Jump to content
S123

Langev püramiid

Recommended Posts

Väikest kasvu, suhteliselt heas vormis (pidev kodune trenn - kõhulihased, kätekõverdused, poksikott) kuid jõusaalis just alustanud noormees.

Üldiselt mingit kindlat kava ei jälgi hetkel kuid teen midagi üldvormi parandamise sarnast. Jälgin, et kõik põhilihased saaksid trenni. Teen üldiselt raskustega mida jaksan teha 3-4 seeriat 10x.

Üldiselt käin jõusaalis aja sisustamise ja lõbu eesmärgil, kõik sellega kaasnev on pigem boonus :rolleyes:

Küll aga olen võtnud ühe asja sportliku huviga nii, et üritan selle tulemust võimalikult kiirelt võimalikult palju kasvatada - üllatus üllatus, rinnalt surumine.

Teen seda hetkel nii, nagu ma ei ole näinud, et kuskil oleks juttu olnud ja tahtsin küsida kui halb või hea idee see on.

Kõigepealt kasvav püramiid -

Raskuse kasvades vähendan kordusi ja lähen kuni maximumini välja. (Korduste arv 1-6)

Üldiselt pärast seda ei tunne, et lihased oleksid väga väsinud ja seetõttu teen uuesti püramiidi alla, vähendan iga kord natuke raskust ja teen niipalju kordusi kui suudan, kui raskus on langenud selliseks, mida suudan teha 10+ siis lõpetan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ei saa öelda, et see vale oleks, kuigi ainult seda ei maksa ka teha - keha vajab vaheldust. Jälgi ka, et seeriaid liiga palju ei tuleks. Kui näed, et läheb liiga paljuks, siis jäta see langev osa ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt ei saa öelda, et see vale oleks, kuigi ainult seda ei maksa ka teha - keha vajab vaheldust. Jälgi ka, et seeriaid liiga palju ei tuleks. Kui näed, et läheb liiga paljuks, siis jäta see langev osa ära.

Võibolla oleks kasu kui teeksin vähemalt iga paari korra järgi lihtsalt 3x10 näiteks? Või kuivõrd ma eelkõige jõudu soovin, et tulemust tõsta siis näiteks 5x3 vms?

Mainin ka ära, et jõusaalis käin 3x nädalas.

Muudetud kasutaja S123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui käsil on jõutsükkel, siis võiks jah näiteks üle nädala mingit 5x3 või 5x5 teha vms. Iga nädal püramiidi tampida on liiga üksluine minu arust. Aeg-ajalt võib muidugi veidi pikemalt (mitu nädalat järjest) teha iga trenn püramiidi, kui tunned, et iga trenn jõuad suruda rohkem kui eelmine trenn. Aga kui progressiooniga ummikusse jooksed, siis tuleb kindlasti mingi vaheldus sisse tuua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püramiid motiveerib hästi hetkel :P

Pooleteist nädalaga olen tõstnud max raskust 5kg võrra. Täna 5. korral loodan veel 2,5kg juurde panna, eelmine kord jäi juba üsna vähe puudu.

Tahtsin küsida edasijõudnute kava kohta. Milline oleks mõistlik hetk hakata tegema trenni nii, et üks päev ülakeha teine päev alakeha jne. Hetkel teen kõike ühe päevaga ja kolm korda nädalas ja paistab, et taastun selle ajaga kenasti ära ka, sest tulemused paranevad. Kas tuleks lihtsalt mingi hetk sellele üle minna, või tasuks oodata näiteks ära hetke, kuni tulemused enam edasi ei lähe ja seetõttu peaks midagi muutma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võiks olla mingi teema kuhu pisikesi mõõdaminnes küsimusi esitada, milleks eraldi teemat tegema ei hakka üldiselt :/

Aga kuivõrd see mul juba üldiseks arutamiseks natuke läinud on siis ehk annate andeks, kui veel natuke algsest teemast mõõda räägin : P

Eesmärgiks on üldiselt jõu ja massi kasvatamine ja jäin korduste ja seeriate peale mõtlema. Lugesin üht artiklit lihase kasvamisest ja sealt siis jäi silma see 1-5 korduse osa. hetkel olen teinud enamasti 3x10 aga ma kardan, et see ei ole päris minule kuivõrd soovin eelkõige jõudu tõsta. Lihasmass kasvab koos jõutreeninguga paratamatult juba niikuinii, õigus? Seega sellele otseselt rõhku panna pole vast mõtetki? Et siis kuidas oleks minu jaoks kõige mõistlikum jõudu kasvatada? Näiteks 4x5 / 5x4 seeriatega? Kuigi on harjutusi milles hetkel teen pigem rohkem kordusi, aga seda vaid sellepärast, et jõusaalis käinud vaid kaks nädalat ja on tunda, et teatud kohad ei ole veel koormusega päris harjunud. Näiteks üks rinnale mõeldud trenasöör tekitab kaelas suuremate raskustega krampi/valu, seetõttu teen hetkel väiksemate raskustega rohkem kordusi, lootes, et mingi hetk kael harjub ja saab minna üle suurtemate raskustele väiksemate kordustele.

