Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Kui õlas valu sees ja tuim peale treeningut, siis soovitaksin pöörduda spordiarsti juurde.

Kui mul oli sama jama, siis kasutasin vahel soojendavaid ja valu vaigistavaid kreeme enne treeningut, siis sellist valu ei tekkinud.

Praegugi, kui raskused suurenevad, on sama häda, et õlad valusad peale raskeid surumisi. Selleks määrin oma õlgasid ja ka küünarnukke erinevate kreemidega- näiteks Lioton 1000 ja veel 1 kreem, mille nimi praegu ei meenu, aga kodus see kusagil kapinurgas olemas, on minu puhul aidanud valu vaigistada/põletikku vähendada, kui see seal peaks olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal ka sama teema , sain nii pool aastat tagasi sama õla vigastuse , mis pole siiamaani üle läinud . Mul oli veel selline teema , et käsi läks tuimaks ja siniseks . Peale rippumist/venitamist käe/õla normaalsesse seisundisse , kuid siis enam polnud nii palju jõüudud vasakul poolel nagu tarvis . Olen abi otsinud spordiarstidest , pausi teinud jõusaalist 4 kuud aga abi pole . Üldse olen üks õnnetu inimene oma tervisega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
endal ka sama teema , sain nii pool aastat tagasi sama õla vigastuse , mis pole siiamaani üle läinud . Mul oli veel selline teema , et käsi läks tuimaks ja siniseks . Peale rippumist/venitamist käe/õla normaalsesse seisundisse , kuid siis enam polnud nii palju jõüudud vasakul poolel nagu tarvis . Olen abi otsinud spordiarstidest , pausi teinud jõusaalist 4 kuud aga abi pole . Üldse olen üks õnnetu inimene oma tervisega

kui tuimaks ja siniseks siis on vbl verevarustusega mingi jama. uuri ikka veidi veel, erinevatelt arstidelt

asi võib teoreetiliselt tegelt olla ka seljas..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas siin ei või see sama nõks olla, et närvid kuidagi halba asendisse jäänud vms, nagu see roietevaheline valu mida enamus peavad südame valuks!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise ikkagi arvan, et õlg ei kannata eriti seda koormust, mis tuleb rinnalt surumisega. järelikult tuleb see harjutus asendada mingi teisega, proovin nüüd hantleid. äkki kellegil mingeid nippe veel??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui tuimaks ja siniseks siis on vbl verevarustusega mingi jama. uuri ikka veidi veel, erinevatelt arstidelt

asi võib teoreetiliselt tegelt olla ka seljas..

nojah , mul verevarustus ja kõik muu muidu tip-top olnud . Kui aktiivselt korvpalliga tegelesin sai koguaeg spordiarstide juures käidud ja kõik näidatajad olid enam kui head. Siis sain järsku põlvevigatuse omanikuks ja mõtlesin (eesti ühe parima spordiarstiga konsulteerides) , et hakkan vigastuse perioodil endale massi juurde tegema jõusaali näol . Ennem seda olin trenniga seoses umbes 2-3 aastat jõusaaliga tegelenud. Aga siis juhtus see totter lugu - peale seda kui mu põlve süst tehti, ei tohtinud ma joosta ega jalgadega tööd teha kaks nädalat - jõusaali võisin peale nädalast puhkust minna . Jõusaalis olles polnud võimalik kuidagi sooja teha , tegin küll käteringe jms ning siis viskasin kangile soojendusraskused peale ja tegin pikema seeria , mille keskel tundin hästi tervat valu õlas (piirkond rinna ja õla vahel). Muidu on mul korralik venitus ja soojendus alati päevakorras olnud aga tol hetkel lihtsalt ei saanud teha . Ei saa ka seda päeva taga nutta , et poleks pidanud üldse saali minema jne . Igatahes kui nüüd käteringe teha siis vasakus õlas käib väike ragin läbi ning mõnikord - eriti peale kossu trenni võib tunda ka väikest valu (kuigi olen neli kuud pausi teinud ning arstidelt igasuguseid soovitusi/ravi saanud) . Nüüd ei teagi mis teha , sest see vigastus mõjutab peaaegu kõiki jõusaalis tehtavaid harjutusi , isegi kui jalapressil teha ning käed pidemest kinni hoides surve all on , tuleb vaikselt tuim tunne esile ning vasaku käe veresooned tõusevad imelikult esile.

