Jump to content
Janar Rückenberg

Janar Rückenberg - Team FAST "2016 suvi..."

Recommended Posts

Noorhärradel siin videos on vägagi muljetavaldavad seljad. Ei midagi suurt ega ülemäära massiivset ja tavaolekus suhteliselt tagasihoidlik, kuid kui pingutavad või teevad seeriat, siis - milline töötlus:

Ja mulle meeldib, et need on IIFYM, ehk pitsa ja jäätisegeneratsiooni mehed nagu siin foorumis neid kutsutaks. Samuti on mehed võistlevad kulturistid. Naturaalide liigades, kus regulaarsed dopingukontrollid. :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=804376822923054

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mulle meeldib, et need on IIFYM, ehk pitsa ja jäätisegeneratsiooni mehed nagu siin foorumis neid kutsutaks. Samuti on mehed võistlevad kulturistid. Naturaalide liigades, kus regulaarsed dopingukontrollid. :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=804376822923054

Jaajaa matt ogus ja jeff seid on sama natty kui pro kulturistid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaajaa matt ogus ja jeff seid on sama natty kui pro kulturistid.

No mida ma saan öelda, mis sinu meelt muudaks, mitte midagit ma pakun. Kui ma ise sama hea vormi teen, kas siis olen ka raudselt kemmivend? Kas peab 24/7 dopingulaboris istuma, et puhtust tõestada?

See on tegelt nii absurdne teema. Olen kindel, et Matt tänab komplimendi eest, aga tegelikult on asi ju tobe.

Kas kutsud Janarit ka kemmi panijaks? Tema vorm on ju veelgi parem, kui Ogusel. Janar ei karda ka vahest tahvlit shokolaadi sisse keerata? Diet hard, tren hard? Või mis? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mida ma saan öelda, mis sinu meelt muudaks, mitte midagit ma pakun. Kui ma ise sama hea vormi teen, kas siis olen ka raudselt kemmivend? Kas peab 24/7 dopingulaboris istuma, et puhtust tõestada?

Tore, et ise mõistsid seda juba algul, et sel teemal pole mõtet oma seisukohta puiselt pähe määrida. Oled samuti figureerinud bb.com'is ja miscis jne piisavalt kaua, et teada, et see on teema, kus ühtmeelt ei leia nkn. Leian, et kasvõi sinu lemmik otsingumootorit - googlet kasutades leiab piisavalt pildimaterjali, isegi videosi, kus on näha, et lisaks kaasa tulnud günole, on leida pilte Jeff Seidi paari aasta tagusest vormist, mis pole isegi võrreldav praegusega. Peab olema üpriski sinisilmne, et uskuda selle valdkonna "IM NATTY UMIRIN BRO?" stiilis juttu. Matt Oguse teemal ma isegi usuks, et tänu räigele pühendumusele ning rangele eluviisile on see võimalik sest staaz ikkagi pikem ning ka vanust rohkem.

Mõistan isegi, et kõik see, mida mõlemad neist on saavutanud on saavutatav naturaalselt, kuid tuues end võrdlusesse, peaksid sa ju ometi mõistma, et sa võrdled ikkagi inimesi, kelle treeningstaaz on üpriski erinev. Su treeningstaaz on eeldatavasti vähemalt kaks korda pikem(isegi kui oma sõnade järgi 3 aastat oled vaid "tõsiselt" treeninud").

See on tegelt nii absurdne teema. Olen kindel, et Matt tänab komplimendi eest, aga tegelikult on asi ju tobe.

Kas kutsud Janarit ka kemmi panijaks? Tema vorm on ju veelgi parem, kui Ogusel. Janar ei karda ka vahest tahvlit shokolaadi sisse keerata? Diet hard, tren hard? Või mis? :)

Janari teemal mu jutu viimane lõik, erinevusega, et staaz eeldatavasti tal ümardatuna 15 aastat. Mõistad isegi, et pole võrdlusmomenti võimalik luua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see on jah teema millega kuskile eriti ei jõua, sest ei ole ühelgi inimesel võimalik oma puhtust tõestada ning alati on neid, keda närib kahtluseuss mistahes põhjusel. Võib-olla põhjendatud, võib-olla mitte. Alati on andekamaid, alati vähem andekamaid. Pikema staaži ja lühema staažiga. Samas ei loe alati staaž vaid selle sisu. :)

Selge ka see, et massid, kes arvamusi erinevates foorumites ja portaalides kujundavad, ei peegelda enamasti andekaimat ja raskeimat tööd tegevat gruppi ega ka kõige harituimat või intelligentseimat. Seega võib avalikes foorumites kuuldav jutt meid liialt eelarvamusteni viia...

