Jump to content
daljoh

Talvine põhjalaadimisperiood suviseks rulluisuhooajaks

Recommended Posts

Tere,

alustasin teemat juba tegelikult juba teemas: pikemalt kreatiinist

Kopeerin siia oma algteksti mis käis peaasjalikult kreatiini kohta.

Kreatiini ja kestvusalade suhe?

Kuna tegelen rulluisutamisega ning selleks aastaks on välihooaeg läbi ning oktoobrist hakkab nn. talvine põhjaladumis periood mis sisaldab suure koormusega 2 kuulist jõusaalitreeningut (oktoober-november). Mida rohkem kevade poole seda vähem pööratakse rõhku jõusaalile ning olulisemaks muutub kiiruslik ning vastupidavus treening (suusatamine, ratas, spinning, intervall-treening).

Minu küsimus teile kui kogenumatele jõusaali treenijatele ja kreatiini kasutajatele.

Nagu ma nende 12lk jooksul mis siin kreatiinist kirjutatakse, aru olen saanud, kasvatab kreatiin lihasmassi, annab juurde jõudu jne. Kuna spordialaks on rulluisutamine (mitte triki- vaid kiiruisutamine) siis kaalul on küllaltki suur roll. Hetkel kaalun 71-73kg, pikkust on 181cm. Kui nüüd tarbida talvel valke, kreatiini ja viinamarjasuhkrut siis kindlasti tõuseb ka kaal. Suur lihasmass tarbib palju energiat ning kestab vähe.

Minu küsimus.

Kas mul oleks mõtet kreatiini proovida e. kas kreatiin ja valgud annavad mulle ainult suure lihase mis näeb hea välja ja on tugev kuid suvistel pikkadel võistlustel väsivad kiiresti ja ei oma vastupidavust? Või sõltub see treeningust. Pikemad aeroobsed treeningud + kreatiin + valgud = vastupidav tugev lihas???

Arendaks seda teemat natuke kreatiinist edasi.

Milliseid muid spordilisandeid soovitate sellise põhjalaadimistrenni juurde.

Kava järgmine:

okt ja nov: põhirõhk jõusaalil; juurde ujumist ja mõõdukas koguses aeroobset trenni (1 x nädalas 1,5 tunnine rahulik rattasõit)

Dets: jõusaali treeningute maht väheneb u 2-3 x nädalas juurde tuleb intervall treening 2-3 x nädalas + spetsiaalharjutused uisutajatele

Jaan: Lisandub mahu trenn. Jõusaali osakaal väheneb 1-2 korrale nädalas

Veebr: Intervalltrennide kuu. Lisab plahvatuslikust.

...............................................................................

Kuna uisutamise näol on tegemist kestvus alaga, siis oleks hea hoida kehakaal võimalikult madalal.

Hetkel kaalun 71-72kg ning pikkust on 181cm. Ainevahetus on kiire ning kaalunumber väga kergelt ei suurene (võin süüa stabiilselt õhtuti ning kaal oluliselt ei muutu). Samas jälgin mida söön ning rämpsu endasse ei aja.

Esimese kahe kuuga tuleb ilmselt juurde kaalu just kreatiini kasutamisega, eesmärk ongi kasvatada jõudu. Mida kevade poole seda suurem eesmärk on hoida tugevat lihast ning arendada vastupidavust (jõusaalis kordused suuremaks, raskused väiksemaks + mahutreeningud).

Milliseid toidulisandeid oleks soovitav kasutada antud treeningu juures?

Muudetud kasutaja daljoh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen tegelenud ka päris pikalt kestvusalaga, nimelt suusatamisega, olen teind kõvasti vastupidavustrenne ja olen kasutanud ka kreatiini samal ajal. Põhimõtteliselt põdema sa midagi ei pea aga pead arvestama sellega et kui sa tahad saavutada kõva vastupidavust kestvusalal siis pead jälgima seda, et sa liiga jõhralt lihast ei pumpa. Nagu teada, kasvatab kreatiin lihasmassi eks. Tuleb jälgida ühte asja! Et sinu vastupidavus ei kahaneks. Asi on selles et iga trenniga harjutad sa oma vastupidavust ühe ja sama lihasmassiga, kui sa kreattini sööma hakkad siis tänu lihasmassi kasvule võib su vastupidavus hakata vähenema kuna lihas koguaeg kasvab ja keha ei jõua harjuda uutesse lihastesse hapniku transportimisega ja see võibki lükata nt sinu vormi saamise tähtaja kaugemale.. Ja valku võid juua iga päev see halba ei tee, lihased vajavad valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

, kui sa kreattini sööma hakkad siis tänu lihasmassi kasvule võib su vastupidavus hakata vähenema kuna lihas koguaeg kasvab ja keha ei jõua harjuda uutesse lihastesse hapniku transportimisega ja see võibki

Lihasrakke on kindel arv minu teada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihasrakke on kindel arv minu teada

Seda ma kahjuks öelda ei oska, aga ma räägin omast kogemusest. Mul oli sama jama. Olin rumal, lahmisin kreatiini ja pumpasin jõukas.. pärast kreatiini võtmist umbes 1kuu oli minu talveks ette valmistatud vorm märgatavalt kahanenud. Märkasin esmalt seda jooksmas käies, et pulss tõusis väga kõrgeks, sain aru, et midagi on nihu. Ja siis saingi aru milles asi.. Järsk lahmimine jõukas + kreatiin.

See mida ma öelda tahan on see, et tegeledes vastupidavus alaga ning kui sa hakkad kreatiini tarbima siis lihasmass ju suureneb, ning sinu lihased hakkavad nõudma rohkem hapnikku. Ja tänu lihaste suurenemisele võib soovitud vormi mineku tähtaeg lükkuda kaugemale edasi.. Ma ei tea kuidas teistele võib see mõjuda aga ma lihtsalt hoiatan.

Muudetud kasutaja actimel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihasrakke on kindel arv minu teada

Lihas saab kasvada ka ilma kiude juurde tekitamata. Sarkoplasma arvelt näiteks.

Tegelikult see lihaskiudude mitte juurde tulemine (nagu ka närvirakkude) on ka vaikselt ümber lükatud. Satelliitrakud võivad ühinedes uusi lihaskiude moodustada.

Satellite cells proliferate following muscle trauma (Seale, et al., 2003) and form new myofibres through a process similar to foetal muscle development (Parker, et al., 2003)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihas saab kasvada ka ilma kiude juurde tekitamata. Sarkoplasma arvelt näiteks.

Tegelikult see lihaskiudude mitte juurde tulemine (nagu ka närvirakkude) on ka vaikselt ümber lükatud. Satelliitrakud võivad ühinedes uusi lihaskiude moodustada.

Satellite cells proliferate following muscle trauma (Seale, et al., 2003) and form new myofibres through a process similar to foetal muscle development (Parker, et al., 2003)

Trauma ei kõla väga lahedalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×