Jump to content
Nony

naiste kehalised katsed

Recommended Posts

Sisekaitseakadeemias siis teiste hulgas ka järgmised kehalised katsed: ülatõmme trenažööril ja kangi surumine rinnalt. Tänaseks päevaks (see tegelikult juba mõnda aega nii olnud) on meestel ja naistel samaväärsed katsed (raskus sõltub vanusest ja oma kehakaalust). Ülatõmbel raskus 100% kehakaalust ja kangi raskus 75% kehakaalust. Kuni 29.a. on 1p saamiseks vaja sooritada 2 kordust ja üle 30.a. 1kordus. Katsete tabel ise siis siin: http://www.sisekaitse.ee/ska/sisseastujale...halised-katsed/

Siin foorumis ilmselt üsna sportlik naispere ja mõtlesin, et uuriks järgi... Kui palju on siin neid naisi, kes vähemalt ühe punkti kätte saaks? Või on ka neid, kes maksimumtulemuse ära teeks???

Ise pean tunnistama, et ei ole selliseid raskusi kunagi proovinud, aga ega väga ei usu/looda... Kui jõukasse satun, siis proovin kindlasti ära ja annan teada :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetke seisuga jääksin ülatõmmetes, rinnalt surumises ja jooksus küll hätta :angry: Aga paari aasta pärast oleks vast tehtav (kuna siis peaks miinimumi saavutamiseks vähem vaeva nägema) ;)

Ja ma kipun arvama, et ega neid naisi just eriti palju ole, kes lõuga vabalt tõmbavad ja 75% oma kehakaalust rinnalt suruvad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ma kipun arvama, et ega neid naisi just eriti palju ole, kes lõuga vabalt tõmbavad ja 75% oma kehakaalust rinnalt suruvad...

tegelikult ma seda mõtlesingi...

Kes trenni varemgi mingil määral teinud on, sellel ei tohiks olla eriline probleem katseid miinimumnõuetele sooritada.

ma ei oleks selles küll nii väga kindel...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka üldse vaidlema, et raske või mitte. Aga test on pigem õiglane, ma küll ei pooldaks erinevat soolist ahistamist. Ja selles ametis ma olen täitsa selle poolt, et nõrgemad kukuvad välja. Vabandust kui liiga karm olen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult loomulikult on naistel seda katset raskem läbi teha kui meestel, aga...

Ju siis nii peabki olema, selline töö ei ole füüsiliselt nõrkadele. Kui mingil põhjusel füüsiline vorm nii hea pole (kasvõi selle tõttu, et oled naine), siis järelikult see töö pole sinu jaoks. Samas kes ikka väga tahab, treenib ja võtab kaalust maha kasvõi spetsiaalselt selle katse jaoks ja teeb selle katse ikkagi näiteks aasta pärast ära. :angry:

Muudetud kasutaja Hirmus Ants poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ma ei olegi kurtnud selle üle, et miks nii on :angry: Ei eelda üldse, et naistel peaks kergemad katsed olema. Ja otse loomulikult on võimalik see endale eesmärgiks võtta ja selle nimel vaeva näha ja katsed ära teha, aga... Mõtlesingi just seda, et kui palju on neid naisi, kes lihtsalt läheks kohale ja teeks ära ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmine aasta suutsid vaid kaks naist need katsed läbida!

Läksin samuti Paikusele ning naisi oli katsetel kuhjaga, kuid mitte keegi! ei suutnud kangi rinnalt suruda. Pm. said sisse ainult need kaks tüdrukut, kes suutsid mõlemad lõuatõmbes(ülatõmme trenažööril) min. kordused ära teha.

(tegelt vist isegi 4 naist suutsid tõmbed ära teha - kaks tükki ei saanud lihtsalt muudest katsetest edasi(mõtlen vaimsed võimed ja intervjuu), või siis ei tulnud lihtsalt kooli - meie rühmades oli ainult 2 naist).

See peaks veidikene aimu andma, kui raske keskmisele või isegi veidi treeninud naisterahvastele need katsed on. Usun, et see on väga hea muutus, sest enam ei lähe naised sellise plaaniga politseitööle, et saaks ainult elu lõpuni pabereid määrida.

Füüsiline vorm peab olema kõva - uudistes ju vägagi tihti lugenud kuidas naispolitseinikud ei suuda tänaval alati hakkama saada. Ning pole ka ime, kui füüsiliselt nõuti neilt niivõrd vähe.

