Jump to content
Ott Kiivikas

Mikk Raudsepp

Recommended Posts

Tänud Otile video eest!

Päris hea soorituse tehnikat pärast video pealt vaadata. Ise mõtlesin tegemise ajal selja peale, kuna tundsin, et selg hakkas viimaste korduste ajal küüru minema. Teine punkt, oleks võinud natuke rohkem jalaga tõmmata.

Jätkaks veel mõne mõttega harjutuse soorituse vallast. Otil on õigus, raskustega peab progresseeruma, see on ikkagi otsene indikaator lihaskasvuks. Mis sellest, et kulturist ei tõsta laval kangi. Kuna kehal ei ole vaja edasi areneda, kui ta tuleb toime koormusega, mida trennis tehakse. Lisa koormust saab juurde panna ka korduseid, mahtu või hoopiski soorituse aega suurendades. Muidugi on igal ühel omad eelistused erinevate metoodikate suhtes ning teatud kohtad ei olegi määravad. Kuid paljud metoodikad võivad jätavad petliku mulje, kuna esmapilgul jõuavad kaks võistlejat erinevat treeningut tehes samasse vormi. Kuid tasub ka vaadata tulevikku ja mida tegi ettevalmistuse ajal keha.

Kuid kas alati peab olema tehnika täiesti veatu? Muidugi on teatud põhi hoiakud millest ei tohiks kunagi taganeda, nagu nt: sirge selg, jäsemete ebaloomulikku asendisse viimine. Tehnika arvelt võiks väikest varastamist teha järgmistel juhtudel:

- Viimased "punnitamise" kordused. Hüpata üle enda varju ja järgmisel korral saab seda raskust juba taltsutada ning sooritust parandada.

- Proovides uut raskust/rekordit. Sellega ületab nii füüsilise kui ka mentaalse raskuse kartuse. Kuna vahel teeb kangi lihtsalt teadmine, et sellist rauahunnikut pole liigutatud ning see on raske katsumus.

- Närvisüsteemi ehmatamine.

Kuid tekib küsimus, kas sellel on mõtet negatiivses kaloraažiga olekus? Ajal kus edasijõudnutel on väga väike lootus raskusi tõsta. Välja arvatud juhtudel, kui harjutada on noor, massiperioodil ei ole oma treeningut, toitumist nii hästi jälgitud kui seda tehakse kaalulangetus perioodil, harjutaja on alustanud enda potentsiaalist madalamalt raskustega ning progresseerutakse plaani järgselt.

Sellel perioodil peab vahel raskustega üleval, seda siis lihase säilitamise aspektist. Kuid ei näe mõtet ennast lõhkuda lihtsalt suuremate raskustega, ilma lihasgrupile soovitud lihaskoormust saavutamata. Kuna see ei ole lihase areng, kui sinna panna mingi puusa nõks, põlvevibutus sisse. Kangil on kilod juures, aga lihasele avaldatud koormus jääb samaks, kuid hoopis koormab see meie kalleid liigeseid, närve ja kõõluseid. Kuna vigastused on kiired nendes tingimustes tulema ja raskesti välja ravitavad. Praktika on näidanud seda, et negatiivses kaloraažis ei ravigi midagi täielikult välja. Kuna koormust ei saa väga maha võtta ja vajalikke toitaineid peale anda, kuid muidugi midagi ei ole välistatud, kuna olukorras ja vigastused on erinevad.

Teada on ka vana tõde, et kõige paremini stimuleerib lihast pikk amplituut. Koos korraliku negatiivse ja positiivse liigutuse faasiga.

Kindlasti peaksid eriti hoolikalt jälgima endi sooritust algajad. Arusaamaks, mis harjutus kuhu täpselt mõjub. See aitab paremini kaasa harjutuste valikule ning edasisele arengule, üldisele lihastunnetusele. Kui see faas on läbitud ja sooritus on selge saab alati vastavalt enda spordiala spetsiifikale raskust, kiirust suurendada, jäädes samas aga liigituse puhtuse samaks.