Samas on teema huvitav, sest mulle vähemalt tundub, et mida raskemini kellegile vorm kätte on tulnud, mida vähem on saavutatud ning samas mida enam kemmi kohta teada saadakse, seda suurema tõenäosusega poeb kadeduseuss südamesse ning hakatakse kergemakäeliselt kemmi panemises süüdistama. Kuna - enda kogemus on liiga võimas asi, et seda kergelt kõrvale heita. Ning kui ise ei suudeta midagi, siis seda tunnistatakse harva. Pigem üritatakse teiste edukust kuidagi maha teha, välja vabandada kemmi süüdistustega kuna siis on endal parem olla. Et ei saanudki ise edukas olla, kuna see polnudki võimalik, teised kes minust paremad olid panid lihtsalt kemmi niikuinii.

Muidugi selge see, et alates mingist hetkest on neil õigus. Aga kust see piir jookseb? Krt teab.

Samas mulle tundub, et pea igaüks, kes on teinud heal tasemel vormi - puhtalt - usub ka teiste puhtusesse rohkem. Muidugi see loogika on mul vähe vigane kuna ma ei saa kunagi 100% teada, kas keegi on puhas. Seega on kogu arutelu logiseval vundamendil ning see ajab närvi tegelt. :D

Seega ongi praktikas ainuke tõeline pidepunkt mille järgi arvamust selle teema kohta avaldada, kinni sinu enda saavutustes. Sest, kui sa tead, mis on sinu jaoks puhtalt võimalik olnud, siis sa tead vähemalt seda, mis on raudkindlalt võimalik saavutada.

Kahjuks oskab teadus siinkohal vähe aidata. Steroidide kasutamise kohta on uuringuid selles kontekstis paganama vähe tehtud. Ning lihasmassi maksimaalse potentsiaali mõõtmine naturaalide puhul on samuti väljakutse mida ei teagi, kas kunagi keegi vastu võtab.

Aga olgu. Mehed on teinud head vormi, olgu see mis toidu pealt tahes. Seljad on neil tõesti väga detailselt läbi töödatud. Kuna videotes tundus harjutuste tehnika päris korralik, siis ei peaks vist imestama. Poistel hea pea õlgadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mulle meeldib, et need on IIFYM, ehk pitsa ja jäätisegeneratsiooni mehed nagu siin foorumis neid kutsutaks. Samuti on mehed võistlevad kulturistid. Naturaalide liigades, kus regulaarsed dopingukontrollid. :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=804376822923054

Ainult Eestis on pidev kontroll. MMil tehakse heal juhul ühes kategoorias 1 kontroll ja kulturismis üldse pärast 85kg kategooriat proove ei tehtagi. Kurb, aga tõsi. Ja alaliidu siseselt oma riigis neid vist üldse ei tehta (va siis Eesti).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult Eestis on pidev kontroll. MMil tehakse heal juhul ühes kategoorias 1 kontroll ja kulturismis üldse pärast 85kg kategooriat proove ei tehtagi. Kurb, aga tõsi. Ja alaliidu siseselt oma riigis neid vist üldse ei tehta (va siis Eesti).

Usas on liigasid, kus tehakse tihti ja kasutatakse lisaks ka polügraafe. Muidugi ei räägi ma suurtest liigadest. Kahjuks on jah peamistes liigades asi suht kehv. Eesti on suht erand tõesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usas on liigasid, kus tehakse tihti ja kasutatakse lisaks ka polügraafe. Muidugi ei räägi ma suurtest liigadest. Kahjuks on jah peamistes liigades asi suht kehv. Eesti on suht erand tõesti.

USAs peaksid mõned asjad lubatud ka olema, mis ROKi poolt on keelatud ja sellepärast ei ole ka mingi liiga nn ametlik? Paranda mind, kui ma eksin. :)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taas on möödas üks tõsine nädalavahetus. Laupäeval treenisin koos Silvariga, teemaks oli õlg, trapest ja kõht. Pühapäeval triitseps ja mahu mõttes kerge selg. Lisan vähehaaval videolõigukesi tehtust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pühapäev – 9. märts 2014...

Kuna loen, et on siiski neid, kes minu bloqi huviga jälgivad/loevad ning minu tegemistele kaasa elavad, siis tuleb ennast ilmutada. Tagasiside sellest, et sinu tegemised korda lähevad on suurim tänu pingutustele, sunnib edasi rühkima ja endast aeg – ajalt ka märku andma.