Seega, kes tahab ikka kooli sinna minna, see võtku ikka vähemalt paar kuud aega, et korralikult end trennilainele saada ja katseteks kuidagigi valmis olla.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näiteks Gerbel Mikk surus 50 kg kangi 34x. Katsetel peakski ta 50 kg kangiga tegema, võistlusvormis olles võibolla hoopis 45-ga. Arvatavasti poleks ka teised harjutused probleemiks.

http://www.gerbelmikk.com/est_index.php

:angry:

Gerbel siiski võistlev sportlane, kes peabki vormis olema.

Aga näidake naist, kes ei ole võistlev sportlane ja suudaks rinnalt 75% kehakaalust üles lükata - ja nii mitu korda. Neid ei tohiks väga palju olla. Sest eelmine aasta oli katsetel ikka kümneid ja kümneid naisi ning mitte keegi ei saanud sellega hakkama.

Kas ülesanne on tõesti niivõrd raske?

Need naised, kes sellega hakkama saavad võiksid rääkida, et kaua läks sellisesse vormi saamisega aega. Küllap teema-algataja sooviks seda teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks neid võistlevaid sportlasi ole veelgi, kes rinnalt surumise (jm) vabalt ära teeksid: Christina Alev, Annika Summel, jõutõstjad naised jne

Aga jah, tavalisel hobikorras trenni tegeval naisel katsetele mütsiga lööma minna ei tasu. Erandeid on muidugi alati :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui ma oleks 30, siis teeksin need katsed lõdvalt ära.. :angry:

aga kuna ma 30 veel pole, siis vb 2 lõuatõmmet jõuan teha hea pingutamise korral ja kui 3-6 kuud ette teada et katsetele minek, siis teeksin rinnalt surumise miinimumi ka ära.. ;) (oleks aega alla võtta ja tugevaks saada.. )

Kui praegu otse tänavalt minna, siis vb 1 korra jõuan rinnalt ka suruda, suuri lootusi ei paneks sellele, kuna pole rinnalt ammu maksimumi peale surunud.

Kui sa oled ikka 70kilone, siis võtab ca aasta (vb 9 kuud, ma ei mäleta millal alustasin) enne kui jõuad 75% oma keha kaalust suruda..

Muudetud kasutaja batmannu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan , et keskmine eesti meeski ei suuda neid katseid edukalt läbida mis siis veel naistest rääkida :angry: . Ise saaksin ka 0 punkti , kuna ei oska ujuda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma ei olegi kurtnud selle üle, et miks nii on :angry: Ei eelda üldse, et naistel peaks kergemad katsed olema. Ja otse loomulikult on võimalik see endale eesmärgiks võtta ja selle nimel vaeva näha ja katsed ära teha, aga... Mõtlesingi just seda, et kui palju on neid naisi, kes lihtsalt läheks kohale ja teeks ära ;)

Mul võttis paar aastat järjekindlalt harjutamist, et suruda 116 %. Ma arvan, et 75 % on tehtav ja ka ülejäänu, vähemalt sama lühikese ajaga.

Naistele mõeldud osa on tõesti naiste jaoks raskem... kuid, eks nad üritavad välja sõeluda nn tavanõrkade naiste kontingenti, kes siis hiljem töötades oleksid liialt ohtu seatud. Mina näiteks pean seda tööd ikkagi naise jaoks (ma mõtlen siinjuures...ka minu kui naise jaoks, hoolimata sellest, et ma ennast nõrgaks ei pea...meestega seda ikkagi ei võrdle) liiga ohtlikuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin siis jõusaalis ja proovisin järgi. Ja pean tunnistama, et ei saanud hakkama :angry: Aga tegelikult see mind muidugi ei üllatanud. Samas ei ole ma end peale laste sündi jõutrennile eriti pühendanud ka, põhirõhk on olnud ikka aeroobsel ja rasvapõletusel. Nüüd olen juba paar korda ka päris jõusaali jõudnud, siiani "pusisin" kodus :D

Aga kui mul juba trenni-eesmärki vaja on, siis võikski ju selle siin võtta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma vaatasin ka huvipärast mis numbritest jutt seal käib. Ja ma pole kade mees ütlema, et tõenäoliselt kangi surumises ma ehk punkti kätte saaks aga võimalik et ka ei saaks. Nii et vot nii.

Aga vaatame huvipärast ka teised alad üle.

Mannekeeni transport - kuna ei tea mis on transpordihaare, ei hakka oletama. Aga 80 kilo lohistamisega (või turjal kandmisega, või süles hoidmisega) ikka hakkama saaks. Iseasi kui kiirelt.

Ülatõmmet pole kunagi sooritanud. Nii et pole aimugi milliseid mägesid liigutaks. Või siis liigutamata jätaks.

Istesse tõusud ei tohiks punktide kogumisel olla takistuseks.

Ja 1500 meetrit - no 5:30 on aeg, mille peaks alistama. Aga kui kindla peale minna, siis alla 6 minuti peaks ikka iga nurga alt saama.