Sellised mõtted tekkisid harjutuste soorituste kohta. Võite alati ka enda mõtted kirja panna.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis sinu tekstist loeb välja,et dieedi ajal kui kaloraaz on kergelt miinustes pole mõtet hambad ristis pingutada.Trenn peaks olema ikkagi tugev ,kuid mitte nii karm kui kaloraaz plussis olles.Ise just olen mõtteid mõlgutanud kuidas peaks pingutama dieedi ajal...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õiged mõtted. Dieedi ajal peab küll raskuseid võimalikult üleval hoidma, et lihas säiliks, kuid dieedi lõpuni sama raskusega treenida või isegi raskust juurde panna ei ole võimalik tehnikat ohverdamata. Nagu Dorian Yates ütleb oma saatuslike vigastuste kohta: treeningmetoodika oli õige, kuid üritas dieedi ajal raskust aina lisada(mida võimalusel tulekski teha) kuid läks üle piiri ja minu mälu järgi just dieedi lõppfaasis, kus keha kõige nõrgem ja vigastused eriti altid tulema.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis sinu tekstist loeb välja,et dieedi ajal kui kaloraaz on kergelt miinustes pole mõtet hambad ristis pingutada.Trenn peaks olema ikkagi tugev ,kuid mitte nii karm kui kaloraaz plussis olles.Ise just olen mõtteid mõlgutanud kuidas peaks pingutama dieedi ajal...

Jah, te olete mõttele pihta saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikul vägevad jõutõmbed ja viisakas tehnika. Kuidas kehakaal? Selles suhtes, et kui peaksid -80 kg kätte saama, siis tahaksin ise filmida seda kohta, kus Ott mütsi maha võtab. Sebiks talle veel hallist vene ajast sellise suure 1x1 meetrise läbimõõduga karvamütsi selle ürituse jaoks :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikul vägevad jõutõmbed ja viisakas tehnika. Kuidas kehakaal? Selles suhtes, et kui peaksid -80 kg kätte saama, siis tahaksin ise filmida seda kohta, kus Ott mütsi maha võtab. Sebiks talle veel hallist vene ajast sellise suure 1x1 meetrise läbimõõduga karvamütsi selle ürituse jaoks :P

Karvamütse ikka laenan kui vaja!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karvamütse ikka laenan kui vaja!

Kas see legendaarne müts on endiselt kusagil klaasi taga alles? Jah, just sellist mütsi ma mõtlesingi! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see legendaarne müts on endiselt kusagil klaasi taga alles? Jah, just sellist mütsi ma mõtlesingi! :P

Just! Müts on alles ja mul on sellega päris huvitavad plaanid! Eks rahvas näeb kui aeg on käes :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikul vägevad jõutõmbed ja viisakas tehnika. Kuidas kehakaal? Selles suhtes, et kui peaksid -80 kg kätte saama, siis tahaksin ise filmida seda kohta, kus Ott mütsi maha võtab. Sebiks talle veel hallist vene ajast sellise suure 1x1 meetrise läbimõõduga karvamütsi selle ürituse jaoks :P

87,8kg langeb plaanipäraselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õiged mõtted. Dieedi ajal peab küll raskuseid võimalikult üleval hoidma, et lihas säiliks, kuid dieedi lõpuni sama raskusega treenida või isegi raskust juurde panna ei ole võimalik tehnikat ohverdamata. Nagu Dorian Yates ütleb oma saatuslike vigastuste kohta: treeningmetoodika oli õige, kuid üritas dieedi ajal raskust aina lisada(mida võimalusel tulekski teha) kuid läks üle piiri ja minu mälu järgi just dieedi lõppfaasis, kus keha kõige nõrgem ja vigastused eriti altid tulema.

Ütleme nii, et minu praegune õla vigastus juba enam kui pool aastat ongi tingitud sellest, et kaalu langetamisel säilitasin praktiliselt raskused ja praegu olen sant valmi ning teen rinda 50 kiloga ja õlalt surumisi 20 kilose kangiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on selline kahe teraga mõõk. Oled motiveeritud, kütad trenni teha, rasket trenni on mõnus teha, tunned et oled andnud endast kõik, kuid vahel peab maha istuma ja mõtlema. Kuid endast kõige andmise alla käib ka läbimõeldud treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii, et minu praegune õla vigastus juba enam kui pool aastat ongi tingitud sellest, et kaalu langetamisel säilitasin praktiliselt raskused ja praegu olen sant valmi ning teen rinda 50 kiloga ja õlalt surumisi 20 kilose kangiga.

