluude vahel. no et lähevad paika või midagi sellist..

kas see on midagi, mille pärast peaks muret tundma?

Ei, kraksude pärast ei pea küll muret tundma. Hea, et tuli. Ma suisa meelega otsin, kust veel mõne kraksu kätte saaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Närvivalu tuleb ikkagi pitsumisest ja jutt olgu lühike. Hea füsio keerab paika ja aamen.

Ei, kraksude pärast ei pea küll muret tundma. Hea, et tuli. Ma suisa meelega otsin, kust veel mõne kraksu kätte saaks.

See meelega ja tihti kraksutamine võib lõppeda liigespindade kulumisega:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vööd mõtekas kasutada 1..3 kordusmaksimumi juures. Muidu, kui liiga tihti kasutad, siis see asendab kõhulihaste tegevust ja pikapeale jääb kõht nõrgaks. Teine variant on, et sa kasutad vööd, et just harjutada kõhu pingule panemiseks. Sel juhul ei tõmba vööd täiesti kinni ja surud kõhu nö vöö vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, jalga pole valu edasi läinud, mitte kunagi.

Tavaline närvivalu, lokaalne. Aga lihtsalt teatud asendis olles või liigutades on päris valus.

Kui on lokaalne närvivalu, siis peaksid saama abi Fastum`ist või Diclac`ist või mõnest analoogsest geelist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on lokaalne närvivalu, siis peaksid saama abi Fastum`ist või Diclac`ist või mõnest analoogsest geelist.

Tänud, ega ma tegelt mingit muud imeravimit ei lootnudki. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sama alaselja valu viimastel aastatel kimbutanud, täpsemalt siis vasakult poolt. olen mitmeid kordi kiropraktiku juures käinud, kes on väänanud ja kangutanud - valu on ära kadunud, kuid mingil hetkel on tagasi tulnud. teatud asendis lööb sellise terava ebameeldiva närvivalu sisse. pärast igat korda kui olen seljas valu tundnud, olen jõusaali pooleli jätnud(mingi 1-3 nädalaga on valu läinud). jõutõmmet kui ka kükki pole üle aasta teinud, kuid jama ära ei kao ... muid harjutusi ei tee, mis võiksid alaseljale nii suurt survet avaldada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud, ega ma tegelt mingit muud imeravimit ei lootnudki. ;)

Perearst kirjutab ehk diklofenaki tablakad, 150mg toimeainet. Mul töötavad õlanärvivalu korral kenasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk keegi nüüd selgitab, kuidas süvalihaseid, välja arvatud selgroosirgestaja, treenida?

Pilates ongi puhas siselihaste treeningsüsteem ehk siis vaata sealseid harjutusi ja kiropraktikud võivad, spetsiifiliste harjutuste osas, täpsemat nõu anda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul jälle väga veider see, et ainult PAREMAS pooles alaseljas on valu ja tundub täiega nagu lihasevalu.

Huvitav on ka see, et trennis ei tundnud midagi (tegin eeskükki, õlapressi kangiga ja jõutõmmet, jõusaal oli ILGELT külm), vaid kaks päeva hiljem hakkasin väikest sugulast sülle võtma ja siis tundsin järsku, terav valu käis seljast läbi.

Just ainult paremalt poolt selgroogu. See ongi imelik. Diski vigastus see ei saa olla. Kas tavaline lihaserebend äkki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul jälle väga veider see, et ainult PAREMAS pooles alaseljas on valu ja tundub täiega nagu lihasevalu.

Huvitav on ka see, et trennis ei tundnud midagi (tegin eeskükki, õlapressi kangiga ja jõutõmmet, jõusaal oli ILGELT külm), vaid kaks päeva hiljem hakkasin väikest sugulast sülle võtma ja siis tundsin järsku, terav valu käis seljast läbi.

Just ainult paremalt poolt selgroogu. See ongi imelik. Diski vigastus see ei saa olla. Kas tavaline lihaserebend äkki?

võimalik, et tegid alaseljas mõnele süvalihasele liiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas see tähendab nüüd seda, et pean ka tavalist kükki mõnda aega kergemate raskustega tegema?

Rinnalt surumist ja kangi tõmbeid vastu kõhtu ettekallutades see ei mõjuta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas see tähendab nüüd seda, et pean ka tavalist kükki mõnda aega kergemate raskustega tegema?

Rinnalt surumist ja kangi tõmbeid vastu kõhtu ettekallutades see ei mõjuta?

Mina peale oma selja ära tõmbamist teengi kükke kergemate raskustega, vööga loomulikult. Kangi tõmbeid vastu kõhtu tehes kasutan samuti seljavööd. Lamades surumisel selg tunda õnneks ei anna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina pärast seljaoperatsiooni teen kükke ainult ilma vööta loomulikult ;)

Ma küll ei soovita harrastajale suurte raskustega kükke, kui tal selg korras ei ole...

Kuid tõsi, kui kükke teed, saab ka selg tugevamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minumeelest velo.

*Jah olen teadlik, et on inimesi, kes sõidavad spinni rattaga ja seljavalusid ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, aga antud velo seal on kuni 110kg-le, kui ise olen massiperioodil kuni 105kg siis ei peaks muretsema, et äkki hakkab lagunema? ;)

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×