Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Mina võin enda kogemusest öelda, et kindlasti ei tohi sama koormusega samu harjutusi edasi punnitada.

Tegin omale aasta alguses samuti trennis viga, ja jätkasin oma lollusest veel trenni paar kuud.

Peale seda tuli pikem puhkus, aga valu õlas järele ei andnud. Läksin siis suvel eriarsti juurde, kes tegi mulle mitu süsti, tegin kolm erinevat tabletikuuri läbi, lisaks veel ultrahelisoojendus. Mitte miski ei aidanud.

Lõpuks sattusin läbi ema spordiarsti juurde, kes määras kohe MRT, ning nüüd ongi opile minek. Igal juhul on taastusravi ja pikem paus trennist kirjas.

Seega, kindlasti peab minema arsti juurde ja temalt infot küsima.

Ja väga palju oleneb sellest, kui pädev arst on, kelle juurde sattuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm, mul pole kah hetkel miski aidanud valul taanduda, pole ka trenni teinud..

mida õige seal operatsioonil tehakse?

No eks see, mis õlal viga, uurib välja arst, ja annab vastavad soovitused. Ma loodan, et operatsioonini ei lähe sul asi. Mul oli lihtsalt see viga, et arsti juurde läksin liiga hilja, ehk ca pool aastat hiljem, ja siis oli kahju tehtud juba.

Praegu aga sain aru nii, et kõigepealt opi ajal uuritakse, milline kahjustus mul kõõlusel on. Loodetavasti saab asjast jagu mingisuguse koha puhastamisega. Aga kui juhtub et kõõlus on rebenenud, siis peab seda õmblema, ja siis on kindel mitu kuud taastusravi jne. Aga päris täpselt ei tea isegi, arst lubas seletada, kui juba haiglas olen.

Tegelikult on op ikka kõige-kõige viimane variant, ja ma tõesti proovisin kõik muu ära.

Usun, et kui sa kohe arstile lähed, siis saab probleemile ka kiiresti jaole, ehk aitab ka ravi.

Omalt poolt soovitaksin minna sellise arsti juurde nagu dr.Rahu. Ta võtab vastu PERHis, ja tal on ka tasuline vastuvõtt Pärnu mnt-l asuvas kliinikus(ei mäleta nime, aga asub Kaleva traveli kõrval majas). Igati positiivne kogemus temaga, võrreldes teiste sama eriala arstidega. Ainuke probleem on ilmselt vastuvõtuaja saamisega. Aga minu teada võtab ta PERHis vastu ka jooksva järjekorraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lase puhata. Venita staatiliselt kodus. Hakka hommikuvõimlemisel-laadsete harjutustega vaikselt vereringet seal aktiviseerima. Tunned, et enam valulikkust pole olnud mõnd aega, siis mine jõusaali ja hakka alla 30% koormustega kuni 30...40-korduselisi harjutusi tegema. Treeni õlg uuesti tasakaalsutatud kavaga üles ja asi enam-vähem läheb korda. Niikui uuesti valu õlga saad, võid lugeda eelneva tsükli põhimõütteliselt luhta läinuks(tekib liiga suure koormus kasutamisel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb ka minu poolt üks abi vajav küsimus .

Nimelt hakkasin oma uut kava kasutama ning tekkis kohe ka õlavigastus , nimelt tegin parasjagu hantlitega ületõmmet lamades kui kuklataha hantlit lastas käis vasakust õlas mõnus raks läbi , tegin küll lõpuni oma seeriad , kuid oi kurivaim kui valus oli ja tagantjärgi kahetsen . Õlga liigutades on just eesosas selline tugev valu sees ning eriti ei ole soovigi liigutada . Just eespoolt on valus , tänasest trennist ka midagi välja ei tulnud , ei tahtnud lõhkuma minna . Isegi liigutamata on kerge valu sees .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuleb ka minu poolt üks abi vajav küsimus .

Nimelt hakkasin oma uut kava kasutama ning tekkis kohe ka õlavigastus , nimelt tegin parasjagu hantlitega ületõmmet lamades kui kuklataha hantlit lastas käis vasakust õlas mõnus raks läbi , tegin küll lõpuni oma seeriad , kuid oi kurivaim kui valus oli ja tagantjärgi kahetsen . Õlga liigutades on just eesosas selline tugev valu sees ning eriti ei ole soovigi liigutada . Just eespoolt on valus , tänasest trennist ka midagi välja ei tulnud , ei tahtnud lõhkuma minna . Isegi liigutamata on kerge valu sees .

Ja mis su küsimus on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandust , küsimus on , et kas kellegil on sarnane probleem esinenud ja oskab kuidagi ravida ning kas on mõtet läbi valu treeningut jätkata ?

