Jump to content
Ott Kiivikas

Mikk Raudsepp

Recommended Posts

Kaks kuud hakkab EM-ist mööda saama ja alles nüüd hakkab mõnud trenni tunne tulema. Esmaspäeval oligi hea mõnud trenni teha. Trenn peaks ikkagi selline olema, et on tahtmine sinna minna, saad midagi selle käigus või lõpus tagasi. Kes raiub raskuseid, kes jookseb maratoni, kes täiendab enda liikumisevajadust peale pikka istumist kontoris. Kuhugi mul kiiret ei ole ja sellepärast ei ole veel hakanud mingit kindlat süsteemi tegema. Olen teinud ikka 3 kangitrenni nädalas, mõnusa intensiivsuse ja raskuse valikuga. Seda sellepärast, et keha on vaja kehal lasta pikemalt puhata. Ravida valukohti, mis on tekkinud ja siis juba sealt edasi minna. Pikemas perspektiivis on selline käitumisviis kasulikum. Mõttetu oleks hakata kohe "lahmima" ja 3 kuu pärast uuesti enda valukohti lappima hakata. Mis samas ei lase soovitud tulemusteni jõuda.

3 Päeva nädalas, suurtele lihastele 3 neljast või 4 kolmest harjutust. Väiksematele 2 kolmest pluss muud väiksemad hajutused juurde, kuid selline on üldplaan, millest olen lähtunud. Kergelt aeroobset, ei midagi kohustuslikku, rohkem enesetunde järgi.

Esmaspäevane trenn:

Horisontaalne surumine kangiga:

90x8 90x8 100x8 110x8 | 3,5

Postitiivne rinnalt surumine hantlitega:

38x8 40x8 40x8 42x8 | 3

Pec tec rinnale:

36x9 36x8 36x8 36x9 | 3,5

Lendamine kõrvale istudes trenažööril:

60x10 60x10 60x10 | 3

Küünarvarte kõverdused istudes hantlitega:

16x10 16x10 16x10 | 3

Küünarvarte kõverdused scott pingi trenažööril:

6x8 6x10 6x10 | 3,5

Kõht

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore on sinust kuulda Miki, hea et ei ole ennast lõhki söönud..... :D Sa oled minuarust tüüpiline Eestlane, kes algul ei saa trenniga vedama ja pärast võistlusi söögiga pidama.... :D Eks varsti ravivõimleme Revalis koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore on sinust kuulda Miki, hea et ei ole ennast lõhki söönud..... :D Sa oled minuarust tüüpiline Eestlane, kes algul ei saa trenniga vedama ja pärast võistlusi söögiga pidama.... :D Eks varsti ravivõimleme Revalis koos.

Teeme 200kg kukil ravivõimlemist? :D

Nii on sinuga koos trennid alati välja kukkunud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus nüüd oskab laiskusest teaduslikult lauseid moodustada- Mõttetu oleks hakata kohe "lahmima" :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ikka vaikselt trenni kuid midagi on nagu puudu. See on see pürgimise tunne millegi poole. Kuna edasisi plaane veel ei ole, siis on ilma edasise eesmärgita imelik trenni teha. Mõnes mõttes on küll hea, et ei pea millegi peale mõtlema, vaid teen enda tavalist trenni, kuid see pole ikka see. Ei tea kas see on spordibakter mis hommikuse pudru sees on? Et kogu aeg peab millegagi võidu ajama, kas või enda varjuga.

Mõtlesin alguses hakata püüdma jõutõmbe 300kilogrammi. Selline korralik harju keskmine number, kõlbaks õlle kõrvale grillõhtul öelda küll kui küsitakse. Kuid ma kardan, et pean ennast pikemalt tagasi hoidma. Põlvi ja puusasid säästma. Tänagi peale ratta ringi tegin puusadele rulliga mudimist. Mul muidugi mingit spetsiaalset rulli ei ole, kuid saan käepäraste vahenditega asja aetud.

Teine idee oligi maha panna mingi eesmärk rattaga. Kuid seda on raske mõõta, vahel on kuskil inimesed ees, tuul jne.