Ma olen lootusetu strateeg : D Kui ma midagi teen ja sellele aega ohverdan, siis üldiselt mõtlen alati asja viimse detailini läbi, et seda võimalikult hästi teha : P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on jõusaalikogemusi vaid 2 nädalat, siis pigem tee esialgu pikemaid seeriaid ja mingit väga spetsiifilist treeningut ei ole sul alguses vaja. Algajal on vaja korralik põhi alla laduda. Kui see on olemas, siis võib juba midagi spetsiifilisemat ette võtta - jõutsükkel või mis iganes. Praegu ära vaeva oma pead ja tee kõige tavalisemat kava. Pikemate seeriatega treenimine alguses on hea selle pärast, et on ohutum - raskused on pikemate seeriate puhul väiksemad ja sul on raskem ennast vigastada. Kui sa kohe alguses suuremate raskuste ja lühemate seeriatega treenima hakkad, siis on vigastuste oht suurem. Esialgu tuleb tehnika selgeks õppida ja lasta närvisüsteemil treeningutega harjuda.

Lisaks väidavad teadlased, et algajate puhul polegi vahet, mis kordusvahemikuga alguses treenitakse - areng nii jõus kui ka lihasmassis on samasugune.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sul on jõusaalikogemusi vaid 2 nädalat, siis pigem tee esialgu pikemaid seeriaid ja mingit väga spetsiifilist treeningut ei ole sul alguses vaja. Algajal on vaja korralik põhi alla laduda. Kui see on olemas, siis võib juba midagi spetsiifilisemat ette võtta - jõutsükkel või mis iganes. Praegu ära vaeva oma pead ja tee kõige tavalisemat kava. Pikemate seeriatega treenimine alguses on hea selle pärast, et on ohutum - raskused on pikemate seeriate puhul väiksemad ja sul on raskem ennast vigastada. Kui sa kohe alguses suuremate raskuste ja lühemate seeriatega treenima hakkad, siis on vigastuste oht suurem. Esialgu tuleb tehnika selgeks õppida ja lasta närvisüsteemil treeningutega harjuda.

Lisaks väidavad teadlased, et algajate puhul polegi vahet, mis kordusvahemikuga alguses treenitakse - areng nii jõus kui ka lihasmassis on samasugune.

Kurb. Selline mõtteta trenn lihtsalt midagi teha jõusaalis ja harjutada ennast ja põhja alla teha on suht turnoff tegelikult :P

Aga eks siis paneb samas vaimus edasi :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead aru saama, et see ei ole tegelikult mõttetu, vaid on väga vajalik etapp, mida peab läbima selleks, et tulevikus midagi saavutada. Samamoodi võiks arvata, et algkool on mõttetu, aga ka see on vajalik selleks, et edaspidi hakkama saada. See on ettevalmistus tõsisemaks treeninguks.

Isegi tippjõutõstjad, kes "teoreetiliselt" peaksid treenima ainult jõudu (sest võisteldakse ju ainult selles), teevad regulaarselt "põhja alla" - treenivad mõned kuud pikemate seeriatega. See võib tunduda igav ja mõttetu, aga ilma selleta ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust, ei tahtnud uut teemat tegema hakata pisikese küsimuse pärast.

Seeriate tegemisel lamades surudes oleks vist soovitatav kasutada laia haaret, et trenni saaks ikkagi rinnalihas? Siiamaani olen teinud suhteliselt kitsa haardega aga täna jäin trennis selle peale korra mõtlema. Triitseps saab eraldi trenni nii või naa, siis ei oleks vist mõtet seda ka väsitada.

6 nädalat on nüüd jõusaalis käidud, hetkel treenin 4x8 seeriatega.

Kehakaal 56kg > 60kg

Surumine 47,5kg > 62,5kg (tõenäoliselt rohkem, treenin üksi ja ei pane peale raskusi milles kindel pole) Muude harjutuste raskused samuti tõusnud muidugi.

Soojenduseks iga trenn 1km sõudmist ja peale jõutrenni 22min jooksu trenažööril.

Vigastusi pole olnud (peale õla, aga olen päris kindel, et see oli saadud väljaspool jõusaali).

Paistab, et kõik läheb siiamaani täitsa hästi :(

Muudetud kasutaja S123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses ei saanud arugi, et kus see küsimus siis oli.

Aga surumisel tasuks jah kasutada pigem laia haaret, kui eesmärk sellega rinda treenida.

Enamus kangidel peaks jooksma ka väike triip, kuhu asetatakse keskmine või neljas sõrm. Selle järgi tavaliselt õpetatakse kätehaarde õige laiuse paikasaamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alguses ei saanud arugi, et kus see küsimus siis oli.

Aga surumisel tasuks jah kasutada pigem laia haaret, kui eesmärk sellega rinda treenida.

Enamus kangidel peaks jooksma ka väike triip, kuhu asetatakse keskmine või neljas sõrm. Selle järgi tavaliselt õpetatakse kätehaarde õige laiuse paikasaamist.

Ma märkasin ise ka, et kuidagi jutuks läks :( Igavuse leevendamiseks kirjutasin natuke mitteolulist teksti juurde :D

Tänan!

Muudetud kasutaja S123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui eesmärgiks on võimalikult palju suruda, siis üldjuhul kasutatakse maksimaat lubatud haaret (IPF liigas 81cm - e. nimetissõrm märgistel). Kui eesmärk on midagi muud, siis võib suruda nii, kuidas endal mugavam on. Üldiselt jah - mida laiem haare, seda rohkem töötab rinnalihas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×