Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Õlad arvatavasti kinni. Mul ka sama jama õlgadega. Ei oska seletada üht head harjutust... Igatahes lõuatõmbe kangi otsas ripud, siis tõmbad jalad käte ja kangi vahelt läbi rippesse ja siis tagasi. Et teed nagu 360 ära, aga käed püsivad koguaeg kangi küljes. Ja seljal treeni süvalihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õlad arvatavasti kinni. Mul ka sama jama õlgadega. Ei oska seletada üht head harjutust... Igatahes lõuatõmbe kangi otsas ripud, siis tõmbad jalad käte ja kangi vahelt läbi rippesse ja siis tagasi. Et teed nagu 360 ära, aga käed püsivad koguaeg kangi küljes. Ja seljal treeni süvalihaseid.

sain harjutusele pihta jah. käed ilmeslt jah peavadki kangi küljes kogu aeg olema muidu võib kerge faceplant teha :o aga tänud igaljuhul homme proovin ära ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õlad arvatavasti kinni. Mul ka sama jama õlgadega. Ei oska seletada üht head harjutust... Igatahes lõuatõmbe kangi otsas ripud, siis tõmbad jalad käte ja kangi vahelt läbi rippesse ja siis tagasi. Et teed nagu 360 ära, aga käed püsivad koguaeg kangi küljes. Ja seljal treeni süvalihaseid.

Mismoodi treenida isoleeritud seljalihaste süvakihti? Järjepidevalt tuuakse siia ettepanekuid treenida selja süvalihaseid, kuid endal pole aimugi, mis need on ja kuidas neid treenida. Ainuke suurem seljalihas, mis ulatub nii-öelda sügavale kui ka jääb "pinnale", on selgroosirgestaja. Nn süvalihased toimivad vaid roide-lüliliigestele ning nendeks on ülemine-tagumine saaglihas ja alumis-tagumine saaglihas ja nad tõstavad ja langetavad roideid. Kuidas neid eraldi treenida? Romblihas ja abaluutõstur on seljalihaste keskne kiht ning lailihas, trapetslihas aga pindmine kiht. Ehk keegi nüüd selgitab, kuidas süvalihaseid, välja arvatud selgroosirgestaja, treenida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorri, minu viga. Mõtlesin üleüldiselt korseti süvalihaseid. Terapeut andis mulle paar harjutust, mida ma eriti ei mäleta. Aga üks oli puusa kergitamine külili olles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Head kõhu harjutused on inglise k. front plank ja side plank. Staatilised harjutused. Side planki soovitatakse jõuda 75s hoida ja ning front planki 90s.

http://chadwaterbury.com/the-best-core-exercises/

Muidu kui selg kehv, siis head harjutsed võtta või kükk nõrk.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai eelmine nädal alaseljaga röntgenis käidud, perearst ütles, et pildi järgi on kõik korras... Ütles, et võib saatekirja anda, et mingi eraldi võimlemine vms selja jaoks. Mul polnud vahepeal üldse mingit seljavalu. Nüüd eelmine nädal proovisin uuesti teha. Good morning 50 kilogrammiga, mingit ebamugavust polnud, siis jalapäeval tegin kükki ja see andis juba tunda. Nüüd jälle isegi istudes seljale plokil tõmbeid tehes annab natuke tunda. Krdi jama, ei saa jõutõmmet siis teha, kükki suuremate raskustega, good morning(kunagi tegin juba 85kg seda 5x8), alaselga ei saagi siis nii hästi arendada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sai eelmine nädal alaseljaga röntgenis käidud, perearst ütles, et pildi järgi on kõik korras... Ütles, et võib saatekirja anda, et mingi eraldi võimlemine vms selja jaoks. Mul polnud vahepeal üldse mingit seljavalu. Nüüd eelmine nädal proovisin uuesti teha. Good morning 50 kilogrammiga, mingit ebamugavust polnud, siis jalapäeval tegin kükki ja see andis juba tunda. Nüüd jälle isegi istudes seljale plokil tõmbeid tehes annab natuke tunda. Krdi jama, ei saa jõutõmmet siis teha, kükki suuremate raskustega, good morning(kunagi tegin juba 85kg seda 5x8), alaselga ei saagi siis nii hästi arendada :(

Ära jama.Teed seda,mida saad.Hakkad punnitama,arened edasi voodis, :D

Proovi ntx küki asendit muuta - jalad rohkem laiali - nii langeb alaseljale vähem koormust.Ja suurte raskustega küki puhul taoline tehnika niikuinii vajalik ...

pealegi saavad koormust teised lihased ...

