Jump to content
Kuup

Paljuga jõutõmmet ja kükke kang turjal teete?

Recommended Posts

Küsimus siis, et paljuga, teete kükke ning paljuga jõutõmmet? Ise teen kükke 110kg'ga hetkel ning jõutõmmet kõigest 65-75kg.

Tundub, et mul alaselg vms on päris nõrk? Kas peaksin jõutõmmet tegema või mingeid seljasirutusi? Peale jõutõmmet, kui ma ennast sirutan(ripun) siis seljast käib valu läbi ning mõnikord ka peale kükke on sama valu. Valu pole siiski väga tugev.

Ise kaalun 60kg, 16a. Kas ma ei tohiks sellised harjutusi teha või milles jama võiks olla?

Tänan asjalike vastuste eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan muid selja harjutusi teha ja jõutõmbe natukeseks ajaks rahule jätta. Kas sa tegid 110kg'ga täis- või poolkükke?

Poolkükke vist, kui nii nimetada. Täitsa alla ma ei lase. Kas peaks täiskükke tegema hakkama, ehk täitsa alla laskma?

Nende raskustega teen seeriaid jah. Alustan tavaliselt 100kg siis panen 5 juurde ja siis veel 5 juurde. Soojendust teen 60kg'ga - enne seeriaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kasutan väga erinevaid tööraskusi, on päevi kus võin jalad ära väsitada kükkides 130 - 140kg x10 seeriaid, kuid teine päe olen suuteline tegema 200x10. Jõutõmbes kasutan 210x10, 230x7, kuid see on päris väsitav, nii et järgmised kaks nädalat tõmmet ei tee, loomulikult on selliste tulemusteni jõudmine võtnud 11 aastat, need on siiski kulturisti näitajad, jõutõstjad teevad veel rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangiga kükke enamasti ei tee-põlvedel valus. Või kui teen, siis väga harva ja ka poolkükke, mitte täis. Eelistan pigem jalapressi (110-120kg, rohkem pole viitsinud veel peale panna:)), samas, imelik, ka jalapressil tunnen alaselga!?

Jõutõmmet (30-40kg, aga ma naisterahvas ka :)) tehes ka pärast selg korra valus, aga eks see ole tõenäoliselt minu teisest harrastusest tingitud (showtants, seal palju hüppeid jne mis mõjuvad seljale ja tihti selg üle koormatud või pinges) Kui teen seljapäeva, siis pärast õhtul ja ka järgmisel päeval vajan näiteks massaa?i, muidu on ikka väga kange olla:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teen poolkykke 5x6-8 alustan 140 kuni 175kg kuid nyd dieedi perjoodil tunnen joudu tunduvalt rohkem ja tegin 190sain 5x ara ja joutommet teen 4x6-8 ning 130kg kuna selg ei taha lubada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 17-aastane, kaal ~65kg. Jõutõmmet tegin kevadel 90kg'ga 8-seid seeriaid, poolkükke 90kg'ga 12-seid seeriaid. Ma ei tegelt otseselt jõutõstmise ega kulturismiga vaid kergejõustikuga - sprindialadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täitsa lõpp mul alaselg ikka päris nõrk, võrreldes kasvõi jalaga. Täiskükki ma usun, et 90kg'ga jõuaks teha. Täiskükk paneb ka mul põlved natuke valutama. Reedel proovin jõutõmmet teha, vaatab kuidas välja kukub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tahaks praegu sellest eriti kirjutada, mis raskustega teen, sest vorm on ülikehv, aga täna tegin just jõutõmmet 220ga 4 kordust seerias. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvel:

jõutõmmet 200kg 3sed kordused ( elus seda harj. kokku teinud 3 kuud )

kükke 170kg 3sed kordused

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmmet teen 4- seerjat ja viimase seerja teen 180kg 6-8x(eks see natuke vähe on), kükke teen ka 4-seerjat ja viimase seerja teen 175kg 6-8x. Need on mu nõrgimad kohad sest mulle meeldi vahest jalgpalli mängid ja see viib arengu tagasi või siis pidurdab seda, kükke olen ka 195kg teinud mingi aeg. Kuid eks see jalgpall jääb varsti ära kehakaal on juba 105kg ja külatki raske on seal nende väikestega võidu joosta ning põlved hakkavad valutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peab vist jala trenni mõneks ajaks pooleli jätma. Tegin siis teisipäeval kükke ja kolmapäev vaja koolis 60m joosta. Poole jooksu pealt viskas jalad nii valusaks, et isegi käia raske. Kuskil 3 päeva olid päris valusad. Nüüd Ok. Mis selle põhjustada võis? :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

äkki see et polnud ennem pikalt teinud jalgadega spec harj.

kükk, reitele või nii

see loogish et annab tunda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×