Jump to content
Ott Kiivikas

Mikk Raudsepp

Recommended Posts

Korralik ülevaade, edu edaspidiseks.

Tulen korraks tagasi esimese kirjatüki juurde.

Kui oled Mellistest pärit ja natukene klassikalist tõstmist tegid, siis pidi see olema vanameister V. Korobovi juhendamisel.

Nüüdseks on Melliste tõstekollektiiv arvestatav tegija klassikalise tõstmise maastikul Eestis.

Andekamad noored on ka EMile pääsenud.

Kahju, et Viki sulle tõsist klassika pisikut ei suutnud edasi anda, nagu näha siis väärt spordimees on sinust sirgunud, kindlasti oleks ka tõsine tõstja tulnud.

Parimat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Korralik ülevaade, edu edaspidiseks.

Tulen korraks tagasi esimese kirjatüki juurde.

Kui oled Mellistest pärit ja natukene klassikalist tõstmist tegid, siis pidi see olema vanameister V. Korobovi juhendamisel.

Nüüdseks on Melliste tõstekollektiiv arvestatav tegija klassikalise tõstmise maastikul Eestis.

Andekamad noored on ka EMile pääsenud.

Kahju, et Viki sulle tõsist klassika pisikut ei suutnud edasi anda, nagu näha siis väärt spordimees on sinust sirgunud, kindlasti oleks ka tõsine tõstja tulnud.

Parimat

Ma olin siis jube noor, ei mäleta kes juhendaja oli. Kuid jah, ma ei saanud seal piisavalt kaua käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsuhkrute osakaalus on tulnud näpukas jah, see peaks olema 20-25%. Ma ei jaksanud enam kirjatüki lõpus kõike üle vaadata. 20-25% on raamatust kontrollitud ja täiesti õige number.

eh...loe edasi. Mis raamatut sa hetkel tsiteerisid?

Allikad on erinevad ja mulle on jäänud arusaam, et osad treenerid juhinduvad prof Zilmeri kirjutistest. ...nagu näiteks Indrek Otsus. Kui jätta lihtsuhkrutele 20-25 % süsivesikute hulgast siis üldkaloraazhist tuleb see 15 %, mis...ma kordan, on vähemalt kolm korda nii palju, kui Zilmeri arvates mõistlik on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eh...loe edasi. Mis raamatut sa hetkel tsiteerisid?

Mihkel Zilmer, Urmas Kokassaar, Tiiu Vihalemm (2007),Normaalne söömine,2, Avita.

Kui sa mõtled nt seda Õhtulehe artikklit. Professor Mihkel Zilmer: «Suhkur ei ole valge surm!»

Suhkur (seega ka tavaline lauasuhkur ehk sahharoos – glükoos + fruk toos). Normaalne päevane suhkrukogus on 3–5% päevasest toiduenergiast.

Siin on mõeldud ainult suhkrut mitte kõiki lihtsuhkruid kokku.

Mikk ma tõstsin kaks sinu teemat kokku, mis on tegelikult üks - ehk valmistumine MM -ks. seega siis ei pea mõlemis paralleelselt vastama, loodan et sa ei pahanda.... :)

Ma tahtsin ise seda ettepanekut järgmine ülevaatus teha, kuid tundub, et sa loed mu mõtteid.

Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mihkel Zilmer, Urmas Kokassaar, Tiiu Vihalemm (2007),Normaalne söömine,2, Avita.

Kui sa mõtled nt seda Õhtulehe artikklit. Professor Mihkel Zilmer: «Suhkur ei ole valge surm!»

Siin on mõeldud ainult suhkrut mitte kõiki lihtsuhkruid kokku.

Jah, ma mõtlen seda artiklit.

Ma loodan väga, et sa eksid selle tõlgendamisega... See ei oleks loogiline. Lihtsuhkur on lihtsuhkur ka siis, kui see on banaanis jne. Oh... tegelikult ma isegi tean, et sa eksid. Ma isiklikult käisin üsna hiljuti Zilmeri loengus :)

Aga, ah...las see olla, niikuinii on see "vastuvoolu minek". Inimene kaevab enesele hammastega hauda ja alati õigustab oma teguviisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, ma mõtlen seda artiklit.