Äkki saad nii oma selja-jamast isegi kasu ..., :)

P.S.Taolist küki-tehnikat soovitas siin kusagil hr.Margus Silbaum.

Minul on ~2 kuuga tulemus paranenud ~25kg ja roninud 200kg alla,seda vaatamata haigele seljale.Ja on tekkinud lootus.et ehk õnnestub oma normaalne tase taastada ...

Tänud hr.Silbaumile minu poolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära jama.Teed seda,mida saad.Hakkad punnitama,arened edasi voodis, :(

Proovi ntx küki asendit muuta - jalad rohkem laiali - nii langeb alaseljale vähem koormust.Ja suurte raskustega küki puhul taoline tehnika niikuinii vajalik ...

pealegi saavad koormust teised lihased ...

Äkki saad nii oma selja-jamast isegi kasu ..., :)

P.S.Taolist küki-tehnikat soovitas siin kusagil hr.Margus Silbaum.

Minul on ~2 kuuga tulemus paranenud ~25kg ja roninud 200kg alla,seda vaatamata haigele seljale.Ja on tekkinud lootus.et ehk õnnestub oma normaalne tase taastada ...

Tänud hr.Silbaumile minu poolt.

Ok, proovin jalgu laiemalt hoida, vaatab siis, kuidas mõjub :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõigil, kel hädad küljes, soovitan teraapiast läbi käia. ...Ja selga ka igatpidi väänatakse, pärast hea olla ja sellest abi.

Aga reklaamige siinkohal häid terapeute ja nende hindasid. Ntx Tallinnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga reklaamige siinkohal häid terapeute ja nende hindasid. Ntx Tallinnas.

Mina soovitan ikka ja jälle Tiit Ilvest. 600kr/korra eest tegi mu seljale rohkem ära kui kümned korrad poole odavamate juures käimised..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina soovitan ikka ja jälle Tiit Ilvest. 600kr/korra eest tegi mu seljale rohkem ära kui kümned korrad poole odavamate juures käimised..

Mul kaelaga väga imesid ei teinud aga vbl oli nii keeruline seis ka. Samas mingi alternatiivmeditsiini esindaja tegi korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul kaelaga väga imesid ei teinud aga vbl oli nii keeruline seis ka. Samas mingi alternatiivmeditsiini esindaja tegi korda.

räägi, kes ja mida tegi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

panin tähele 3 kuud tagasi õues et mul on selg valus , ühesõnaga valus kummardada ja selga sirgeks panna .hetkel olen teinud trenni 2 a järgmine kuu aga olen 3 a teind trenni . vahepeal kadus see valu ära nüüd tuli jälle tagasi (valu on paremal pool alaseljas). kui keegi oskab aidata või infot jagada palun aidake :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama probleem, röntgenis käisin ka, öeldi, et kõik korras. Kui alaselga ei tee (silmas pean eelkõige good morning ja jõutõmme), siis läheb üle ja pole üldse mingit valu. Aga noh jh, vajalikud harjutused on need tegelikult :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on sama probleem, röntgenis käisin ka, öeldi, et kõik korras. Kui alaselga ei tee (silmas pean eelkõige good morning ja jõutõmme), siis läheb üle ja pole üldse mingit valu. Aga noh jh, vajalikud harjutused on need tegelikult :D

Siis peaks mingi pausi tegema alaseljale .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina sain just alaselja valust lahti (hetkel 5. päev probleemita) just korraliku selja ja kõhu treeninguga, tegin tavalisemast natuke raskema treeningu.

Enamasti põhjustab seda valu q-l lihas, mis on liiga pinges, tugev alaselg ja kõht ning õiged venitused ja probleem lahendatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise tegin jalapressiga liiga alseljale. 2009a veebruaris. Siiamaani pole päris välja ravinud, tegin röntgeni, lülid suruvad omavahele närvi kinni. Tegin pausi alaseljale trennist, andsin puhkust siis. Valud süvenesid ja läksid tugevamaks. Alustasin mingiaeg uuesti selja trenniga ja valud suht ruttu hakkasid leevenema ja nüüd on suht koht kadunud, kohati ainult valutab.