Muudetud kasutaja Parabool poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oma maili lugesid?

surudes võib tõesti väga lihtsalt ülaselja paigast ära ajada, ka minul juhtus ilmselt nii..

ja tihti läheb pausiga asi ainult hullemaks. minu taastusravi seisneb veelgi suuremas koormuses kui enne. irooniline

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
parema õlaga on mingi jama mul. rinnalt surudes siis vasak pool jõuab ennem üles. ma ei tea kas teen tehniliselt midagi valesti kuid paremaga ei jõua järele. ning hullem asi on see et parem õlg on peale tõstmist kuidagi väga tuim ja väsind, isegi nagu kerge valu oleks, öösiti ka vahel valutanud. kui olen mingi suurema raskusega rinnalt teind siis on umbes siuke tunne, et nagu oleks mingit rasket sangpommi tükk aega käes hoidnud.

Sooja ja venitusi teen nii nagu peab, ning kava on edasijõudnute jaotatud kaheks.

Pole kindel aga vbl sai asi alguse sellest, et paar aastat tagasi ei teinud korralikult sooja ja sai kohe suurte raskustega suruma minna. Selline tunne, et peab vist rinnalt surumise väga väikse raskusega tegema v üldse ära jätma, või mis :)

Inimesega elu ajal juhtunud traumad jäävadki teda saatma elu lõpuni, andes endast märku ekstreemsituatsioonides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin väikse otsingu, erilisi vastusi ei saanud. Nimelt tegin "lendamist" hantlitega kuu aega tagasi ja käis vist mingi väike nax või rebend õlast läbi. Õlg on valus kui mingeid X liigutusi teha muidu igapäevaselt õlg valu ei tee aga saalis ei saa ühtegi harjutust nimodi õlale teha et ebamugavust poleks. Määrin nüüd oma õlga Voltareni, Lioton 1000'ga aga ***** paremaks pole läinud. Mõtlesin et lasen raisal puhata et ega muud abi pole - vähemalt saan muidu trenni edasi teha, kuid seis on siuke et annab isegi siis tunda kui rinnalt kangi surun või triitsale trenni teen, rääkimatta seljast.

Tuju rikutud, ei tea mida teha, kas läbi ussi mu**i kuidagi trenni edasi teha ja õlga hoida või saalist eemale hoida? Ennem pole kunagi mingeid vigastusi olnud (10a jäähokit) et nüüd siis mõistus täitsa otsas, ehk oskab keegi miskit soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lioton 1000 gel ei aitagi eriti, võtab ainult korraks ära valu. Soovitan määrida Ice Power-iga või siis hipodroomil on hobuste tarvete pood, seal müüakse head salvi, mis enamikele on hästi mõjunud. Lisaks soovitan minna spordiarsti juurde. Tehakse vajadusel röntgen ning saab täpsemalt selgust vigastusest. Endal on samuti esinenud õlavigastus ning arst määras mulle süstid, mis leevendasid valu päris hästi ning õlg sai kah terveks tunduvalt kiiremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õla jamad ei ole toredad, kunagi ammu sai kuklatagant surumisega õlad peeti keeratud ja ikka 2-3a läks aega, ennem kui ei häirinud enam:-( Siiamaani näiteks üle poole tunni konna ujudes on järgmine päev õlad imelikud, õnneks jõusaalis ei häiri, nii suurte raskustega nagu ammusel ajal, ei punnita ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õla jamad ei ole toredad, kunagi ammu sai kuklatagant surumisega õlad peeti keeratud ja ikka 2-3a läks aega, ennem kui ei häirinud enam:-( Siiamaani näiteks üle poole tunni konna ujudes on järgmine päev õlad imelikud, õnneks jõusaalis ei häiri, nii suurte raskustega nagu ammusel ajal, ei punnita ka.

