Jump to content
maru

Hommikupuder

Recommended Posts

Kaerahelbe pudru, valmistatud törtsu piimaga ning lisaks peotäis rosinaid. Käras väga hästi hommikuseks energialaksuks. Muidugi oli toidukorras veel 5-e muna omlett koos 100g peekoniga. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida arvata hommikusest tatra söömisest?;) Siiani olen erinevaid putrusid proovinud, siinkohal küll veega, laktoositalumatuse tõttu, kuid kusagilt lugesin, et kui eesmärgiks kaalulangetamine, on vägagi sobilik ka tatar. Samuti, kui süüa hommikuks tatart, mida peaks lisaks sööma, et hommikusöök kõike vajalikku sisaldaks?

Püüan siin kõiksugu nõuandeid järgida ( näiteks, missuguseid toidugruppe ühe söögikorra ajal koos süüa), kuid kui seda teha, siis jookseb kõik lõppude lõpuks kokku ja ei teagi, mis on õige, mis mitte.

Ehk oskab mõni targem nõu anda? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida arvata hommikusest tatra söömisest?;) Siiani olen erinevaid putrusid proovinud, siinkohal küll veega, laktoositalumatuse tõttu, kuid kusagilt lugesin, et kui eesmärgiks kaalulangetamine, on vägagi sobilik ka tatar. Samuti, kui süüa hommikuks tatart, mida peaks lisaks sööma, et hommikusöök kõike vajalikku sisaldaks?

Püüan siin kõiksugu nõuandeid järgida ( näiteks, missuguseid toidugruppe ühe söögikorra ajal koos süüa), kuid kui seda teha, siis jookseb kõik lõppude lõpuks kokku ja ei teagi, mis on õige, mis mitte.

Ehk oskab mõni targem nõu anda? ;)

Kui sa veega teed, siis tuleks valku lisada, noh ma isiklikult sööksin veel kodujuustu või kohupiima kõrvale :). Võib muidugi mingi lihatootega süüa nagu mõned söövad, aga minu jaoks on puder ikkagi magusam toit, seega kui dieedil poleks siis lisaks lihtsalt suhkrut ja oleks megahea :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida arvata hommikusest tatra söömisest?;) Siiani olen erinevaid putrusid proovinud, siinkohal küll veega, laktoositalumatuse tõttu, kuid kusagilt lugesin, et kui eesmärgiks kaalulangetamine, on vägagi sobilik ka tatar. Samuti, kui süüa hommikuks tatart, mida peaks lisaks sööma, et hommikusöök kõike vajalikku sisaldaks?

Püüan siin kõiksugu nõuandeid järgida ( näiteks, missuguseid toidugruppe ühe söögikorra ajal koos süüa), kuid kui seda teha, siis jookseb kõik lõppude lõpuks kokku ja ei teagi, mis on õige, mis mitte.

Ehk oskab mõni targem nõu anda? ;)

tatrapuder on kindlasti üks parimaid valikuid, hulgaliselt kasulikku, aeglased süsikad ja peoga valku ka peale. siiski toetan ideed sinna juurde kodujuustu süüa.

ka kaerahelbepuder on hea valik.

ka mina olen pigem soolaste putrude austaja. mis lollus see on - alustada päeva mingi imala lödiga....? aga eks aeg-ajalt ole vaheldust vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ka mina olen pigem soolaste putrude austaja. mis lollus see on - alustada päeva mingi imala lödiga....? aga eks aeg-ajalt ole vaheldust vaja.

Endale sobib just imal lödi ,siis ei tõmba üleliigselt süsivesikuid sisse (sest see eriti ei maitse) ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa veega teed, siis tuleks valku lisada, noh ma isiklikult sööksin veel kodujuustu või kohupiima kõrvale :D. Võib muidugi mingi lihatootega süüa nagu mõned söövad, aga minu jaoks on puder ikkagi magusam toit, seega kui dieedil poleks siis lisaks lihtsalt suhkrut ja oleks megahea ;).

Suur tänu! Olen nüüd hulga enesekindlam kohe! ;):)

Valguallikana mõtlesin, mis oleks, kui tarbida keedetud muna? (Kohupiim taaskord allergia tõttu välistatud) Siinkohal tekkis aga küsimus munakollase kohta - see ju puhas rasvaallikas. Kohati justkui rangelt keelatakse munakollase tarbimine, samas aga ei ole probleemi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu! Olen nüüd hulga enesekindlam kohe! ;) ;)

Valguallikana mõtlesin, mis oleks, kui tarbida keedetud muna? (Kohupiim taaskord allergia tõttu välistatud) Siinkohal tekkis aga küsimus munakollase kohta - see ju puhas rasvaallikas. Kohati justkui rangelt keelatakse munakollase tarbimine, samas aga ei ole probleemi?