Ma loodan väga, et sa eksid selle tõlgendamisega... See ei oleks loogiline. Lihtsuhkur on lihtsuhkur ka siis, kui see on banaanis jne. Oh... tegelikult ma isegi tean, et sa eksid. Ma isiklikult käisin üsna hiljuti Zilmeri loengus :)

Aga, ah...las see olla, niikuinii on see "vastuvoolu minek". Inimene kaevab enesele hammastega hauda ja alati õigustab oma teguviisi.

"Mis on normaalne? See, kui sööja tarbib sahharoosi kokku vaid niipalju, et ta ei rahulda sellega rohkem kui 3...5% päevasest toiduenergiast"
"Teiseks väga oluline on järgida järgmist. Tärklis(toidu põhisüsivesik kuna on glükoosi põhiallikas) peaks nüüdisaja normaalsöömises rahuldama mitte alla 75...80% ööpäevasest süsivesikute toiduenergiast. Teised toidusüsivesikud (sahharoos, fruktoos, laktoos, vaba glükoos, maltoos) kõik kokku ei tohiks anda üle 20...25% ööpäevasest süsivesikute toiduenergiast"

Otse raamatust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese iseloom tuleb ennem geneetilisi eeldusi, kuna ma arvan, et Eesti siseselt saab võistelda pea igas alas, ilma et peaks olema mingeid geneetilisi eeldusi. On vaja kolosaalset töötahet.

Iseloom on ka üsnagi geneetiline eeldus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Iseloom on ka üsnagi geneetiline eeldus :)
Iseloom on elutingimuste mõjul kujunenud käitumislaad, mis avaldub inimese käitumises ja tegudes.
Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaielda selle üle, kumb on olulisem teguris X, kas geenid või keskkond on sama mõttetu kui vaielda selle üle, kumb on olulisem ristküliku pindala määramisel, kas laius või kõrgus:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaielda selle üle, kumb on olulisem teguris X, kas geenid või keskkond on sama mõttetu kui vaielda selle üle, kumb on olulisem ristküliku pindala määramisel, kas laius või kõrgus:)

Aii... tuli ära :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga oluline on ka aru saada, mida see tähendab.

Lühinägelikkus - väga väga suuresti geenide poolt määratud. Valime endale keskkonna, kus kanname prille/läätsesid - ja toimime nagu normaalsed inimesed kunagi:) Aga sellegipoolest heaks piloodiks või snaipriks saada on kui mitte võimatu, siis väga väga raske. Samuti, kui satume keskkonda, kus prillid katki lähevad ja uusi pole saada - oleme hädas.

Nüüd katsuge lihtsalt korraks MÕELDA mida see võiks tähendada, kui vaatame geenide mõju sellistele asjadele nagu isiksuseomadused või vaimne võimekus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaielda selle üle, kumb on olulisem teguris X, kas geenid või keskkond on sama mõttetu kui vaielda selle üle, kumb on olulisem ristküliku pindala määramisel, kas laius või kõrgus:)

Absoluutselt eraldi ja eri keskkondades üles kasvanud ühemunakaksikute järgi saab ikka omajagu järeldusi teha. Aga seda geenide rolli alles nüüd "avastatakse".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
A bit of an introduction. My name is Shane, I'm a 23 year old Computer Programmer Analyst residing in Ontario. In the past year I have managed what I have long thought impossible. I have brought my self back from beyond the borders of morbid obesity to a much more healthy and attractive weight. This in itself of course is not a particularly amazing accomplishment. It's the manner in which I reached my goals that is of interest. I managed to lose 25% of my body weight by playing video games and eventually mixing in some weights.

I exited college a 320lbs nerd. At 5'9" that was way to big. It was beginning to seriously affect my health. I could not stand mirrors or pictures of myself. I was stuck however, I loved video games and hated exercising. Sounds a bit sad that I was willing to go to an early grave over lack of motivation to get off my ass and do something. I made attempts but it never stuck. Many a gym membership, diet plan and running schedule down the drain and I was at the end of my rope

Feeling quite depressed about the situation I began to lose hope. I decided that since traditional advice had failed me I would try something different. I had heard about someone who lost 40lbs playing World of Warcraft on an excercise bike so I figured why couldn't I try losing weight with a treadmill and playing video games

It worked fantastically... I'll let these pictures speak for themselves.

