Jump to content
Ott Kiivikas

Mikk Raudsepp

Recommended Posts

Kõiki asju arvutan küpsetatud, keedetult. Liha lõikan väiksemateks tükkideks, et saaks pärast sobiva koguse taldrikule laduda. Teine võimalus on hakklihast midagi teha, päris palju söön kalkunikintsu hakkliha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai siis Miku vorm üle vaadatud ja midagi ei ole öelda, Eesti sõjavägi on vormile hästi mõjunud ja Mikk on selgelt edasi arenenud, vaadates seda kaalu, kus ta hetkel on ,siis selle kaalu juures varem sellist pilit ei ole ma tema puhul näinud. Ja vaadates et aega on ka veel piisavalt, siis kindlasti teeb supervormi - iseasi kuidas selle üleliigsed 7 kilo veel sisse pigistab ,mis lahutab teda klassikalisest kulturismist....kaal hommikul siis 86,7kilo

post-22-0-15779100-1331498624.jpg post-22-0-94555300-1331498636.jpg

post-22-0-16191800-1331498649.jpg post-22-0-45512600-1331498658.jpg

post-22-0-11121500-1331498670.jpg post-22-0-63734700-1331498682.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

EXCEL-i treeningu tabel.

Annan endast ka elumärki. Ennist ma olen maininud, et puus teeb pideval muret. Vahepeal suutsin ka trapetsit tehes selja ära tõmmata. See tekitas kohe selle, et pidin ära jätma jõutõmbe ja muud selga koormavad harjutused, hetkel kannatab pukil seljasirutusi teha. Kuid eile kükki tehes tundis uuesti kuidas selga hakkas valutama ja olingi uuesti sant valmis. Võimalik, et see tuleb puusas, mis tõmbab ka alaselja lihased pingesse ja sealt ka vigastuse võimaluse suurem potentsiaal. Parem rinnalihase kinnitus teeb jubedat valu, kuid kannatab teatud asju teha kui soojaks saab. See on kimbutanud mind tegelikult juba kaalulanguse tsükli algusest saadik. Tuleb need lihtsalt ära kannatada, kuna need täielikult ennem ära ei parane kui keha toitu ja puhkust saab. Peab hoolikamalt harjutusi valima ja alternatiive välja mõtlema, muud midagi, ega trenn tegemata ei jää.

Aeroobse maht on vaikselt üles läinud 3-4h nädalas. Samas kaalulanguses see ei kajastu. Nühi seda pinki palju tahad, ikka maha ei tule. Peab hakkama toitu rohkem piirama, kuna kaalugraafikust olen 1kg maas ja päris lõppu seda jätta ei saa. Teine asi mida ma teinud olen, on aeroobse jagamine kaheks ennem kangitrenni 30min ja 30min peale. Mõni päev veel ja saab õuemõnusid nautida. Esimese 20km sõidu tegin juba ära. Õues sõitmise pluss on see, et kannatab sõita kõrgema pulsiga ja kulutus tuleb suurem. Muidugi peab sellega ettevaatlik olema, et jalg enamvähem ära taastuks. Mõtled küll, et paneks veel tunnikese, kaks väntamist juurde, kuid lõppkokkuvõte on see, et jalg ei taastu ära. Trennides muutsin puhkepäevasid, et enam ei oleks kahte järjestikust vaba päeva. E T K N R L P ehk 3+1, 2+1.

Eilne jalatrenn:

Pausid: 1min

Pikkus: 68min

AVG HR: 118

MAX HR: 169

KCAL: 590

Sääre sirutus ette

77,1x8 77,1x8 77,1x8 | 3

Kükk turjal

160x8 160x8 160x8 | 3,5

Kõhuli jalgade kõverdamine ternaz

130x8 130x8 130x8 | 3,5

Jala kõverdamine pukil

50x8 50x8 50x8 | 3

Istudes jalgade kõveramine trenaz

85x8 85x8 85x8 | 3

Eesel

5x8 5x8 5x8 | 3

Pöiale tõus istudes trenaz

70x8 70x8 70x8 | 3

Jalad harki hantli tõmme

36x12 36x12 36x12 | 3

Jalgade eemaldamine trenaz

130x10 130x10 130x10 | 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Annan endast vahepeal elumärku.