Ja mida halba on rasvades,eriti veel heades rasvades, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaerahelbe pudru, valmistatud törtsu piimaga ning lisaks peotäis rosinaid. Käras väga hästi hommikuseks energialaksuks. Muidugi oli toidukorras veel 5-e muna omlett koos 100g peekoniga. ;)

now that´s what i call a breakfast!

kõlab väga hästi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
now that´s what i call a breakfast!

kõlab väga hästi...

Ja oligi väga hea. ;)

Ootan juba massiperioodi, et saaks uuesti menüüsse lülitada. Dieeti ajal on sellises rasvarohkes söögis veidi palju kaloreid. Ning kui koguseid kärpida siis jääks jälle eine kesisevõitu kõhule. ;)

Oi jah... peekon. mmm :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu! Olen nüüd hulga enesekindlam kohe! :):P

Valguallikana mõtlesin, mis oleks, kui tarbida keedetud muna? (Kohupiim taaskord allergia tõttu välistatud) Siinkohal tekkis aga küsimus munakollase kohta - see ju puhas rasvaallikas.

Dietary fats and immune status in athletes: clinical implications

http://journals.lww.com/acsm-msse/pages/ar...p;type=abstract

Fat intake and injury in female runners

http://www.jissn.com/content/5/1/1

;)

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt
lisasin pealkirjad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uurisin ja puurisin seda teemat aga asja eriti ei saanud. Tavaliselt pudru ei söö aga mõtlesin, et paar päeva nädalas ju võiks teha hommikuti.

Alati olen pudru teinud nii, et lasen voolata piima potti nii ala pool liitrit, mingi tassike täis helbeid, pool tl täit soola, 3-4 tl suhkurt ja lasen podisena kuni paraja paksuseni. Sellele peale hunniku mett või moosi. Nüüd dieedi perioodil nii vist teha väga ei saa.

Mõtlesin enda jaoks uue meetodi välja mida pole veel katsetanud.

Tunnen, et vajan magusat seega mesi või moos on enamjaolt vajalik.

400 ml piima

100g kaerahelbeid

väheke soola ja suhkurt

1 lusikas proteiinipulbrit

2-3 tl moosi

Valku tuleb kuskil kokku 45g, süsikaid kuskil 85g ( peaks mingi õuna või banaani juurde lisama toidule?) ja rasvu kuskil 15-17g

Mida arvate? Kehakaal on 80kg

Muudetud kasutaja Kalkun poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uurisin ja puurisin seda teemat aga asja eriti ei saanud. Tavaliselt pudru ei söö aga mõtlesin, et paar päeva nädalas ju võiks teha hommikuti.

Alati olen pudru teinud nii, et lasen voolata piima potti nii ala pool liitrit, mingi tassike täis helbeid, pool tl täit soola, 3-4 tl suhkurt ja lasen podisena kuni paraja paksuseni. Sellele peale hunniku mett või moosi. Nüüd dieedi perioodil nii vist teha väga ei saa.

Mõtlesin enda jaoks uue meetodi välja mida pole veel katsetanud.

Tunnen, et vajan magusat seega mesi või moos on enamjaolt vajalik.

250-300ml piima

100g kaerahelbeid

väheke soola ja suhkurt

1 lusikas proteiinipulbrit

2-3 tl moosi

Valku tuleb kuskil kokku 40g, süsikaid kuskil 75g ( peaks mingi õuna või banaani juurde lisama toidule?) ja rasvu kuskil 15g

Mida arvate? Kehakaal on 80kg

Ma loodan, et see pole su kogu hommikusöök? Raske on midagi öelda, kui ei tea palju sa kogu päeva jooksul kaloreid sööd-sellest oleneb, kas kaal langeb või ei.

Ei vaja sa mingit magusat. Ei taha olla lipiidipervert, aga magusaisu võib tõesti tekkida, kui liiga vähe rasvu süüa.

Kui treenid pärast hommikusööki või sul füüsiliselt raske töö, siis v-o sobib sellises koguses süsivesikuid hommikul. Kui ei, siis ei pea tingimata nii palju süsivesikuid hommikul sisse ajama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 porgand ja 1-2 lehtsalati lehte lisaks ise juurde. Banaani või õuna jätaks siis ära.

Kaal on siiamaani langenud küll 2 kuu jooksul kuskil 4 kilo. 2 nädalat tagasi kaalusin 81,5, hetkel pole kaalunud. 6 korda söön päevas. Üritan iga 3h tagant süüa.

Hetkel söön hommikuks 4 keedumuna, 1 tass piima (300ml), seemneleib,porgand ja 1-2 lehtsalati lehte. Hetkel tundub küll, et piisab.