Kas dieedi aeg jääb mingit toitaineid puudu või närvisüsteem ei pea vastu organismil ,et vigastused kerge tulema ? Endal sama moodi kui üritan kaalu alla saada mingi periood siis esimesena ütlevad kohe randmed üless.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas dieedi aeg jääb mingit toitaineid puudu või närvisüsteem ei pea vastu organismil ,et vigastused kerge tulema ? Endal sama moodi kui üritan kaalu alla saada mingi periood siis esimesena ütlevad kohe randmed üless.

Kuid labaselt seletada siis võib kangitõstmist võtta kui keha kulutajat. Kõik ju kulub ja pidevalt toimub keha uuendamine. Kui aga keha pannakse sellisesse olukorda, kus kaloraaž on negatiivne, siis täidetakse ennem ära prioriteetsed funktsioonid nagu on keha energiaga varustamine, termogenees, aju varustamine glukoosiga jne. Teine asi siis juures on jah, närvisüsteemi ülekoormamine. Ärritunud närvid tõmbavad lihased, sidemed lühikeseks (kinni) ja see tekitab omakorda vigastuste ohu. Siia võib ka selle lisada, et kui on mingid väljaravimata vigastused, siis on suur tõenäosus, et need negatiivse kaloraaži ja raske treeningu puhul uuesti välja löövad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
  1. Mikk!
  2. Kuidas selle asjaga nüüd on? Master Ott väidab, et sa ei käi üldse jooksmas? :huh:

Kui sõjaväes sain väikse jooksupisiku külge, siis nüüd olen tõesti tagasi tõmmanud. Vahel soenduseks jooksen ja väga harva aeroobseks. Kuna mul oli vasaku puusaga päris tõsine probleem. See võis olla üks mureallikas. Nüüd küll enam ei valuta, kuid tunnen, et puus on ikkagi "kinni".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sõjaväes sain väikse jooksupisiku külge, siis nüüd olen tõesti tagasi tõmmanud. Vahel soenduseks jooksen ja väga harva aeroobseks. Kuna mul oli vasaku puusaga päris tõsine probleem. See võis olla üks mureallikas. Nüüd küll enam ei valuta, kuid tunnen, et puus on ikkagi "kinni".

Kui joosta ei saa, siis suusata :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Polegi kunagi suuski omanud, järelikult ei oska :(. Kuid kindlasti on tahtmine suusatamine kunagi korralikult selgeks saada.

Ära jama- pärast hakkab meeldima! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine

Numbritena kirjeldatuna:

kaerahelbed_nisukliidega sys 90.0 13.50 42.30 6.84 324.0  (erinevalt, naturaalne müsli, täistera helbed)
banaan puuvili 150.0 1.50 30.00 0.00 139.5 (erinevalt, puuvili)
kodujuust_muraka piimatoode 100.0 16.50 11.65 5.00 160.0
jogurt_farmi_6una_kaneeli piimatoode 200.0 6.00 35.60 8.20 242.0

mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0
veise_sisefilee liha 90.0 26.44 0.00 4.50 146.7
ketsup sys 40.0 0.36 9.64 0.04 41.2
riis_pruun_keedetud sys 90.0 2.34 25.38 0.99 121.5
mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0

kanafilee liha 90.0 26.04 0.00 2.70 133.2
ketsup sys 40.0 0.36 9.64 0.04 41.2
riis_pruun_keedetud sys 90.0 2.34 25.38 0.99 121.5

shake toidulisand 100.0 26.70 46.70 4.00 333.3

kodujuust_4 piimatoode 200.0 32.00 5.20 8.00 220.0
mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0
sepik teravili 20.0 1.46 8.32 0.36 40.6

kala8li 8li 10.0 0.00 0.00 10.00 90.8
muna muna 100.0 12.30 0.00 9.30 135.0
mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0

piim_3_5 piimatoode 200.0 6.40 9.40 7.00 126.0 (kohvi sisse)


Summa:
Valk:183.0 Sysivesikud:315.2 Rasv:69.6 Kcal:2704.5
Protsendid:
Valk:27.1 Sysivesik:46.6 Rasv:23.1

Toitumise poole pealt nagu näha joon 3,5% piima, rasvasemat jogurtit jne. Ei pea lugu puhtalt kalorite,valgu numbrite lugemisest. See on üks asi, kuid teine asi on toidu bioloogiline väärtus. Rasvasemad toidud, sisaldavad ja aitavad mikrotoitained paremini omastada. Muidugi ei mõtle ma siin rasvaseid pontšikuid, friikartuleid jne. Hooajast väljaspool eelistan just natuke rasvasemat liha, kohupiima, piima jne.