Kõige tähtsam enne: EXCEL

Kes ei tea, siis ma pean treeningpäevikut excelis, mahud, südamelöögid, kaal, treeningkavad. Eks ta viitsimise asi ole, eriti nüüd, kui ei treeningud ei ole enam mõnusad ja peab veel mingeid numbreid sisse toksima. Samas on hea teha muudatusi, baseerudes just nendele numbritele. Hea jälg tuleviku mõttes. Olen isegi mõelnud, et ah see ja teine asi jääb meelde, kuidas on tehtud. Kuid tutkitki, see peakolu neid asju täpselt meeles peab. Pluss seal saab graafikuid teha, mis annavad üldisema võrdleva pildi. Siia juurde veel see, et kui paljud ei oska täpselt ettevalmistust teha, siis miks mitte võtta selline asi aluseks, kus on põhimõtteliselt kõik kirjas.

Treeningust, vahepeal tõstsime kangitreeningu mahtu, jättes aeroobse poole samaks, 30min päevas. Mahu tõusuks oli 20%, kui ennem oli 89 seeriat neljases tsüklis, siis nüüd 111. Kordused 10-12. Sellist kava jälgisin 29.03 - 13.04 ehk kaks nädalat. Kuid tundsin, et kõrgemad kordused, suurem maht ja 1min pausid võtsid liiga läbi. 13.04 muutsime kordused 8-ste peale tagasi, jättes mahu samaks.

Pildis kava summa 29.03 - 13.04

post-15035-0-93422800-1334841554.png

Kava alates 13.04

post-15035-0-71569300-1334841854.png

Kuna kaalu on veel palju ja EM-iks pean olema 80kg, siis oli vaja tuure juurde panna. 12.04 tõstsime ka aeroobse mahtu, 1h iga päev. Ning treeningust enam vabasid päevi ei ole, võib-olla ainult pühapäeval peale võistlust tuleb, oleneb kuidas enesetunne on ja palju laval võimelda saab. Mõned päevad olen suutnud ka 1,5h välja punnitada. Täna hommikune kaalunumber oli veel 84,2kg, kui viimased 2kg veega minna, siis on veel jäänud 2,2kg minna. Kaks nädalat on aega ja 2kg ei kõla palju, kuid see on juba lõpp ning seda annab pigistada.

Vaatajatele laupäevaks elamusi ja võistlejatele vesi nahavahele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole midagi tükk aega kribanud kuna peale võistluseid olen suunanud kõik jõud kooli. Jätkan kirjutamist sealt kust pooleli jäi, pole jõudnud veel enda mõtteid võistlusest ega selle järgset kirja panna.

Kokku tuli see hooaeg kolm võistlust. Eesti Karikavõistlus, Balti Matš ja Euroopa meistrivõistlused. Kõigil kolmel võistlusel tulin oma kategoorias esikohale. Kõikidel võistlustel edestasin küll teisi, kuid kõik võitlused olid omamoodi erinevad. Juba EKV ajal olin omadega "kinni jooksnud" ehk kaal ei langenud plaanipäraselt. Lahti seletatuna, kaal ei taha enam langeda, kärbid normaalsuse piires toitu/lisad trenni, kuid see ei anna soovitud efekti. Metabolism on aeglustunud ja keha protsessid ei tööta päris nii nagu peaks, siis on väga raske arvutada, et kulutan nii palju, siis peaks kaal sedasi langema, kuid tavareeglid ei taha siis kehtida. See sunnib ekstreemsusteni, muidugi on parem neid vältida. Tavaliselt tekib see siis, kui kaalu langetatakse liigese agarusega, jäädakse ajahätta, vaja kuskile kategooriasse sisse saada ja on vaja hakata trikitama.

EKV: Tegin eelmine päev veel aeroobse ja kangitrenni. Ennem võistlust andsin natuke rohkem tavatoitu peale, hommikuks natuke rohkem müslit, lihtsalt et oleks energiat. Lava peal ei olnud muidugi tulemus see mis ta oleks võinud olla. Jaksasin lihaseid pingutada, kuid selline üldine väsimus ja taastumatus oli sees. Ma arvan, et rohkem jäi selle taha, kui millegi muu. Peale seda võistlust kahtlesin selles, et kas ma suudan EM-iks olla ideaalses konditsioonis. Et keha ei oleks väsinud, lihas kannataks pingutada jne. Õhtul võtsin otsuse vastu, et söön normaalselt, see oleks viimane aeg kui saab natuke kehal lasta kosuda. Eriti midagi juurde ei visanud, kuid eriti paremaks ka ei teinud.