Kindlasti ära jätka oma treeningut läbi tugeva valu. Võid valu leevendada määrides peale salve/geele nagu FastumGel ja CapsiCam (sarnaseid on veel). Pane arstile aeg kinni, las vaatab igaks juhuks üle, parem karta, kui kahetseda.

Arvan mina :D

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi hobusesalvi. Mulle see mõjub.

Ma soovitaks siiski enne olfen geli proovida. Kui see ei mõju siis võib proovida hobusesalvi.

Soovitan selle kohta enne uurida, sellest räägitakse halbu asju (ei tea kas põhjusega) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma soovitaks siiski enne olfen geli proovida. Kui see ei mõju siis võib proovida hobusesalvi.

Soovitan selle kohta enne uurida, sellest räägitakse halbu asju (ei tea kas põhjusega) :D

Ja mis oleks see halb asi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainuke halb asi, mida ma hobusesalvi kohta kuulnud (ja tundnud) olen, on selle jube hais. Muid halbu asju pole kuulnud. Mõni räägib veel lisaks, et see ei mõju, aga minu puhul mõjub küll. Ma arvan, et halvemaks kindlasti ei lähe, kui proovid - paremaks võib aga minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hobusesalvi (seda õiget) saab hipodroomi aapteegist.

Mul on olnud 3 korda rangluu murd ja 2 korda on sellega kaasnenud õlalihase rebend.

Mind on aidanud valu puhul ice power geel ja õlga treenides alustasin väga väikese koormusega ning ajapikku tõstsin vaikselt koormust ning nüüd ei anna enam kätekõverdusi või lõuatõmbeid tehes tunda (kuigi mu rangluu on valesti kokku kasvanud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Umbes augusti keskpaigast sai alguse õlavigastus, arvata võib, et pingutasin kas raskusega üle või tegin lihtsalt mingit harjutust õlapäeval lohakalt/valesti.

Nüüd on umbes 3 kuud möödas ja ikka annab tunda - Selline tuim valu, ei teki liigutades, trenni tehes. Pigem pärast trenni ja kui ma niisama paigal istun.

Ortopeed ütles, et liigestega on ok. Ma nüüd ei tea mis teha. Trenni saan teha, kuid see õlavärk võiks ära kaduda.

See on näiteks tunda kui kopsud täitsa täis tõmban. Katsudes ei ole midagi häda.

Justkui selja "tiivakondi" juures oleks see põhiline ebamugavus tunne niisama - valu korral levib kaela ja lõua alla, vahest rinnale.

Kas oleks mulle äkki mõnda head soovitust?

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ole sellise probleemiga kokku puutunud...

ei oska muud soovitada kui www.kliinik.ee foorumis tuhnida ja seal see küsimus tõstatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Umbes augusti keskpaigast sai alguse õlavigastus, arvata võib, et pingutasin kas raskusega üle või tegin lihtsalt mingit harjutust õlapäeval lohakalt/valesti.

Nüüd on umbes 3 kuud möödas ja ikka annab tunda - Selline tuim valu, ei teki liigutades, trenni tehes. Pigem pärast trenni ja kui ma niisama paigal istun.

Ortopeed ütles, et liigestega on ok. Ma nüüd ei tea mis teha. Trenni saan teha, kuid see õlavärk võiks ära kaduda.

See on näiteks tunda kui kopsud täitsa täis tõmban. Katsudes ei ole midagi häda.

Justkui selja "tiivakondi" juures oleks see põhiline ebamugavus tunne niisama - valu korral levib kaela ja lõua alla, vahest rinnale.

Kas oleks mulle äkki mõnda head soovitust?

Aitäh.

Tegemist ilmselt lihas- ja närvikahjustusega (-põletik), paranebki kaua, määri antud kohta Deep Relief`iga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parem õlg on vigastatud juba 2 kuud. Vigastasin selle kehalise tunnis kitsehüpet tehes, toetasin valesti kitsele ja õlast käisid kraksud läbi + hakkas kohe valutama. Esimene nädal ei saanud miskit teha - valu oli liiga tugev. Käisin arsti juures ja röntgenis. Röntgen ei näidanud midagi, arst soovitas anda rahu ja määrida vastavaid salve mida ma ka määrisin.

Tegelen jõusaaliga ja ujumisega. Enamus lihaseid saab treenida, ainult rinda ja õlga tehes annab parem õlg tunda. Alguses oli tühja kangiga valus suruda, nädal tagasi andis 40kg paar korda suruda ja tuli valu sisse. (ma ainult proovisin, mis olukorras mu õlg oli. Rinda ja õlga ma hetkel ei treeni). Ujudes algul on valu sees, kuid peale 20min on valu väiksem.

