Jump to content
Ivanov

Lõunasöök

Recommended Posts

lõunal ei saa korralikult süüa, kuna kooli toidud on nagu nad on rasvased ja vahelduvad suppidega. Küsimus, et kas kooli toidust annab ka midagi nii välja otsida et kasu oleks söögist, noh seal rohkem sellised ühesugused toidud:S Et mida teha selle lõunasöögiga, ega ma 15 mintiga koolist kodus söömas ei jõuaks käia. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu üks võimalus on lihtsalt oma söök kaasa võtta. Kui päris tervet lõunapraadi ei taha kaasa vedada siis koolisöögile lisaks mõni valgurikas allikas (proteiini shake, keefir, jogurt, kohupiim vms) käraks ju hästi küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis asjad need nii väga rasvased on? Võtad keedetud kartulid kerge kastmega + sinna juurde ?nitsel. Ma üritan vähemalt nii toituda. Kusjuures väga rõve, et piim vähemalt meie koolis on nagu eriti kallis...4 krooni klaas. Samas mingi morss on 1 kroon. Kasvav laps peaks nagu korralikku toitu saama.

Mingi kampaania pidi tulema, kus piim koolis tasuta vms...ootan juba seda aega, tea kas tulebki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody
lõunal ei saa korralikult süüa, kuna kooli toidud on nagu nad on rasvased ja vahelduvad suppidega. Küsimus, et kas kooli toidust annab ka midagi nii välja otsida et kasu oleks söögist, noh seal rohkem sellised ühesugused toidud:S Et mida teha selle lõunasöögiga, ega ma 15 mintiga koolist kodus söömas ei jõuaks käia. :)

Võtad end kooli toidult maha ja tassid oma toidud kaasa, nagu teisedki soovitasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, igas koolis on erinevad lõunasöögid. Olin ise ka veel paar aastat tagasi kooli lõuna peal, ei kurtnud eriti just maitse ja portsjoni üle, kuid ega valku kätte saa jah. Pealegi need sardellid ja kotletid on selle koha pealt saast ka, millest seda valku põhiliselt seal saab. Lisaks vähesele valgule sisaldavad ka hulgaliselt paha rasva ;) Lõpu poole hakkasime nii tegema, et käisime üks vahetund enne seppadega poes ära, tirisime kõik liitri piima, söögivahetunni alguses küsisime köögist klaasid ja andsime minna liitri piima toidu kõrvale, valguga polnud probleemi :D

Sel aastal on üldse imelugu, kooli lõuna maksab AINULT 2 krooni päev, sel lihtsal põhjusel, et vald maksab ülejäänu. Õige portsu hind peaks jääma kusagile sinna 15 krooni piiresse vist muidugi koos elektri, kokkade palga jm nodiga, mis toidu tegemiseks tarvis. Vat kus vald hoolitseb noorte tervise eest :D

Hoolimata odavast hinnast ma koolis siiski ei söö. Olen juba pikka aega kaks toidukorda ise kaasa tirinud ning teen seda kooli lõpuni. Vahel küll see probleem, et tuleb pooled õpikud koju jätta, kuid saab hakkama :)

Teine asi on muidugi see valehäbi, mida paratamatult paljud tunnevad võttes kaasa karbiga oma sööki ning mugides seda, sest popp on ju süüa vahetundide ajal saiakesi ja tinistada limpsi peale. Ühesõnaga tuleb üle olla!

Edu ja selget mõistust lahenduse leidmisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates oleks ka mõistlik võtta kaasa valgu osa juhul kui ei taheta tervet sööki ühes tassida, sest selle toorsalati, kartulid, makaronid jne. peaks sealt kohapealt soojana kätte saama. Väikese karbiga, kas liha või kala sinna juurde lisades saate korraliku kõhutäie, seda kastet, mis sinna juurde tehakse, saate asendada isetehtud, maitsestamata jogurti ja ketsupi kastmega. Peamine on mitte söömata olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina oma ammusest kooliajast mäletan, et peamiselt oli koolis lõunaks makaronid ja kalapulgad (no peaaegu iga päev, sest see läks massile peale) Poodi polnud kuskil lähedal (alevikool, linnas väheke kergem vist). Nii ma lihtsalt ei söönudki, aga et kuskil kolmeks olin juba kodus, siis võis üle elada. Baar oli ka koolis, aga sama asi:saiakesed, kommid jne..Mõttetu raharaiskamine.

Ülikoolis toitlustas meid firma ja siis pakuti ka tohutuid praade iga päev. Lasin panna pool praadi ja väga valikuliselt-rasvast kastet näiteks ei pannud, enamasti eelistasin puhast liha (kui polnud, siis kotlet vmt va mingid praevorstid) ja toorsalatit. Jõin piima, vett või keefirit. Eks vahelduseks sai mõni supp ka võetud, aga kuna enamasti pakuti mingit seljankat või bor?i, siis seda juhtus ikka harva (seljankasid jne ma ei söö-rasvane, happeline) Vahepaladeks ostsin ise poest jogurtit, kohupiima vmt (kuna ühikas, söökla ja kool asusid ühe territooriumi peal ja kõrvuti, siis oli hea pendeldada loengute vahepeal sööma ja tagasi)

Praegu tööle tassin ka hommikul toidu kaasa, mis puudu jääb, selle käin ostan lõuna paiku poest. Õnneks on tingimused toitu külmas hoida ja soojendada olemas. Täna näiteks on lõunaks kavas kodujuustu salat: kodujuust rasvata, maitsestamata jogurt, krabipulgad, paar tomatit, maitseks veidi ket?upit :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×