Balti Matš: Siin ei olnud enam nalja ja kaks päeva ennem seda tõmbasin päevase kalori hulga 1200 peale. Läksin peale täiesti tühjana, ennem võistlust sõin kaks banaani lisaks. Võistlustele minnes oli kaas 84kg ja nii oli ta ka tagasi tulles. Jäänud oli nädal aega ja 4kg. Kaal oli küll 84kg, kui pilt ei olnud see mis olema oleks pidanud, kuna koos kaaluga ei tekkinud enam paralleelselt vormi paranemist. Märksõnadeks väsimus, kalorsus ei vasta koormusele. Toon välja pildi, mis on tehtud 06.04, kui mu hommikune kaal oli 84,8kg, pilt ei ole muidugi ei tea mis terav, aga midagi ikka.

post-15035-0-62350600-1338388123.png

EM: Peale Balti Matši alates pühapäevast sõin 400-500kcal päevas, et kuidagi need 4kg alla saada. No peab lihtsalt minema. Hommikul ennem ärasõitu sai ennest veel saalis liigutatud. Kerge seljatrenn alla, kuna hommikul oli kaal veel 83kg. Kaalumise hommikuks olid näit langenud 82kg peale, kontrollkaalu ei olnud, kui käisin ennast kuskil keldris kohvri kaalu peal kaalumas. Päeval piirdusin ühe klaasi veega. Duššitamine algas vaevarikkalt, keha ei tahtnud kuumaks minna, kuna see vee juga oli lokaalne ja tervet keha oli raske kuumaks ajada. Nii pidi seal kannatama ja tantsima dušši all. Peale mõnda raundi olid alla tekkinud kontrollkaalud, kuid kaal näitas 81,3kg kui ma ei eksi. Nii läks möll uuesti lahti. Kuid see tõmbas jumala kapsaks ära, söömata, joomata, lihas pehme. Tõmbas rõhu kõrgeks ja südame puperdama, ott andis head nõu ja sõin ühe 75g energiageeli mitmes osas ära. See tegi olemise natukene muhedamaks ning ennem kaalumist müttas Ott seljas ning grammi pealt sees ma olingi. Õhtul sõin ikkagi soolata toitu, kuna seda ei olnud mitu päeva saanud, ainult muna ja köögivilju. Liialdama ei hakanud, umbes: 100g riisi, 40g ketšup, 250g salatit, 50g kana, kõik asjad ilma soolata. Juba õhtuse toidu peale tundisin, kuidas jaksan pingutada, poose hoida ja tunnetada lihast. Kõik tundus hea ning oli vaja seda lihtsalt hoida. Hommikul suurem ports putru ja ennem võistlust kaks energiageeli. Kõht hakkas küll ennem lõppu tühjaks kiskuma, kuid ei hakanud sinna midagi peale haukama. Hea oligi, kuna peale võistlust ma nägin kuidas lihtsalt tundidega kadus vorm uduloori alla. Järgmine päev olin juba paistes nagu oleks kuskil mesilastarus maganud :D. Kes siis veel ei tea mainin ära, et juuniorite absoluutsest meistritiitlist jäi mind lahutama 1 punkt.

EM-i puhul mängis ka minu kasuks see, et kaalumisejärgsel päeval oli ära kogu võistlus, ei olnud mingit küpsetamiset hotellitoas. Naks kaaluma, naks lavale, naks medalid kaela. Kuid tõesti seekord kukkus lõpuks ilusti välja, olid need konarused mis nad olid, kuid lõppresultaat oli hea nii vormi kui ka koha poolest. Kõige magusam ongi selline võit, kus on hea konkurents, normaalne hulk võistlejaid ja enda vorm on hea. Pole midagi öelda seekord läks täkesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Levivad kuuldused, et Euroopa meistri kaal on pärast võistlusi kerkinud nagu oleks jälle mesitarus maganud. Kas selle taga on mõni uus efektiivne toidulisand? Idandatud nisu äkki?

