Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Ainus treening mida sa praegu tegema peaks on füsioterapeudi - taasturaviarsti poolt ette kirjutatud selja tugevdamise harjutused oma keharaskusega/ilma raskuseta.

Tee ikka ennast enne korda, siis hakka lammutama. Muidu jäädki sandiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No antud toode on ikka räme massilisaja, mille efekt seisnebki suures hulgas kalorites, mitte mingites imeainetes, mis kaalu vaid lihase arvelt vohama panevad. Mõeldud kiire ainevahetusega inimesele. Kui sööd seda suures koguses sisse+tavatoit, aga füüsilist on minimaalselt, siis loomulikult on oht rasvumiseks. Kui sööd rohkem kaloreid kui tarbid on see alati nii.

Tavatoit võib endiselt valku normaalselt sisaldada. Kuigi Sul lihas praeguse trenni juures just palju valku ei vaja, siis näiteks süsivesikute kasuks toitainete vahekorda muuta pole ka mõtet, sest füüsilist on ju vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga veel küsimusi.

nimelt kas keegi sööb mingeid extra asju mis tugevndavad selja diske ? lugesin kuangi kuskilt et olemas mingid vitamiinid sellistele kohtadele.

endal jah nagu kõik kõõlused ja kondid kraksuvad mõnusalt. mingi tavaline kaltsium päris ei aitagi mida arstid on soovitanud.. olen kasutand ka ultrageli.. aga toda peab pool aastat kasutama et midagi muutuks??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga veel küsimusi.

nimelt kas keegi sööb mingeid extra asju mis tugevndavad selja diske ? lugesin kuangi kuskilt et olemas mingid vitamiinid sellistele kohtadele.

endal jah nagu kõik kõõlused ja kondid kraksuvad mõnusalt. mingi tavaline kaltsium päris ei aitagi mida arstid on soovitanud.. olen kasutand ka ultrageli.. aga toda peab pool aastat kasutama et midagi muutuks??

Kaltsium pole liigestele, pigem luudele. Ja ultragel ei sisalda ka midagi liigestele, lihtsalt põletikuvastane. Liigestele kondroitiinid, glükosamiinid, MSMid, haikõhred. Glükosamiin on elementaarseim, ja kalaõli soovitan ka, rasvu ka liigeses.

Kõhred (diskide vahel) toituvad ainult liikudes. Seega - liigu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga veel küsimusi.

nimelt kas keegi sööb mingeid extra asju mis tugevndavad selja diske ? lugesin kuangi kuskilt et olemas mingid vitamiinid sellistele kohtadele.

endal jah nagu kõik kõõlused ja kondid kraksuvad mõnusalt. mingi tavaline kaltsium päris ei aitagi mida arstid on soovitanud.. olen kasutand ka ultrageli.. aga toda peab pool aastat kasutama et midagi muutuks??

Kas sul on tehtud op või lihtsalt disk haige?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul isegi selline asi et öeldi kohe ära et opini on pikk maa veel.. et suht vähe disk väljas.. aga vahepeal oli ikka väga väga valus ja isegi ei saand liikuda üldse.. siis hakkasin tegema vastavaid harjutusi. eriti selliseid mis treenivad selgroo lähedal olevaid vaikseid lihaseid. käisin ka kiropraktiku juures ja peale toda läks asi veel paremaks.. kiropraktik tallinnas ja ise täpselt eesti teisest otsast ja pole saand uuesti visiidile minna.. suur miinus veel see et teen laotööd mida tegelt ei tohiks teha.. aga tööd ei sega ENAM selg üldse.. teatud pingutustel annab tunda.. pikalt istumine jne..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ultragel ei sisalda ka midagi liigestele, lihtsalt põletikuvastane.

Kõhred (diskide vahel) toituvad ainult liikudes. Seega - liigu!

Ultragel on hüdrolüüsitud kollageen, on mõeldud just toitaineks. Kas diskid üldse toituvad täsikasvanueas ? Vanasti öeldi et ei.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ultragel on hüdrolüüsitud kollageen, on mõeldud just toitaineks. Kas diskid üldse toituvad täsikasvanueas ? Vanasti öeldi et ei.

Sul on õigus. Ajasin nende pealemääritavate põletikuvastastega segamini.

Kõhre toitumine: perikondri puudumise tõttu paraneb liigeskõhr vigastusest väga halvasti.

Sõltub kõhre läbilaskevõimest - esiteks kui palju ta suudab sünoviaalvedelikku üldse läbi lasta ja teiseks isegi kui ta veel suudaks sellest liigesvedelikust toituda, siis kas talle üldse antakse võimalus seda teha - kas liiges saab piisavalt liikumist.

Ehk siis oleneb indiviidist ja ta seisundist enne traumat - sportlikematel inimestel on see difusioonivõime ilmselt suurem ja paranemine tõenäolisem, ütleks ma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõige lihtsamini ongi kätte saadav vist kalaõli.. pm. võib ju mitut asja ka korraga võtta et tulemused oleks vb kiiremad???

soovitage veel mingeid seljatugesid.. mida kanda ntx tööl ja ka kindlasti trenni tehes... tõsterihmaga päris igalpool ei liigu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõige lihtsamini ongi kätte saadav vist kalaõli.. pm. võib ju mitut asja ka korraga võtta et tulemused oleks vb kiiremad???

soovitage veel mingeid seljatugesid.. mida kanda ntx tööl ja ka kindlasti trenni tehes... tõsterihmaga päris igalpool ei liigu..