ShaneBody.png

Treadmill.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Absoluutselt eraldi ja eri keskkondades üles kasvanud ühemunakaksikute järgi saab ikka omajagu järeldusi teha. Aga seda geenide rolli alles nüüd "avastatakse".

See suhtumine on nii 1980ndad :)

Mõtle korra uuesti mu prillide näite üle. Need kaksikud on ju mõlemad lühinägelikud;) Geenide roll ülisuur! Ning...?

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kui üks kaksik on kogu elu orjalaeval ahelates siis pole vahet, palju tal motivatsiooni on ? :huh:

Noh põhimõtteliselt küll. Ja mis veelgi olulisem - kui ta nt. juba 5 a. seal ahelates ära on elanud, siis mõõdame motivatsiooni jälle (mingil huvitaval valiidsel moel:) ning siis ühtäkki erinevust ei leia!

Väga paljudes psühholoogilistes näitajates on selle tõttu huvitavad leiud praegu, et justkui mingil eluperioodil on geenide mõju suur ja siis mingil teisel eluperioodil väike:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

Sel korral räägin vahepeal toimunust. Vorm hakkab vaikselt ilmet võtma, arvestades seda, et mul on kaks ja pool kuud veel aega teemantit lihvida. Kaal näitas täna hommikul 84,3 kg. Homme tulevad vormist ka pildid. Otiga sai reedeks ülevaatus kokku lepitud. Minnesti nüüd selle jutuga edasi, siis tavaliselt nüüd me oleme teinud ühe korra kuus rohkem analüüsivamat ülevaatust koos piltidega. Mida lähemale võistlustele, seda rohkem hakkame kohtuma. Kuna me kohtume jõusaalis pea iga päev ning mured saab kurdetud ei ole vaja alguses tihedamalt eraldi kohtuda. Isegi eelviimased kaks trenni sai masteriga koos tehtud. Reedel kui riietusruumi Ott küsis, et mis päev täna on ning kui selgus, et mõlemal on jalapäev, siis juba teadsin ette, et täna on ühejalaga hauda minek. Kuna niipalju kui me trenne oleme koos teinud, siis ei taha tema õpilasele alla jääda ja vastupidi. Tegelikult on see hea ja jällegi on trennis motivaator isiklikult kõrval rauda liigutamas. Hea on kellegagi koos treeni teha, kellel on sarnane eesmärk ning tahe. Eriti mängib see rolli nüüd, kui dieet on lõpusirgel ja trennid lähevad iga korraga aina raskemaks. Väike hoiatus, et kõigile ei pruugi selline maht sobida ja kui algaja peaks peale vaatama ning arvama, et ta peab kohe treenima nagu Ott Kiivikas, siis ta eksib. Trenn nägi välja selline:

Sääre sirutus ette:

(esimesel harjutusel tegin superseeriad)

86,2x 8/ 68x6

86,2x 8/ 68x6

86,2x 8/ 68x6

Selle harjutuse puhul ma vahetan aeg-ajalt tehnikat. Tavaline: selg vastu tuge, põlved natukene üle ääre, lõpus väike peatus, täis amplituud. Seljatugi kaugemal: seljatoe panen viimasesse augu ja jälgin, et põlved oleks ikkagi natukene üle ääre, kui nüüd panen selja vastu tuge, siis jääb pool lamades asend. Selline asend kaasab paremini tööse sirglihast. Väike muutus, kuid jällegi teistsugune ärritus.

Kükk uue kangiga (nagu oli Christina Alev-i videos):

80x15

80x15

80x15

80x15

Natuke harjumatu, kui meeldis selle kangi raskuskese. Natuke eespool, kui turjal oleval kangil ja natuke tagapool, kui eeskükil. Selline vahepealne variant, isoleeris rohkem nelipead.

Jalapress tavaline vana (märgin nii kuna Revalis on kolm erinevat jalapressi):

240x15

240x15

240x15

240x15

Selle harjutuse juures jälgin peamiselt kahte asja, et selg ei tõuseks alla minnes üles, kuna see paneb suure rõhu ristluule ning üleval ei lukustaks põlvi, kuna siis rõhub raskus põlvedele.