paljude jõusaalis treenijate õlahädad on tingitud õla välimiste rotaatorite nõrgaks jäämisest sisemiste rootaatorite (rinnalihas, lailihas) suhtes. Mul endal kadus juba pärast paari trenni õlavarre väljapööramise tegemist õlavalu ja kuklatagant surumine käkitegu nüüd kui regularselt neid harjutusi edasi teen.

paar näidet harjutustest leiad siit:

http://www.bullz-eye.com/furci/2004/exerci...al_rotation.htm

Muudetud kasutaja capoguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks kindlasti ei tohiks teha harjutusi, mis kaasavad õla treeningusse.

Üldiselt on sul muidugi õigus,aga ...

Vat mul endal õlaga jama juba ammu - sai koolis käsipalli mängitud ja tõmmati õlg paigast ... ja korduvalt.Tennist ei saa(nud) mängida 20 aastat,lauatennist õppisin mängima vasaku käega.

Kui hakkasin trenni tegema,oli täielik jama.Õlale ei saanud õieti midagi teha - valus.Tegin trenni,läks hullemaks;patsi ei saanud enam endale ise tehtud,käsi kukla taha ei paindunud, <_<

Ootasin,et läheb paremaks ... ootasin - ei midagi.Alustasin väikeste hantlitega ja soojas - sauna eesruumis, :D

Ja hakkas paremaks minema!!Ja paraneb tasapisi kogu aeg.Lautannist laseb juba ilusti mängida ... paindub ja annab liikuma kah ...

kuigi ja;svung ja military press minu kavasse ei kuulu - valus - aga hantlitega saab teha pea kõike.

Ma ei soovita kellelegi midagi,aga alati ei pruugi mitte midagi tegemine kõige õigem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, olen nõus, mul ka võibolla pikenes paranemise aeg tänu sellele, et vältisin pikalt õla trenni, kui aga hakkasin kergete raskustega ja pidevalt tegema jälle, paranes suht kiiresti. Loomulikult on risk et ei suuda nii kergete raskustega teha ja lõpuks teeb üldse asja hullemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valu võid tunda vähemalt 6 kuud või rohkemgi, aga liigutama pead, aga ettevaatlikult ja kergete raskustega ja kontrollitud trajektooriga liigutused, nagu juba eespool mainiti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis võib juhtuda kui läbi valu oma trenni edasi teha samasuguse intensiivsusega?

Mul nüüd miski 3 päeva tagasi tuli kah valu tagasi vasakusse õlga, ei saa magadagi korralikult...(mul 2'l aastal sellisel aastajal läinud õlg jube valusaks, ning kevadel enamvähem valu kadunud, kuid ma olen eelnevatel aastatel pidanud minust mitte sõltuvatel asjaoludel jõusaali pooleli jätma)

kui trenni lähen, on soojendust- käte ringe jne valus teha, aga kui juba rinnalt surumiseni ja teiste raskemate harjutusteni jõuda- kaob valu ära... ning õhtul magamiseelses rahulikus seisundis(teleka ees ntks) hakkab tuikama jälle..

söön glükosamiini toidulisandit ning hakkasin fastumit peale määrima, ehk annab järele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa eirad valu ja teed vanamoodi edasi siis esiteks ei lõppegi see valu sul suure tõenäõsusega ära ja muutub hullemaks ning võib lõppeda sellega et sa lihtsalt varsti ei saagi raskusi tõsta selle käega..