Sellise toitumisega langes kaal vaikselt, kuid nüüd tekkis jälle seisak. Keha on kuidagi väsinud ja meel nüri. Peaks miinus olema, kuid alati ei vaata sellised numbrid hommikul kaalult vastu nagu peab. Teed rohkem aeroobset, kärbid natuke toitu, kuid hommikul 300g juures. Vahel läheb kaal peale suuremat kulutust kõrgemaks ja alles järgmisel päeval näeb langust. Täna tegin laadimist ja vaatab mis edasi saab. Kaaluga olen umbes 600g maas. Mis ei ole midagi utoopilist, kuid samas ei lange kaal nii nagu vaja, vaadates kaloraaži ja treeningmahtu. Olen seda ennemgi maininud, et ei tasu iga 100g peale sapsima hakata. Kui mõne aja pärast veel kaal ei lange, alles siis teeb muudatusi. 2 kuud peab veel vastu pidama, keha on tühi ja vanad veakohad annavad kehal tunda. Ajaliselt ei ole väga kaua minna, kuid kaalu poolest on minna maa ja ilm. (Klassika juunioris pean olema 80kg). Hetkel 87kg grammid peale.

Trennis toimus ka muudatus. Maht, kordused jäi samaks, kuid pausid läksid 2min pealt 1min peale. Selline mõnus trenn. Natuke lühem, vähem jobutamist ja annab rassimise tunde ja hea keskendumise läbi trenni.

TREENINGPÄEVIK <---EXCEL

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine

Numbritena kirjeldatuna:

kaerahelbed_nisukliidega sys 90.0 13.50 42.30 6.84 324.0  (erinevalt, naturaalne müsli, täistera helbed)
banaan puuvili 150.0 1.50 30.00 0.00 139.5 (erinevalt, puuvili)
kodujuust_muraka piimatoode 100.0 16.50 11.65 5.00 160.0
jogurt_farmi_6una_kaneeli piimatoode 200.0 6.00 35.60 8.20 242.0

mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0
veise_sisefilee liha 90.0 26.44 0.00 4.50 146.7
ketsup sys 40.0 0.36 9.64 0.04 41.2
riis_pruun_keedetud sys 90.0 2.34 25.38 0.99 121.5
mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0

kanafilee liha 90.0 26.04 0.00 2.70 133.2
ketsup sys 40.0 0.36 9.64 0.04 41.2
riis_pruun_keedetud sys 90.0 2.34 25.38 0.99 121.5

shake toidulisand 100.0 26.70 46.70 4.00 333.3

kodujuust_4 piimatoode 200.0 32.00 5.20 8.00 220.0
mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0
sepik teravili 20.0 1.46 8.32 0.36 40.6

kala8li 8li 10.0 0.00 0.00 10.00 90.8
muna muna 100.0 12.30 0.00 9.30 135.0
mehhiko_toorsalat k88givili 200.0 2.20 14.00 0.40 72.0

piim_3_5 piimatoode 200.0 6.40 9.40 7.00 126.0 (kohvi sisse)


Summa:
Valk:183.0 Sysivesikud:315.2 Rasv:69.6 Kcal:2704.5
Protsendid:
Valk:27.1 Sysivesik:46.6 Rasv:23.1

Toitumise poole pealt nagu näha joon 3,5% piima, rasvasemat jogurtit jne. Ei pea lugu puhtalt kalorite,valgu numbrite lugemisest. See on üks asi, kuid teine asi on toidu bioloogiline väärtus. Rasvasemad toidud, sisaldavad ja aitavad mikrotoitained paremini omastada. Muidugi ei mõtle ma siin rasvaseid pontšikuid, friikartuleid jne. Hooajast väljaspool eelistan just natuke rasvasemat liha, kohupiima, piima jne.