//

Proovisin järgmine hommik oma värki, päris hea tuli. Kõht sai ilusti täis.

Muudetud kasutaja Kalkun poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahel ei viitsi kaerahelbeid keeta või tahan lihtsalt vaheldust, siis teen nii: õhtul kaerahelvestele ja lisanditele (kookoshelbed, rosinad, kuivatatud aprikoos vms) keev vesi peale.

Hommikul on kaerahelbed mõnusad ja pehmed, panen peale kas jogurtit või jogurtiga segatud kohupiima + kui ei ole pannud rosinaid, aprikoosi vms, siis läheb jogurti peale veel kas tükeldatud apelsin, õun või marju + kaneel.

Lisandeid varieerin, et saaks piisava koguse proteiini ühe toidukorra kohta.

Veel olen teinud nii et keetes kaerahelbeputru, olen lisanud 2-3 muna viimasel paaril minutil ja läbi kuumutanud. Kõigile võibolla ei meeldi, aga minu arust päris huvitav.

Putru keedan eranditult veega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veel olen teinud nii et keetes kaerahelbeputru, olen lisanud 2-3 muna viimasel paaril minutil ja läbi kuumutanud. Kõigile võibolla ei meeldi, aga minu arust päris huvitav.

Öääää... lapsena vägistati mulle mingit munaga mannaputru sisse, siiamaani halb mõelda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Öääää... lapsena vägistati mulle mingit munaga mannaputru sisse, siiamaani halb mõelda :D

Kustumatud mälestused lapsepõlvest? Lasteaias pakuti vahel tõesti väga huvitavaid söögiisu mittetekitavaid toite. Õnneks on aeg enamus mälestusi kustutatud :D

Mul on mälestused piima-juurvilja supi ja köögiviljahautisega mis sisaldas peamiselt pekitükke ja kaalikat :D

Munaga puder pole üldse paha kusjuures, kaneeli peale ja... meenutab natuke kõrvitsa-mannasuppi, aga ilma kõrvitsata kui sa aru saad mida ma mõtlen ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Armastan hommikuti putru süüa. Keedan alati oma pudrud ainult veega. Lisan natuke kaneeli ja värskeid marju. Ja maitseb väga hästi. Lisaks pudrule ka omlett munavalgetest. Hea algus päevale!

Siin on mu lemmikud, mida iga nädal söön. Ei suuda ühte ja sama putru iga päev lihtsalt süüa. :) Ka kalorid/süsivesikud/valgud/rasvad grammides välja toodud. Tahan alati kindel olla, et saan piisava koguse toitaineid päeva jooksul ja loomulikult üritan neid saada õigetest allikatest, nii palju kui see võimalik on. :) Toiteväärtuste kirja panemine enda jaoks on väga mugav (dotFit.com teeb asja väga lihtsaks).

http://liisuuuu.blogspot.com/2012/07/starting-your-day-right-good-breakfast.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varsti jõuavad siia ka teised munakollaseperverdid ja siis läheb andmiseks ^_^

Munakollane on muna kõige väärtuslikum osa.

Oleneb muidugi mida see kana söönud on, munavalge puhul ei sõltu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule jääb siiski mõistmatuks miks hommikupudru teema igasugu perverte täis on :D

Ise söön ka absoluutselt iga hommik nelja- või viieviljahelbeid või mõnikord ka täistera kaerahelbeid ning kasutan sama taktikat, mis missisryan - lisan viimasel minutil 2 muna pudrule juurde, kuna mul pole mingit tahtmist neid veel lisaks keetma hakata või eraldi veel kõrvale süüa ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varsti jõuavad siia ka teised munakollaseperverdid ja siis läheb andmiseks ^_^

Munakollane on muna kõige väärtuslikum osa.

Oleneb muidugi mida see kana söönud on, munavalge puhul ei sõltu.

Varsti jõuavad siia ka teised munakollaseperverdid ja siis läheb andmiseks ^_^

Munakollane on muna kõige väärtuslikum osa.

Oleneb muidugi mida see kana söönud on, munavalge puhul ei sõltu.

Jätsin välja, et hommikul omletti tehes lisan tavaliselt 4 munavalget ja ka 1 munakollase. Olenevalt päevast ja toidust mida valmistan, kuid menüüsse lisandub kindlasti veel 1 terve muna. Nii et 2 munakollast päevas on minu jaoks piisav. Kuid kui õhtul peale trenni tahan oma valgu munast saada, siis kasutan tõesti ainult munavalgeid.

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söön ka hommikuti täistera kaerahelvestest, nisu- ja kaerakliidest tehtud putru. Tekkinud on aga küsimus, millist putru on kehal lihtsam seedida, kas piimaga tehtud või veega tehtud? Või pole sel üldse vahet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×