Sooviks nõu saada, kellegil kogemusi? õlg liigesest välja ei lähe, ainult valus on teatud liigutust tehes.

Teatavasti liigese probleemid ei möödu nädalaga. Ehk on võimalik natuke vigastuse möödumist kiirendada. Olen foorumit lugenud, mõned käinud ortopeedi juures ja on ka kasuks tulnud. Kui ma isegi läheks 2 kuud hiljem, kas oleks veel sellest kasu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parem õlg on vigastatud juba 2 kuud. Vigastasin selle kehalise tunnis kitsehüpet tehes, toetasin valesti kitsele ja õlast käisid kraksud läbi + hakkas kohe valutama. Esimene nädal ei saanud miskit teha - valu oli liiga tugev. Käisin arsti juures ja röntgenis. Röntgen ei näidanud midagi, arst soovitas anda rahu ja määrida vastavaid salve mida ma ka määrisin.

Tegelen jõusaaliga ja ujumisega. Enamus lihaseid saab treenida, ainult rinda ja õlga tehes annab parem õlg tunda. Alguses oli tühja kangiga valus suruda, nädal tagasi andis 40kg paar korda suruda ja tuli valu sisse. (ma ainult proovisin, mis olukorras mu õlg oli. Rinda ja õlga ma hetkel ei treeni). Ujudes algul on valu sees, kuid peale 20min on valu väiksem.

Sooviks nõu saada, kellegil kogemusi? õlg liigesest välja ei lähe, ainult valus on teatud liigutust tehes.

Teatavasti liigese probleemid ei möödu nädalaga. Ehk on võimalik natuke vigastuse möödumist kiirendada. Olen foorumit lugenud, mõned käinud ortopeedi juures ja on ka kasuks tulnud. Kui ma isegi läheks 2 kuud hiljem, kas oleks veel sellest kasu?

Kui sul juba veits paremaks läks asi, siis anna lihtsalt rahu sellele ma arvan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nimelt mu emal pikemat aega juba probleem ja sooviks nõuandeid, harjutusi jne, et asja lahendada. Probleem aga järgmine: nimelt 2001 aastal läks ujudes õlg liigesest välja ning hiljem on seda 9 aasta jooksul juhtunud ikka oma tosin korda kui õlg liigesest välja käib. Enamasti juhtub seda tahapoole sirutades näiteks: käega autos üritades tagaistmel käekotile ligipääseda. Samas on ka unepealt korduvalt välja käinud ning ükskord tuli sellepärast välja et keegi aitas teda käest kinni hoides püsti. Ammusest ajast oli ka üks ränk kukkumine aastal 1992 kui sai mööda selga end trepist alla liueldud, kuid toona ei tulnud õlg välja. On ka käidud spordi arsti juures, kes soovitas teha lihaseid tugevdavaid harjutusi kuid see on nüüd soiku jäänud ning ei mäleta mis harjutused need olid.

igasugune abi on teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt mu emal pikemat aega juba probleem ja sooviks nõuandeid, harjutusi jne, et asja lahendada. Probleem aga järgmine: nimelt 2001 aastal läks ujudes õlg liigesest välja ning hiljem on seda 9 aasta jooksul juhtunud ikka oma tosin korda kui õlg liigesest välja käib. Enamasti juhtub seda tahapoole sirutades näiteks: käega autos üritades tagaistmel käekotile ligipääseda. Samas on ka unepealt korduvalt välja käinud ning ükskord tuli sellepärast välja et keegi aitas teda käest kinni hoides püsti. Ammusest ajast oli ka üks ränk kukkumine aastal 1992 kui sai mööda selga end trepist alla liueldud, kuid toona ei tulnud õlg välja. On ka käidud spordi arsti juures, kes soovitas teha lihaseid tugevdavaid harjutusi kuid see on nüüd soiku jäänud ning ei mäleta mis harjutused need olid.

igasugune abi on teretulnud.

Soovitaks ikka uuesti arsti juurde minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõepoolest, kui ikka jäsemed kipuvad liigestest välja kukkuma, siis tasuks arsti poole pöörduda esmalt, seejärel foorumisse ...ning kui ikka abi ei saa siis erinevate posijate ja nõidade juurde. Kui harjutused on meelest läinud, siis peabki arst nad uuesti meelde tuletama ..või noh, võiks vähemalt :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõbral, kes tegeles maadlusega oli samasugune probleem.Käis operatsioonil ja peale oppi arst käskis samuti õlga tugevdavaid harjutusi teha.Nii et kõigepealt ikka arsti juurde ja seal siis selgub mis edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×