Sellise toitumisega langes kaal vaikselt, kuid nüüd tekkis jälle seisak. Keha on kuidagi väsinud ja meel nüri. Peaks miinus olema, kuid alati ei vaata sellised numbrid hommikul kaalult vastu nagu peab. Teed rohkem aeroobset, kärbid natuke toitu, kuid hommikul 300g juures. Vahel läheb kaal peale suuremat kulutust kõrgemaks ja alles järgmisel päeval näeb langust. Täna tegin laadimist ja vaatab mis edasi saab. Kaaluga olen umbes 600g maas. Mis ei ole midagi utoopilist, kuid samas ei lange kaal nii nagu vaja, vaadates kaloraaži ja treeningmahtu. Olen seda ennemgi maininud, et ei tasu iga 100g peale sapsima hakata. Kui mõne aja pärast veel kaal ei lange, alles siis teeb muudatusi. 2 kuud peab veel vastu pidama, keha on tühi ja vanad veakohad annavad kehal tunda. Ajaliselt ei ole väga kaua minna, kuid kaalu poolest on minna maa ja ilm. (Klassika juunioris pean olema 80kg). Hetkel 87kg grammid peale.

Trennis toimus ka muudatus. Maht, kordused jäi samaks, kuid pausid läksid 2min pealt 1min peale. Selline mõnus trenn. Natuke lühem, vähem jobutamist ja annab rassimise tunde ja hea keskendumise läbi trenni.

TREENINGPÄEVIK <---EXCEL

Loen Miku tegemistest ja tänan jumalat, et lõpuks ennast kokku võtsin ja sellel kevadel ei võistle! Võtab ikka kummi tühjaks küll see toiduga mässamine ja pinge. Mikupoisile edu valmistumisel! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edu Mikk!

Sa saad hakkama, toetan lõpuni ja kui vaja, siis käin käin lõpus kõik trennid kaasas , et eurokateni vastu peaksid!

No sinu peame ka fileeks ajama. Hoiame siis teineteise kätt trennis :) .

Loen Miku tegemistest ja tänan jumalat, et lõpuks ennast kokku võtsin ja sellel kevadel ei võistle! Võtab ikka kummi tühjaks küll see toiduga mässamine ja pinge. Mikupoisile edu valmistumisel! :)

Ettevalmistamine on jah selline kahe teraga mõõk. Raske ta on. Kuid samas saavutad midagi enda jaoks ja ma kahtlen, et keegi tagasi vaadatuna kahetseb tehtut, kui lavapeal on ära käidud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miku toit on sinu söömise kõrval Imre ikka nagu sünnipäev.... :D Siin mingist nälgimisest küll juttu ei ole... ;) Eks see kaaluvõtmine kuskilt maalt raamatupiiridest väljub ja loogikat ei saa sealt alati lõpuni otsida, kuid mida kauem suudad enam - vähem loogilisi numbreid säilitada ,seda vähem lõpuks ikkagi närvisüsteemi koormad. Tundub, et minu organism allub sellele spordialale kõige paremini, sest tavaliselt söön suht viimaste päevadeni nii nagu Mikul praegu asi kipub kokku jooksma paar kuud enne, kuid õnneks sealt annab veel kärpida vajadusel. Edu soovides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miku toit on sinu söömise kõrval Imre ikka nagu sünnipäev.... :D Siin mingist nälgimisest küll juttu ei ole... ;) Eks see kaaluvõtmine kuskilt maalt raamatupiiridest väljub ja loogikat ei saa sealt alati lõpuni otsida, kuid mida kauem suudad enam - vähem loogilisi numbreid säilitada ,seda vähem lõpuks ikkagi närvisüsteemi koormad. Tundub, et minu organism allub sellele spordialale kõige paremini, sest tavaliselt söön suht viimaste päevadeni nii nagu Mikul praegu asi kipub kokku jooksma paar kuud enne, kuid õnneks sealt annab veel kärpida vajadusel. Edu soovides!

Mul ongi see probleem, et süüa nagu on enamvähem, kuid enesetunne ei ole sellele vastav. Kaal ei taha ka sellega juba langeda ja 2000 kalori peale minna 2 kuud ennem võistlust on liiga vara.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikk, kuidas sa seda liha arvutad, toorelt või küpselt? Numbritest siis 26.44g valku 0.00süsivesikuid 4.50rasvu 146.7g<<<<---- on see selle tüki kaal või kalorid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×