Kui ikka on valu siis tuleb asjale läheneda tõsiselt, korralikult sooja, ettevaatlikult sooritada kõik harjutused ja ka trenni lõpus venitada rahulikult ja hoolikalt..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin eelkõnelejad on andnud juba palju häid soovitusi- tee kindlasti Capoguy soovitatud harjutusi (kui muidugi valu ei sega), lisaks treeni kindlasti ka õla tagaosa. Hobusepalsamiga võid määrida (MSM Power), aga võid ka Fastumit või Diclacit proovida, mõju on individuaalne. Lendamine unusta seni ära, kuni õlg seda tehes tunda annab. Võimalik, et pead lendamised üldse oma treeningkavast välja jätma, mina olen igatahes nii teinud. Rinnalt surumist tee kindlasti jõutõstjate stiilis (küünarnukid võimalikult keha lähedal), kui surud nii, et isoleerid rohkem rinnalihast, hoides käsivarred keha pikitelje suhtes täisnurga all- nagu teevad kulturistid, langeb õlaliigesele suurem koormus ja riskid vigastuse süvenemisega. Võimalik, et saad ilma valuta suruda vaid kitsa haardega- siis esialgu surugi nii, kuni õlg paraneb. Võimalik, et ei saa selili üldse suure valu tõttu suruda- siis proovi kaldpingil suruda. Ühesõnaga otsi üles harjutused ja nurgad, mida kasutades valu ei tunne või tunned seda minimaalselt. Arsti juures käi kindlasti, aga spetsialisti juures, mitte perearsti- vali mõni tuntud spordiarst või traumatoloog- ortopeed. Süstid võivad aidata, aga ei pruugi- minul näiteks ei aidanud. Sul probleem ilmselt õlaliigeses, sidemetes või kõõlustes, see tähendab, et õlalihaseid võid ja peadki edasi treenima- aga ainult harjutustega, mis valu ei tee- ja see harjutuste valik on kindlasti individuaalne. Tugev lihas toetab liigest, vähendades sellele langevat koormust. Jäta ära harjutused, kus õlaliiges võib sattuda liiga suure pinge või ebamugava nurga alla- näiteks ei soovita kangi tõmmet lõua alla (upright row), lõuatõmmet kukla taha, kukla tagant surumist. Isegi laia haardega lõuatõmme võib olla ebasoovitav, kasuta kitsast althaaret või neutraalset haaret (peopesad vastkuti). Ja kasuta enne trenni soojendavaid salve! Mul on endal õlgadega aastaid probleeme olnud ja siiamaani annavad tunda, ehkki püüan nendega väga targalt ümber käia. Oleksin alguses targem olnud, poleks ilmselt neid jamasid ka tulnud, aga no inimene õpib ju ikka ainult oma vigadest <_< Praegu järgin ise ka hoolsalt sulle antud soovitusi ja õlad lähevad tasapisi paremaks, ehkki on 6-7 aastat vahelduva eduga tunda andnud. Arst soovitas paar aastat tagasi ka oppi, aga selle jätaksin siiski viimaseks võimaluseks. Head paranemist!

Muudetud kasutaja tony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lendamise puhul on jutt ikka õlale lendamisest ainult? Tohin rinnale lendamist edasi teha? surudes ei ole horisontaalil olles valus.. pigem on õlale ette lendamine äärmisel valuline..

külgedele küünarnukkidest kõverdatud kätega on täitsa OK teha lendamist ..

Esmasp. lähen spordiarsti juurde, on temale kah mõtet oma probleemist rääkida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samuti hakanud õlad valu tegema, hetkel olen lasknud neil puhata nädala aga pigem on asi hullemaks läinud. Valu hakkas segama juba rinna treeningutel. Õlga tehes on valu kangiga üles surudes (eest). Arvan, et minul on põhjus selles, et jõudu on viimasel ajal jubedalt juurde tulnud eriti õlga tehes ja raskused on suurenenud.

Söön lisaks glükosamiini ja määrin hobusekreemiga, kuid tolku pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×