Ujumise 100 meetrit. Pole kõva ujuja ja näed, selili ei lubata. 100 meetrit läbida ujudes oleks tõenäoliselt panused mul seliliujumise peal. Aga kui neile koer sobib ja ajalist piiri pole ette pandud siis ma pakun et ma mingi ajaga loksuks selle vahemaa ka ära. Uudistes praegu räägitud 500 meetrist (mida IGA INIMENE peaks olema suuteline läbida, kui veekogu peale ronida) on mingi utoopia ruudus.

Kooli sisse ei saaks aga päris nulli ka ei tohiks saada :angry:

P.S. mis enam ei nõutagi et sõjavägi peaks olema eelnevalt läbitud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omast kogemusest :angry: võin öelda, et mannekeeni transport käib (vähemalt kunagi käis) sellises "poosis" nagu endal mugav on. Kui algul korralikult kinni saad, siis pole midagi hullu...

Sõjaväe läbimist vist enam eelnevalt ei nõuta, kuid minu teada ka ei vabastata sellest, nagu mingi aeg (äkki mõni aasta???) tagasi avalikkuses juttu oli. Ehk siis, kui eelnevalt ei lähe, siis lähed peale kooli lõpetamist. Iseasi, kas/kui mõttekas see on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülatõmme trenazööril isegi oma keha raskusega ei ole päris sama mis lõuatõmme pidevalt rippes olles. Kui just trenazöör ei ole väga täpselt seadistatud nii, et ka raskust üles lastes jääks kogu raskus käte otsa. Ise teen keharaskusega ülatõmbeid 30 (kaal 85kg) kuid lõuga tõmban vaid 22 (puhtalt).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Omast kogemusest :) võin öelda, et mannekeeni transport käib (vähemalt kunagi käis) sellises "poosis" nagu endal mugav on. Kui algul korralikult kinni saad, siis pole midagi hullu...

Sõjaväe läbimist vist enam eelnevalt ei nõuta, kuid minu teada ka ei vabastata sellest, nagu mingi aeg (äkki mõni aasta???) tagasi avalikkuses juttu oli. Ehk siis, kui eelnevalt ei lähe, siis lähed peale kooli lõpetamist. Iseasi, kas/kui mõttekas see on...

Eelmine aasta oli vähemalt mannekeeni transportimisel haare selline:

Mannekeene on paigutatud niimoodi, et asetseb jalad ees stardijoonel pikali. Sa alustad selle kõrvale nägu stardijoone suunas. Kui antakse vile siis keerad end ümber, haarad mannekeenist, keerad selle ümber, nii et pea stardijoone poole, siis tõstad ta istukile, haarad kätega tema "käte" alt kinni ning lohistad selg ees distantsi ära.

Veidike võis varieerida ka, pea-asi, et selg ees liiguksid. Haara kuidas tahad, kuid nii pidi kõige effektiivsem olema. Kõige raskemad kohad olidki alguses haardesse saamine ning pärast enda tasakaalu hoidmine - kuna liikusid selg ees ja suur raskus käte vahel - 50% kukkusid vähemalt korra ümber.

Sõjaväe läbimine pole jah kohustuslik.

Päris paljud mehed ei saanud tõesti eriti hakkama. Oli ka neid, kes rinnalt suruda ei jõudnud. Ülatõmbega said enamik min. punktidele hakkama, samuti muude aladega.

Kuid arvesse tuli võtta, et ega min. punktidele kehaline eksam sooritada on siiski suht läbikukkumine. Ning sisse saada suht väike võimalus, kui vaimsete võimete testi ja intervjuud suht maxi peale ära ei tee.

Ise sain päris kõrged puntkid kokku, niiet olin esimeste seas, kes sisse sai(kuigi kehalistes katsetes failisin Jooksu - ei suuda joosta, sealt 0 punkti ). Kuid kui kehalisteks katseteks ning vaimseteks annab harjutada siis intervjuu on rohkem iseloomu teema ning sellega kukuvad palju läbi - kui ei suuda ennast korralikult väljendada ja muljet jätta.

Edit: Tohoh, lugesin nüüd, et Politseiõpe tehti 1a-ks? Ning ujumine ka sisse pandud kavva. Huvitav. Aga eks see piirivalve lisandumine pidigi muutusi tooma. Aga jah - vormis pead olema.