Kui kellelgi on mingi huvitav spordipoolne idee, mis eesmärgi võiks püstitada, siis andke siin teada. Ootan huviga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled ju veel nii noor (juunior) ja panid juba meeste absoluudis täiega võimsalt. Nüüd pole muud kui tiim veel võimsamalt selja taha koguda ja tulevikus Mr. O koju ära tuua! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikk kõige reaalsem ja lähim eesmärk on juuniorite MM sel aastal detsembri kuu keskel, sinna on 5 kuud aega valmistuda ja võimalus viimast korda juunioritega madistada. Kevadise võistluse põhjal näitasid selgelt, et võid ka juuniorite raskekaalu kulturismis lavale minna ja seega ei kujuneks sellest ettevalmistusest ka sellist kadalippu nagu klassika jaoks.
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Siim, kükki ei kannata eriti teha. Pole peale EM-i üle 130kg peale saanud panna. Need kordused tegin korraliku valuga ära.

Olen enda jaoks otsuse vastu võtnud, et sügisel lavale ei tule. Seega ka MM jääb ära. Aga miks siis nii? Põhjuseid on mitmeid, kuigi ma valmistudes ei mõtle neile ja ei blogi, ei tähenda, et kõik jookseb õlitatult. Nr üks on vaja keskenduda ülikooli lõpetamisele. Kuna alati jooksevad võistlused ja sess kokku. Kõige kiiremal, pingelisemal, raskemal ajal on vaja täita eelduseid ja teha töid. Sporti on aega teha terve elu, ennem peab hariduse hankima. Pooleli on Informaatika eriala Tallinna Tehnikaülikoolis. Hetkel on minu poolehoiu saanud programmeerimise suund, kuid valik on mõistagi lai. Kooli kõrvalt on vaja ka palju praktiseerida. Muidugi ei saa öelda, et neid kahte ei saa paralleelselt teha. Kuid mul on soodumus alati spordipool natuke üle võlli keerata, et saada parim võimalik tulemus. Siia juurde lisandub veel, et ma olen viimased kolm rahvusvahelist võistlust klassikalise kulturismi piiridesse pigistanud. Tavaliselt on see välja näinud 94kg-80kg minekut. Kõige pikem dieet oli 6 kuud.

Teine aspekt on üldine tervis. Siin all ma mõtlen erinevaid vigastusi. Kõige rohkem teevad muret põlved. Muidugi on teisi nipetnäpet asju veel, kuid mis siin ikka neid loendada ja halada. Sellepärast ma ei näegi mõtet kohe uuesti lammutama hakata.

Eelmise postituse juurde tulles käib mõte hetkel kahe valiku vahel. Jõutõmme 300kg või 1000m sõudmine (aega mõtlen veel). Nüüd kui kükki ei saa teha võiks panna rõhku teise massiharjutuse peale, kuid pean vaatama, et jällegi põlved sellega kannatada ei saa.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Siim, kükki ei kannata eriti teha. Pole peale EM-i üle 130kg peale saanud panna. Need kordused tegin korraliku valuga ära.

Olen enda jaoks otsuse vastu võtnud, et sügisel lavale ei tule. Seega ka MM jääb ära. Aga miks siis nii? Põhjuseid on mitmeid, kuigi ma valmistudes ei mõtle neile ja ei blogi, ei tähenda, et kõik jookseb õlitatult. Nr üks on vaja keskenduda ülikooli lõpetamisele. Kuna alati jooksevad võistlused ja sess kokku. Kõige kiiremal, pingelisemal, raskemal ajal on vaja täita eelduseid ja teha töid. Sporti on aega teha terve elu, ennem peab hariduse hankima. Pooleli on Informaatika eriala Tallinna Tehnikaülikoolis. Hetkel on minu poolehoiu saanud programmeerimise suund, kuid valik on mõistagi lai. Kooli kõrvalt on vaja ka palju praktiseerida. Muidugi ei saa öelda, et neid kahte ei saa paralleelselt teha. Kuid mul on soodumus alati spordipool natuke üle võlli keerata, et saada parim võimalik tulemus. Siia juurde lisandub veel, et ma olen viimased kolm rahvusvahelist võistlust klassikalise kulturismi piiridesse pigistanud. Tavaliselt on see välja näinud 94kg-80kg minekut. Kõige pikem dieet oli 6 kuud.

Teine aspekt on üldine tervis. Siin all ma mõtlen erinevaid vigastusi. Kõige rohkem teevad muret põlved. Muidugi on teisi nipetnäpet asju veel, kuid mis siin ikka neid loendada ja halada. Sellepärast ma ei näegi mõtet kohe uuesti lammutama hakata.

Eelmise postituse juurde tulles käib mõte hetkel kahe valiku vahel. Jõutõmme 300kg või 1000m sõudmine (aega mõtlen veel). Nüüd kui kükki ei saa teha võiks panna rõhku teise massiharjutuse peale, kuid pean vaatama, et jällegi põlved sellega kannatada ei saa.

