Jump to content
kristjan90

haigena trenni ?

Recommended Posts

Tere, küsimus siis selline, et olen juba nädal aega haige olnud, palavikku polnud lihtsalt külmetus, aga köha ja kurk on ikka veel kinni, tahaks minna trenni aga kas oleks kasulikum ravida ennast täiesti terveks ja siis minna või võib ka kohe minna lihtsalt endal ebamugavam?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle kohta lugesin kusagilt mingit "kaela-reeglit"... Et kui haigus on ülevalpool kaela (nohu, kurgu-/peavalu), siis võib trenni teha küll, kui aga allpool kaela (sh köha), siis ei ole soovitav.

Aga eks see mingil määral ka enesetunde küsimus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see taastumine on haigena aeglasem ja võib tekkida oht ületreeningule, kuna immuunsussüsteem nagunii peab võitlema haigustekitaja vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole elus ühtegi trenni jätnud haiguse tõttu ära (kui just laiskust haiguseks keegi ei nimeta :-)), aga mitte sellel põhjusel, et ma haigena oleksin trenni läinud, vaid ei mäletagi, et oleksin kunagi haige olnud.

4-5 aastasena olevat mul kunagi olnud palavik ema jutu järgi ja 2. klassis olid tuulerõuged- KÕIK :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole elus ühtegi trenni jätnud haiguse tõttu ära (kui just laiskust haiguseks keegi ei nimeta :-)), aga mitte sellel põhjusel, et ma haigena oleksin trenni läinud, vaid ei mäletagi, et oleksin kunagi haige olnud.

4-5 aastasena olevat mul kunagi olnud palavik ema jutu järgi ja 2. klassis olid tuulerõuged- KÕIK :(

Kurja.. ! Avalda oma saladus ! Tegelt ise ka pole eriti haigestuja tüüpi, aga kui haigeks jään, siis ikka korralikult. No, viimane kord lõpetasin haiglas :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurja.. ! Avalda oma saladus ! Tegelt ise ka pole eriti haigestuja tüüpi, aga kui haigeks jään, siis ikka korralikult. No, viimane kord lõpetasin haiglas :)

Geenid, ei muud. Pole elus ka mingeid küüslauke ega muud sellist söönud (ei meeldi haiseda:-)).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Geenid, ei muud. Pole elus ka mingeid küüslauke ega muud sellist söönud (ei meeldi haiseda:-)).

Oot oled sa üldse inimene?:)

Eks see treening aitab kõvasti haigestumise vastu, kui õigesti teha. Valesti, siis aina haigeks jääd.

Aga ma arvan, et kui sa ikka haige oled, küll ilma palavikuta, siis ära mine. Väike külmetus samas ei takista...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No lihtsalt natuke tatisena ja väikse köhaga ma küll nüüd ei usu, et midagi halba juhtub, kui trenni teha. Juba ainuüksi sellepärast, et talveperioodil on nohu päris sagedane külaline ja tihti peale, ükskõik, kuid ravida, ei kipu temast alla nädala lahti saama. Üldiselt on minu jaoks markeriks palavik, kui ikka palavik tõusnud on, siis tasub ennast enne trenni minekut korralikult terveks ravida. Ilma palavikuta ei lase külmetusel ennast oluliselt häirida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küüslauguhaisu saab perfektselt kontreerida natukese toore varsselleri peale söömisega. Töötab.

Läheb katsetamisse, jumaldan küüslauku :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No lihtsalt natuke tatisena ja väikse köhaga ma küll nüüd ei usu, et midagi halba juhtub, kui trenni teha.

Proovi ikka natuke mõelda mida postitad ja kui tõsi see ikka on. Väike nohu, ok, nõustun, see on talvel tavaline asi, aga kui asi on köhas, see segab ju hingamist ka siis kui see pole midagi utoopilist, aga keskmise noore inimese treening aitab kaasa selle ägestumisele, minnakse peale trenni natuke märja nahaga välja või pea natuke märg etc ja tuul tõmbab läbi, kokkuvõttes lõppeb asi kõvasti hullemini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, küsimus siis selline, et olen juba nädal aega haige olnud, palavikku polnud lihtsalt külmetus, aga köha ja kurk on ikka veel kinni, tahaks minna trenni aga kas oleks kasulikum ravida ennast täiesti terveks ja siis minna või võib ka kohe minna lihtsalt endal ebamugavam?

Nii tugev kui meie renku, ma kahjuks VEEL ei ole... :(

Kuid nädal aega haige.... :) ei ole minu sõnavaras juba väga kaua. Vast aastakest 10 või rohkemgi.

Laiskus conditest juhtub ikka...

Õppige oma keha tundma. Viirus algab kergest kurguärritusest, kähedusest. ...ja sellisel momendil üks korralik trenn (peale trenni soojalt riidesse).

Treening peab olema sellisel juhul intensiivne, keha temperatuuri peab tõstma (ammu tuntud tõde, et palavik ravib)... Enne magamaminekut villane sall kaela ja järgmine hommik olete terve kui purikas.