Kasvõi selle pärast, et isegi kui saad läbi häda kuidagi sisse - siis koolis sa lihtsalt sured iga päev kuna kehaline koormus on kohati päris tappev, kui pole harjunud.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ujumise 100 meetrit. Pole kõva ujuja ja näed, selili ei lubata. 100 meetrit läbida ujudes oleks tõenäoliselt panused mul seliliujumise peal. Aga kui neile koer sobib ja ajalist piiri pole ette pandud siis ma pakun et ma mingi ajaga loksuks selle vahemaa ka ära. Uudistes praegu räägitud 500 meetrist (mida IGA INIMENE peaks olema suuteline läbida, kui veekogu peale ronida) on mingi utoopia ruudus.

EKV ÜFT-s on võimalik 3200m asemel võtta 500m ujumine. Rinnuli oli naiste 100p aeg 9:30 ja vabastiili 8:00

Just eile mõtlesin, et teeks trenni ujudes ka natukene.. jooksmisele ja jõule vahelduseks:D

Kuigi--jah.. ma usun, et neid aegu ma naljalt ei uju niipea:D paari aasta pärast saaks ehk arvestatava tulemuse (aga ka seetõttu, et nõudmised on väiksemad:D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest on see täiesti jabur et füüsiliste katsete hulgas on rinnalt surumine. See on ju nii ebafunktsionaalne liigutus milles arendatud jõudu ei lähe väga päris elus vaja. Pigem võiks seal olla kas kükk või jõutõmme (harjutused mis näitavad palju paremini reaalselt vajaminevate lihaste tugevust) ning kui mingi surumine, siis näiteks seistes õlapress. Sa ei püüa ju pätti kinni kusagil pehmel pingil pikutades ja mingit raskust oma pealt ära surudes, ega?

Kuid kahjuks paistab et see rinnalt surumine on väga levinud jõu mõõdupuu. USA politsei sisseastumiseksamitel on ka vaja suruda rinnalt ning seal käib see vist isegi masinaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Omast kogemusest B) võin öelda, et mannekeeni transport käib (vähemalt kunagi käis) sellises "poosis" nagu endal mugav on. Kui algul korralikult kinni saad, siis pole midagi hullu...

Sõjaväe läbimist vist enam eelnevalt ei nõuta, kuid minu teada ka ei vabastata sellest, nagu mingi aeg (äkki mõni aasta???) tagasi avalikkuses juttu oli. Ehk siis, kui eelnevalt ei lähe, siis lähed peale kooli lõpetamist. Iseasi, kas/kui mõttekas see on...

Sõjavägi läks viimati automaatselt kooli sisse astudes arvesse 1999. aastal, ise aasta hiljem sisseastununa jäin sellest eelisest napilt ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest on see täiesti jabur et füüsiliste katsete hulgas on rinnalt surumine. See on ju nii ebafunktsionaalne liigutus milles arendatud jõudu ei lähe väga päris elus vaja. Pigem võiks seal olla kas kükk või jõutõmme (harjutused mis näitavad palju paremini reaalselt vajaminevate lihaste tugevust) ning kui mingi surumine, siis näiteks seistes õlapress. Sa ei püüa ju pätti kinni kusagil pehmel pingil pikutades ja mingit raskust oma pealt ära surudes, ega?

Kuid kahjuks paistab et see rinnalt surumine on väga levinud jõu mõõdupuu. USA politsei sisseastumiseksamitel on ka vaja suruda rinnalt ning seal käib see vist isegi masinaga.

Võin näiteks võrdluseks tuua kümne aasta tagused (2000 aasta) sisseastumiskatsete normid. Eraldi punkte ei antud, oli vaja teha ära ette antud norm, kui juhtusid ühel alal jääma alla normi, olid automaatselt kehalistest katsetest ja ka kogu konkursist läbi kukkunud. Ähmaselt mäletan, et sooritata tuli lõuatõmbeid min. 6 kordust, teha istesse tõusu 1 minuti jooksul vist 32 kordust, joosta 1000m alla 4.10 ja ujuda 100m, aga täpselt enam ei mäleta aja piiri. Ja ega tol ajal nende tulemuste sooritamisega raskusi ka ei olnud, vähesed kukkusid kehaliste katsetega läbi, ja minu meelest olid naistel teised normid (näit. lõuatõmmete asemel tegid kätekõverdusi). Iseenesest on muidugi õige, et katsed on karmimaks läinud, ja eeldatakse rohkem füüsilist vamisolekut. On tõsi, et minu ajal olid ca pooled üliõpilastest õrnemast soost.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei püüa ju pätti kinni kusagil pehmel pingil pikutades ja mingit raskust oma pealt ära surudes, ega?

Pätt õlgadele võtta ja kükki teha on vaja? B) Surumine on siiski üks baasharjutus, mis ei ole igale tavainimesele liialt tehniliselt keerukas ja ohtlik. Ega ikka ei soovitaks suvalisele inimesele (kes võibolla esimest korda kangi puutub) hakata maksimumkorduste peale tõmmet või kükki tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×