Sääre sirutus ette:

2xseeriat pumpamiseks peale

40,8x15

40,8x15

Kui peale kükki veel süda tuksus ja mõistus andis aru siis peale sääre sirutust ette olid jalad sellised spagetid, et ise ka ei usu.

Kõhuli sääre kõverdamine (tagaosa):

50x15

50x15

50x15

Siin ma sirutan pöiad välja, et tagaosa oleks rohkem isoleeritud. Enamikel kordadel teen selle tehnikaga, kuid teen ka tavalist, pöiad mitte sirutatult.

Istudes sääre kõverdamine:

65x15

65x15

65x15

Ott tegi sirgete jalgateda jõutõmmet, kuid mul ei luba üks vana vana vigastus seda hästi teha.

Säär pedaalil:

65x15

65x15

65x15

Pedaalil lähen ma tooliga hästi lähedale, et ma saaksin lõpus kõva venituse ning sirutades saaksin raskuse täiesti lõppu suruda ja väike peatus paneb i-le täpi. Selliste venitustega peab ainult ettevaatlik olema, kuna suur osa põkke ei venita ennast ja siis on vigastused kiired tulema. Siin tahan veel rõhutada, et inimesed lükkaks oma jalad põlvest lukku ja töötaks ainult säärega, mitte ei annaks reiega raskusele hoogu sisse.

Pöiale tõus ist:

50x15

50x15

50x15

Sääre tegemisel ma vaatan, et ikka väga paljud inimesed suudavad 999999999 kg peale kuhjata ja siis 1 cm amplituudiga sirutuse teha. Valige sobiv raskus, tehke täis liigutus, lukustage põlved, ärge lükake reiga hoogu sisse.

Reite lähendamist ja eemaldamist lõppu, mõlemat kergelt kolm seeriat.

Aeroobset teen peale igat trenni 30min. Mitte väga raskelt, et jalg järgmiseks korraks jõuaks ära taastuda.

Trenn oli väga intensiivne. Isegi Ott ütles, et ta puhkab tavaliselt seeriate vahel rohkem. Kunagi ma puhkasin seeriate vahel tohutu palju, kuna lihas ei taastunud nii kiiresti eelmisest seeriast lihtsalt ära. Siis ma ei suutnud veel intensiivsuse poolest Otiga sammu pidada, kuid aastad on teinud oma töö ja poiss on arenenud. Eks südametöö ja veresoonkonna areng võtab aega. Tänan Otti kõva trenni eest.

Mikk Raudsepp

Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu öeldud, et Kangil on loetud ainult ketaste raskust (see uus kang ise kaalub ca 30 kg) ja kõik harjutused on tehtud täisamplituudiga ja üleises asendis jääb lihasesse pinge sisse. Raskused ei ole suured, kuid asja muudab keeruliseks korduste arv, mis kuhjab piimhapet nagu pöörane.....

Mikule tänud hea trenni eest - täna lähen kuid olude sunnil varem jalga tegema (õhtul on mingi tudengite "Talendijaht" - kutsuti selle zürisse).

Kuid nädalavahetusel olen olemas, seega anna märku kui säru tahad saada.... :)

Peab tunnistama, et Miku jalg on küll veel hetkel tugevamas konditsioonis (pean silmas reie nelipead), mul oli kükiga ikka väga piiripeal, Mikul tuli kükk ikka lihtsamalt, mis näitas jala võimu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, kuukene möödas ja ülevaatus seljataga kaal 84,3kg ja pilt on jällegi ootuspäraselt paremaks läinud. Mikk liigub omas tempos nagu mainitud siis ikkagi dets keskel olev juuniorite MM on see, kus tuleb karu lasta, kõik eelnevad võistlused tulevad nö jooksvalt tee peal. Minna on veel küll sest kaalunumbrid peavad lõpuks olema seal 80,0 kg peal, siis peaks korralik teravus ka olema (massi kohapealt ei olegi probleemi, peaasi on see, et konkurentidele vormiga järgi ei annaks, seda näitas ka möödunud aasta MM).

Mis siin ikka jutustada, las pildid räägivad.... :)

post-22-1285940730_thumb.jpg

post-22-1285940742_thumb.jpg

post-22-1285940753_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×