Võib. glükosamiini, kondroitiini ja ultrageli leiad kõik apteegist, nagu ka mingeid seljatugesid (vähemalt suuremates peaks olema).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa, põletikuvastased ained on tegelikult väga abiks. Seljaprobleemid ja füüsilised diskikahjustused praktiliselt ei ole korrelatsioonis, kogu see kallis MRI ja kontrastainega röntgeni tehnika on tegelikult ainult asjaliku ja teaduspõhise illusiooni loomiseks. Väga suur osa on ka põletikulistel ainetel, mida diskikahjustuse piirkonnas vallandub. Sellepärast saavadki mõned justkui mehhaanilisest kahjustusest kortisoolisüstiga terveks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki räägid lähemalt sellest süstist? Mul endal kolm diski mustad ja närviimpulsid tekitavad valu seal. Peale süvalihase harjutuste ei oska keegi midagi soovitada,

Muudetud kasutaja Acqua poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ahjaa, põletikuvastased ained on tegelikult väga abiks. Seljaprobleemid ja füüsilised diskikahjustused praktiliselt ei ole korrelatsioonis, kogu see kallis MRI ja kontrastainega röntgeni tehnika on tegelikult ainult asjaliku ja teaduspõhise illusiooni loomiseks. Väga suur osa on ka põletikulistel ainetel, mida diskikahjustuse piirkonnas vallandub. Sellepärast saavadki mõned justkui mehhaanilisest kahjustusest kortisoolisüstiga terveks.

Tiit Ilves vist teeb kortikosteroidi süste ka lülisambasse.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen kuulnud mingit kõlakat.. ei tea kas see õige... et süst teeb diski väiksemaks ja siis vajub tagasi lülide vahele.. muidugi peale süsti peab tegema vastavaid harjutusi mis teda sunniksid oma kohale minema...

kas ma võin treenida väikeste raskustega kui vahel on nagu natuke valus..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma olen kuulnud mingit kõlakat.. ei tea kas see õige... et süst teeb diski väiksemaks ja siis vajub tagasi lülide vahele.. muidugi peale süsti peab tegema vastavaid harjutusi mis teda sunniksid oma kohale minema...

kas ma võin treenida väikeste raskustega kui vahel on nagu natuke valus..

Iga valu ei ole see ''diski'' valu. Diski valu on nagu närvivalu, mis kiirgub tuharasse ja hullematel juhtudel jalga ja kanda/varbasse. Süst seda väiksemaks ei tee.

Endal mul on väga raske reuma, aga see disk teeb sellist põrguvalu juba aastaid ja nüüd suvest saati nii, et ma ei kannata enam elada. Panen leevenduseks pipraplaastri peale, et veidi kergem oleks trenni teha, et valu kohe teatud harjutuste ajal päris ära ei tapaks.

Olen lasnud ka valuvaigistavaid süste teha, sest kohe ju ei saa abi üle öö. Mul on aga asi juba nii kaua olnud, et enam ei aita muu kui väike op, uid see pole minu puhul ainus probleem seljaga.

Väieste raskustega ikka võid, võid ka suurtega ui võimalik, aga ära lase harjutust nii sügavale, et tunda annab. Kui tunned end valusalt, siis pea paus või nagu mainisin, tee nõrgemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hoidke ennast!! ma teadsin terve elu et peab selga hoidma jne.... jõusaalis tegin nii ettevaatlikult. kõik oli korras .aga tööl .. külmaga tõstes ei pöörand tähelepanu..

see kes teab mida karta ja kuidas asi toimib.. pm ei tohiks tal kunagi seda juhtuda.. mina ei teadnud põhimõtet :S:S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega nende diskidega nalja ei ole. Sama mure vaevas mind 3a tagasi, käisin füsioterap. juures ning spordiarstil ja viimane andis mulle mingisuguse ,,seljavöö,, 3-4kuud iga öö kandsin ja kui teadsin, et päev tuleb pikk, palju seismis, siis jätsin ka peale, aga muidu ainult öösiti, et selg laisaks ei muutuks. Vöö oli mingite magnetide ja igast tugedega nagu ikka, pean tunnistama, et väga tõhusalt toimis ning peale mõningast kandmist sain ennast kenasti korda! Lõuatõmbamistega pidavat ka selga hästi venitama ning pikemas perspektivis see mõjub rühile hästi. Ise eelistan peale trenni lihtsalt natuke ,,rippuda,, Spartas on ka väga hea ,,seljasirutus atribuutika,, pea alaspidi olek lükkab vere mõnusalt uuesti käima.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega nende diskidega nalja ei ole. Sama mure vaevas mind 3a tagasi, käisin füsioterap. juures ning spordiarstil ja viimane andis mulle mingisuguse ,,seljavöö,, 3-4kuud iga öö kandsin ja kui teadsin, et päev tuleb pikk, palju seismis, siis jätsin ka peale, aga muidu ainult öösiti, et selg laisaks ei muutuks. Vöö oli mingite magnetide ja igast tugedega nagu ikka, pean tunnistama, et väga tõhusalt toimis ning peale mõningast kandmist sain ennast kenasti korda! Lõuatõmbamistega pidavat ka selga hästi venitama ning pikemas perspektivis see mõjub rühile hästi. Ise eelistan peale trenni lihtsalt natuke ,,rippuda,, Spartas on ka väga hea ,,seljasirutus atribuutika,, pea alaspidi olek lükkab vere mõnusalt uuesti käima.