Aga röntgen tee ning vaata mis arst edasi räägib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
panin tähele 3 kuud tagasi õues et mul on selg valus , ühesõnaga valus kummardada ja selga sirgeks panna .hetkel olen teinud trenni 2 a järgmine kuu aga olen 3 a teind trenni . vahepeal kadus see valu ära nüüd tuli jälle tagasi (valu on paremal pool alaseljas). kui keegi oskab aidata või infot jagada palun aidake :D .

põhjusi võib olla mitmeid. mul ka alaseljaga jama ja... 4-5 disk olid nihkes, samas piirkonnas dehüdratsioon, piki selgroogu olevad lihased närgad, närvid diskide vahel. oeh, vist sai kõik. röntgen ei näidanud midagi erilist, magnetuuring tõi alles vead välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka uut teemat postitama, sest mure käib edukalt siia alla.

Probleem selline, et võin teha jõutõmmet, kükke ja muid toredaid asju palju iganes soovin - pole midagi viga.

Kui aga tegeleda kas korvpalli või jalgpalliga, siis sellised äkilised liigutused tapavad alaselja ja nimmepiirkonna

täitsa ära. Lonkan tavaliselt valudes koju. Samas järgmiseks päevaks on kõik ok ning võin jälle rõõmsal meelel

midagi teha.

Kellelgil äkki aimu, milles asi. Kas lülid on lihaste pingelisuse tõttu ise rõhu all ning äkiliste liigutuste korral

teevad sealsetele närvidele pisut ülekohut?

Ennem sedalaadi äkilist jooksmist olen püüdnud ikka soojendust teha ning venitada.

Valu tundub olevat närvi oma ning saab alguse alaseljas istmiku kohalt umbes rusikajagu kõrgemalt ning levib

kolmnurgas mõlema puusani - ehk siis praktiliselt kogu istmikupiirkond.

Samas kui järgmine päev on valu kui käega pühitud, siis kas asi on tõsine?

Ei ole väga arsti juures käija.

tänades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vana teema, kuid võib paljudele abiks olla.

Ega mul muud üle ei jäänudki, kui lõpuks kiropraktiku juurde minna. Panin aja kirja Tartus Dr Mustimetsa juurde. Sain koheselt abi, paarikümne sekundiga suutis kindlaks teha, et milles asi (3-4 seljalüli vahel oli funktsionaalne blokk). Protseduurid ei olnud valulikud ja painduvus paranes peale 1 min prodseduuri koheselt oma 20 cm. Käisin 5-6 korda ja selg hakkas järk järgult paremaks minema. Nüüdseks on juba niivõrd korras, et saan jälle jõutõmmet ja kükki teha :unsure:

Kui kunagi mingi häda seljaga on, siis Dr Mustimets on esimene arst, kelle poole pöördun!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest playboy

tere... mul probleem selline.. et olen treeninud ennast 6 a. tegin kõike.. väga palju jõusaali. jooksu , ratast ja veel väh 5 asja.. kõik oli hea..toitusin väga tihedalt ja valgurikkalt..(rasva% oli u 4.. ehitasin puhast lihast) sõin proteiini ja kreatiini ainult viimasel aastal.. ja sain kohe sellega kaalust juurde 11kg.. olen väga kerge kondiga... normaalkaal umbes 70 kg.. tiphetkel kaalusin 74 kg...

ja mingil hetkel polnud enam aega treeninguks.. umbes 4 kuud oli täielik paus ja siis juhtus õnnetus.. nimelt diski väljasopistus alaseljas :P kokku ei ole ma treeninud juba 1.5 a... olen kaotanud kaalu 8 kg.. olen väga kõhnaks jäänd kuna vahepeal sõid 4x ibumaxi ja lõpus diclaci.. ja nüüd hakkab asi paranema.. aga pole veel päris korras... proovisin korra jõusaalis teha midagi väikest. ei saa.. järgmine päev oli juba si natuke halvem kui enne.. läheb veel taastumiseks aega...

aga ma saan teha lõuatõmbeid kodus ja kätekõverdusi ja natuke hantlitega üht teist.. tahan oma treeningurohket elu ja oma keha millega oleksin rahul- tagasi saada...

ja nüüd alles küsimus... kas ma võiksin süüa sellist toodet. http://www.sportlab.ee/product_info.php?cP...products_id=469 ja mitu korda peävas ma seda võiksin süüa ja mis kogustes... näiteks et igaõhtu teex kätekõverdusi ja migni 3 x nädalas midagi väikest.. või näiteks et ma ei teeks üldse midagi ja sööks seda... kuidas see mõjub ja mis teeb.. kui suur on oht rasvumiseks??

vabandust et jutt nii pikaks läks aga siin saate aru pm kõigest millest vaja.

igasugused kasulikud nõuanded teretulnud.. võib pakkuda seljatugesid .. sellsied mida sab kanda ka tööd teehs jne...

ettetänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×