Jump to content
Oscar

Toitumiskava

Recommended Posts

Tervist! Mõtlesin et postitan oma söömised ülesse et saaksite kommenteerida. Olen 197+ cm, hetkel 75 kg väikse päästerõngaga kõhujuures, mis on tulnud massikasvatamisega :P

Eesmärk oleks veel vaikselt massi kasvatada. 2-3 aasta pärast võiks 90 kandis olla. 3 korda nädalas käin jõusaalis ja 2 korda poksis. Igapäevaselt on peaaegu samad hommikusöök, kohupiim, trennijärgne sheik, mis erinevad on koolitoit ja kodune eine õhtul aga praed jäävad praadideks.

Tänane söömine siis näiteks:

7.30: 3 fazeri musta seemneleiba praetud koos 3 munaga, 6 küüslaugu küünt ja roheline tee meega

10.30: 200g Alma kohupiima rosinatega

11.45: 200g Alma kohupiima rosinatega

13.45: 2 sealiha tükki riisi ja salatiga (koolieine)

15.45: 2 fazeri musta seemneleiba koos 2 suure mingi valge kala lihaga

17.00-18.15 - trenn

18.30: massilisaja Brutal Gainer

20.20: väike hunnik kartuliputru, suur kuhi keedetud juurvilju(porgandid,oad,spargel,brokkoli ), 1 suur kanakoib ja sea sisefilee

22.45: muraka kodujuust, roheline tee meega + omega3

Oleksin väga tänulik kui oskaksite aidata ja kommenteerida. Mis valesti on mida rohkem oleks vaja ja mida vähem. Ise mõtlesin veel kreeka pähklid menüüsse lükata kuskil 30-50g et rasva saada.

Aitäh ! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ei ole see kalorite ja grammide lugemine kalori/grammi täpsusega üldse nii tähtis. Peab lihtsalt tunnetama oma keha - kas kaloreid on piisavalt või mitte. Kui kaal läheb üles, siis tarbid rohkem, kui kulutad. Kui langeb, siis vastupidi. Ei ole tähtis, kas see toimub 3000 kcal juures või 3300. Lihtsalt peab teadma, mida sa päeva jooksul sööd - kui tunned, et kaal langeb, kuigi tahaks juurde, siis sööd natuke rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole kunagi kaloreid lugenud ja olen alati oma kaaluga seotud eesmärgid saavutanud. Mulle meeldib mõelda üldiste ideede tasandil, kalorite lugemine on selline tüütu näpuga järje ajamine.

Pealegi on kehale hea ka nt. dieedi ajal kui mõni päev on nullbalanass, mõni päev 500 miinust, mõni päev 300 miinust ja vahel ka natuke plussi;) Massika ajal vastupidi.

Ja kui juhinduda põhimõtetest, siis see lihtsalt kujunebki niimoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult ei ole see kalorite ja grammide lugemine kalori/grammi täpsusega üldse nii tähtis. Peab lihtsalt tunnetama oma keha - kas kaloreid on piisavalt või mitte. Kui kaal läheb üles, siis tarbid rohkem, kui kulutad. Kui langeb, siis vastupidi. Ei ole tähtis, kas see toimub 3000 kcal juures või 3300. Lihtsalt peab teadma, mida sa päeva jooksul sööd - kui tunned, et kaal langeb, kuigi tahaks juurde, siis sööd natuke rohkem.

Ma usun ka, et kaloritäpsusega pole oluline, aga kui sa teed mingi nimekirja, kuhu sa üldse kaloreid ei lisa, siis sul pole üldse aimu ka ju, või on?

Ma ei ole kunagi kaloreid lugenud ja olen alati oma kaaluga seotud eesmärgid saavutanud. Mulle meeldib mõelda üldiste ideede tasandil, kalorite lugemine on selline tüütu näpuga järje ajamine.

Pealegi on kehale hea ka nt. dieedi ajal kui mõni päev on nullbalanass, mõni päev 500 miinust, mõni päev 300 miinust ja vahel ka natuke plussi;) Massika ajal vastupidi.

Ja kui juhinduda põhimõtetest, siis see lihtsalt kujunebki niimoodi.