Mis on toimumas??? Eks on ilmselt juba siit-sealt „sähvatanud“, et olen taas valmistumas. Vastab tõele. Valmistumine on kulgenud tavapäraselt – RASKELT :). Ei hakkagi teid pikemate "ägamiste juttudega" kurnama, kuid see on 100% kindel – ilma sita enesetundeta pole minul vormi loota!!! Olen proovinud igatpidi seda asja ajada. Mingil ajaperioodil andsin rohkem süsivesikutele voli, tuginesin Oti filosoofiale, et „enesetunne ei pea dieedi ajal kehva olema“, kuid tulemuseks on see, et kaal käib rõõmsalt 96.5 – 97.5 kg vahel ja kõik. Tee aga „süsikatepaagid“ tühjaks, olemine „uduseks“, aeglaseks ja vaevaliseks ning triipe, sooni ja kaalulangust ei pea „kaua“ ootama. Ja ma ei räägi ainult sellest, et süsivesikutevaene dieet ongi vett vabastav.

Aga reaalsus on see, et tulemuse tarvis ei peagi kerge olema, ei saagi kerge olla. llmselt on tegemist ka mingis mõttes maailmavaatelise küsimusega. Mina kuulun nende ridadesse, kes on veendunud, et ARENG EI SAA OLLA KUNAGI MUGAV JA MEELDIV. Ükskõik, millest me räägime. Ebameeldivus, mis on ARENEMISE eelduseks võib olla maskeeritud, vähem või rohkem tuntav/väljenduv, kuid MITTE KUNAGI OLEMATU. Kusjuures, minu arvates on seaduspärasus selline, et mida madalam on lähtetase (mis iganes kontekstist lähtuvalt), seda vähemtuntavam arengu valulikkus on.

Veel mugavusest, arengust ja ebameeldivusest - olete kunagi mõelnud, et kõige õnnetumad inimesed on tegelikult need inimesed, kellel on koguaeg hea olla ja kunagi millestki (justkui) puudust ei ole. Mõtisklen tihti selliste asjade peale ja ükskõik kuidas ma teemale ka ei läheneks, see on nõnda – kõige õnnetumad inimesed on need, kellel on koguaeg hea. Mida tähendab HEA OLEMA??? See võib tähendada mida iganes – midagi ei pea tegema; palju raha; palju võimalusi; kõik on olemas; mugavused igal tasandil – ei pea muretsema, puuduvad erilised kohustused; ei pea pingutama, seda ei vaimses ega füüsilises mõttes. Lihtsalt valitseb üks üleüldine heaolu. Minu arvates alaline heaolu IGAS MÕTTES, IGAS OLUKORRAS JA IGAL TASANDIL on parim viis igasuguse evolutsiooni ning eesmärkide poole püüdlemise „tapmiseks“. Samas, võtame näiteks kasvõi koolid ja haridussüsteemi, siis võime koguaeg kuulda, kuidas lastel peab olema hea, turvaline, lõbus/mõnus õpikeskkond. „STRESSI OLLA EI TOHI“!!! Aga ma väidan seda, et SUUR HEAOLU ongi väga paljudel juhtudel probleemide allikas. Inimene on loodud millegi poole püüdlema, sellest annab kinnitust ka tunnustusvajadus, mis on meile sisse programmeeritud. Inimene tahab tunda kiitust/tunnustust/rahulolu, mis tekib MILLEGI TAVALISEST ERINEVA SAAVUTAMISEL/TEGEMISEL. Aga, kui koguaeg ongi hea, kas keegi üritabki midagi saavutada??? Kui kõik on olemas, kui millegi poole ei püüelda, ühtki raskust trotsida ei tule, siis ei jõuta ka seisundini, kus tuntakse, et midagi erilist/tunnustust väärivat ollakse ära tehtud. Samas, vajadus „pai“ saada istub meis kõigis, paljude jaoks isegi eneseteadmata, sees. Ja kui "pai" jääb saamata muutub inimene (laps), rahutuks ja närviliseks ning hakatakse lollustega tegelema.

„Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus“, sellel vanasõnal on palju sügavam sisu, kui nii mõnigi mõista suudab. Kui seda hoolikamalt järgitaks oleks lahendatud paljud kasvatuslikud probleemid – lastel kujuneks distsipliin, kujuneksid väärtused, mis on tõepoolest väärtused, poleks sellises mahus hüperaktiivsust, inaktiivust ja viimasest omakorda tulenevat ülekaalulisust. Inimene on loodud nõnda, et ta peab ennast iga päev teatud määral füüsiliselt nö. kulutama või ära väsitama. Füüsilisest aktiivsusest tulenev rammestus või väsimus dikteerib juba omakorda ise edasi mitmete bioloogiliste protsesside normaalse kulgemise. Näiteks, normaalne ööuni, mis on omakorda uue päeva kvaliteedi aluseks.