Nii ta on 95kg :P Fast, see on see Fast, lihtsalt tuleb massi, vahet ei ole mida teha kliki hiirt või tõsta kangi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miki muhe lugemine....mul viskas ikka pildi uuesti ette kuidas sa seal hinge vaakudes dušši alt tulid ;) . Pits konjakit läks ka turgutamiseks, selle unustasid välja.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna kaaluteema pakkus peale eelmist postitamist kõneainet, siis sellega ka jätkan.

Kaalu on raske peale võistluseid hoida. Raskendavad faktorid on veel kinnijooksnud dieet, suur kaalulangus, liiga pikaajaline dieet, normaalsuse piiridest väljumine. Kõik need tegurid hakkavad pärssima keha normaalseid toiminguid. Need on omavahel seotud, nt liiga kõrge rasvaprotsent määrab selle ära, et peab tegema pika dieedi, samas kui aega lühendada on suurem võimalus, et dieet jookseb kinni, mis jällegi paneb tegema ekstreemsusi (normaalsuse piiridest väljumine). Plaanimine, ettevalmistatud kaalugraafik, juba aasta aega ennem valmis pandud makrotsükli kuupäevad. Kasvõi siis massiperioodi ja kaalulangetusperioodi näol. Ennem juba näha palju peab ikkagi alla võtma, küsida teadjamalt inimeselt kui palju peab maha võtma, et tuleks võistlusvorm. Kasvama, suurema töö peab ära tegema massiperioodil ning kaalulangetusperioodil peab ainult lihasmassi hoidma ja rasvaprotsenti langetama.

Endalgi lendab kaal alati raketina üles, kuna mu normaalkaal ongi natuke kõrgem. Sealt tulevad alati pikad miinuskaloraažil oldud kuud. Pool aastat 0,5kg nädalas alla võtta võib alguses lihtne tunduda, aga poole tee peal selgub, et kõik ei lähegi nii libedalt. Tekib kerge taastumatus, liigeste/sidemete eest peab hoolt kandma, siia juurde võib veel panna selle, et kui ollakse 100% lainel, jääb mõistus lõpuks "haigeks". Selles mõttes, et kui ei lubata endale midagi, ei tõmmata vahepeal teadlikult tagasi. Kergem treening, kaalu langemise asemel hoidmine. Viimast muidugi siis, kui on aega, alati tasub plaani juba sisse panna 2-3 nädalat lisaaega. Olenevalt muidugi perioodi pikkusest.

Mida läbimõeldum on tegevus, seda vähem on ruumi vigadeks. Kuid praktikas tuleb neid alati ette, kuna kehaprotsesse on raske jälgida. Alati ei anna soovitud tegevus vastavat reaktsiooni. Minu puhul ongi tavaliselt see, et ma hakkan kõrge kaalu pealt tulema ning kaalulangetusperiood venib liiga pikale. Kui sealt ahelatest lõpuks vabaks saab, siis ei saa enam pidama. See kord andis veel juurde lõpu ekstreemsused. Peale kõike seda pulli on mõistus nagu "haige", iga kord on söögilauas tõmmata hingetuks. Poes on raske käia, ostukorv täitub kiiresti igasuguse jamaga, mida tegelikult ei tahaks suu lähedalegi panna. Mis sest, et neid asju mis sinna sattusid, ei tarbinud ennem. Kuid nüüd saab süüa ja peab kõike proovima, sööma, maitsma. Isegi ei taha, kuid peab ostma, "kuna nüüd ma ju saan süüa".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miki täna õnne, et sa Prantsusmaal ei ela, sööksid siin ennast sellest saiast lõhki, vanaema käib hommikul kohvi kõrvale toomas, kõige praem on šokolaaditäidisega, enne hommikust ujumist söön tükikese... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aprilli alguses andis Mikk enda panuse Eesti lühifilmimaastikule..

post-25435-0-22425800-1339938822.png

post-25435-0-01631600-1339938828.png

post-25435-0-51981200-1339938833.png

Lühifilm pole veel päris valmis, aga sellest tehtud Introklipp oli mõeldud ERKI moeshow jaoks. Minu endine klassivend siis on autor ja kollektsioon on samamoodi endiste koolikaaslaste poolt tehtud. :)

http://vimeo.com/42932242

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×