Miks see hea kehale on? Ma lugesin ühest raamatust tegelikult, et see tekitab kehale n-ö sellise tunde: "Ärme võta seda -500cal täna tõsiselt ja kuluta rasva, kuna see on kõigest ajutine.", kui su energiatarbimine kõigub väga ohtralt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähtis on teada päevas tarbitava söögi kogust, kui sa samu asju iga päev sööd. Kui sa sööd iga päev erinevaid asju, siis on jah raske päevi omavahel võrrelda - siis on kasulik kaloreid arvutada. Põhimõtteliselt on vaja teada vaid seda, kas sa sõid täna rohkem kui eile või vähem. Kuidas sa seda teed - kas arvutad kaloreid, gramme või silma järgi mõõdad - ei ole tähtis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tähtis on teada päevas tarbitava söögi kogust, kui sa samu asju iga päev sööd. Kui sa sööd iga päev erinevaid asju, siis on jah raske päevi omavahel võrrelda - siis on kasulik kaloreid arvutada. Põhimõtteliselt on vaja teada vaid seda, kas sa sõid täna rohkem kui eile või vähem. Kuidas sa seda teed - kas arvutad kaloreid, gramme või silma järgi mõõdad - ei ole tähtis.

Minu kaloritearvutamine käib nii - teen nädalavahetusel järgmise nädala toidukava koos kalorite, toitainetega ja kogustega ja päevade jooksul kaalun selle plaani järgi. Rohkem mingit kaloriarvutamist pole.

Kuidas paned sa oma toitumiskava kokku, kui sa kaloreid ei arvesta? On ju palju suurem võimalus eksida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu kaloritearvutamine käib nii - teen nädalavahetusel järgmise nädala toidukava koos kalorite, toitainetega ja kogustega ja päevade jooksul kaalun selle plaani järgi. Rohkem mingit kaloriarvutamist pole.

Kuidas paned sa oma toitumiskava kokku, kui sa kaloreid ei arvesta? On ju palju suurem võimalus eksida.

Kui ma ka mõnikord ette nii tark oleks kui tagantjärgi ... :P

Ma küll ei tea, kui palju ma energiat kulutan järgmise nädala esmasp., teisip. või laupäeval. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma ka mõnikord ette nii tark oleks kui tagantjärgi ... :P

Ma küll ei tea, kui palju ma energiat kulutan järgmise nädala esmasp., teisip. või laupäeval. :P

Sul mingi idee ju sellest ikka on... Mis trenni teed ja kui palju liigud. Või sul võib üks esmaspäev olla nii, et jooksed terve päev ja teine esmaspäev nii, et istud terve päev? Isegi, kui nii on, siis saad ju seda ette planeerida ja vastavalt toidukava kujundada... Teine asi on muidugi, kui sa ei planeeri kunagi asju ette... Ei mingeid tegemisi, toidukordi jms

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
7.30: 3 fazeri musta seemneleiba praetud koos 3 munaga, 6 küüslaugu küünt ja roheline tee meega

10.30: 200g Alma kohupiima rosinatega

11.45: 200g Alma kohupiima rosinatega

13.45: 2 sealiha tükki riisi ja salatiga (koolieine)

15.45: 2 fazeri musta seemneleiba koos 2 suure mingi valge kala lihaga

17.00-18.15 - trenn

18.30: massilisaja Brutal Gainer

20.20: väike hunnik kartuliputru, suur kuhi keedetud juurvilju(porgandid,oad,spargel,brokkoli ), 1 suur kanakoib ja sea sisefilee

22.45: muraka kodujuust, roheline tee meega + omega3

Nälga ei jää, kui puhkepäevad ka graafikusse mahuvad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöök rammusamaks!! Tähtis söögikord ,mil tõmbad ainevahetuse käima.

Sama soovitus ka minu poolt.