Õpetus, et kõik peab olema lihtne, mõnus ja mugav, seda on suisa vastik kuulata ja lapsi ei tohiks selliste teadmistega kasvatada. Minu nägemus on see, et elu saabki olla inspireeriv, kõikepakkuv ja õnnetunnet tekkitav, kui me laseme oma elurütmil kulgeda laineliselt. Üles – alla, on raske, on kerge. On hea on halb. On töö on palk. Sellisel juhul on lõpptagajärjeks TASAKAAL, inimene on õnnelik, täisväärtuslik ja ennast teostanud. Selleks, et tunda üht äärmust – näiteks headust, ei pääse me kahjuks kurjusest. Nii samuti on õnne ja õnnetuks olemisega, tavalise ja tavapäratuga, seda vastandite jada võiks jätkata lõpmatuseni.

Koolisüsteem oma ülemäärase lapsekesksusega hoopis tapabki paljudel juhtudel, päris paljudes olukordades lapse arenguks vajaliku keskkonna. Kust pärineb seisukoht, et ARENEMINE PEAB OLEMA MUGAV??? Ma ei tea seda, kuid nii saavad väita vaid äärmiselt primitiivse mõtteviisiga inimesed. On selleks teoreemid matemaatikas, ajad inglise keeles, luuletus pähe kirjanduses, altsööt võrkpallis või aastaarvud ajaloos. Need on vaid üksikud lihtsustatud näited.

Sellised sügavad mõtted sel korral...

Aga, tagasi oma tegemiste juurde. Eile peale järjekordset Tartus käimist nägin õhtul kaalunumbreid 94.8 kg, millega olen rahul. Tegime kõva trenni, käisime „Auras“, saunas ja solaariumis, kus tegin endale esimesel korral võetud 10 minutiga vist pisut liiga :). Jõunäitajad on üleval, eile surusin istudes hantlitega 45 kg – ga 5 x 7, viis seitsmest seeriat. Kitsalt surumine triitsepsile oli 8 x 4, kaheksa neljast 115 kg – ga.

Olen kitsalt surumisega nüüd juba pikalt Smolov Jr. järgi tehtud progressiooniga tulnud – töötab hästi. Poseerisin samuti ja olen sellega päris rahul. Uus tuleb ka vabakava, kuigi jah, vot vabakavade kokkupanek on küll minu jaoks selline piin, et...

Kell 9.00 tegin täna oma hommikuse esimese söögi:

Kohupiim (lahja): 200 g

Hapukoor (20%): 10 g

Kreekapähklid: 15 g

Kaal täna oli 95.4 kg, eks eilsest saunast tühjendatud vee reserve sai õhtul juba taastatud. Täna iseenesest on puhkepäev, kuid ei välista, et alustan homme algavat trenninädalat juba täna jalatrenniga. Üleeelmises jalatrennis kükkisin:

100 kg – 6x
115 kg – 6x

130 kg – 6x

145 kg – 6x

160 kg – 6x

175 kg – 6x

... ja olen sellega päris rahul. Olen jalatrenne sättinud nüüd nii, et igas jalatrennis ei küki, kuna tunnen, et vanusest ja staažist tulenevalt nõuab närvisüsteem ühest raskest baasharjutusest pisut rohkem puhkust. See on seesama Westside’i filosoofia. Olen kükki vahetanud tavalise kangiga „Hack’i“ kükiga. Kükis rakendan endiselt lainelist progressiooni, sest see on minu arvates suurepäraseim võimalus ka dieedi ajal treeningraskuste säilitamiseks ja isegi edasiminekuks.

Korralik elamus on uus Metsatöllu plaat „Karjajuht“. Soovitan kõikidele – on mille taustal trennides möllutada. Ausalt – plaat tervikuna, kõik lood on väga head. Eriti meeldib mulle avateos „Külmking“ ja „Terasest taotud tee“.

Hetkel on kell 17.37, kaloraaž 2000 peal, süsikaid 130 grammi peal praeguseks, lõuna paiku tegingi ühe plaanivälise kükkimise, 140 kg – ga 6 x 6, tunne pärast eilset oli isegi tugev.

Aga, ok, mis ma ikka enam keerutan...

Lõpetuseks üks pilt ka, võrdluses kolmel aastal Henry Küla poolt võistlustel lava taga tehtud seljad:

post-4071-0-70745500-1394380116_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen viimase nädala, aga eks need kaloraažid varieeruvad, sõltudes väga paljudest asjaoludest:

Esmaspäev - 3. märts 2014: 3218

Teisipäev - 4. märts 2014: 3624

Kolmapäev - 5. märts 2014: 2300

Neljapäev - 6. märts 2014: 3128

Reede - 7. märts 2014: 2870

Laupäev - 8. märts 2014: 2542

Pühapäev - 9. märts 2014: praeguseks hetkeks on koos 2132

Kuue päeva keskmine tuleb 2947 kcal päevas, kuid kui ma saaks vaid öelda, et enesetunne on sellega hea :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×