Kurb, et sa sügisel ei võistle, aga samas kindlasti andsid selle avaldusega lootust ja motivatsiooni oma Eesti konkurentidele sügisel lavalaudadel maksimaalselt paugutada. Tervis ennekõike! Edu Mikule! :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutasin eile ära head ilma ja tegin oma kaherattalise sõbraga väikse tiiru.

post-15035-0-15232400-1343402244.jpg

Tavaline marsruut näeb välja Tallinnas Jürri, mööda Vana-Tartu mnt mööda. Kella panen käima peale Mõigut, kus lõppevad teeületused ja foorid ära.

Lõpus võiks tehasesse sisse murda. Kalevi tehases on ka kohe pood olemas.

post-15035-0-17408800-1343402240.jpg

Õhtuks midagi kerget. Kukkel, kana ja lehtsalati salat (suhkur, äädikas, hapukoor, jube hea :) ).

post-15035-0-83790800-1343402248.jpg

Aeg: 40min

Km: 15,6

Keskmine kiirus: 23,6

AGV/HR: 152

Kcal: 613

Koos linna otsaga tuleb kuskil 20km ja 1h aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtuks midagi kerget. Kukkel, kana ja lehtsalati salat (suhkur, äädikas, hapukoor, jube hea :) ).

post-15035-0-83790800-1343402248.jpg

Mul on vist kõht väga tühi hetkel, aga see paistab päris hea.

Mis kukkel see on, käsitöö?

Ja lehtsalati salatis on ainult lehtsalat? Hardcore...

Suhkur läheks mul otse kintsudesse, aga äädika võiks isegi kasutusele võtta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on vist kõht väga tühi hetkel, aga see paistab päris hea.

Mis kukkel see on, käsitöö?

Ja lehtsalati salatis on ainult lehtsalat? Hardcore...

Suhkur läheks mul otse kintsudesse, aga äädika võiks isegi kasutusele võtta...

Jah, Vändra Leiva kukkel "Nukits".

Ainult lehtsalat ei ole hardcore, see on päris hea, usu mind. Äädikat pane hästi vähe, selle portsu peale läheb umbes pool korki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile otsustasin jällegi rattaringi kasuks. Ilm oli super, tuult ei olnud, päike paistis, mida veel elult tahta.

Mõtlesin, et teen tavapärase marsuudi, kuid Jürri jõudes võtsin sõbra kampa ja tegin natuke pikemalt. Koos linna otsaga tuli 40km. kahekesti koos sõitsime kergelt, üksi raskemalt.

Aeg: 01:46

AVG HR: 133

KCAL: 1257

AVG speed: 20,8

Ei midagi ulmelist, õhtul jäin juba hiljapeale.

post-15035-0-85575100-1344016362.jpg

post-15035-0-64380900-1344016366.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära siis kangitrennile selga pööra... ;) nagu ajalugu on näidanud, et kui rattasse armud siis jäägitult.... :D

Vaatasin juba, et Otsus on endale kasutaja teinud ja +1 like pannud :D

Jätkan ikka kergel toonil, esmaspäeval rind, bic ja teisipäeval tegin selja ning triitseps. Päev nägi välja selline:

Pausid 1min

Kcal: 302

Aeg: 40 min

Avg HR: 116

Ülevalt tõmbamine vaba raskusega trenažööril

100x8 100x8 100x8 100x8 | 3

Ülevalt lai haamer plokil tõmme

120x8 120x8 120x8 120x8 | 3

Ist kitsas row plokil

120x10 120x10 120x10 120x10 | 3,5

Kõrvale lendamine ext3 trenažööril (õla külg)

50x10 50x10 50x10 | 3

Plokil alla surumine

96x10 96x10 96x10 | 4

Istudes küünarvarre sirutamine trenažööril

57x10 57x10 57x10 | 3

Selja sirutamine pukil

15 15 15 | 3

Nädalavahetusel sai mall jälle üks mõnud rattaring tehtud. pärast oli hea lebosse visata.

post-15035-0-63960000-1344873361.jpg

Jalafännidele

post-15035-0-54359900-1344873354.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paneks siia küsimuse: kui kaloraaz kaalu sälitiamiseks on 3000kcal päevas, siis kas 2500 - 2600 oleks sobilik dieedi alguseks?

Eesmärk minna u 10 nädalat, kilosid oleks vaja võtta 4-5.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×