Ilma hommikuse pudru ja poole paki kohupiimata oma päeva alustada ei suudaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei arvuta ka kaloreid, pigem arvutan oma päevast valkude, süsivesikute ja rasvade suhet, vaatan, et piisavalt täis tuleks ja sellest piisab täielikult. Tihtipeale olen juba otsapidi voodis, tuli kustus ja mõtlen enamvähem kokku oma päevase toitumise (v-sv-r) ja, kui jõuan järeldusele, et midagi on puudu jäänud: tuli põlema ja shake piimaga näiteks sisse ja voodisse tagasi. :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul mingi idee ju sellest ikka on... Mis trenni teed ja kui palju liigud. Või sul võib üks esmaspäev olla nii, et jooksed terve päev ja teine esmaspäev nii, et istud terve päev? Isegi, kui nii on, siis saad ju seda ette planeerida ja vastavalt toidukava kujundada... Teine asi on muidugi, kui sa ei planeeri kunagi asju ette... Ei mingeid tegemisi, toidukordi jms

Planeerida ju võib, aga seda, kui palju energiat kulub, tööde-tegemiste etteteadmisega välja ikkagi ei selgita. Teoorias võimalik, kuid praktikas vähetõenäoline. Seda enam, et organism on pidevas muutumises ja selle vajadused niisamuti. Rääkimata sellest, et nö liigutuse-täpsusega oma päeva paika panna on tegelikkuses võimatu.

Umbkaudselt on võimalik oma vajadused tõesti ka kaloraaži-numbrites paika seada, aga milleks see, kui niisama umbkaudselt saab need asjad ka nende numbriteta.(?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist! Mõtlesin et postitan oma söömised ülesse et saaksite kommenteerida. Olen 197+ cm, hetkel 75 kg väikse päästerõngaga kõhujuures, mis on tulnud massikasvatamisega :angry:

Eesmärk oleks veel vaikselt massi kasvatada. 2-3 aasta pärast võiks 90 kandis olla. 3 korda nädalas käin jõusaalis ja 2 korda poksis. Igapäevaselt on peaaegu samad hommikusöök, kohupiim, trennijärgne sheik, mis erinevad on koolitoit ja kodune eine õhtul aga praed jäävad praadideks.

Tänane söömine siis näiteks:

7.30: 3 fazeri musta seemneleiba praetud koos 3 munaga, 6 küüslaugu küünt ja roheline tee meega

10.30: 200g Alma kohupiima rosinatega

11.45: 200g Alma kohupiima rosinatega

13.45: 2 sealiha tükki riisi ja salatiga (koolieine)

15.45: 2 fazeri musta seemneleiba koos 2 suure mingi valge kala lihaga

17.00-18.15 - trenn

18.30: massilisaja Brutal Gainer

20.20: väike hunnik kartuliputru, suur kuhi keedetud juurvilju(porgandid,oad,spargel,brokkoli ), 1 suur kanakoib ja sea sisefilee

22.45: muraka kodujuust, roheline tee meega + omega3

Oleksin väga tänulik kui oskaksite aidata ja kommenteerida. Mis valesti on mida rohkem oleks vaja ja mida vähem. Ise mõtlesin veel kreeka pähklid menüüsse lükata kuskil 30-50g et rasva saada.

Aitäh ! ;)

6 küüslaugu küünt hommikul? Päris karm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esmapilgul paistab kohe, et sa sööd ikka rõvedalt valku üle. Sinu jaoks 160gr valku päevas oleks ikka rohkem, kui küll.

Selel asemel suurendaks sv hulka, sest tegeled ka poksiga.

Muudetud kasutaja younger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks see hea kehale on? Ma lugesin ühest raamatust tegelikult, et see tekitab kehale n-ö sellise tunde: "Ärme võta seda -500cal täna tõsiselt ja kuluta rasva, kuna see on kõigest ajutine.", kui su energiatarbimine kõigub väga ohtralt.

Mis raamat see oli?

Mida see keha siis kulutab kui seda -500 kcal vaja on kui mitte rasva? Eriti madalal intensiivsusel? (s.t. suurem osa päevast)

Kui istuda stabiilses ja ühtlases miinuses, siis see hoopis tekitab kehale sellise tunde, et "okou, paremaks ei lähegi kunagi midagi, peab kümne küünega kinni hoidma kõigest, mis veel varutud on = ainevahetuse kiirus aeglasemaks, kui energiat peale tuleb, siis suurem % salvestatakse rasvadeks jne."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×