Jõudu!

aga kle.. kas sa mulle mignit numbrit või asja ei saa sebida.. tahaks ka seda vööd kanda siis... aga räägi sul siis läks disk tagasi oma kohta ja kõik korras?? diksi keskel see tuum ja äär on tugev asi.. ja see äär ei parane kuangi ju.. et kui läheb paika siis väga lihtsalt võib tagasi välja tulla.. sul ei ole seda kartust peal või midagi???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Mul on selline probleem, et nüüdseks umbes 2 aastat tagasi jõusaalis tõmbasin jõutõmbega omal selja ära, algul ma nagu ei saand päris aru mis juhtus aga tugev valu tekkis selga.. Mõtlesin et ok, et läheb üle, aga see ei läinud. Tegelesin samal ajal tantsimisega ja selle pidin pooleli jätma kuna selg ei lasknud edasi tegeled... Käisin siis röntgenis, seal ei öeldud mulle suht midagit... Käisin taastusravis, valu ei läinud paremaks, siis panin Tiit Ilvese juurde aja kinni ja ta oskas mulle öelda et mul on ala seljas kuskil fibroosrõnga rebend ehk diskis on mõra. Ta näitas mulle mingid harjutused ette, mida tegema pean ning valu pidi 2-3 nädala pärast ära minema.. .... Ma tegin neid harjutusi pea pool aastat ja mitte mingit tulemust.. Käisin veel taastusravis ja endiselt midagit.. Ja nüüd eelmisel nädalal käisin Aavo Ütsi juures. Ütles et ta tõesti tunneb et selg on haige ning tegi mulle sessiooni ning ütles, et 3-4 päeva ta veel valutab ning siis peaks valu kaduma ning tasapisi paranema hakkama.. KUID ENDISELT POLE MITTE MIDAGIT MUUTUNUD. Ma ei saa ette kummardada ilma et valus oleks, ma ei saa istuda korralikult ilma et valus oleks, kooli kotti ei saa ka tõstetud ilma valuta.. Ma ei tea enam mida teha kuna see kogu värk tundub nii lootusetu.. Kas keegi on sarnase asjaga kokku puutunud, et lihtsalt miski ei aita, kuid lõpuks kuidagi sellest välja tulnud? Hetkel olen 17, 10 päeva pärast saan 18 ja ma tõsiselt ei soovi TERVE ELU seda seljavalu kannatada. Palun keegi, aidake.

Ettetänades, Tanel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul analoogne teema oma alaseljaga. Nüüd siis juba 3,5aastat möödas ajast, mil ära tõmbasin. Olen ka käinud T. Ilvese juures ja paljude muude arstide juures, ei läinud eriti paremaks... ajani, mil vaatasin alternatiivmeditsiini poole. Käisin Lasnamäel arsti juures, vaatas ühe peene aparaadiga, mis mul viga. Sõin mingi aja kraanuleid, panin seljale aplikaatoreid (väikesed plaastrid) ja nüüd saan vähemalt öösiti magada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kle.. kas sa mulle mignit numbrit või asja ei saa sebida.. tahaks ka seda vööd kanda siis... aga räägi sul siis läks disk tagasi oma kohta ja kõik korras?? diksi keskel see tuum ja äär on tugev asi.. ja see äär ei parane kuangi ju.. et kui läheb paika siis väga lihtsalt võib tagasi välja tulla.. sul ei ole seda kartust peal või midagi???

Kahjuks ma ei viibi hetkel kodumaal (nov. naasen ) ja ei oska seda numbrit kusagilt otsida, aga sain enda seljavaludest üle selle vööga jep! kindlasti oli ja on endiselt abi harjutustest, mis mõeldud just seljale, ala seljale, Tasakesti alustasin lihtsamate soojendus liigutustega ning vaikselt tegin juba harjutusi... esialgu ilma raskusteta ning siis järjest kogusin julgust ja panin aga kilosid juurde :( hetkel on disk ,,kenasti,, omal kohal, et ei oska midagi kurta kuid sügised tavaliselt pisut hirmuäratavad kuna kõik ,,luuvalud,, ja jutud tulevad esile ning pidevalt on nahk märg ja oht, et käib tuuleke läbi. Nii palju tean öela, et mul ema käis sellel opil. ning oli mõned aastad rahus kuniks jälle vaevles sama probleemiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×