Kui olete jäänud juba pikalt koju vinduma oma haigusega, siis võtab taastumine aega ja tuleb alustada treeningutega väga ettevaatlikult. Arvestage kaks, kolm korda sama pikk aeg taastumiseks kui haige olite.

Proovi ikka natuke mõelda mida postitad ja kui tõsi see ikka on. Väike nohu, ok, nõustun, see on talvel tavaline asi, aga kui asi on köhas, see segab ju hingamist ka siis kui see pole midagi utoopilist, aga keskmise noore inimese treening aitab kaasa selle ägestumisele, minnakse peale trenni natuke märja nahaga välja või pea natuke märg etc ja tuul tõmbab läbi, kokkuvõttes lõppeb asi kõvasti hullemini.

Kindlasti tahaks teile südamele panna, et köhani ei tohi lasta oma haigusel minna. Hingamisteede tervishoid on väga tähtis.

Nohu on väga erinev, kas aevastate korra või on teil juba kollane tatt ninast tulemas ja hingamine takistatud. Viimased kaks ütlevad mulle, et olete asjal lasnud liiga kaugele areneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi ikka natuke mõelda mida postitad ja kui tõsi see ikka on. Väike nohu, ok, nõustun, see on talvel tavaline asi, aga kui asi on köhas, see segab ju hingamist ka siis kui see pole midagi utoopilist, aga keskmise noore inimese treening aitab kaasa selle ägestumisele, minnakse peale trenni natuke märja nahaga välja või pea natuke märg etc ja tuul tõmbab läbi, kokkuvõttes lõppeb asi kõvasti hullemini.

Kas sa oled loll, või sa mängid lolli?

Arvata on, et ägeda köhaga, mis hingamist segav või bronhiidiga trenni ei tehta. Tõenäoliselt on sul midagi hingamisteedega viga, kui iga väiksem külmetus (mis väljendub nohisemises ja kerges köhas) hakkab sul hingamist segama.

Olen ise ka praegu haige, natuke tatine ja aeg-ajalt köhin ka korra või kaks. Hoian ennast soojas, ravin ja - NÕRGANÄRVILISTEL MITTE LUGEDA - teen ka trenni.

Selline idiootsus nagu peale trenni märja nahaga tuule kätte minemine on nagunii välistatud.

Sinu postitustest võib välja lugeda, et sa tunned end tõelise aristokraadina madalalaubaliste seas.

Tõsin ekstreminist välja karganud.

EDIT:

Ma tõenäoliselt ei oskanud enne arvata, et sõnu võidaks nii valesti tõlgendada, nagu siin just nähtud. Vabandan siis eelneva postituse pärast ja ÄRGE JUMALA EEST tehke trenni, kui nina on tatine. Loodan, et keegi minu postitusest julgestust ei saanud. Vabandan oma võhiklikkuse eest.

Muudetud kasutaja jos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi ta on, et eriti praegusel ajal tuleb enda tervist hoida igasuguste külmetuste eest.

Ise ka sain oma vitsad kätte, kui peale trenni sai mindud õhukese jope ja lahtiste hõlmadega trennist välja. 10 sammu autoni ja sellest piisas. Siiani pole veel päris terve, kuid trenni jätsin vahele ainult kõige hullemal päeval.

Kergemate külmetustega pole mingit mõtet jätta trenni minemata. Peaasi, et ainult teisi ei nakata oma köhimise ja tatistamisega. Seadmed jm asjad enda järgi korralikult puhtaks teha.

Nii et ka tervena tasuks trennist välja astudes pigem natuke liiga soojalt ennast riidesse panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurja.. ! Avalda oma saladus ! Tegelt ise ka pole eriti haigestuja tüüpi, aga kui haigeks jään, siis ikka korralikult. No, viimane kord lõpetasin haiglas ;)

Mul sama asi - kurguvalu ikka mõnikord on aga Trachitol ja elu läheb edasi. Samas viimane kord, st u kuu eest sattusin ise ka korraks haiglasse - kus diagnoositi parempoolne kopsupõletik ja saadeti koju (no masu aja tõttu polnud minu õnneks haiglas kohti), kui enesetunne hakkas juba enam-vähem normi minema, nõudsin tööle. Nädala olin tööl - diagnoos bronhiit - tööle väga rangete piirandutega (olgu siis mainitud, et minu töö on üldiselt väga füüsiline ja peale tööd olen raudpolt trennis ka). No nüüd juba pea 1,5kuud haige ja tervist ei ole kuskilt näha:( Ja homme on metsasõit, st et ka mingit mode-koormusel trenni teha ei saa väga, sest ometi olen ju füüsilisest vabastatud :D

Seega minu soovitus: ära tee nii nagu mina teen. Ravi ennast terveks. Mul on hetkel tõsine oht saada rütmihäireid ja müokardiiti kui trenni teen. No kõhulihast jms kerget ikka teen vastavalt enesetundele... Kui mul ei oleks nii SOS olukord, kus trenni on väga vaja teha, siis ei teeks ka. Istuks kodus ja saaks terveks parem..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×